zamknij

Wiadomości

Janusz Korwin-Mikke spotkał się na rynku z rybniczanami

2015-05-04, Autor: bf
Prezydencki wyścig na ostatniej prostej. Podczas nadchodzącej niedzieli wybierzemy głowę naszego państwa. O fotel prezydenta RP ubiega się również Janusz Korwin-Mikke, który po południu spotkał się na rynku z rybniczanami i zachęcał ich do głosowania.

Reklama

Janusz Korwin-Mikke przebywa dzisiaj na Śląsku. Przed południem był w Knurowie, Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim i Raciborzu. Postanowił również wpaść do Rybnika, gdzie wzbudził żywe zainteresowanie wśród mieszkańców.

Kandydat na prezydenta RP mówił m.in. o systemie niewolniczym, który jego zdaniem od dawna działa w naszym kraju i nie daje człowiekowi pełnej wolności. Podał przykład. - To nie ojciec decyduje o tym, gdzie się uczy jego dziecko i czy jest szczepione, tylko decyduje o tym właściciel tego dziecka – czyli państwo. Do tej pory odbierano dzieci, ponieważ albo były za chude, albo za grube. Po raz pierwszy państwo chce odebrać dziecko, bo matka jest za gruba. W Polsce istnieją bandyci nazywani służbami socjalnymi, które napadają na rodziny i otrzymują za to premie. Temu trzeba położyć kres – tymi słowami Janusz Korwin-Mikke skomentował niedawne wydarzenie we Wrocławiu, gdzie sąd odebrał kobiecie dwoje dzieci.

Dziennikarzy interesowało również to, co kandydat na prezydenta sądzi o niedawnych głośnych wydarzeniach w Knurowie. - To świadczy o tym, że policja jest niewyszkolona. Nie wie, że z bliskiej odległości nie należy strzelać nawet gumowymi kulami. Policja nie wie, że najpierw trzeba oddać strzały ostrzegawcze. Policjanci przechodzą teoretycznie przeszkolenie sanitarne, ale z tego co wiem, funkcjonariusz przyśpieszył tylko krwawienie poprzez wyjęcie kuli. Policja ma np. specjalne urządzenia hukowe, ale ich nie używa, bo przepisy na to nie pozwalają. Jeżeli ludzie chcą się bić między sobą to się pobiją – oznajmił Janusz Korwin-Mikke.

Oficjalnego poparcia kandydatowi udzielili przedstawiciele stowarzyszeń Nasz Wspólny Śląski Dom, Polski Związek Kierowców i Stowarzyszenie Obrońców Praw Lokatora. - W ten sposób chcemy zadać kłam różnego rodzaju komentarzom, że partia KORWiN jest zamknięta na współpracę z innymi – wyjaśnił Adam Pustelnik, Prezes Okręgu Rybnik Partia KORWiN.
 
Spotkanie kandydata na prezydenta RP z rybniczanami trwało dobre pół godziny. Na koniec pobytu, europoseł zjadł obiad u zaprzyjaźnionej rodziny górniczej w Popielowie – zobaczcie zdjęcia z wizyty Janusza Korwin-Mikkego w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (32):
 • ~karolVTEC 2015-05-04 17:30:39

  Było bardzo sympatycznie. Korwin-Mikke to bardzo sympatyczny, charyzmatyczny i konkretny człowiek, który posiada chyba największe kompetencje z wszystkich kandydatów na prezydenta. Nie posługuje się sloganami, mówi jak jest. Hejterzy będą hejtować, ale aby w końcu w tym kraju coś zmieniło się na lepsze, to potrzeba takich ludzi jak on. Bo jeśli chodzi o Kukiza, to ma on szczytne intencje, jednak brak doświadczenia i odrobina naiwności nie robi z niego idealnego kandydata na prezydenta, jednak byłby idealnym parlamentarzystą. Także w niedzielę najlepiej oddać głos na Janusza Korwin-Mikkego :)

  1 14
 • ~Kajzer 2015-05-04 17:31:56

  Tak przy okazji czego boją się kandydaci na prezydenta RP..?? Mieliśmy już trzech kandydatów w Rybniku . Duda , Ogórek i JKM.. O tym fakcie widzieli jedynie ludzie poinformowani wcześniej.. Czego boją się ci kandydaci..?? O tym że przyjeżdża kandydat na prezydenta Polski gdyby wiedziano wcześniej dano ogłoszenie . Przyszłoby zdecydowanie więcej ludzi.. Dziwna ta kampania ... Pamiętam tłumy jak do Rybnika zawitała Kwaśniewski . A może Komorowski zawita do Rybnika niczym Kwaśniewski kiedyś..???

  23 0
 • ~karolVTEC 2015-05-04 17:37:14

  ~kajzer, informowałem redakcję o tym wydarzeniu i otrzymałem taką odpowiedź: "wiemy oczywiście o tym wydarzeniu. Komitety wyborcze wiedzą również o naszej sile przekazu i mają możliwość wykupienia u nas reklamy wyborczej informującej o wizycie swojego kandydata."

  33 0
 • ~ 2015-05-04 17:48:00

  dajcie spokój z Korwinem , ten chłop sam nie wie czego chce GŁOSUJCIE NA KUKIZA !!! to jest prawdziwy kandydat na prezydenta

  0 2
 • ~Kajzer 2015-05-04 17:55:51

  Czyli karol "dziwny jest ten świat " i dziwna ta kampania wyborcza .. kandydatów n urząd prezydenta RP nie stać na danie ogłoszenia ..na stronach lokalnych .. Jedyny plus tej kampanii ,że kończy się w piątek o 24 .
  A kiedy Kukiz w Rybniku..??? Wie kto..???

  0 2
 • ~Kibol_ROW 2015-05-04 17:57:32

  Kukiz startuje tylko po to, aby zabrac kilka procent Prezesowi. Przeciez on nie mowi o niczym innym tylko o tym ze trzeba pomagac biednym, chorym i samotnym matk.a. Ale jak? Zabrac nam i dac im? To mamy teraz i widzimy jak jest.
  Janusz, ufam Tobie.

  8 0
 • ~Kibol_ROW 2015-05-04 17:58:33

  Kukiz bedzie w Rybniku 8 na koncercie. Taki z niego polityk.

  17 0
 • ~Manipura 2015-05-04 18:58:36

  No i po raz kolejny, dowiaduję się po fakcie. Pani Ogórek, Pan Duda i Pan Mikke - czy szanowna redakcja robi to celowo? Czy naprawdę wymagam za wiele? Pisałam o tym dwa razy, teraz trzeci, a Państwo nie raczycie się nawet do tego ustosunkować? Dlaczego podajecie informacje dopiero po fakcie?

  34 0
 • ~Arteks 2015-05-04 19:12:29

  @kajzer - bo Kwaśniewscy to była klasa sama w sobie. Najlepszy prezydent po zmianie ustroju w Polsce. @karolVTEC - zauroczenie Korwinem-Mikke przypomina mi trochę zauroczenie jakimś głównym bohaterem z gier o tematyce s-fi. Facet wygląda, zachowuje się i ma dykcję kosmity. Nie dziwi mnie że pokolenie komputerowych dzieci za nim ciągnie. Ci którzy są trochę starsi nie traktują gościa poważnie. Nawet ci którzy byli w jego bliskim otoczeniu dali sobie z tym kosmitą który obraża innych i chce aby było przez to o nim głośno.

  0 13
 • ~konsior 2015-05-04 19:16:45

  Przecież to jest jakaś paranoja- nie tak dawno temu mówił, że do górników trzeba strzelać a dziś w Knurowie mówił, że absolutnie do kiboli nie wolno było strzelać.

  39 0
 • ~Don C. 2015-05-04 19:23:43

  Przed chwilą na TVN-Fakty pokazywano Korwina w dość obszernym reportażu.Coś relacji było z Jastrzębia sprzed jakiegoś odrapanego sklepu (wiadomo tam nie ma centrum i nie ma gdzie kręcić) a reszta była z rynku w W Śl. Nic by nie było w tym dziwnego gdyby na koniec nie powiedzieli ....z Rybnika dla TVN (LOL!) To teraz mam pytanie czy to taka propaganda sukcesu czy Rybnik przez aneksję skasowal kolejne miasta?Czy po prostu jak zwykle telewizja kłamie? Jak sądzicie?

  14 0
 • ~Arteks 2015-05-04 19:25:23

  @Don C. - to zrobili Rybnikowi antyreklamę pokazując Wodzisław i Jastrzębie. :/

  0 3
 • ~karolVTEC 2015-05-04 19:28:24

  Ci, co mają odrobinę własnego rozumu i intelektualnej niezależności wiedzą, iż nie było mowy o strzelaniu do górników ze strony JKM, a do rabusiów, którzy agresją i destrukcją chcą dostać się do pieniędzy z naszych podatków.

  5 0
 • ~Don C. 2015-05-04 19:58:57

  @Arteks-chyba raczej pokazywali W Śl. bo ma prawie 2 razy większy rynek i do tego ładniejszy.W Rybniku na kameralnym ryneczku trudno zrobić ujęcie ;-) Kilka parasoli browarników i kilka ławek wystarczy żeby było tłoczno.

  2 0
 • ~roger 2015-05-04 20:09:35

  Byłem świadkiem dziś tego bełkotu do garstki osób na płycie rynku. Podszedłem na chwilę by na żywo zobaczyć tego pajaca, który nic ciekawego nie ma do zaproponowania. Na pytania ludzi odpowiadał oczywiście zaprzeczając swoim wcześniejszym wypowiedziom min. na temat strzelania do górników. Ten facet nie pasuje do obecnych czasów, obiecuje rzeczy których wiadomo, że nie spełni. Tak zapowiadał o tym jaki porządek zaprowadzi w Brukseli :) i co? na gadaniu się skończyło. Grunt, że kasa pasuje ot i to cały Korwin. Nie rozumiem tylko jego elektoratu w co wierzą i co oczekują od takiej postaci jak Pan Korwin?

  12 0
 • ~superelektro 2015-05-04 20:12:03

  Karol, betonu z PiS-u ani z PO nie przekonasz. To co mówią to jak bym słyszał moją teściową. Zacna kobieta, ale klapki na oczach. nawet to, https://www.youtube.com/watch?v=1whBuui-12Q gdzie są zestawione teksty, oryginalny i podany przez TVN jej nie przekonuje . Ona wie swoje i koniec bo jej " państwo " dawało zasiłek rodzinny a Korwin chce to zlikwidować. Pytam jej. Mama, a skąd państwo miało te pieniądze ? No miało i dało. Ale skąd miało ? Niestety nie doczekałem się odpowiedzi, ale wiem że na wybory pójdzie i zagłosuje na Komorowskiego bo on ma wygląd na prezydenta. Pytam jej. To chcesz żeby i pozostałe wnuki wyjechały za granicę ? No nie. Więc co, mają zasuwać za te grosze w Polsce, do ilu lat ? Na razie do 67 a już się mówi że nastepna granica to 75 lat. Nie umiała odpowiedzieć, rozpłakała się i tyle z tego było. Żałuję że nie mogłem pójść, ale godziny niezbyt szczęśliwie dobrane więc musiałem być na miejscu.

  6 0
 • ~Arteks 2015-05-04 20:19:05

  @Don C. - większy ale taki obciachowy, z jakimiś warzywniakami i pustymi lokalami na wynajem, częściowo niewyremontowany, z bezstylowymi kamieniczkami i totalnym brakiem życia... Zdecydowanie wolę nasz. Gdyby wodzisławski mi się podobał - nie miałbym nic przeciwko tego rodzaju pomyłkom. ;) Ps. Czy to prawda że w tym roku na wodzisławskim rynku zgłosił się tylko jeden chętny na najem ogródków? Czy to już ostateczny upadek Wodzisławia? Bo piwo raczej opłaca sprzedawać się wszędzie... ;)

  0 5
 • ~superelektro 2015-05-04 20:31:16

  roger, dwa krótkie pytania. Jak Ci zrobi najazd na chatę gostek z kilofem w łapie to jest to jeszcze górnik czy już bandzior ? A jeżeli ten sam gostek nadal z kilofem w łapie rozpier...la witryny sklepów i pali samochody to jak go nazwiesz ? Górnikiem czy bandziorem ?

  17 0
 • ~truman20 2015-05-04 20:57:07

  ~superelektro - szkoda Twoich sił. Ostatnio widzę, że bez sensu jest tłumaczenie szaremu Polakowi, wiernemu widzowi TVNu, czegokolwiek. Ostatnio byłem u znajomych na urodzinach. Pół wieczoru narzekali jak to w Polsce jest źle, bo jeden musi czekać w kolejce do lekarza 3 miesiące, drugi był u dentysty i musiał dopłacić 500zł za leczenie zębów, trzeci narzekał, że nie dostał jakichś tam ulg przy rozliczaniu PIT a wcześniej dostawał, czwarty prowadzi firmę i powiedział, że jak dalej tak pójdzie, to będzie musiał zamknąć firmę do końca roku. Ja się przysłuchiwałem. W końcu doszli do wniosku, że Bronek i całe PO to tragedia i w sumie stwierdzili, że będą głosowali na Dudę... Myślałem, że wyjdę. Z papucia na lacz... Postanowiłem, że już nie będę się na te tematy odzywał w towarzystwie, bo grochem o ścianę nie będę rzucał. Przydałby im się VAT 50%, wiek emerytalny 80 lat, akcyza 90%, podatek od patrzenia 100%, paliwo po 10zł za litr i zamiast 1200zł na miesiąc, to 600zł. Może wtedy by ktoś przejrzał na oczy.

  13 0
 • ~roger 2015-05-04 21:48:52

  ~superelektro gdybyś śledził moje wypowiedzi na temat górników nie pisał być do mnie w taki sposób. Ja jestem przeciwnikiem górnictwa w obecnej postaci. Dla mnie górnik który walczy jako pachołek związkowców zawsze będzie bandziorem. Gdy będzie walczył o swoje ale w godny sposób będę w stanie go wysłuchać. A Pan Korwin jest typowym gadułą bez pokrycia jak Duda i Komorowski. Nam trzeba zmian jako narodowi. Nam trzeba spokoju i stabilizacji a Pan Korwin nie jest w stanie tego zapewnić. A bełgot o likwidacji podatku dochodowego niech wsadzi między bajki tak jak i likwidację bezrobocia.

  0 14
 • ~smr 2015-05-04 22:01:38

  Kolejny oszołom w mieście, żal mi was młodzi naiwniacy ...

  0 2
 • ~Pedzel 2015-05-04 22:35:23

  To co ja tu wyczytuje to normalnie robi mi się słabo, ale z drugiej strony jak się żyje w Polsce w której pozwalamy się okradać z wszystkiego i dajemy na to przyzwolenie to już mnie nic nie zdziwi.

  9 0
 • ~bartezz 2015-05-04 23:34:15

  Każdemu trzeba dać szanse, Bronek rządzi 4 lata i mamy jak mamy, wolę Kukiza, lub Korwina, ważne by ktoś nowy przejął stery!!!

  10 0
 • ~ 2015-05-04 23:46:55

  "W Polsce istnieją bandyci nazywani służbami socjalnymi, które napadają na rodziny i otrzymują za to premie." - to cytat z wypowiedzi Korwina.... Cóż.... W Polsce jest również miejsce dla SZALBIERZY posługujących się zwykłą demagogią i pomówieniami... Mało tego, ... w Polsce owi SZALBIERZE są wybierani do reprezentowania nas na zewnątrz... Przykre...

  9 0
 • ~superelektro 2015-05-05 08:52:39

  @roger, wyżej to nie Ty pisałeś z oburzeniem że Korwin kazał by strzelać do górników ? Masz rozdwojenie jaźni albo nie odróżniasz górnika od bandziora. Czego nie rozumiesz ? Dla mnie górnikiem jest człowiek który w trudzie i znoju pracuje pod ziemią lub upomina się o swoje nie niszcząc przy tym nic i nie wyrządzając szkód. Natomiast kiedy ten sam człowiek zaczyna robić rozpierduchę to niestety nie jest już tym godnym szacunku górnikiem tylko bandziorem. A do bandziorów się strzela. Jaśniej się nie da. I nie pisz mi że to wierchuszka związkowa jest winna temu że dzieje się jak się dzieje. Gdyby tak było to na demonstracji było by 30 osób z zarządu związku a nie 3000 podpuszczonych "górników". Co, oni mają pusto pod sufitem że tak łatwo dają się zmanipulować ?

  1 0
 • ~superelektro 2015-05-05 09:16:56

  @Mariusz Wiśniewski, nie słyszałeś oczywiście nigdy o tym że służby socjalne w asyście policji odebrały dziecko czy dzieci rodzicom bo nie miało każde osobnego pokoju, bo było zbyt grube, albo zbyt chude, ewentualnie rodzic przyłożył w tyłek jako ostateczny argument w dyskusji na temat czegoś co należy zrobić. Nie pamiętam ile razy oberwałem od matki, ale sporo. Nie byłem potulnym chłopaczkiem co to do szkoły i do domu. Ale jakoś mi się udało i nie zostałem inwalidą z racji lania. A na temat modnego obecnie tzw. " bezstresowego" wychowania też miał bym co nieco do powiedzenia. Myślę że nie tylko ja. Należy wrócić do normalności. Dokąd tak, nie będzie tak znaczyło a nie to naprawdę nie, nic się nie zmieni. Rozwydrzone i rozzuchwalone bezkarnością małolaty już obecnie wchodzą rodzicom na głowy ( jeżeli ci na to pozwalają ) i jest jak jest. Ostatni przykład z Knurowa pasuje tu jak ulał. I stała się tragedia. Kto za nią ponosi odpowiedzialność ? Policja ? Policja jest od tego żeby przywrócić porządek a jeżeli ktoś ma w dużym poważaniu to co się do niego mówi to już wyłącznie jego sprawa. Chcącemu nie dzieje się krzywda.

  5 0
 • ~Afordancja 2015-05-05 18:31:08

  @~superelektro
  Tak z ciekawości, do bandziorów się strzela, tak? TAK mówi JKM. A czy kibole to bandziory? Bo JKM ich bronił ostatnio? Dziwne nie? ;)

  11 0
 • ~superelektro 2015-05-06 09:40:00

  Z przykrością stwierdzam że masz rację. Słuchałem jego wypowiedzi na ten temat z mieszanymi uczuciami, wręcz z zażenowaniem. Zamiast jednoznacznie stwierdzić jak większość chociażby na tym forum że nie miał nic do szukania na płycie stadionu a wchodząc na nią pomimo ostrzeżeń policji musiał liczyć się z konsekwencjami ( chcącemu nie dzieje się krzywda, co cały czas głosi ) to uwikłał się w jakieś filozoficzne wywody przecząc sam sobie. Niestety Pan Janusz chyba się trochę pogubił w tym co mówi lub za wszelką cenę próbuje trochę złagodzić swój wizerunek, ale to mu na dobre nie wyjdzie. Tym nie mniej oddanie głosu na niego czy na kogokolwiek innego spoza systemu jest dobrym wyjściem. Moja kolejność jest Korwin, Kukiz, Kowalski. Braun jest zbyt kościółkowy, a cała reszta nie bardzo ma rację bytu. Tym nie mniej warto zagłosować na kogokolwiek spoza układu. Może to da aktualnie rządzącym do myslenia.

  1 0
 • ~piotrekdec 2015-05-06 09:43:03

  Afordancja: przecież zapewne wiesz, że korwinologia to bardzo rozwinięta dziedzina; słowa pomazańca się interpretuje, potrzeba długiego, głębokiego namysłu i szerokiej wiedzy aby móc w ogóle próbować zrozumieć myśli zebrane janusza korwin one; to tak jak ze starym testamentem: jak to jest, że ten bóg zemsty, chciwy, samoluby i rzucający na lud plagi i nieszczęscia kocha tylko człowieka, tak bardzo, że aż zapragnął go stworzyć; to nierozstrzygalna sprzeczność ale spokojnie! tutaj pojawia się nadzieja: od czego mamy jego kapłanów; oni posiadając będąc erudytami, nierzadko nawet posiadając wykształcenie gimnazjalne! wytłumaczą dlaczego strzelać nie strzelając, jak technicznie przebiega proces przekazywania poglądów w spermie małżonce (najlepiej w kuchni, żeby się małżonka nie odzwyczaiła od pomieszczenia) itd itd. itd.

  3 0
 • ~piotrekdec 2015-05-06 10:00:17

  spoza układu;) kolo istnieje w przestrzeni publicznej dziesiątki lat, był posłem na sejm, a teraz "pozaukładowiec" - wyceniając - z niego taki na 6300euro netto/miesiąc diety+zwrot kosztów dojazdu+odprawa; co do kukiza to ponowie jedynie pytanie, które mnie zastanawia: "czy ten "antysystemowiec" będzie miał odwagę zaśpiewać na rybnickich juwenaliach "ksiądz proboszcz już się zbliża", czy jednak wyjdzie z niego cienizna i strach przed czarnymi?"; braun? na śmieci iszmaciarzy szkoda uderzeń klawiatury...choć zastanawia mnie jaką role jako prezydenta widzi dla siebie, kiedy już wystrzela żydów, a jezusa zrobi królem polski: to bardzo poważne pytanie-jak połączyć republikę z niebiańską monarchią? (czy intronizowany przybędzie osobiście na koronację i co z niewygodnym faktem: braun wpychając zbawiciela na tron uczyni z polski izrael:))

  4 0
 • ~IS 2015-05-06 14:03:49

  Korekta tytułu, powinien brzmieć "Korwin spotkał się z gimbazą" :-) Wystarczy spojrzeć na zdjęcia - sami ludzie którzy niedawno jeszcze zbierali pokemony...

  4 0
 • ~Kibol_ROW 2015-05-06 22:53:02

  Tez zbieralem.

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3368