zamknij

Wiadomości

Jan Olbrycht: polscy eurosceptycy wpadną w pułapkę

2014-05-22, Autor: Wacław Wrana
- O kończącej się kampanii wyborczej przed eurowyborami z pewnością można powiedzieć, że była brutalna, a momentami głupia. Linie podziałów były jednak na tyle wyraziste i czytelne, że wyborcy mogli się zorientować jaki jest stosunek poszczególnych partii do Unii Europejskiej - ocenia poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht.

Reklama

Pochodzący z Rybnika Jan Olbrycht z Platformy Obywatelskiej to najczęściej wyróżniany polski europoseł w różnego rodzaju rankingach. W czwartek rano podsumował kończącą się kampanię wyborczą. Nie zgadza się z opiniami publicystów, że była nudna i bezbarwna. - Z pewnością można powiedzieć, że kampania była brutalna, a momentami głupia. Linie podziałów były jednak na tyle wyraziste i czytelne, że wyborcy mogli się zorientować jaki jest stosunek poszczególnych partii do Unii Europejskiej - ocenia.Zauważa, że skrajnie lewicowe i prawicowe partie radykalizują się i zyskują coraz większe poparcie. - Wyborcy powinni jednak zwrócić uwagę, że wspólnym mianownikiem obu środowisk jest prorosyjskie nastawienie i pozytywny stosunek do Putina - mówi europoseł.

Jan Olbrycht wieszczy, że jeśli polscy eurosceptycy dostaną się do europarlamentu, wpadną w pułapkę. - Koledzy z Wielkiej Brytanii i Francji będą nakłaniać ich, by głosowali za zmniejszeniem unijnego budżetu, w tym dla takich krajów jak Polska. Jak się wtedy zachowają? - pyta retorycznie eurodeputowany.

Zdaniem posła Olbrychta, innym poważnym zagrożeniem dla Polski jest postępujący proces kształtowania Europy dwóch prędkości. Kraje "starej Unii" forsują bowiem pomysł wyodrębnienia Parlamentu Europejskiego dla państw strefy euro. - Ubolewam, że w Polsce nadal nie ma poważnej dyskusji nad terminem i warunkami wejścia Polski do strefy euro - mówi Jan Olbrycht.
Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~Hedera helix 2014-05-22 14:27:50

  Fajnie wygląda droga z Czerwionki do Leszczyn pełen profesjonalizm.

  4 1
 • ~minowa 2014-05-22 16:16:23

  Ani razu nie słyszałem, jakie ugrupowania są w PE, kto do nich nalezy, z jakich krajów i jaki mają program, do których chce przystąpić każda z polskich partii startujaca w eurowyborach. Od tego należało zacząć kampanię wyborczą. Na dziś mamy wybory do PE. I tyle informacji dla polskiego "przypadkowego społeczeństwa"

  11 1
 • ~LewZalewski 2014-05-22 17:45:09

  Jeden z najlepszych kandydatów w naszym okręgu.

  1 20
 • ~tressilian 2014-05-22 18:10:18

  Hehe, to jest dobre: mamy Europę dwóch prędkości. Gdyby jednak spojrzał na liczby, to by zauważył, że te prędkości kształtują się tak, że państwa, które są w strefie euro się zwijają lub stoją w miejscu, a te poza się rozwijają. Już nie mówię o krajach, które są poza UE. Tę organizację trzeba szybko zreformować, skoro w naszym regionie Białoruś, Turcja, czy Szwajcaria rozwijają się szybciej niż przeciętny kraj Unii.

  6 0
 • ~ 2014-05-22 18:14:08

  Zmasowany atak trwa. Oni się nas boją. Jesteśmy Nową Prawicą. Niezależnym od elit i mediów, ruchem samodzielnie myślących ludzi, którzy wiedzą, że mogą i wprowadzą zmiany. 25 maja wybierzemy naszych przedstawicieli z list Nowej Prawicy. Inne partie nie dostaną już nigdy naszego głosu. Kolejne ataki natomiast utwierdzają nas tylko w poglądach i odwracają od mainstreamowych mediów i establishmentu.

  W niedziele wszyscy pokażemy czerwoną kartkę obecnemu systemowi!

  11 1
 • ~Jan R. 2014-05-22 18:40:47

  Z zadowoleniem muszę przyznać, że w tych wyborach będę głosował na partię nie z powodu tej partii, ale ze względu na jej przedstawiciela, którym jest Pan dr Jan Olbrycht. Panie Janie replay!

  0 17
 • ~superelektro 2014-05-22 21:36:47

  LewZalewski, JanR, tak zróbcie. Potem będzie mogli przez nastepne kilka lat jojczyć że jest źle i robi się coraz gorzej. I będzie gorzej jeżeli przy korycie zostaną te same świnie co do tej pory. Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego. Trzeba zabrać koryto a nie zmieniać świnie przy nim.

  14 0
 • ~fanprawdy 2014-05-22 23:03:13

  Jak nędznie realizował Pan zadania wynikające z pełnienia funkcji Europosła świadczą poniższe fakty : brak połączenia kolejowego z Rybnika do Czech przez Wodzisław, niezałatwienie komunikacji autobusowej na terenach przygranicznych - taksówka w Cieszynie musi zdjąć oznakowanie by za 50 złotych pojechać kilkaset metrów np. do dworca kolejowego w Czeskim Cieszynie , do Berlina ze Śląska jedzie się dłużej niż przed wojna. Kolej na Śląsku jeździ na trasach lokalnych z nędzną szybkością, a to za sprawą nie remontowanych torów.Dopuścił Pan, aby środki na kolej z Unii Europejskiej, Polska przeznaczono w sposób krzywdzący Śląsk dla innych regionów . Przypomnę o skandalicznym, ekonomicznie nieuzasadnionym zakupie Pendolino itd. , Unia Europejska ma cel podstawowy - integrację państw .Jaka to jest integracja również za Pana sprawą widać na powyższych przykładach,. Nie chcę Pana ani podobnego europosła. Głosujmy na Kutza, może ten starzec z młodzieńczą werwą załatwi więcej od nieefektywnych kolesiów z PO i PiS.

  1 6
 • ~ 2014-05-22 23:22:58

  @minowa, to się zainteresuj. Wszystko można bardzo łatwo znaleźć. Tak, najlepiej jak samo przyjdzie ;d

  0 2
 • ~ 2014-05-23 01:22:15

  Tylko przedstawiciele PiS mogą godnie nas reprezentować.

  2 7
 • ~truman20 2014-05-23 07:56:18

  Konrad Klonowski - w czym? W opluwaniu konkurentów i podżeganiu do kłótni? Nie, dziękuję.

  5 1
 • ~superelektro 2014-05-23 08:04:01

  O jakiej to pułapce ten pan bredzi ? Jeżeli policzyć wszystkie wydatki związane z unią i jej dotacjami to Polska jest na minusie. I ten ujemny bilans będzie rósł w miarę jak nasza składka do wspólnego budżetu będzie rosła. A będzie. Jeżeli teraz mamy problemy ze składką to co będzie się działo kiedy kiedy zawór zwrotny się zamknie i przepływ pieniędzy ustali tylko w jedną stronę. Już obecnie dużo zadań które miały być zrealizowane zostało przełożone na okresy przyszłe, gdyż pieniądze które były przeznaczone na ich realizację trzeba było dołożyć do unijnych, a jeszcze dostajemy dotacje. Strach się bać co będzie się działo kiedy kurek z dotacjami zostanie zakręcony. I sprawa najważniejsza. Od kiedy to bogactwo narodów powstaje z dotacji ? Jeżeli sami nie wypracujemy dochodu to z najjaśnieszą stanie się to co zwykle dzieje się z przekredytowanym przedsiębiorstwem. Przyjdzie wierzyciel i powie " sprawdzam " To czego Hitler nie uzyskał prowadząc wojnę w której zginęło miliony ludzi, unia zrobiła bez jednego wystrzału. Zostalismy zdegradowani do rynku zbytu i rezerwuaru taniej siły roboczej. A ludzie pokroju tego pana żądają aby zintegrować się jeszcze bardziej i np. powołać wojsko unijne, policję unijną itp. itd. To może od razu zrezygnujmy z własnego hymnu, flagi, zapomnijmy o naszej historii, a zamiast Rzeczpospolita Polska zacznijmy używać nazwy Unijna Rzeczpospolita Polska albo coś w tym stylu. Przynajmniej będzie wiadomo że możemy tyle ile nam nasz pan ( unia ) pozwoli

  3 0
 • ~miastowy 2014-05-23 08:08:39

  Parlament europejski, jako instytucja od prostowania banana jest całkowicie nie potrzebna. Pan Olbrycht martwi się, że eurosceptycy zablokują dofinansowanie europy wschodniej (nowych członków UE). Ja się pytam i co z tego ? Czy polski polityk zawsze musi patrzeć w perspektywie tylko 5 lat. Dużo gorszym rozwiązaniem jest trwanie w tym lewicowo (gospodarczo) - liberalnym (społecznie) systemie, który prowadzi do braku zastępowania pokoleń, zmniejszenia ilości zakładów pracy, zwiększania podatków, coraz większej inwigilacji obywatela. Europa dowodzona w ten sposób, idzie w stronę zmniejszania swojej roli na świecie. To co wypracowały pokolenia dziadków, przepierdzielają ich wnuki. Jak widać po sytuacji gospodarczej UE, tyczy się to całej Europy. Firmy europejskie tracą swa pozycje, nawet hindusi kupują rdzenne firmy brytyjskie. Mikke jest ekscentryczny i fakt czasem pieprzy trzy po trzy. Ale zdecydujmy w końcu. Czy wolimy politikierów, którzy co chwila zmieniają poglądy, pieprzą o równości społecznej z dupą w BMW 7. Czy ludzi którzy od lat mówią to samo i gdyby skupić się na sprawach tylko gospodarczych to jest to jak najbardziej sensowne i logiczne. Zachęcam do obejrzenia filmików na youtubie, kiedy gościu ma serio czas i spokój aby coś powiedzieć np. podczas wykładów na uczelniach ekonomicznych (pełne sale), a nie podczas łupanki z ustawionym politycznie dziennikarzem. Co ważne ma zdrowe poglądy co do federalizacji państwa.

  4 0
 • ~Lateks 2014-05-23 09:21:54

  Jakie dotacje? jaki strumień pieniędzy?
  To co "dostaliśmy" od UE to spłacimy z odsetkami w kredytach które musieliśmy zaciągnąć od zachodnich banków.
  Idealny przykład to Gracja która dostawa pieniądze a jak się skończyły to się okazało że wszystko jest tak zadłużone że nic nie jest w stanie pokryć tych kredytów. Jedyny interes dlaczego UE dalej pakuje pieniądze do Grecji to taki iż wiele ojropejskich banków by nie odzyskało pieniędzy. Gdyby nie to Grecja już dawno by ogłosiła bankructwo. Zresztą w Polsce jest tak samo, zadłużenie w kraju wynosi więcej niż stanowią wszelkie normy. Pieniądze przelewa się na papierze, ale dług pozostaje długiem.
  Dlatego dalej głosujmy na PO a podatki będą coraz większe żeby żyło się lepiej urzędnikom.

  2 0
 • ~Bart 2014-05-23 10:30:07

  Jedyny rozsądny kandydat, wykształcony z wiedzą i doświadczeniem!

  1 1
 • ~Robin Tell 2014-05-23 10:30:36

  Niektórzy tutaj mówią, że należy świnie wygonić od koryta, ale jeżeli obecna ekipa to świnie to alternatywą jest zastąpienie ich idiotami.

  1 1
 • ~miastowy 2014-05-23 11:41:36

  Oprócz głupiej wizji gospodarki, mnie najbardziej rażą nie wyjaśnione afery i umorzenia wcześniejszych. Towarzystwo zrobiło się całkowicie bezkarne.

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 464