zamknij

Wiadomości

Jan Olbrycht nominowany na Europosła Roku

2012-09-07, Autor: bm
Jan Olbrycht, jako jedyny Polak, otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Europosła Roku - MEP Awards 2012 przyznawanej przez brukselski dwutygodnik The Parliament Magazine.

Reklama

Jest to pierwszy polski europoseł trzykrotnie nominowany do tej nagrody. Jan Olbrycht otrzymał już raz nagrodę w 2007 roku za swoją pracę w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego.

Eurodeputowany PO Jan Olbrycht znalazł się w grupie trzech posłów do Parlamentu Europejskiego nominowanych do nagrody MEP Awards 2012 w kategorii Rozwój Regionalny. Nagroda jest uznaniem szczególnej pracy i zaangażowania posłów w komisjach parlamentarnych. Kryształowe statuetki w kształcie gwiazdy przyznawane są od 2005 roku.

 

Kandydatów na najlepszych eurodeputowanych zgłaszają europejskie organizacje, stowarzyszenia oraz instytucje obserwujące prace Parlamentu Europejskiego. To na podstawie ich wskazań opracowywana jest tzw. krótka lista, zawierająca trzy nazwiska w każdej z 18 kategorii. Zwycięzcę spośród nominowanych w ten sposób posłów wybierają wszyscy posłowie Parlamentu Europejskiego w głosowaniu internetowym otwartym do 7 września.

 

Jan Olbrycht jest wiceprzewodniczącym Grupy Europejskiej Partii Ludowej w PE oraz członkiem Komisji Rozwoju Regionalnego PE od 2004 roku, a jego zaangażowanie w tej dziedzinie zostało docenione już w poprzedniej kadencji, poprzez przyznanie mu MEP Award w 2007 roku. W środowisku międzynarodowym poseł PO dostał przydomek "Mr Regional Policy". W obecnej kadencji Jan Olbrycht pracuje nad kształtem polityki spójności na lata 2014-2020 i jest sprawozdawcą Parlamentu Europejskiego dla Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) na te lata. Jako przewodniczący europarlamentarnej Intergrupy URBAN, Jan Olbrycht szczególnie dużo uwagi poświęca nowej wizji wymiaru miejskiego polityki spójności.

 

Pozostałymi kandydatami w kategorii Rozwój Regionalny są: Oldrich Vlasak (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy - Republika Czeska) oraz Lambert Van Nistelrooij (Europejska Partia Ludowa – Holandia). Zwycięzców w każdej z 18tu kategorii poznamy 25 września br. podczas brukselskiej gali wręczenia nagród.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~wodziu 2012-09-07 11:52:07

  Nie żeby ta informacja pojawiała się już ponad tydzień temu w innych mediach... w każdym bądź razie gratulacje dla Posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta, jednego z najaktywniejszych polskich eurodeputowanych.

  0 0
 • ~werkk 2012-09-07 14:48:49

  Dodaj posła który szkołę podstawowa nr. 1 w Rybniku oraz LO "Hanka" skończył w Rybniku trzeba chwalić bo zbyt dużo takich ludzi wywodzących się z Rybnika w Europarlamencie nie mamy.Jasiu tak trzymaj.

  0 0
 • ~PAT 2012-09-07 17:37:31

  Gratulacje dla Pana Doktora! To niewątpliwy zaszczyt również dla Rybnika. Dopiero napiszę o tym na forum, ale skoro nadarza się okazja, to może warto już teraz podzielić się pewnym pomysłem...? Wielu komentatorów aktualnych wydarzeń rozgrywających się w Rybniku, często podkreśla, że choć Prezydent Fudali wielu zdążył się już znudzić (dla przypomnienia: ostatnia wygrana miała miejsce w II turze wyborów, nie tak przytłaczającą większością głosów, jak bywało poprzednio), to jednak nie ma dla niego alternatywy (słaba opozycja, uwarunkowania demograficzne, przekrój społeczny etc.). Otóż - i to jest wspomniany koncept (w żaden sposób nie uzgodniony!) - w moim przekonaniu taka alternatywa istnieje! Jest nią właśnie dr Jan Olbrycht! W 2014 roku dobiegnie końca kadencja Parlamentu Europejskiego. W 2014 roku swoją kolejną kadencję zakończy również A.Fudali (jeżeli wcześniej nie uda się go odwołać, nad czym wciąż warto pracować!). Jestem pewien, że J.Olbrycht byłby ZNAKOMITYM prezydentem Rybnika! Gdyby - rzecz jasna - był łaskaw wyrazić zainteresowanie takim pomysłem... Bez wątpienia J.Olbrychyt ma odpowiednie kwalifikacje i kompetencje (był przecież wcześniej Marszałkiem Województwa Śląskiego i Burmistrzem Cieszyna), by starać się o zdecydowanie bardziej eksponowane posady, ale może zechciałby rozważyć taką propozycję...? Szanowni! Niniejszym poddaję pomysł pod rozwagę!

  0 0
 • ~martin75fm 2012-09-07 23:34:23

  ~janusz feliks ale nie porównuj Pana Fudali z dr. Olbrychtem bo ten pierwszy nie dorasta drugiemu do pięt!

  0 0
 • ~song 2012-09-08 16:59:10

  Najbardziej smutne jest to , że ludzie prawdziwie oddani pracy parlamentarnej nie są absolutnie dostrzegani przez nasze media. TVN , POLSAT czy TVP wolą zapraszać politycznych pajaców wszelkiej maści i zmuszać nas do wysłuchiwania ich bredni. Miałem wielokrotnie okazję słyszeć na żywo wypowiedzi pana Olbrychta i niezmiennie jestem pod olbrzymim wrażeniem jego kompetencji i normalnej , ludzkiej mądrości. Tak trzymać Panie Janie !!

  0 0
 • ~Arteks 2012-09-09 21:38:41

  @janusz_feliks - Olbrycht to kumpel Fudalego. Trudno żeby go namówić na następcę Fudalego tymbardziej, że posadka w parlamencie europejskim wyjątkowo ciepła i spokojna. :) @martin75 - no skoro tak to gdzie umieścić kandydatów na fotel prezydenta z poprzednich wyborów skoro między Fudalim a nimi była głęboka przepaść...

  0 0
 • ~PAT 2012-09-09 21:48:19

  Arteks! Gdzie Ty widzisz "głęboką przepaść"?! Racz sprawdzić: "W niedzielnych wyborach Adam Fudali otrzymał 18 960 głosów (56,63% ), a Marek Krząkała 14 521 (43,37% )". Źródło: http://www.rybnik.com.pl/wybory-prezydent,marek-krzakala,wpr5-4-23.html. Tak na marginesie: określenia "Olbrycht to kumpel Fudalego" wydają mi się nie dość, że nietrafione, to jeszcze mało elegenckie...

  0 0
 • ~Arteks 2012-09-09 22:20:11

  janusz_feliks - głęboką przepaść w tym co mieli do zaproponowania i co sobą reprezentowali, co do kumpla to trafione, forum to nie jest Wersal i tu można używać potocznych sformułowań.

  0 0
 • ~PAT 2012-09-09 22:23:19

  Pozwolę sobie pozostać przy własnym zdaniu.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 969