zamknij

Wiadomości

Janusz Korwin-Mikke: niczego nie obiecuję

2013-02-27, Autor: Dominika Kuśka
Chcę walczyć z bezrobociem, popieram autonomię i to nie tylko dla Polaków, a lokalne problemy Rybnika i Mikołowa będę poznawał w czasie spotkań z samorządowcami – mówi Janusz Korwin-Mikke, kandydat w wyborach uzupełniających do senatu z Kongresu Nowej Prawicy.

Reklama

Prezes Kongresu Nowej Prawicy zdecydował się na start w wyborach uzupełniających do senatu, gdyż jego marzeniem od zawsze było zostać senatorem, a nie posłem. Polityk twierdzi też, że w wyborach uzupełniających małe partie mają większe szanse niż w tych ogólnych. Janusz Korwin-Mikke przekonuje, że cenił śp. Antoniego Motyczkę i czułby się dumny zajmując jego miejsce. – Po słynnym wystąpieniu śp. senatora Motyczki na temat zamówień publicznych, które niszczą nasz kraj, zrozumiałem, że ten człowiek podobnie jak ja chce walczyć z tym, co nas otacza – mówi polityk.

To, że Janusz Korwin-Mikke marzy o byciu senatorem nie jest żadną tajemnicą. Co jednak polityk planuje zrobić dla naszego regionu jako senator? – Istnieją dwie koncepcje bycia senatorem: albo mówi się, że zrobi się cuda dla regionu, albo będzie się zajmowało korygowaniem ustaw. Wybieram drugą opcję, bo wiem, że jako senator dla tego regionów cudów nie zdziałam. Problemy są wszędzie takie same, a to wina absurdalnego ustroju, który chcę zmienić – tłumaczy kandydat Kongresu Nowej Prawicy. Nie oznacza to jednak, że polityk nie będzie interesował się sprawami Rybnika czy Mikołowa. – Na pewno powstanie biuro senatorskie, które będzie otwarte na sprawy lokalne. Skonsultuję się również z samorządowcami, by poznać potrzeby mieszkańców tego okręgu. Zdaję sobie sprawę, że władza centralna ogranicza środki dla samorządów i nie prowadzi to do niczego dobrego – zapewnia polityk.

 

Przy okazji wyborów do senatu, Janusz Korwin-Mikke przypomina najważniejsze założenia programu Kongresu Nowej Prawicy. – Trzeba tak zrobić, że było mało w korycie, wtedy świnie nie będą się pchały. Mówię tu o radykalnym zmniejszeniu podatków i zlikwidowaniu bezrobocia – twierdzi polityk. Kandydat na senatora pozytywnie odnosi się również do sprawy autonomii regionu. – Popieram autonomię, ale dla wszystkich regionów, nie tylko dla Śląska. Jednak w odróżnieniu do Ruchu Autonomii Śląska uważam, że prawo polskie powinnno być nad tym regionalnym, bo w przeciwnym razie to nie będzie autonomia, tylko niepodległość – tłumaczy.

 

Kandydat Kongresu Nowej Prawicy nie obawia się konkurencji innych osób startujących do senatu. – Nie będę krytykować innych kandydatów. Ja prezentują jasny i przejrzysty program i wiem, że ludzie w tym okręgu są bardzo życzliwie do niego nastawieni. Za dwa miesiące zagłosują osoby, które naprawdę interesują się polityką. Te wybory nie będą nagłośniane w telewizji, więc ludzie będą głosowali zgodnie z sumieniem. Teraz naszym zadaniem jest trafić do odpowiedniej grupy wyborców – podsumowuje Janusz Korwin-Mikke. – Ludzie z tego okręgu, którzy chcą powiedzieć „nie” temu, co dzieje się w Warszawie i chcą zmiany ustroju, chcą walczyć z przyczynami, a nie skutkami powinni zagłosować właśnie na mnie – dodaje.

 

Przypomnijmy, że dotychczas start w wyborach uzupełniających do senatu zadeklarowali: Piotr Masłowski – kandydat niezależny (czytaj więcej), Paweł Polok – RAŚ (czytaj więcej), Mirosław Duży – PO (czytaj więcej), Józef Makosz – kandydat niezależny (czytaj więcej). Oficjalnie kandydata do wyborów nie ogłosiło jeszcze Prawo i Sprawiedliwość, choć mówi się, że ma nim być Bolesław Piecha (czytaj więcej).

 

Termin wyborów uzupełniających do senatu został ustalony na 21 kwietnia (czytaj więcej).

Oceń publikację: + 1 + 95 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (128):
 • ~Customizer 2013-02-27
  10:38:07

  1 1

  Ten Pan jest niebezpieczny. jego motto to "zlikwidujmy szpitale to nie będzie chorych".

 • ~ruffboy 2013-02-27
  10:49:22

  0 0

  Customizer, glupoty gadasz...

 • ~marcinek6000 2013-02-27
  11:11:12

  0 0

  @customizer ale tak cytat bez źródła? ;) jak ubierasz w cytat to powinieneś w niego wpisać dokładne słowa osoby którą cytujesz, a nie swoje

 • ~bos 2013-02-27
  11:11:22

  0 0

  Customizer, niebezpieczni to sa ci, ktorzy aktualnie wyprzedaja Polske za bezcen...

 • ~toomann 2013-02-27
  11:15:23

  0 0

  ~Customizer: taaaa.... Jest niebezpieczny, bo mówi prawdę? Nie obiecuje gruszek (nomen omen ;) ) na wierzbie? A co do szpitali - przecież Platfusy robią teraz to samo dodatkowo rąbiąc nas na składkach na NFZ. Idź do okulisty, dentysty, kardiologa lub innego specjalisty "na kasę chorych". Gratuluję jeśli dostaniesz się bez kolejki i zrobisz wszystkie badania.

 • ~danielgst 2013-02-27
  11:34:30

  0 0

  Customizer, co strach obleciał że musiałbyś zacząć być odpowiedzialny za siebie co:)?
  Wczoraj na RMF akcja wysyłajmy zdjęcia naszych obiadów w szpitalach...dramat! Nikt się nie śmieje!
  Ale też nikt z tym nic nie chce zrobić...jedynie JKM więc głosuj.

 • ~piotrekdec 2013-02-27
  12:33:08

  0 0

  "Customizer, niebezpieczni to sa ci, ktorzy aktualnie wyprzedaja Polske za bezcen... " twój ulubieniec w jednej ze swoich baśni chciałby pozostały majątek wystawić na AUKCJE, żeby emerytów spłacić

 • ~marcinek6000 2013-02-27
  12:49:28

  0 0

  Walka/brak walki z ZUSem według naszych partii:
  PO sprzeda majątek za bezcen, kase przehula, ZUS przyjmuje kolejnych emerytów i coraz większe długi, emeryci na śmierć;
  PiS zadłuży się jeszcze bardziej, żeby znacjonalizować część majątku, ZUS przyjmuje coraz więcej emerytów i długów, emeryci na śmierć;
  SLD to samo co PiS;
  RAŚ niepodległość Śląska, wszystko inne się nie liczy;
  KNP znosi obowiązek ZUS, nikt nie chce mu dobrowolnie dawać kasy, więc przeprowadza się wreszcie oficjalne bankructwo ZUS jak każdej innej firmy, zostają emeryci bez pieniędzy, ale nie napływają nowi, nie napływają nowe długi, majątek na licytację, bo lepszego sposobu na zdobycie jak największej kasy za niego nie ma, kasa z licytacji idzie na emerytów, jak nie starczy to podatek od spłaty emerytów i nadal się zadłużać; emeryci żyją normalnie, w końcu naturalnie umierają, koniec z dalszym się na nich zadłużaniem, likwidacja podatku od emerytów;
  Którzy z polityków mają według Was najlepszy sposób na rozwiązanie problemu z ZUS?

 • ~marcinek6000 2013-02-27
  12:53:33

  1 0

  Z góry proszę o niekrytykowanie pomysłu bez podania lepszego.

 • ~ 2013-02-27
  17:02:47

  0 0

  piotrekdec
  Co niby jest w tym złego? Wy naprawdę przez socjalizm jesteście tak omamieni, że nie rozumiecie że trzeba będzie to spłacić. Jeśli wtedy dojdą do władzy faszyści będziecie mieli swoje ulice, a banki kamienice.

 • ~Kojoot 2013-02-27
  17:35:48

  0 0

  Nie wiecie na kogo zagłosować? Macie już dość rządzącej klasy politycznej? Sprawdźcie to: https://www.youtube.com/watch?v=5_WO9iXHaLw

 • ~coslychac 2013-02-27
  17:47:28

  0 0

  Liczba literówek w tekście jest dramatyczna. Czytajcie po sobie przed opublikowaniem.

 • ~Afordancja 2013-02-27
  18:06:49

  0 0

  @~Kojoot zobaczyłem ten filmik i co w związku z tym? Gada jak reszta polityków kwestia tylko innej grupy docelowej i innych obiecanek, ja to mówią "obiecanki cacanki a..".

 • ~czarny_julek 2013-02-27
  19:06:15

  0 0

  Panie Mikke - czy 71 lat to nie za dużo by jeszcze móc coś w polityce osiągnąć? Do tej pory absolutnie nic panu nie wyszło - dlaczego teraz ma się to zmienić? "Janusz Korwin-Mikke politykiem przestał być już dawno. Czasy, gdy gościł w Sejmie, dumnie sprawując mandat posła pamięta jedynie niewielki odsetek z jego młodocianego - głównie internetowego - elektoratu. Od tego czasu - przez 20 lat swojej politycznej quasi-kariery – Korwin-Mikke przegrał wszystko, co było do przegrania: pięć kolejnych wyborów parlamentarnych, cztery kampanie prezydenckie i trzy samorządowe.
  Powód kolejnych wyborczych porażek? Zawsze ten sam. "Lewackie media manipulujące wyborcami, fałszująca wyniki wyborów banda czworga (PO, PSL, PiS, SLD) i wciąż obecne w polskim społeczeństwie gnuśne komuchy robiące mu czarny PR" – przekonuje za każdym razem Korwin-Mikke. Winni są wszyscy - tylko nie Korwin-Mikke.

  Tak przynajmniej uważa główny zainteresowany: bezkrytyczny wobec siebie, brydżowy mistrz Polski, pan i władca internetowych sondaży. Prawda jest jednak inna. Janusz Korwin-Mikke przegrywa nie przez rozmaite (większe bądź mniejsze) spiski, ale przez tragikomiczny brak politycznego wyczucia, ośmieszającą niekonsekwencję w poglądach i - co najsmutniejsze - zwykłe chamstwo." - podano za http://www.wprost.pl/blogi/marcin_pienkowski/?B=1798

 • ~TooSlow 2013-02-27
  19:08:43

  0 0

  Ten pan ma rację. Niebezpieczni są ludzie żyjący w ułudzie harmonii, szczęścia i wzajemnej troski obywateli. Żyjemy w państwie pełnym patologii. Już nawet mało istotna patologia życia politycznego, ale społeczeństwo polskie składa się w znacznej części z pasożytów, którzy żerują na reszcie i nie wnoszą nic w zamian. Biednych u nas mało, za to wielu darmozjadów. I właśnie oni będą mieli czas żeby przejść się na wybory, bo normalny człowiek to zmęczony pojedzie w góry, albo będzie odsypiał ciężki tydzień pracy. Strach się kur.wa bać.

 • ~marcinek6000 2013-02-27
  20:12:08

  0 0

  @czarny_julek jak wystartuje to coś osiągnie albo nie, jak nie wystartuje to nie osiągnie. W tych wyborach ma akurat duże szanse, dość słabą ma konkurencję i jak je wygra to osiągnie wiele, niekoniecznie dla siebie, ale to będzie duża promocja dla wolnorynkowców na przyszłość.

 • ~marcinek6000 2013-02-27
  20:14:54

  0 0

  @Tooslow masz rację, darmozjady będą się pewnie mobilizować, żeby nie pozwolić Korwinowi likwidować im warunków do pasożytnictwa

 • ~ 2013-02-27
  20:41:47

  0 0

  Customizer: bzdury opowiadasz, albo nie rozumiesz albo jesteś nasłany przez PIS lub PO !

  Korwin mówi: Zlikwidujmy służbę zdrowia i chodzi mu nie szpitale i lekarzy czy pielęgniarki, tylko o cały ten aparat państwowy który robi machlojki i przekręty na ogromną skalę.

  Ogólnie jedyna wada Korwina to to, że facet ma już swoje lata i przez to wyznaje wiele bardzo archaicznych poglądów. Wystarczy jednak przeczytać program jego partii aby zrozumieć, że w programie partii nie ma tych kontrowersji.

  Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin Mikke to partia która chce na prawdę obniżyć podatki (zlikwidować podatek dochodowy i obowiązek składki ZUS), obniżyć VAT i akcyzę do minimum. To ma spowodować gwałtowny wzrost gospodarczy. Na tyle duży aby można było utrzymać odchudzone państwo i zacząć spłacać dług publiczny.
  Odchudzenie państwa ma polegać przede wszystkim na zlikwidowaniu ogromnej ilości przepisów które narosły przez ostatnie 20 lat i ciążą polakom niemiłosiernie. Będzie to związane ze zwolnieniem przynajmniej połowy urzędników których liczba się w Polsce POTROIŁA przez ostatnie 20 lat mimo komputeryzacji.

  Ogólnie Korwin chciałby zrobić z Polski coś na wzór USA, ale nie obecnego upadającego mocarstwa Obamy, tylko USA do którego Polacy masowo uciekali gdy rządził tam Ronald Reagan.

  RYBNICZANIE !!! JANUSZ KORWIN MIKKE TO GODNY ZASTĘPCA P. ANTONIEGO MOTYCZKI !!!

 • ~Afordancja 2013-02-27
  22:19:41

  0 0

  @Albert Jasiński jak bardzo gwałtowny wzrost gospodarczy? Są jakieś ramy czasowe zarówno likwidacji ZUSu,obniżenie VAT itd. jak i tego gwałtownego wzrostu?

 • ~marcinek6000 2013-02-27
  22:51:20

  0 0

  @Afordancja według tego co się bankowo na tym zna czyli dr hab. ekonomii "przez pół roku byłby niesamowity bałagan, a potem przez dekadę Polska rozwijałaby się w tempie 10 procent rocznie."

 • ~marcinek6000 2013-02-27
  22:52:31

  0 0

  zjadło mi nazwisko autora cytatu: Rybiński

 • ~piotrekdec 2013-02-27
  22:54:53

  0 0

  Afordancja Ty lewaku, nie umiesz argumentować!! i nie zadawaj podchwytliwych pytań

 • ~Afordancja 2013-02-27
  23:14:13

  0 0

  @~marcinek6000 "przez pół roku byłby niesamowity bałagan, a potem przez dekadę Polska rozwijałaby się w tempie 10 procent rocznie." hm..To Twoje oficjalne stanowisko? "co się na tym bankowo zna" takie prawie Argumentum ad verecundiam ;) . Pozwolę się nie łyknać tego "pół roku", tak jak nie łyknąłem, że w 2012 wig20 spadnie do wartości 3 cyfrowej, że "Węgry zbankrutują w 2012 r" "I będzie wiadomo, że Grecja wyjdzie z strefy euro", Wybacz, ale te pół roku i 10% to raczej taka przenośnia...a nie fakty..

 • ~marcinek6000 2013-02-27
  23:28:20

  0 0

  z pewnością przenośnia, nikt nie jest przecież w stanie powiedzieć ile dokładnie

 • ~piotrekdec 2013-02-28
  10:01:11

  0 0

  "z pewnością przenośnia, nikt nie jest przecież w stanie powiedzieć ile dokładnie " :))) zaraz zaraz, w innym wątku pisałeś, że JKM daje kilka lat na ten bałagan; czyli JKM też mówi przypowieściami tak?

 • ~marcinek6000 2013-02-28
  10:42:37

  0 0

  Rybińskiego przytoczyłem do części pytania o tym jak gwałtowny byłby wzrost gospodarczy, a JKM że 6 lat będzie od uchwalenia ustawy do jej realizacji, choć o ile mnie pamięć nie myli, to te 6 lat dotyczy tylko zmian podatkowych, żeby przedsiębiorcy którzy już sobie ustalili jakaś podatkową drogę rozwoju mieli czas na zmiany.

 • ~ 2013-02-28
  15:12:25

  0 0

  Drodzy ludzie z Rybnika. Piszę do Was z Warmii i Mazur. Dzięki Wam może dokonać się przełom. Nie chcę Was namawiać do głosowania na pana Janusza. Proszę tylko zapoznajcie się z tym co ma do powiedzenia. Zarówno na spotkaniach u Was w mieście, jak i w internecie. Jestem przekonany, że po ich wysłuchaniu przekonacie się do jego poglądów. Wierzę, że zagłosujecie mądrze bo to nie chodzi tylko o Was. Liczy na Was cała Polska! Nie marnujmy kolejnych lat na bandę złodziei. Wygrana w Waszym regionie sprawi wielki krok dla lepszego jutra! Olsztyn trzyma za Was kciuki. Pozdrawiam!

 • ~Afordancja 2013-02-28
  17:08:42

  0 0

  @Warmia Jak Olsztyn trzyma za nas kciuki to niech go wybierze i tyle..wysłuchałem go wiele razy..nie zagłosuję..chyba, że bym miał do wyboru JKM vs Polok, no to JKM wygrywa.

 • ~piotrekdec 2013-02-28
  17:58:08

  0 0

  "Olsztyn trzyma za Was kciuki" nie Olsztyn tylko jego wyznawcy z KNP z Olsztyna; jak zwykle jest nadreprezentacja w necie jego klakierów więc, nie ma się co podniecać-najprawdopodobniej rybniczanie nie zrobią z siebie pośmiewiska i po 20 latach nie wpuszczą tego wariata (niebezpiecznego bo robiącego wodę z mózgu niejednemu dzieciakowi) do parlamentu

 • ~trend 2013-02-28
  19:50:34

  0 0

  co miesiąc płacę 1000 zł na zus, po roku zapłaciłem 12 000 zł. Po 10 latach wpłaciłem do tej czarnej dziury 120 000 zł. W ciągu 45 lat pracy wpłacę tam 540 tys. zł. Z samych odsetek na zwykłym koncie oszczędnościowym było by 1600 zł miesięcznie. Tyle Państwo jest dłużne emerytom i tym co odkładają. Gdzie k..wa są te pieniądze???

 • ~ 2013-02-28
  19:57:41

  0 0

  @~Afordancja z czym się konkretnie nie zgadzasz? Jak zagłosujesz na PO, PiS, SLD, PSL, RP to wiedz, że się w Polsce nic nie zmieni. Oczywiście może być Ci dobrze tak jak jest. Ja się nie zgadzam, żeby dzisiejsze społeczeństwo i politycy zadłużali się na koszt moich, jak i Twoich jeszcze nienarodzonych wnuków. Jakim prawem będą musieli spłacać po nas długi, mimo że nie mogą się sami wypowiedzieć.
  @~piotrekdec nie wiem skąd bierzesz swoją opinie o p. Januszu. Wariata? może jakiś argument? Słyszałeś kiedyś co ma do powiedzenia? zastanawiałeś się czemu obecny rząd nie dopuszcza go do głosu? czemu jedyna partia prawicowa jest przemilczana a wszystkie inne są non stop w TV? Czemu w ostatnich wyborach mimo zebranych głosów nie zarejestrowali partii do wyborów we wszystkich okręgach a tylko w połowie? Oni się go boją. Nie dlatego, że jest wariatem. Boją się go bo wiedzą jaka jest prawda i że wyjdzie ona na jaw! Na Twój głos na p. Janusza nie liczę. Liczę na rozważnych i mądrych ludzi, którym los naszego kraju i narodu nie jest obojętny. Gorzej być nie może jak jest w tym bandyckim państwie. Może warto spróbować czegoś innego? Pozdrawiam.

 • ~Afordancja 2013-02-28
  20:09:44

  0 0

  @Trend w całym Tym ZUSie emerytalne to tylko część, więc niestety nie płacisz 12 000 zł rocznie na emeryturę, tu jest jeszcze emerytalne i wypadkowe. Ponadto jak nazwa mówi zakład UBEZPIECZEŃ społecznych, czyli jak to bywa w ubezpieczeniach to nie jest odkładanie ;) a teraz policz ile za te 1600 zł będziesz mógł kupić. Tu masz pewne wyliczenia https://sites.google.com/site/myowion/ekonomia/zus-i-oszczedzanie

 • ~Afordancja 2013-02-28
  22:08:13

  0 0

  @~Warmia co robi konkretnie rząd, że go nie dopuszcza? Tv go nie puszcza, bo to taka ciekawostka polityczna? A ty go słuchałeś, już tu podawano przykłady "lekkiej pedofilii" "paraolimpijczykach" itp. Co do zebranych głosów to było to tłumaczone wielokrotnie. Nikt się go niestety nie boi, traktują go raczej jako dziwadło. Jaka znów prawda wyjdzie? Piotrekdec miał racje jesteś zwykłym klakierem nic więcej. Z czym się nie zgadzam? A z czym mam się zgodzić? "napiszę ustawę, która likwiduje ZUS ot tak?", "obniży VAT itd." i pyk... to zwykłe myślenie życzeniowe a nie program...dla mnie nic nie przedstawia PRAKTYCZNEGO gospodarczo a przez jego poglądy społeczne dla mnie daleko odstaje od normy (w tą złą stronę)

 • ~ksg14 2013-02-28
  22:09:46

  0 0

  My też niczego Panu nie obiecujemy

 • ~ 2013-03-01
  01:21:32

  0 0

  Co robi rząd? Wszystkie TVP i TVP2 telewizje są państwowe. Czyli państwo (rząd) wypłaca im wypłaty (które są zresztą pobierane z abonamentu telewizyjnego który trzeba pod przymusem płacić). Myślisz, że takie media przedstawią osobę która chcę tę bandę złodziei, otwarcie to mówiąc, 80% powsadzać do więzienia. W sondażach jak już pokazują to zawsze 1%. Przypominam, że CBOS również jest państwowy. Tak się go nie bali, że gdy wprowadził uchwałę lustracyjną w 1992 roku, 4 czerwca nastąpiło odwołanie rządu Jana Olszewskiego (nocna zmiana). Na czele nowego rządu stanął Waldemar Pawlak. Od tamtej pory prawica w Polsce nie została dopuszczona do opinii społecznej. Gospodarczo Ci się jego poglądy nie podobają? jesteś przeciwny niskim podatkom? jesteś za olbrzymią biurokracją i korupcją? Nie podoba Ci się wizja benzyny po 2 zł? gdzie ponad połowa ceny to podatki. Może niewiele zrobi będąc jak kropla w morzu, ale może coś się ruszy. Drobne kamienie wywołują lawinę. Głosując na każdą inna partie jest to głos stracony, nic się nie zmieni. Na pewno kampania będzie u Was trwała także proszę o zainteresowanie oraz samodzielne myślenie. Z dyskusji się wyłączam, niech każdy zagłosuje wg własnego sumienia :)

 • ~ 2013-03-01
  01:47:55

  0 0

  Ja nie zagłosuję na człowieka który niepełnosprawnych nazwał DEBILAMI ! A ludzie popierający go nie potrafili zebrać głosów w sprawie referendum , dotyczącym odwołania straży miejskiej . Po prostu nieudolność i dno !!!! Więc taki człowiek nie będzie reprezętował mnie w senacie i tyle w tym temacie !!!

 • ~Boleslaw 2013-03-01
  20:23:57

  0 0

  Panie Nikt? Czy debil jest pełnosprawny?!
  Korwin w Senacie to dla mnie większa szansa na zablokowanie tych absurdów produkowanych przez Sejm. Może wsadzi kij w mrowisko kilka razy, i przypomni kilku ludziom że 2+2 =4

 • ~Afordancja 2013-03-01
  20:47:35

  0 0

  @~Boleslaw , panie Bolesławie(kolejny klakierze? ) U Pana z logiką jak u dużej części klakierów JKM, Tak "debila" można nazwać niepełnosprawnym, ale niepełnosprawnego debilem już nie. A swoją drogą nie nazwał ich debilami tylko przyrównał paraolimpiadę, że to tak jak by "dla debili robić turniej szachów" (czy coś w tym stylu), co nie zmienia faktu, że... "słabe" to było( że tak delikatnie powiem.)

 • ~ 2013-03-02
  05:44:51

  0 0

  @~Afrodacja
  Pani Afrodancjo, na "logikę" to Pani z JKM nie wygra, bo jest On zawsze diabelnie logiczny. Przede wszystkim nie używa On słowa "niepełnosprawny", bo jest przeciwnikiem tworzenia jakiejś kategorii ludzi. Od tworzenia kategorii ludzi i "problemów społecznych" są (wg Niego) komuniści. Jest za nazywaniem takich osób "inwalidami", gdyż wg Niego każdy z nas jest w pewnym sensie niepełnosprawny (biega Pani tak szybko, jak mistrzyni olimpijska? - no właśnie... jest Pani w porównaniu z nią niepełnosprawna).
  Są różne stopnie inwalidztwa, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Debilizm, to medyczne określenie inwalidztwa umysłowego. Nazwanie debila - debilem, nie jest obraźliwe. I organizowanie medialnego widowiska z biegów ludzi bez nogi jest tak samo "mądre", jak organizowanie widowiska z gry w szachy debilów. Jeśli tego Pani nie rozumie, to oznacza, że to u Pani coś z logiką nie tak. Przy czym Korwin-Mikke nie ma nic przeciw temu, żeby inwalidzi organizowali sobie zawody. On jest tylko przeciwnikiem robienia z tych zawodów jakichś "paraolimpiad" i cyrku medialnego.

 • ~Afordancja 2013-03-02
  14:29:31

  0 0

  @Andrzej Szczypek Kolejny "bystry" klakier, proszę przeczytać jeszcze raz mój komentarz komu i na co odpowiadałem. Po drugie proszę sprawdzić sobie definicję słowa inwalidztwa a nie wymyślać nowej. Jeśli chodzi o logikę to znów widzę "wiedzenie"lepiej niż inni nawet mnie nie znając, typowe... Otóż nie martw się o moją logikę mogę spokojnie równać się z Twoim Guru.. Ps. AfORdancja, a nie AfROdancja.

 • ~ 2013-03-03
  12:37:00

  0 0

  @Afordancja każdego nazywasz "klakierem". Nie wiem co to ma oznaczać. Kto ma trochę rozumu w głowie, wie jakie masz myślenie i logikę. Bo nie rozumieć prostego programu który ułatwi życie obywatelom, to bronisz złodziei. Wole być "klakierem" niż pachołkiem reżimu z wypranym mózgiem bez swojego zdania.

 • ~piotrekdec 2013-03-03
  13:47:55

  0 0

  "Bo nie rozumieć prostego programu który ułatwi życie obywatelom, to bronisz złodziei. Wole być "klakierem" niż pachołkiem reżimu z wypranym mózgiem bez swojego zdania. " toś się nagadał i przywalił argumentami merytorycznymi, to było druzgocące dla lewaków, komuchów, złodziei, homosiów, niepełnosprawnych-debili, i wszystkich którzy nie myślą jak wasza mniej niż niszowa wodzowska partyjka -świeć panie nad ich duszami


 • ~ 2013-03-03
  17:06:01

  0 0

  "wszystkich którzy nie myślą jak wasza mniej niż niszowa wodzowska partyjka -świeć panie nad ich duszami" za to rządzi Wasza większość i nie widzisz co się dzieje? w każdej jednej dziedzinie życia jest źle. Wymień, co w Polsce funkcjonuje dobrze, chętnie się dowiem. Za to nie muszę Ci mówić co działa źle (masz oczy i pewnie widzisz). Domyślam się, że pracujesz w budżetówce (skąd wiem? bo jakbyś był prywatnym przedsiębiorcą i wiedział ile państwo każdego miesiąca rabuje z pieniędzy, to popierałbyś niskie podatki i poglądy pana Janusza). Za to Ty pewnie siedzisz w urzędzie, gdzie nic nie trzeba robić tylko kawka i o 15 do domu. Wypłata na czas, a to jakaś premia a i trzynastka wpadnie. Jest Was 600.000 w Polsce (dla porównania nasza armia liczy ok. 200.000). Zapewne to Wy będziecie bronić kraju rzucając PITami i CITami w wroga. Dla Ciebie lepiej słuchać kłamstw polityków co to oni nie zrobią w Waszym regionie. A później zderzenie z rzeczywistością i nici z obietnic. W demokracji nie wygra wójt, który zacznie spłacać długi (każda gmina w Polsce jest zadłużona) a wygra ten, który postawi wielką fontannę - to wtedy będzie dobry wójt. Dlatego Korwin nie wciska Wam bajek co to nie zrobi, lecz ostre ale prawdziwe słowa. Podchodzi do Was poważnie, a nie jak do idiotów których da się nabrać przed wyborami a później kilka lat grzania stołka. JKM ma 71 lat, nie potrzebuje się w tym wieku dorabiać (zresztą dopłaca do polityki). Chce, żeby jego dzieci i wnuki żyły godnie w bogatym państwie

 • ~Afordancja 2013-03-03
  17:10:59

  0 0

  @~Warmia nie każdego, takich da się wyczuć ;) Przykład, superelektro, widać, że chce głosować na JKM jednak nie posądzam go bycie klakierem. Nie wiesz co to ma oznaczać? Wierzę, że jak pomyślisz do się domyślisz. Nie bronię złodziei, bronię się przed oszołomami, a to spora różnica... a teraz podpowiedź co do klakierów (jak byś jednak tak od razu nie wymyślił ;) ) otóż Twoje ostatnie zdanie to takie w stylu klakierów JKM ;) czujesz? ;) Już któremuś z "was" (klakierów) pisałem, że macie umysły, że tak powiem, bardzo binarne i jeżeli ktoś was nie popiera to od razu nie ma własnego zdania itp...ja akurat uważam odwrotnie. Czego przykładem jest bezmyślne bronienie i tłumaczenie wszelkich głupot wypowiedzianych przez JKM, ze wszystkim się zgadzacie (mówię o sprawach głownie społecznych) zero krytycyzmu..zero

 • ~Afordancja 2013-03-03
  17:52:25

  0 0

  @~Warmia hehe, w między czasie napisałeś posta który potwierdził, "waszą" binarność, jeżeli jesteś przeciw nam to na pewno jesteś urzędnikiem. I ten tekst o wrogu...wow..niby każdy z "was" myśli samodzielnie ale w wypowiedziach jesteście prawie tacy sami(pod każdym względem). Przypominacie mi trochę ludzi(głównie młodzież) ubierających się na czarno, glany itd. to taki wyraz ich "indywidualizmu" nie podporządkowują się modzie mają "swój" styl..ale jak spojrzysz na nich wszystkich to ...tacy sami...

 • ~ 2013-03-03
  19:18:33

  0 0

  napisałem komentarz na 1500 znaków, wylogowało mnie i wszystko poszło.. Nie mam siły pisać. Proszę zapoznaj się z tym co ma do powiedzenia - http://www.youtube.com/watch?v=JJ43ESyv7y8 wywiad ciekawy, nie zanudzi Cię, a może tchnie w słuszną stronę.

 • ~piotrekdec 2013-03-03
  19:49:31

  0 0

  "Domyślam się, że pracujesz w budżetówce(...)Za to Ty pewnie siedzisz w urzędzie gdzie nic nie trzeba robić tylko kawka i o 15 do domu" na to to odpowiem tylko staropolskim: pie...lisz, chłopie, pie....lisz, i tyle w tym temacie; ale tak na marginesie-to taka wasza metoda, czegoś się "domyślacie", później już tylko się nakręcacie, waląc banały i nieraz powtarzając anegdotki Mikkeko, jak np. ta o Chińczyku, który obcinał sobie nogę jako dowód na to, iż oglądając paraolimpiadę zdrowi sportowcy, którzy nie są w czołówce będą się okaleczać (jeśli nie łapiesz to prosto z mostu: wasze wnioski są tyle warte co twój podczas aktywacji mózgu gdy mówiłeś gdzie niby pracuje); złamał was Mikke, ale spokojnie z wiekiem powinno przejść, a jeśli wiek już dość zaawansowany to wypada zastanowić się nad sobą - bo z myśleniem "wszyscy to idioci" (poparcie dla KNP to ok 3%) daleko nie zajedziesz

 • ~Afordancja 2013-03-03
  20:41:04

  0 0

  @~Warmia Poświęciłem się i zobaczyłem..i pierwsze 5 minut kompletnie stracone, same nudy, jedyna ciekawostka to, że kupa ludzi odeszła z UPR którzy działają aktualnie w polityce i co..i nic nie zrobili. czyli co po odejściu z UPR stracili "moc", po prostu też by nic nie zrobili.
  Następne 5 minut..najpierwsz rowodzenie się, że nazwanie kaleki inwalidą to nie obrażanie, a nazwanie kogoś niepełnosprawnym to obraźliwe, naprawdę fascynujące..Drugi wątek.. aktualnych rządzących po przemyśleniu zamiast do więźienia to "w smole, pierzu i za granicę, za granicą przyjmą ich jako ofiary reżimu.."(i nie będzie mial durniów w kraju którzy by mu przeszkadzali...), normalnie głębokie, takie teksty to gimnazjalistom...
  Zobaczymy ostatnie 5 minut..najpierw pogadanka o społeczeństwie i narodzie i da się zauważyć (to samo co u klakierów JKM) tą binarność, jesteśmy "my" i socjaliści.. Nie obchodzi go społeczeńśtwo tylko zasady narodu..jak społeczeństwo nie chce ich przestrzegać to będzie "strzelał" bo go nie interesuje wola większości społeczeństwa (tylko ciekawe której części społeczeństwa, myślę, że tylko wola JKM (bo jego klakierzy nie mają żadnej woli ;) co zauważyłem). Następne to wiedzenie lepiej niż sam "bogaty przedsiębiorca" i to spłycanie tematu..
  Podsumowując
  Takim g... chciałeś mnie przekonać? kurcze.. jest z "wami" gorzej niż myślałem.. widziałem już lepsze jego występy a Ty mi z takim czymś...

 • ~ 2013-03-03
  21:16:20

  0 0

  Szkoda mojego czasu na tłumaczenie dwóm osobom czegoś, co i tak nie zrozumieją. Myślę, że macie interes w tym, by jednak go oczernić (zmieniam typ z urzędasów na sztab wyborczy innych kandydatów). Bo poza mną i Wami nikt tu nie zagląda, a przeciwnik JKM prędzej to oleje niż twardo będzie stał przy swoim. Pamiętajcie tylko, że władza zdobyta na kłamstwie jest nietrwała. Wiem też to, że kiedyś przyznacie rację idei jaką głosi JKM i wtedy niech zrobi się Wam głupio wobec samego siebie. Pozdrawiam!

 • ~Afordancja 2013-03-03
  21:34:06

  0 0

  @~Warmia i kolejne pudło, zaglądam tu bo mnie to bawi, a że dużo pracuje na kompie to muszę mieć jakąś rozrywkę w "międzyczasie". Oczerniać? Gdzie? Przecież o "lekkiej pedofilii" o "paraolimpiadzie" i wielu innych to sam Twój guru się wypowiadał, sam nie wymyślam jakiś faktów. Której idei przyznamy rację? tej o "lekkiej pedofilii" i jej nie szkodliwości w społeczeństwie? ;) . A poważniej, piszesz "co i tak nie zrozumieją" Skąd wiesz? Chcesz nas do czegoś przekonać takimi g.. filmikami o (dosłownie) o niczym? Ustosunkuj się do mojej poprzedniej wypowiedzi, co było takiego ciekawego i przekonującego w tym filmiku? Dla mnie to była jakąś dziecinada, dla "małolatów" (przypomnę moją rozszerzoną definicję "małolata" otóż to taka osoba która jeszcze mieszka z rodzicami..)

 • ~Afordancja 2013-03-03
  21:46:19

  0 0

  PS. wiem, że większość "małolatów" z czasem wyrasta z JKM, wierz mi ;) (podkreślę, że nie wszystko co mówi jest głupie, ale co z tego)

 • ~piotrekdec 2013-03-03
  23:01:19

  0 0

  " Myślę, że macie interes w tym, by jednak go oczernić (zmieniam typ z urzędasów na sztab wyborczy innych kandydatów)" ooo co za konsekwencja poglądów, znów "domyślasz się"? czyli tym razem mi płacą inni kandydaci (kandydat); prosty jesteś, jak te twoje filmiki, które wrzucasz; nie łapiesz, że można nie kupować tych chamskich bajek demagoga, który pozuje na masońskiego arystokratę, a w gruncie rzeczy jest konserwą katolicką, o poglądach na rynek, które uwodzić mogą mniej więcej nastolatków

 • ~ 2013-03-04
  14:22:02

  0 0

  hehe spoko :) w takim razie zamieńmy rolę. Przedstawcie swojego kandydata i jego program na polepszenie sytuacji w Polsce. Hejtować jest zawsze łatwiej (i czepiać się o nieistotne szczegóły) niż próbować coś tłumaczyć. No słucham jest Was 2 więc dacie radę, dawać kandydatów i ich program :D

 • ~piotrekdec 2013-03-04
  19:08:49

  0 0

  ". Przedstawcie swojego kandydata i jego program na polepszenie sytuacji w Polsce" a to Ty myślisz, że my mamy tego samego kandydata? że to tak jak u Was-jest jeden słuszny? wątek jest o JKM; ja nie agituje za nikim innym, nie wypowiadałem się nt innych, ale będę zawsze wypowiadał się źle (czyli zgodnie z prawdą) nt niezrównoważonego pana Mikke

 • ~ 2013-03-04
  19:42:39

  0 0

  To widać, że nie masz żadnych poglądów politycznych. Jeśli masz, to nie musisz przedstawiać kandydata, przedstaw chociaż partie, bądź co byś zmienił żeby było lepiej. Bo z tego co widzę nie masz nic do powiedzenia, a wypowiadasz się o kimś bardziej inteligentnym od Ciebie. Taki typowy internetowy napinacz i hejter, który tak naprawdę nie wie o co walczy. W takim razie czekam na wypowiedź Afordancji, bo Ty jak widać nie masz nic mądrego do powiedzenia.

 • ~piotrekdec 2013-03-04
  20:30:28

  0 0

  "To widać, że nie masz żadnych poglądów politycznych" :)) brak poparcia dla JKM to brak poglądów politycznych, człowieku czy Ty na prawdę nie zauważasz jak postrzegasz świat zero jedynkowo? ale o tym już była mowa

 • ~piotrekdec 2013-03-04
  20:55:27

  0 0

  tak jestem hejterem JKM;) poza tym myślisz stronę w którą to działa - co ja mam udowadniać? to Mikke startuje w wyborach, on proponuje jakiś program-to on ma mnie przekonać (szczególnie, że z tym miastem ma związek radziecki), a nie ja go żeby nie startował:) Ty to próbujesz robić za niego wrzucając filmiki charakterystyczne aż do bólu dla tego gościa; tylko, że jego program jest oparty na życzeniowości i założeniach, że jak dasz człowiekowi X to on zrobi Y i będzie tak na bank, bez cienia wątpliwości, (pomijam już podłość i perfidie gościa na gruncie społecznym), ale niestety ekonomia to nie fizyka, ludzie nie zawsze działają tak jak wódz chce (no chyba, że będzie jak mówi strzelał-choć nawet tu się ostro mota i ewidentnie sobie przeczy- mam na myśli fragment rozmowy z Hołdysem gdzie tłumaczył wspaniale jaka jest różnica między republiką a demokracją - "w republice, są rządy prawa, a w demokracji rządy ludu, do tych którzy nie przestrzegają prawa się strzela"-by po chwili stanąć za kibolami, którzy zrobili roz...l w Bydgoszczy podczas finału Pucharu Polski w piłce nożnej wbiegając na murawie stadionu, czyli ewidentnie łamiąc prawo-wniosek: pan JKM nawet nie jest taki konsekwentny-a tą cechę mu tak od wielu lat przypisujecie z tego co widać)

 • ~ 2013-03-04
  21:04:34

  0 0

  Odpowiesz zatem kogo Ty popierasz? I mowa również była o tym, iż nie chodzi o to, by wygrał JKM, lecz o to by zmienić ustrój w którym żyjemy. Każdy wolnościowiec wyznaje podstawę prawa Rzymskiego - chcącemu nie dzieje się krzywda (volenti non fit iniuria). Tu nikt nie jest zapatrzony w JKM (jednak to on startuje, więc o nim głównie była mowa). Każdy wolnościowiec może mieć inne zdanie na tematy obyczajowe czy kulturalne, ale PODSTAWA myślenia wolnościowego jest taka sama. Mało tego powiem Ci, że przed I wojną światową jakby ludzie wiedzieli, co za ustrój będzie panował to by pękli ze śmiechu i nie uwierzyli, że taka głupota zapanuje. W Ameryce odpowiednikiem Korwina jest Ron Paul - również uważasz go za idiotę? Egzystujesz w brodziku intelektualnym, żeby nie nazwać poziom debaty z Tobą za idiotyczny. Jeśli chcesz ze mną porozmawiać o polityce to sam się dowiedz o partiach wolnościowych, poczytaj, poszukaj na youtubie. Ja w przeciwieństwie do Ciebie znam wroga (socjalizm), znam historię jak to wszystko powstawało i na jakich zasadach funkcjonuje. Dużo czytam, dochodzę do własnych wniosków. Najbliżej mi poglądami do partii wolnościowych. Chcesz podyskutować? mogę na każdy temat tylko przygotuj się do tego bo naprawdę na idiotów czasu tracić nie zamierzam.

 • ~ 2013-03-04
  21:23:26

  0 0

  gdy pisałem komenta nie widziałem, że coś nowego nastrugałeś. Widzę, że coś bije ale nie wiesz w którym dzwonie. JKM jest cybernetykiem (taka nauka) i wie, że na każdą akcje idzie reakcja. "ludzie nie zawsze działają tak jak wódz chce" - Ty nic nie rozumiesz. Chodzi o to, że JKM traktuje ludzi jako kowali własnego losu i jako ludzi odpowiedzialnych za siebie. Go nie interesuje co i jak kto będzie robił - to jest wolność. Co do rozmowy z Hołdysem ma rację. Jak rządzi zły dyktator/król to można go zabić i po problemie. W demokracji złej większości nie da się zabić bo to ustrój TOTALITARNY! Co do finału pucharu nie wiem skąd masz informację, że stanął za kibolami. Z tego co wiem był przeciwny odpowiedzialności zbiorowej (czemu przez paru pseudokibiców dla prawdziwych kibiców stadiony były zamknięte, btw. temat zastępczy dla rządu). Pragnę dodatkowo Cię uświadomić, że JKM jest konsekwentny, nie zmienił poglądów od 60 lat i zawsze się ich trzyma (chociaż przez niektóre traci wyborców, którzy wolą od innych frakcji politycznych słyszeć słodkie kłamstwa niż gorzką prawdę). Jeśli znajdziesz jakąś jego niekonsekwencję proszę o źródło/linki.

 • ~piotrekdec 2013-03-04
  21:29:03

  0 0

  "idiotów czasu tracić nie zamierzam. " zwolnij człowieku, bo widzę, że już się nieźle nakręcasz

 • ~Afordancja 2013-03-04
  21:37:48

  0 0

  @~Warmia , po pierwsze masz już na starcie błędne założenie, że wybór któregoś z tych kandydatów na senatora wpłynie na polepszenie sytuacji w Polsce, ale ok. Po drugie mówisz, że "nie wiemy o co walczymy, ja podobnie jak piotrekdec, nie mam zamiaru agitować za żadną osobą(a tym bardziej partią), ale wiem o co walczę, walczę (a raczej bronię się) z/przed oszołomstwem, mam nadzieję, że Twój umysł ogarnie tą treść i nie rzucisz w zamian za to, "żem idiota" bo nie pasuję do Twojego modelu ;) .Po trzecie już tu gdzieś pisałem, należę do grupy ludzi skierowanych ku powiedzmy liberałom czy też bliżej też mi szkoły austriackiej, jednak daleko mi do jakiś tam tekstów o narodzie i innych bzdur, co to POWINNI w telewizji puszczać aby społeczeństwo się rozwijało, za naród też bym nie umierał, jestem zwykłym "patriotą ekonomicznym" i socjalizmem (nawet pewnie wg. Twojej definicji) też się brzydzę(może to za mocne słowo). Po czwarte, nie mam tu kandydata który by spełniał moje założenia(musiał bym sam startować ;) ) i muszę działać, metodą "skreśleń" i zostawić najmniej skrajnego, najbardziej racjonalnego(przypominam, że to wybory do senatu, a nie konkurs partii i wybieram osobę), tutaj od JKM w moim rankingu gorzej wypada tylko Polok, Piecha powiedzmy +/- na równi JKM, reszta już nie wzbudza u mnie odruchu wymiotnego (przesadzam oczywiście ; ), ale muszę jeszcze ich "poznać".

 • ~Afordancja 2013-03-04
  21:39:29

  0 0

  Po szóste, daj mi na kandydata prawdziwego "wolnościowca"(bez bzdur o narodzie itp.), nie wpatrzonego(i nie przesiąkniętego nim) w JKM, bo jak piszesz, niby każdy wolnościowiec może mieć różne zdanie na tematy obyczajowe, to jednak każdy z "was" zaciekle broni poglądów społecznych/obyczajowych JKM, i co najważniejsze, żeby był rozsądny a nie "napisze ustawę która likwiduje ZUS i pyk, będzie super", to masz mój głos i pewnie wielu ludzi.

 • ~ 2013-03-04
  22:01:40

  0 0

  @~Afordancja
  1. Wiem o tym, że to walka z wiatrakami. Ale od czegoś trzeba zacząć. To Rybnik może wprowadzić prawicowego człowieka do senatu, najbliża możliwość będzie dopiero za 2 lata w wyborach - szkoda mi kolejnych 2 straconych lat.
  2. Pana Janusz można nazwać szaleńcem, ale nie oszołomem - wszystko co mówi jest logiczne. A wiadomym jest, że szalone jest próba odwrócenia tego co nas otacza o 180 stopni (i powrotu do normalności).
  3. Jesteś skierowany ku liberalizmowi i brzydzisz się socjalizmem? Więc dziwie się, iż minusy pana Janusza przysłaniają Ci jego plusy.
  4. Fajnie, że robisz coś w kierunku poznania opcji, a nie idziesz ślepo głosować bez żadnej wiedzy. Kampania pewnie będzie trwać, mam nadzieje że będzie jakaś debata między kandydatami. Polecam sie przejść i posłuchać jak wypadną w konfrontacji z JKM.
  5. (u Ciebie szóste ;) ) Może Stanisław Michalkiewicz? Kiedyś UPR, dziś bezpartyjny o poglądach wolnościowych. Publicysta, więc sporo tekstów jak i wykładów na youtube.

 • ~Afordancja 2013-03-04
  22:08:48

  0 0

  @~Warmia ad 5. pooglądam, poczytam(wolę bo szybciej), wyrobię sobie zdanie, teraz nie mogę nic więcej powiedzieć bo jednak nie śledzę na tyle trendów politycznych aby każdego poczytać. hm.. faktycznie gdzieś opuściłem nr 5..olać nie będę sobie przypominał co tam miało być (coś chyba poszło nie tak :P jak przenosiłem tekst gdy przekroczyłem max. ilość znaków )

 • ~Afordancja 2013-03-04
  22:18:47

  0 0

  hm... nie wiem czy trafiłem na dobrą stronę i właściwej osoby..przeczytałem 4 i pól artykułu i słowa klucz to socjaliści, sowiecii, żydzi i jakieś tam historyczne "ciekawostki"... Nie wiem teraz czy czytać dalej i liczyć na "sępa", że trafi się coś ciekawego o ekonomii (łapiąc w to słowo wszelka gospodarkę itp.) czy po prostu zrobiłeś sobie celowo ze mnie jaja i każesz czytać kolejnego "ideologa" (nie przyszło mi lepsze słowo do głowy)

 • ~Afordancja 2013-03-04
  22:21:20

  0 0

  Ps. Czy ja nie pisałem o kimś rozsądnym, racjonalnym, który ma jasne "ekonomiczne" poglądy bez bzdurnej ideologii ?

 • ~ 2013-03-04
  22:35:06

  0 0

  Ciężko mi powiedzieć bo tych tekstów jest masa. Jak będę miał jutro troszkę czasu to przypomnę sobie niektóre i rzucę jakimś linkiem :)

 • ~piotrekdec 2013-03-04
  23:00:17

  0 0

  "Może Stanisław Michalkiewicz?" :)) wolnościowiec:)) to może od razu Ryszard Bender, albo Jerzy Robert Nowak

 • ~piotrekdec 2013-03-04
  23:04:11

  0 0

  jaka masakra :))) Michalkiewicz:)) czołowy Żydożerca...i wolnościowiec wg standardów UPR i KNP

 • ~Afordancja 2013-03-04
  23:05:22

  0 0

  @~Warmia wiesz co daruj sobie, szkoda Twojego i mojego czasu na tego pana, poświęciłem prawie godzinę na czytanie wypocin tego pana, zwykła monotematyczna sieczka...może to dlatego, że pisał głównie dla Radia Maryja i nasz dziennik, nie moje klimaty..(mogę od czasu do czasu coś z tej "branży" poczytać, ale b. szybko tym się przejadam, a nie będę szukał czy gdzieś tam w swoim słowotoku powiedział coś sensownego z branży która mnie interesuje. Jestem człowiekiem którego interesują tylko PRAKTYCZNE, WYKONALNE i RACJONALNE koncepcje naprawy kraju, a jeżeli ktoś ma przerost ideologii nad treścią..cóż...mówię "do widzenia panu..."

 • ~ 2013-03-04
  23:48:29

  0 0

  Wiem czego szukasz. Powiem Ci jedynie, że ciężko ustrzelić złoty środek. Na to składa się wiele czynników. Trzeba dużo czytać, aż w końcu złoży się w jedną całość. Nie można zapominać o wpływie historii na dzisiejszy wygląd świata. Wolność sama w sobie jest już definicją. Dodając do tego wolny rynek, minimalny rząd oraz ochronę własności to w zasadzie wszystko, co potrzebne jest do naprawy kraju. Nikt z rządzących nie będzie się wtrącał w sprawy obywateli (oczywiście prawo będzie przestrzegane). To niewidzialna ręka rynku pchnie naszą gospodarkę do przodu (Chile i gen. Pinochet jest przykładem) i nie trzeba tu więcej specjalistów. To w socjalizmie bohatersko zwalcza się problemy, które nie są znane w innych ustrojach. To wszystko jest bardzo proste, tylko trzeba zmienić trochę swój tok rozumowania. Państwo ma być dla ludzi, by im było dobrze. Jednak III RP obywatel traktowany jest jako wróg (podatki, kary, fotoradary, załatwianie spraw trwa latami, korupcja, zawistne sądy itp itd).
  @~piotrekdec widzę, że nie pomyliłem się w ocenie Twojej osoby. Przekonaj mnie, iż masz coś w głowie. Widziałem, że chciałeś podjąć rozmowę. No chyba, że moja odpowiedź wyjaśniła Ci wszystko, i nic innego do dodania nie masz. Co do żydów też jesteś z tych, którzy boją się cokolwiek powiedzieć na ich temat? Antysemitą nie jestem ale też mi się niektóre z ich zachowań nie podobają.

 • ~piotrekdec 2013-03-05
  12:03:06

  0 0

  miałem już nie odpowiadać bo z chamstwem nie mam ochoty się przepychać ale nie mogłem się powstrzymać :) " nie zmienił poglądów od 60 lat i zawsze się ich trzyma" ->ma więc poglądy jedenastolatka :) choć z drugiej strony, muszę obronić twojego guru bo jednak poglądy zmieniał - przez 20 lat był w SD, przybudówce Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a nawet udzielał się w Związku Młodzieży Socjalistycznej (to ci znienawidzeni jakbyś nie do końca wiedział); nie mówię już o romansach np. z LPRem bo to inne czasy; z mojej strony koniec

 • ~ 2013-03-05
  13:51:35

  0 0

  z chamstwem? to chyba mamy różne definicję tego słowa. Widzisz, ma poglądy jedenastolatka a i tak dużo mądrzejsze od Twoich :D Widzę, że jednak szukałeś coś, by się przyczepić. Chętnie Ci na nie odpowiem chociaż jakbyś chciał się wykazać odrobiną wysiłku to sam byś sobie znalazł odpowiedź. Owszem, był w SD. Dodam jeszcze, że podpisał lojalke, która została mu przedstawiona przez agenturę. Ale co z tego? nie działał na niekorzyść obywateli (zresztą kto powiedział, że bycie agentem legalnego państwa jakim był PRL to jakaś ujma?). Bo dla mnie jest różnica w byciu konfidentem, a samym byciu w komunistycznej partii. Miał wgląd do tego co się w obecnym systemie dzieje, jak i do zagranicznej prasy (przypominam, że kiedyś TV i internetu nie było, sam musiał organizować sobie dostęp do informacji). Dzięki temu mógł od lat 70 publikować w podziemiu (była cenzura) publikacje antysystemowe, sporo ryzykując (i tak był internowany i przesiedział jakiś czas w więzieniu).

 • ~ 2013-03-05
  13:53:13

  0 0

  Co do sojuszu z LPR. Nie wiem czy wiesz, ale żeby zarejestrować partie w wyborach w naszym pięknym państwie potrzeba 200.000 podpisów zebranych w miesiąc (partie które są już w sejmie nie muszą nic zbierać - są z tego zwolnieni. Why?). Nie muszę chyba pisać, iż nierealnym jest sprostanie tego wyzwania bez udziału w mediach (już pisałem wcześniej o zagłuszaniu prawicowych poglądów), jak i przy braku funduszy na kampanie (KNP wykłada pieniądze z własnych kieszeni). Jak wiesz partie które są w sejmie robią huczne kampanie, koncerty i występy w mediach z pieniędzy podatników - czytaj naszych (sami sobie to przegłosowali, cwaniaczki), i przekupują wyborców ich własnymi pieniędzmi (nie muszę chyba mówić, że ile to złotoustych polityków spełniło obietnice wyborcze). Ale głupi lud to kupuje! Dodatkowo JKM nie ukrywał tego w czasie tamtych wyborów. Było jeszcze bardzo dużo zalet tego połączenia, lecz mało tu miejsca by o nich pisać.

 • ~ 2013-03-05
  13:56:45

  0 0

  A z tym, że z Twojej strony koniec to wiem, gdyż ja prosząc Cię o wypisanie niekonsekwencji, dokładnie wiedziałem co napiszesz i o co się przyczepisz (ale zostałeś zmuszony do szukania ich w google bo sam nie wiedziałeś o ich istnieniu). Znajdą sie jeszcze jakieś drobne, lecz te najistotniejsze już napisałeś :) Gdybyś miał jaja, to przyznałbyś mi rację. Ale gdy brak argumentów, zabierasz zabawki i zrzucasz tor rozmowy na moje chamstwo :) Żegnam również, i liczę że w główce zapali się chociaż troche prawicowego światełka. Pozdrawiam :)

 • ~piotrekdec 2013-03-05
  15:23:12

  0 0

  :) o widzę kolejny, który mamrocze o google jako instancji najwyższej, a tak na marginesie to tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=2lNb2PjIVVE (mniej więcej 1:21, w ogóle wczoraj straciłem na ten chłam 2 godziny życia) twój idol rozpracowuje mossad i kulisy działań gruzińskich, amerykańskich służb specjalnych, w kontekście prywatyzacji stoczni polskich, pięknie opowiada o czym zwykli śmiertelnicy nie mogą wiedzieć, a na pytanie "skąd Pan to wszystko wie" odpowiada "wystarczy poszperać w internecie":)) o taki z niego wszechwiedzący człowiek, normalnie baron białego wywiadu:))
  " Miał wgląd do tego co się w obecnym systemie dzieje, jak i do zagranicznej prasy (przypominam, że kiedyś TV i internetu nie było, sam musiał organizować sobie dostęp do informacji)" dziękuje za przypomnienie, muszę sprawdzić prawdziwość tej informacji; to tak jak z Wołoszańskim, był TW bo chciał wiedzieć jak działają służby, żeby później móc książki pisać:) zresztą nie brnę w ten temat bo mnie kompletnie nie interesuje ale nie będę bez reakcji czytał baśni, o niezmienianiu poglądów od 60 lat (a jeśli by tak było, to nie ma się czym chwalić:) " Gdybyś miał jaja, to przyznałbyś mi rację." rację w czym?; chłopie ja gościa obserwuje już od tej twojej mitycznej preinternetowej epoki

 • ~ 2013-03-05
  15:55:27

  0 0

  W takim razie w porządku, wolę ludzi którzy mają swoje poglądy (sprzeczne z moimi), niż nie mają żadnych :) Najgorsi są Ci, co nic nie wiedzą (większość), i idą głosować. Rząd zachęca, żeby na głosowaniu była jak największa frekwencja i że im więcej, tym lepiej. Ja uważam, że do głosowania powinni iść ci, co mają nt polityki coś do powiedzenia (mniejszość). Chciałbym też, żeby tacy jak ja mieli swojego przedstawiciela w sejmie (a wiadomo, że nikt nie jest idealny). W Rybniku na senatora ma właśnie wystartować taki kandydat. Nie chciałbyś zrobić eksperymentu i zobaczyć jak sobie poradzi? Polski dzięki temu nie zmienisz, ale pewnym jest że oddając głos na innych przedstawicieli będzie to samo co jest od 20 lat. A tak zawsze będzie jedna osoba wewnątrz, która będzie patrzyła innym na ręce i wytykała co robią źle. A na pewno głos senatora nie będzie bez echa, a nie jak do tej pory "postrzelonego oszołoma poza głównym nurtem politycznym". A zrobisz jak zechcesz :)

 • ~piotrekdec 2013-03-05
  18:31:15

  0 0

  cóż w takim razie pozostało mi jedynie napisać spokojnie, że ten Pan na mój głos liczyć nie może, ani w kwietniu, ani ewentualnie w przyszlości

 • ~ 2013-03-05
  19:12:35

  0 0

  raczej na ten głos z kwietnia, bo patrząc na to co się dzieje to już w tej wiosny gdy zrobi się cieplej zaczną się zadymy. W sumie w Grecji czy w Hiszpanii już są jednak media na ten temat milczą. Z pewnością to już końcówka demokracji. A tak z ciekawości, można wiedzieć ile masz lat? bo w sumie od tego powinienem zacząć dyskusje. Bo po zdaniu "obserwuje już od tej twojej mitycznej preinternetowej epoki" wnioskuje, że jesteś ode mnie dużo starszy.

 • ~piotrekdec 2013-03-05
  19:27:34

  0 0

  "wnioskuje, że jesteś ode mnie dużo starszy. " mam nadziej ze nie :) "Z pewnością to już końcówka demokracji. " odważna opinia ale to już na inna dyskusję, ja na nią siły nie mam, znikam

 • ~ 2013-03-06
  00:18:30

  0 0

  ja mam 26, możesz powiedzieć czy więcej czy mniej :) co do końca demokracji. Dług publiczny przekroczył barierę BILIONA złotych. Myślisz, że można się zadłużać w nieskończoność? Tym bardziej, że od 10 lat nie spłacamy tego długu, jedynie odsetki. Jako, iż jestem graczem pokera, a w nim występuje takie coś jak check (sprawdzam). Banki zastosują właśnie taki check, i okaże się, że obligacje państwa (które wykupują) nie mają pokrycia i co wtedy? Pieniądze nie biorą się z Marsa, nasi synowie i wnuki będą musieli płacić za to, że teraz przepijamy i marnotrawimy ich pieniądze. Ale kogo obchodzi to co będzie za 10-20 lat. Ten system ciągnie nas na dno, ale co tam że Polski nie będzie na mapach świata za 20 lat. Bawmy się, marnujmy pieniądze i potencjał narodu. No i głosujmy na socjalistów! Oni wiedzą jak się opiekować nami i naszymi pieniędzmi (dla naszego dobra!).

 • ~ 2013-03-06
  00:37:57

  0 0

  Trochę się zagalopowałem.. Ja nie przepijam tych pieniędzy tylko je płace. I nie zgadzam się, żeby z połowy moich dochodów (mojej ciężkiej pracy jak i milionów innych obywateli) jakiś buc z sejmu wypłacał sobie premię po kilkaset tysięcy. Nie chcę być niewolnikiem systemu, chcę godnie żyć i być wolnym człowiekiem.

 • ~ 2013-03-06
  00:53:03

  0 0

  btw pojawił się wywiad, z tego co widzę na konkurencyjnej stronie z Rybnika ( http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1756383,focus-rybnik-janusz-korwin-mikke-zbiera-podpisy-w-galerii,id,t.html#plus ) i zdecydowana większość komentarzy jest po stronie pana Janusza. Chyba źle trafiłem, zakładając konto tutaj. Wróciła mi wiara w rozsądek i umysł osób z Rybnika :) No i niepotrzebnie się wysilałem tłumacząc tu wiele spraw. Znikam i ja :D

 • ~Afordancja 2013-03-06
  08:46:38

  0 0

  aa to tam gdzie mozna sobie bez logowania pod dowolnym nickiem pisac komentarze? ;) Ja jednak nie trace wiary w ludzi i mysle, ze nie za glosuja na kogos komu sie marzy odebranie np. prawa glosu kobietom itp. tez koncze, bo z tego co widze to zamiast JKM dales mi alternatywe 3 x wiekszego oszoloma..dziekuje postoje.

 • ~ 2013-03-06
  11:56:45

  0 0

  Tyle pisałem myślę że logicznych argumentów a Wy dalej swoje. Skąd bierzesz te pytania? odebrać prawa głosu kobietom? proszę o źródło/linki bo to już nawet śmieszne nie jest. Tu nie ma dyskusji, tu są Wasze racje i koniec, żadnych argumentów. Powiecie pewnie że to ja uważam, że mam racje. Prosiłem o kandydata. Jeden i drugi odwrócił kota ogonem. Myślisz, że naprawa państwa jest taka prosta, że dam Ci trochę tekstu do przeczytania i eureka? Znajdziesz złoty środek? Jakby było to takie proste to już dawno byłoby to wprowadzone. To jest tak, jak pacjent przychodzi do lekarza, to lekarz najpierw musi go zbadać. Tak samo jest z państwem. Ale po co ja tu czas tracę. JKM nie potrzebuje głosów od osób którzy nie rozumieją jego programu (15% mądrych jest w stanie go zrozumieć, reszta to lemingi). Sami się do tej drugiej grupy zaliczacie. Wy macie niechęć do jego osoby. Nic na to nie poradzę. I tak za dużo czasu zmarnowałem tłumacząc dla 2 osób coś, co gdzie indziej było by 2 razy szybciej załapane. PS tutaj tez nie ma problemu by pisać komentarze. Kończe bo tak jak mawiał mój dziadek "na głupotę nie ma rady"

 • ~piotrekdec 2013-03-06
  12:53:52

  0 0

  "Chyba źle trafiłem, zakładając konto tutaj. Wróciła mi wiara w rozsądek i umysł osób z Rybnika " piszesz, że w porządku itd. a później wyjeżdżasz z takimi tekstami, albo to "na głupotę nie ma rady"- jednak chamem jesteś i jeśli ktoś nie wpisuje laurek JKM to idiota; albo to: "Myślisz, że naprawa państwa jest taka prosta" - ten cały jego wykład, do którego podawałem link pokazuje, że dla JKM wszystko jest proste i na wszystko ma odpowiedź, od Mossadu przez agenturalną przeszłość Piłsudskiego, nawet chciałby budować elektrownie pod ziemią "bo elektryczność taniej wydobywać na powierzchnie niż węgiel..." wiesz co? miałem nadzieje, że się uspokoiłeś ale jednak nic z tego, lepiej poszalej sobie na: http://rybnik.naszemiasto.pl będziecie się tam wzajemnie poklepywać

 • ~ 2013-03-06
  14:13:26

  0 0

  Ale mam podstawy by tak twierdzić. Socjaliści dzielą się na tych, którzy w nim kradną i się świetnie w tym odnajdują, i na głupich którzy w niego wierzą. Jako, iż pytałem czy masz coś wspólnego z tymi pierwszymi, to zaprzeczyłeś. Więc zaliczasz się do tej drugiej grupy. I nie wymagaj ode mnie tego, bym twierdził inaczej. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Jak lubisz być traktowany jak bydło, być dojony i ryczeć głośno, gdy zabraknie żarcia w korycie to okej. Każdy lubi co innego. Widać, że słyszysz, ale nie słuchasz i nie rozumiesz (nie chcesz zrozumieć) tego co ten pan ma do powiedzenia. Ja tam wole z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć. Idź tam przedstaw swoje argumenty. Ludziom nie będzie się chciało nic tłumaczyć jak mi, zostaniesz poprostu wyśmiany i uważany za.. sam wiesz za kogo :D

 • ~zaibitsu 2013-03-09
  00:06:09

  0 0

  Po przeczytaniu programu partii tego Pana nikt nie powinien mieć wątpliwości, na kogo głosować.

 • ~piotrekdec 2013-03-09
  11:15:36

  0 0

  tzn. mam nie mieć wątpliwości żeby nie głosować czy żeby glosować?

 • ~ 2013-03-13
  13:23:01

  0 0

  Skoro przeczytał program to jestem przekonany że będzie głosował za JKM

 • ~ 2013-03-14
  18:25:56

  0 0

  Kto zagłosuje na spadochroniarza. Kandydaci przywiezieni w teczce już nie istnieją. Te czasy się skończyły.

 • ~piotrekdec 2013-03-14
  20:46:07

  0 0

  "Skoro przeczytał program to jestem przekonany że będzie głosował za JKM " znów chłopcze wnioski pochopnie wyciągasz; mogę przeczytać Mein Kampf ale po to żeby zgłębiać debilizmy, a nie po to żeby sympatię wyrażać głosując na jakiegoś cepa związanego mp. z NOP

 • ~ 2013-03-25
  14:53:32

  0 0

  Zatem przeczytaj Mein Kampf, podobieństwo mądrości tej książki do dzisiejszej Unii Europejskiej jest bardzo widoczne (dlatego jej studiowanie jest zakazane, żeby ludzie nie zauważali podobieństwa), a książkę uważasz za pełną debilizmu. JKM jest przeciw UE, a ty jesteś ZA. Sam się gubisz w swoich poglądach, a raczej wynika to z wyraźnego braku wiedzy i opieraniu swojego zdania na mediach.

 • ~piotrekdec 2013-03-25
  18:00:12

  0 0

  "Zatem przeczytaj Mein Kampf, podobieństwo mądrości tej książki do dzisiejszej Unii Europejskiej jest bardzo widoczne (dlatego jej studiowanie jest zakazane, żeby ludzie nie zauważali podobieństwa)" przechodzisz samego siebie:))

 • ~ 2013-03-25
  20:50:32

  0 0

  "Mein Kampf jest opisem Unii Europejskiej. Znajomość Mein Kampf grozi odkryciem, że Unia Europejska jest budowana według Mein Kampf. Stąd konieczność zakazu. Wymaga tego bezpieczeństwo budowania Unii Europejskiej. Gdyby Mein Kampf nie była zakazana i mogła ją przeczytać większa liczba osób, a wśród nich także nieświadomi zwolennicy Unii Europejskiej, mogliby dowiedzieć się, że budując Unię Europejską faktycznie odbudowują III Rzeszę Niemiecką. Nie wszystkim z nich mogłoby to się spodobać. Niektórzy z nich mogliby odstąpić od popierania Unii Europejskiej." Ale skąd ty możesz to wiedzieć, cała twoja wiedza opiera się na tym co mówią media. W swoim ogłupieniu przechodzisz samego siebie, do tego chcesz zabłysnąć w tematach w których nie masz nic do powiedzenia. Taki zwyczajny antyprawicowiec.

 • ~Afordancja 2013-03-25
  21:00:24

  0 0

  A to dlatego jest zakazane...hehehe, normalnie jest coraz śmieszniej...będą jeszcze jakieś ciekawe "występy"? ;) , chciałby by się powiedzieć jacy wyborcy taki wybraniec :P. PS. Przypominam Warmii, że to wolny kraj mogę się wypowiadać, gdzie chcę i kiedy chcę ;)

 • ~Afordancja 2013-03-25
  21:16:40

  0 0

  @~Warmia swoją drogą zanim się wypowiesz na jakiś temat mógłbyś chociaż troszkę poczytać...bo tak tylko się błaźnisz..

 • ~piotrekdec 2013-03-25
  21:20:19

  0 0

  Afordancja: abstrahując od bełkotu o odbudowie III rzeszy itp., trzeba mu oddać, że tu wie, że dobrze dzwoni-kolportować Mein Kampf jak zwykłej książki nie można

 • ~ 2013-03-25
  21:24:22

  0 0

  o drugie konto się zalogowało :) a masz jakiś dowód na to że się błaźnie czy po raz kolejny wyciągasz wnioski z kosmosu? Jak narazie to ty się błaźnisz niewiedzą. Masz coś do powiedzenia na temat mein kampf (ja czytałem) to proszę słucham, pośmieje się z ciebie poraz kolejny :D

 • ~Afordancja 2013-03-25
  21:28:27

  0 0

  ~Warmia dowód, że się błaźnisz? Twoje wypowiedzi są dowodem ;) . Ja niewiedzą? O czym? Masz dowody? :P heheh powiedz gdzie to tak i kiedy (rozumiem, że wtedy jak unia powstała i trzymają do teraz) tak to zakazują?

 • ~ 2013-03-25
  21:31:55

  0 0

  Teraz się państwa wykupuje, a nie jak kiedyś przejmowało podczas wojny (taniej i humanitarniej jest przekupić obywateli). Patrz na Grecję, wiadome jest od lat że jest bankrutem. Mimo to banki centralne dalej pożyczają im pieniądze. Bezinteresownie są tacy dobrotliwi? Ostatnie dni pokazują problemy na Cyprze (pewnie wiecie o co chodzi nie muszę przytaczać). A porównaj sobie program gospodarczy NSDAP do unijnego. Taka współczesna IV Rzesza się robi. Ale lepiej być ignorantem i uważać, że nic się złego nie dzieje.

 • ~piotrekdec 2013-03-25
  21:34:29

  0 0

  " Masz coś do powiedzenia na temat mein kampf (ja czytałem) to proszę słucham, pośmieje się z ciebie poraz kolejny" o co ci teraz chodzi? zapętliłeś się jak ten marcinek, już nie wiadomo o czym mowa

 • ~ 2013-03-25
  21:36:42

  0 0

  Ja mam dowody, Ty ich nie masz. A wiesz że nawet paraolimpiadę wymyślił i wprowadził Hitler?

 • ~ 2013-03-25
  21:38:58

  0 0

  @~piotrekdec "o co ci teraz chodzi? zapętliłeś się jak ten marcinek, już nie wiadomo o czym mowa" to było do afrodancji bo znów święta trójca dyskutuje :) teraz będę stosował @ na początku

 • ~ 2013-03-25
  21:41:01

  0 0

  No tak wielka trójca się znów spotkała w dyskusji :) tamto pisałem do Afrodancji, jak coś teraz będę stosował @ na początku

 • ~Afordancja 2013-03-25
  21:59:46

  0 0

  @~Warmia wymyślił powiadasz...pierwsza myśl która mi się nasunęła, to jaki to ma związek...no ale ok, mógłbyś rozwinąć?

 • ~piotrekdec 2013-03-25
  22:08:35

  0 0

  "A wiesz że nawet paraolimpiadę wymyślił i wprowadził Hitler? " wyobrażasz sobie, że o tym wiedziałem, choć tu też pudło; on organizował jedynie zawody dla rehabilitantów wermachtu; to nie była, żadna oficjalna paraolimpiada; nie wiem o co chodzi? chciałeś zabłyszczeć? no to, prawie ci się udało; tylko po co o tym piszesz?

 • ~ 2013-03-25
  22:36:29

  0 0

  @~piotrekdec no dobrze, ale nikt wcześniej na to nie wpadł. A napisałem to ze względu na to, że kiedyś wcześniej jako jeden z głównych argumentów przeciw JKM pisaliście że potępiał paraolimpiadę. Jako skrajny prawicowiec potępia wszystko związane z socjalizmem (w tym paraolimpiadę). To Hitler wymyślił przymus emerytalny, państwową edukację, jedną walutę, zakaz palenia papierosów (miejsca publiczne) itd, itp. Pisałeś " mogę przeczytać Mein Kampf ale po to żeby zgłębiać debilizmy" w tej książce to wszystko (a nawet dużo więcej) znajdziesz. Czyli przyznałeś, że socjalistyczne pomysły to debilizm. I dodatkowo za tym głosujesz.

 • ~piotrekdec 2013-03-25
  23:16:11

  0 0

  ja już nie wiem jak z tobą rozmawiać, poważnie nie chce mi się już bo to do niczego nie prowadzi: emerytury to chyba Bismarck wprowadził no nie? czy tego JKM nie nauczył? gdzie w Mein Kampf o paraolimpiadzie, papierosach, konkretnie podaj stronę, chcę wiedzieć, bo tak się składa że mam otwarte to wiekopomne dzieło; nie będziesz w stanie, ale tego to chyba nawet nie muszę pisać, a co do debilizmów to rzecz jasna chodziło mi o takie wzniosłe fragmenty, które zapowiadały przyszły pożar świata (s. 22) "Ale teraz nadszedł odpowiedni moment do zaatakowania całej tej zdradzieckiej organizacji żydowskich trucicieli narodu. Teraz ponieważ robotnicy niemieccy odkryli na nowo drogę do narodowości - rząd powinien zadbać o wykorzenienie bez litości tych, którzy
  agitowali przeciwko narodowi.(...)" "Czyli przyznałeś, że socjalistyczne pomysły to debilizm. I dodatkowo za tym głosujesz. " wielkie g przyznałem

 • ~Afordancja 2013-03-25
  23:17:55

  0 0

  @Warmia, cóż za logika, potępia paraolimpiadę bo bo H. niby wymyślił (otóż on tego nie wymyślił) paraolimpiadę? Cóż za porażająca logika.. a samoloty odrzutowe też potępia? też mają związek z Niemcami, z 2 wojny światowej..nie, na dziś wystarczy... ja myślałem, że potępia, bo "Aby społeczeństwo się rozwijało, nie należy pokazywać w tv, zboczeńców, morderców i paraolimpijczyków"..totalna wolność... heheh

 • ~Afordancja 2013-03-25
  23:23:27

  0 0

  @~Warmia swoją drogą Ty na poważnie z tymi zakazami tej książki i UE? bo ręce mi opadają...

 • ~ 2013-03-25
  23:48:03

  0 0

  @~piotrekdec spoko, przeczytaj więc program gospodarczy NSDAP której przewodził Hitler (u mnie w książce MK był). w 90% podobna jest do dzisiejszej Unii Europejskiej. "wielkie g przyznałem" przyznać faktycznie nie przyznałeś, ale z pewnością nie jesteś przeciwny.
  @~Afordancja u ciebie coś nie tak z logiką. Trzeba odróżnić MORALNY upadek naszej cywilizacji, od postępu technicznego. Zresztą wam obu odpisuje a to pewnie jedna i ta sama osoba siedzi. Szkoda że IP nie jest podane. Ja wam pisze że funkcjonują do dnia dzisiejszego ustawy Hitlerowskie, a wy coś o pożarach.

 • ~Afordancja 2013-03-25
  23:52:57

  0 0

  @Warmia, i co? paraolimpiadę nazywasz moralnym upadkiem? A Twoje "pewnie i ta sama osoba.." Twoje "pewnie" i wyciąganie wniosków ma niską skuteczność..napisz do administracji, zapytaj a nie sobie tutaj teoretyzujesz...

 • ~ 2013-03-25
  23:54:50

  0 0

  Zresztą sądząc po poziomie wcześniejszych wypowiedzi nie mam wątpliwości, że tego nie ogarniesz. Nie chce karmić jednego trolla z dwóch kont. Nara

 • ~piotrekdec 2013-03-25
  23:55:21

  0 0

  "Zresztą wam obu odpisuje a to pewnie jedna i ta sama osoba siedzi." :)) jakiś czas temu chyba do ciebie pisałem o zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych - no i widzisz właśnie pokazujesz jeden z symptomów: urojenia (można by też rzec: oceniasz innych swoja miarą, choć to nie ty,tylko inny wyznawca JKM - marcin(...) rozmawiał prawie sam ze sobą z dwóch kont :))

 • ~ 2013-03-25
  23:57:19

  0 0

  a co za problem z innych serwerów proxy wchodzić przestań nie chce mi się zajmować jakimś mało bystrym nastolatkiem. Kiedyś zmądrzejesz

 • ~piotrekdec 2013-03-25
  23:57:34

  0 0

  "spoko, przeczytaj więc program gospodarczy NSDAP której przewodził Hitler" - teraz już nie Mein Kampf ale cały program NSDAP mam czytać? :))) "Nie chce karmić jednego trolla z dwóch kont" chłopie ty masz rzeczywiście problem

 • ~Afordancja 2013-03-26
  00:00:10

  0 0

  @~Warmia no to w końcu czemu nie powinni pokazywać jej w telewizji? Bo moralny upadek? bo społeczeństwo się przez to nie rozwija jak należy? czy bo Ci się wydaje, że Hitler to wymyślił? To pytania retoryczne. To jak "definitywny EOT"? ;) PS. Nie martw się powstaną pewnie jeszcze inne wątki gdzie będziesz mógł nagabywać i pogrążać ;)

 • ~Afordancja 2013-03-26
  00:02:00

  0 0

  @~Warmia uu to Ty już jesteś przekonany, że to dwa konta?

 • ~ 2013-03-26
  00:02:12

  0 0

  nie no akurat wy dwaj rzuciliście się w temat odgrzebany po miesiącu, przestań. I do północy piszecie ze mną i w każdym temacie pojawiacie się razem z takimi samymi głupimi poglądami. Tylko wcześniej z konta piotrekdec pisałeś głupsze komentarze niż z Afrodancji (wydawał mi się dużo rozsądniejszy)a teraz jest na odwrót. Kto ma słabą pamięć nie powinien kłamać. I kto tu ma shize

 • ~piotrekdec 2013-03-26
  00:04:20

  0 0

  Panie Afordancja czy Pan to widzi?:)))

 • ~Afordancja 2013-03-26
  00:05:38

  0 0

  @~Warmia ja wiem kto...niestety muszę to powiedzieć..Ty. Co do rozsądku..szybko dostosowuję się do rozmówcy..Ty niestety trochę oderwałeś się od rzeczywistości i ciężko rozmawiać z Tobą merytorycznie i w miarę poważnie. (Swoją drogą, w pierwszych postach, nie pisałeś od razu jak totalny fanatyk). Co do odgrzebywania wątku... jak pomyślisz to może odkryjesz, że to nie jest trudne i nie trzeba nigdzie grzebać .

 • ~piotrekdec 2013-03-26
  00:07:19

  0 0

  "pojawiacie się razem z takimi samymi głupimi poglądami." - na forum rybnickiego portalu nie głaszczą cię jak na waszym KNP i się rozzłościłeś? widzę, że będziesz za chwilę nóżką tupał (człowieku i ty mi pisałeś "polityka jest dla prawdziwych mężczyzn;)

 • ~Afordancja 2013-03-26
  00:07:20

  0 0

  @~piotrekdec jak dla mnie to po prostu desperacja i pewnie w psychologii nazwali by to "wycofanie" czy jakoś tak ;) szybko przełączamy konta ;) tak nam/mi/Tobie się chce, hehe dzięki Warmia za dobry koniec dnia, naprawdę się usmiałem...

 • ~piotrekdec 2013-03-26
  00:09:44

  0 0

  mnie też rozbawił, autentycznie:)

 • ~Afordancja 2013-03-26
  00:19:42

  0 0

  @~Warmia na koniec tego śmiesznego dnia, podpowiem, żebyś się dalej nie pogrążał z tą "Twoją" teorią "spiskową" ;) . Tak więc, wskazówka brzmi: "daty rejestracji użytkowników". Nie spodziewam się, że walniesz tekst, że specjalnie parę lat trzymaliśmy, o przepraszam, trzymałem, te loginy, żeby pogrążać JKM i Warmię ;)

 • ~Joan 2013-03-28
  23:18:59

  0 0

  ________CZARNY CHARAKTER - EINE KLEINE SCHWARZES ZEICHEN __________ Haratnie w gałę - Kaczora spluje, I puści oko do Bąka Józka; Fraulein Anielkę w d*** całuje, To rozkład zajęć Fuhrera Tuska. A gdy mu czasu starcza i chęci, Nad emeryta schyli się losem; I razem z Vickiem bat nań ukręci, Oberst und liebe parteigenosse.

 • ~GEORGIO... 2013-03-30
  21:40:41

  0 0

  TO JEDYNY FACET W CAŁEJ POLSCE KTÓRY MÓWI PRAWDĘ I JA BYM CHCIAŁ I ŻYCZYŁ WSZYSTKIM ŻEBY BYŁ U WŁADZY.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co jest najbardziej potrzebne Rybnikowi?


Oddanych głosów: 852