zamknij

Wiadomości

Janusz Korwin-Mikke w Rybniku: „trzeba wystąpić z Unii Europejskiej”

2014-10-20, Autor: bf
Wybory samorządowe w naszym regionie nabierają rozpędu. W ubiegły piątek do Rybnika przyjechał prezes Kongresu Nowej Prawicy i eurodeputowany – Janusz Korwin-Mikke, który wsparł kandydatów na prezydentów Wodzisławia Śląskiego oraz Żor. Stwierdził też, że warto pomyśleć o odłączeniu się Polski od Unii Europejskiej. Dlaczego?

Reklama

Janusz Korwin-Mikke w towarzystwie Macieja Urbańczyka (nowego prezesa zarządu regionu śląsko-dąbrowskiego KNP), Mateusza Kani (kandydata na prezydenta Wodzisławia), Piotra Siejoka (kandydata na prezydenta Żor) i Adama Pustelnika („jedynka” do sejmiku wojewódzkiego) oznajmił, że jego ugrupowanie będzie naciskało na Unię Europejską w jednej kluczowej kwestii. - Chcemy odstąpić od budowy pakietu klimatycznego, na którym straci przede wszystkim Śląsk. Chciałem przypomnieć, że ta cała afera z tzw. „globalnym ociepleniem” to jest efekt dwóch prądów w UE. Jeden z nich dotyczy „czerwonych”, którzy objęli władzę - ich celem jest „zerowy wzrost”. Uznali, że jak kraje europejskie odnotowują wysoki wzrost gospodarczy to zabraknie węgla, ropy naftowy, powietrza i Bóg wie jeszcze czego. Ich najlepszym sposobem na zahamowanie tego wzrostu jest obłożenie energii wszelkimi podatkami – wyjaśnił Janusz Korwin-Mikke.

Tuż obok „czerwonych” istnieją jeszcze „zieloni”, którzy (zdaniem prezesa KNP) uwzięli się na węgiel, atom i gaz łupkowy. - Podejrzewamy, że ich szefowie są opłacani. Chcę przypomnieć, że w wyniku dotychczasowej działalności powyższych grup, gaz kosztuje 3-4 razy więcej niż w USA czy w Chinach. Rząd pana Donalda Tuska dwukrotnie wetował rozszerzanie walki z globalnym ociepleniem, po raz trzeci już nie zawetował i być może wiąże się to z tym, że obiecano mu wybór na przewodniczącego rady europejskiej – dodał Korwin-Mikke.

Gość piątkowego spotkania przekonywał ponadto, że walka z globalnym ociepleniem przełoży się na wzrost cen energii elektrycznej o 80 procent. - Dla Śląska jest to dramat bo uderza głównie w węgiel. My mówimy krótko: albo „zielonymi” i „czerwonymi” robimy porządek albo trzeba wystąpić z UE, bo to, co oni robią to wariactwo – powiedział europoseł.

Powróćmy jeszcze do lokalnej polityki: KNP wystawia swoich kandydatów na prezydentów w Wodzisławiu i Żorach, rezygnuje jednak z walki w Rybniku. Niemniej jak zdradził nam Adam Pustelnik, Nowa Prawica przychylnym okiem patrzy na Nasz Wspólny Śląski Dom oraz Forum Obywateli Rybnika. - Osobiście ciepło patrzę na Piotra Masłowskiego, w jego ugrupowaniu działa wielu ludzi, którzy mają zbliżone poglądy do nas. Przychylamy się też do środowiska pana Helisa i NWŚD. Widzimy zalety w tych ugrupowaniach i doceniamy to, jakie problemy poruszają – wyjaśnił Adam Pustelnik.

Wiecie już na kogo chcecie postawić swój głos? Wybieracie się w ogóle do urn wyborczych?

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~ 2014-10-20 11:25:48

  Albo to jest prawda ,albo stauszek jest obłąkany i wymyśla teorie spiskowe...

  0 21
 • ~toomann 2014-10-20 12:02:31

  Nie jest obłąkany. Limity CO2 to największy szwindel wszechczasów! Jak można ustalić limit na coś, co w 90% jest wytwarzane naturalnie? Największym emitentem CO2 są morza i oceany. Do tego jeszcze wulkany. Morze Jewrokałchoz nakaże zaczopowanie wulkanów? Ograniczy przez to pyły, związki siarki i azotu? A co z Chinami i USA? Oni całe limity mają w głębokim poważaniu. I co? "Ich" powietrze po dotarciu do Europy zatrzyma się na granicy? Nie poleci dalej bo tu są jakieś limity? Ludzie mają już wodę z mózgu zrobioną, a kiedy ktoś zaczyna mówić prawdę, to od razu ma łatkę oszołoma.

  55 0
 • ~ 2014-10-20 12:48:59

  po co wpuszczacie jego wypowiedzi ? ze śmiechu idzie spaść z krzesła bo to mnie bardzo rozbawiło :)

  0 32
 • ~ 2014-10-20 13:02:41

  w telewizji już pokazywali jak Korwin Mikke zamiast debatować wolał spać :) zastanówcie się na kogo będziecie głosować i zapoznajcie się z programem tej partii który jest nie do zaakceptowania a do tego jeszcze poparcie dla Putina no już demoluje wszystko :)

  0 21
 • ~ 2014-10-20 14:09:54

  wszyscy się zgadzają że pakiet klimatyczny jest nie do przyjęcia ale nie jest to powód na wyjście z UE więc takie brednie nie przejdą przypominam że 90% polaków popiera pozostanie w UE dlatego że mamy demokrację to przeciwnicy właściwie nie mają nic do powiedzenia to zostało im szczekanie bo gdyby nie UE zostajemy a raczej spadamy do poziomu bankrutującej Ukrainy , dziurawe drogi i kamieni kupa więc ludzie którzy są przeciwni przegrają z kretesem w debacie o wyjście z UE bo sprawa jest oczywista i nie ma sensu się nad nią nawet zastanawiać drugiej Rosji tu nie chcę a jeśli ktoś chce to auto czy samolot i do widzenia

  0 23
 • ~grzesnick 2014-10-20 14:10:32

  do czego to doszło w tym Rybniku.. Korwin gada o wystąpieniu z UE, a jego ludzie popierają Masłowskiego, który jest specem od pozyskiwania funduszy europejskich i jeździ po całej Europie :)

  10 0
 • ~ 2014-10-20 14:13:27

  bo szuka głosów liczy na niezadowolonych z wejścia do UE których jest kilka procent w sam raz na wejście do sejmu

  0 16
 • ~ 2014-10-20 14:21:28

  widzę zwolennicy Korwina się czają , minusują ale na zarzuty nie chcą odpowiedzieć :) ale mnie to nie dziwi BRAK argumentów żeby zaprzeczyć i POLECAM poczytać na internecie o partii i panu Korwin Mikke jego wypowiedzi itp każdy z was wyciągnie swoje wnioski

  0 14
 • ~auralfloat 2014-10-20 19:04:27

  JKM to największy hipokryta polskiej polityki. Nawet większy niż Kaczyński. Gość pragnie wystąpienia z UE, a sam gracko zasiada w PE pobierając niemałe wynagrodzenia. Krytykuje rozbuchaną biurokrację a sam się nią żywi. PO jest partią szczerą - kradną i się do tego przyznają. PIS - to to samo co PO tylko, że wykrzykują bezczelnie wielkie słowa (z tych swoich małych ust), na które łapią sie nieudacznicy i inni socjaliści.

  0 8
 • ~ 2014-10-20 20:34:26

  Jakoś kasa z unii mu nie smierdzi a i pospać może w wygodnym fotelu.

  0 6
 • ~piotrekdec 2014-10-20 22:09:32

  Remy nie wymagaj od "liberałów" własnych tekstów:), po prostu jego królewska mość jeszcze się nie wypowiedziała więc nie mają czego cytować/wrzucać linków do youtuba z mądrościami na wszelkie możliwe tematy (bo jak wiadomo, wyrocznia zna się na wszystkim)

  0 4
 • ~trend 2014-10-20 22:31:11

  z wypowiedzi Korwina łatwo zrobić sensację. Istotą było zrobienie porządku z zielonymi i czerwonymi oszołomami. Gdyby w trakcie debaty o podatkach JKM wspomniałby coś o Hitlerze, to założę się że nagłówek też.

  4 0
 • ~Anabioza 2014-10-20 22:47:00

  Ok, przyznaję ... Pan JKM jest dla mnie zagadkową postacią.

  0 0
 • ~smr 2014-10-20 22:53:30

  Żenujący typ, co śpi i bierze kasę a potem narzeka ...

  0 7
 • ~ 2014-10-20 22:55:26

  Większość Korwina zna tylko z telewizji, która tylko czeka aż coś odwali. Sam przecież powiedział, że do Unii jedzie po kasę po to by ta kasą mógł niszczyć tego raka Europy. Prawda jest taka, że Korwin tylko wydaję się być kontrowersyjny, a mało ludzi wie że to co mówi jest prawdą. Po prostu obecne społeczeństwo jest zbyt przesiąknięte kłamstwem, a każda prawda zamienia się w coś kontrowersyjnego. Dobrze, że moja babcia na wybory nie chodzi. Kiedyś idąc do urny mijałem samych starszych zwolenników państwa katolickiego i pełnego socjalu (PIS). Oczywiscie nie mam nic do starszych osób, ale komuna się juz dawno skończyła i trzeba dać szanse młodemu pokoleniu na to by wnuk mógł babci codziennie kupować bombonierki a nie oddawać połowę pensji złodziejom. Przypominam, że JKM należy do fundacji osób niepełnosprawnych a wg niego kobieta powinna być noszona na rączkach przez męża wbrew temu co głosi TVN :)

  13 0
 • ~IS 2014-10-20 23:18:02

  Janusz, lać babę czy nie lać bo już się gubię?

  0 5
 • ~piotrekdec 2014-10-20 23:23:43

  jak kocha to oczywiście pamięta, a jak pamięta przecież uderzy...bo kocha ; )

  0 5
 • ~ 2014-10-20 23:26:23

  shadyx Ty idź do lekarza chłopie bo źle z Tobą co jest prawdą ?? napisz mi co mówi i jest to prawdą ?? Ty w ogóle słyszałeś co ten facet mówi ?? drugiej Rosji to ja tu nie chcę jeśli Tobie się podoba ten facet to zabierz go ze sobą i WON DO ROSJI !!!!!!!!

  0 15
 • ~ 2014-10-20 23:35:47

  tak to się zmieni za 10 lat BO KIEDYŚ musi się skończyć ale to nie oznacza że NIC nie dostaniemy więc spokojnie...do euro to nam bardzo daleko więc nie straszył bym ludzi za 5 lat różnie może być ale może być i dalej złoty bo ludzie nie chcą teraz euro ale przypomnę też że Słowacja przyjęła euro i nie narzeka a Słowacja do bogaczy nie należy więc nie ma co straszyć

  0 8
 • ~Demos e Totalis 2014-10-21 16:29:08

  Hm...Polityka, politykowanie, politpoprawność...Czytam, że mamy w RP demokrację i tym podobne "zjawiska"? Co mamy, przepraszam...? Rozumiem, że to tani żart rodem z "mediów". Pan Mikke ma wiele specyficznych (zależy dla kogo etc.) poglądów/oglądów, ale znamienna większość chcąc/niechcąc silnie koreluje z cudną rzeczywistością w Polszy. Tą zastaną, nie proklamowaną, sugerowaną, delegowaną, etc. Ale to do wychowanych należycie, znijaczanych obywateli, przygotowywanych pod określone klisze psychospołeczne etc., na razie nie przemawia...Na razie.

  2 0
 • ~Mark44 2014-10-29 16:02:52

  Korwina i KNP trzeba czytać i słuchać ze zrozumieniem !!! Ludzie nie odrózniaja PO od PiS czy PSL od SLD. Dla nich Unia i strefa Schengen to to samo !!! Nie wiedza co zrobił /skutki/ traktat lizboński. Zresztą barany, 90% z was na wyborach do senatu siedziała w domu. na wyborach do Sejmu czy samorządu mamy 60-70% anty - obywateli. Po co zatem pisać o kimś tak czy siak jak i tak siedzicie potem przed TV. !!!

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3959