zamknij

Wiadomości

Jankowice: jutro dojdą kolejne utrudnienia w ruchu. Zobaczcie, co się zmieni

2021-06-16, Autor: bf

Trwa przebudowa Drogi Wojewódzkiej 929 w gminie Świerklany. Jutro (17 czerwca) szykuje się kolejna zmiana organizacji ruchu na odcinku objętym pracami. Inaczej pojadą też autobusy.

Reklama

Jak informuje Urząd Gminy w Świerklanach, jutro o godz. 7.00 nastąpi wprowadzenie czasowej organizacji ruchu, zgodnie z założeniami zatwierdzonego projektu – zamknięcie ul. Świerklańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Boguszowicką do marketu Dino w Jankowicach.

Dojazd do posesji zlokalizowanych w obrębie zamkniętego odcinka odbywał się będzie zgodnie z wyznaczonymi trasami przejazdu.

- Jednocześnie, przed wprowadzeniem ww. zmiany w tymczasowej organizacji ruchu przywrócony zostanie ruch na zamkniętym odcinku ul. Świerklańskiej – od firmy Remix do skrzyżowania z ul. Boguszowicką – czytamy w komunikacie urzędu gminy.

Inaczej pojadą też autobusy, zmiany nastąpią w objeździe na liniach 13, 31, 32 i 33:

- zamknięty zostanie odcinek ul. Świerklańskiej od skrzyżowania z ul. Boguszowicką do skrzyżowania z ul. Nową. Objazd poprowadzony zostanie od skrzyżowania z ul. Boguszowicką ul. Kościelną, Rybnicką, Nową do skrzyżowania z ul. Świerklańską.

- W miejsce przystanków Jankowice Gwarek i Jankowice UG obsługiwane będą przystanki Jankowice Remiza i Jankowice G.S.

- W dalszym ciągu zamknięty jest odcinek drogi od granicy Rybnika do skrzyżowania z ul. Boguszowicką (objazd autobusów przez ul. Kożdoniów).

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~psyche09 2021-06-16 18:09:29

  Autobusy już od kilku miesięcy jeżdżą inaczej (z różnymi wariacjami), a wy dopiero teraz piszecie...

  8 0
 • ~pasażer 2021-06-16 21:15:05

  przynajmniej coś się dzieje, a u nas ma Mikołowskiej postawiono asekuracyjnie ograniczenia do 30 km/h (tak absurdalne że nikt ich nie przestrzega) i cisza jak po śmieci organisty, tymczasem od granicy miasta do Autostrady gmina Czerwionka dawno połatała pozimowe dziury na swoim odcinku drogi i o ograniczeniach nikt już nie pamięta

  11 4
 • ~Arteks 2021-06-16 21:43:02

  @pasażer - u nas główne drogi remontowano 10 lat temu... W okolicznych gminach dopiero się niedawno ocknięto. W Wodzisławiu dopiero teraz remontowana jest główna droga dojazdowa do A1. W Jastrzębiu na Wodzisławskiej, dojeździe do A1 - dziura na dziurze. U nas niektórzy narzekają na czerwoną farbę, w Jastrzębiu nie stać nawet na białą bo wiele przejść dla pieszych czy oznaczeń poziomych dla kierowców zupełnie niewidoczna, zatarte.

  3 19
 • ~pasażer 2021-06-16 22:36:06

  Arteks remontowano ale nie Mikołowską o której jest mowa, w dojeździe do autostradowego węzła Rybnik nie różnimy się od wyszydzanego przez ciebie Jastrzębia

  18 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 17