zamknij

Wiadomości

Jako youtuber był na szczycie. Rzucił to w kąt, wziął gitarę i gra w kościele

2021-08-01, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Ta historia może zmotywować do działania nie jedną osobę. Nikodem Smyczek – uczeń rybnickiego Tygla jeszcze nie tak dawno temu był na samym szczycie w youtuberskim świecie jako Kremol. Jego filmy oglądało setki tysięcy internautów. Grał z gwiazdami tego internetowego świata. Przyszedł jednak kryzys. Nikodem nie załamał się, odnalazł pasję w grze na gitarze i chętnie dzieli się muzyką w kościele.

Reklama

Wolał grać niż bawić się z kolegami

Nikodem jak praktycznie każdy przedstawiciel młodego pokolenia, od dzieciństwa bardzo sprawnie porusza się w Internecie. Potrafi też montować filmy. Nauczył się tego, gdy sam tworzył swoje produkcje jak szalony.

- Nagrywałem filmy na YouTube 3 razy w tygodniu przez parę lat. Byłem w tym systematyczny. Nagrywałem wideo, gameplaye dla najmłodszych odbiorców. W skrócie wyglądało to tak: grałem, rzucałem wyzwania i starałem się opowiadać o przebiegu gry w zabawny sposób – wyjaśnia Nikodem Smyczek.

Nasz rozmówca nie ukrywa, że był totalnym fanem gier komputerowych.

- Takim człowiekiem, że jak koledzy szli na podwórko, dzwonili do mnie, to ja mówiłem: „nie, sorry. Siedzę i gram”. Czy czułem się uzależniony? Nie powiedziałbym. Miałem swój umiar. Nie zawsze dobrze mi się rozmawiało z ludźmi, a czas milej spędzałem w Internecie. Ale przyznaję, komputer wciąga, zwłaszcza jak dostaje się nową grę i to np. fabularną. Można grać przez cały dzień – dodaje.

Z impetem na salony

Przygodę z YT zaczął w wieku 10 lat. Pierwsze porządne wyniki oglądalności pojawiły się 5 lat później. Filmy Nikodema były liczone w dziesiątkach i setkach tysięcy! Od razu został dostrzeżony przez świat tego serwisu.

- Byłem zapraszany do Warszawy na różne nagrania. W wieku 15 lat moje marzenia się spełniły, miałem managerów, interesowały się różne firmy. Pojawiły się też pieniądze. Nie żebym się chwalił, ale odniosłem sukces, który trwał dwa lata – wspomina.

Jak wyglądały produkcje Nikodema Smyczka aka Kremola? Zobaczcie jeden z najczęściej oglądanych jego filmów. Wyświetlony był prawie milion razy!

Strącony ze szczytu

Potem nastąpił kryzys. Ni z tego, ni z owego statystyki nastolatka zaczęły gwałtowanie spadać.

W przeciągu 2 miesięcy jak za pstryknięciem palca nastąpił spadek. Co taki nastolatek mógł pomyśleć? Byłem totalnie załamany. To, co robiłem opierało się na jednej grze, która zaczęła tracić popularność. Ciężko było mi się przestawić, nie czułem się dobrze w innych grać, co widzieli widzowie – zauważa nasz rozmówca.

Pojawił się smutek i poczucie straconego dorobku. - Próbowałem pracować na YT przez rok, ale to nie przynosiło efektów. To był ciężki czas, ciężkie noce. Jako 8-latek oglądałem youtuberów, a kilka lat później byłem ich „ziomeczkiem” i grałem z nimi. Zauważyłem, że zajawka do gier powoli gdzieś się ulotniła. Stwierdziłem, że nawet gdyby wszystko wróciło na dawny tor, to i tak byłbym nieszczęśliwy. Odszedłem z tamtego świata – mówi nam Nikodem.

Pojawiła się nowa pasja

Niektórzy mogliby powiedzieć, że Nikodem przeszedł przemianę. Zaczął chodzić do Kościoła Zielonoświątkowego Filadelfia w Wodzisławiu Śląskim. Zaczął rozwijać też nową pasję.

- W kościele brakowało muzyka. Kolega zaproponował mi, żebym dołączył jako gitarzysta. Za dzieciaka już próbowałem grać i gitara pochłonęła mój czas. Akurat wtedy zaczęła się pandemia. Siedziałem więc w domu z gitarą i cieszyłem się z zabawy – wspomina.

Nikodem zaznacza, że nie jest „super gitarzystą”, ale chłopakiem, który lubi sobie brzdękolić.

- Gram też w moim kościele w zespole uwielbienia. Uważam, że to m.in. Bóg wskazał mi drogę. Nie mam kontaktów, nie zadaje się już z gwiazdami, ale mam rodzinę, przyjaciół i pasję, która mi wystarcza – przyznaje nasz rozmówca.

Nikodem nie myśli o założeniu zespołu muzycznego, choć zamierza zapisać się na lekcje z gry na gitarze.

- Wystarczy, że gram dla Boga i dla dobrej zabawy – podkreśla.

Co ciekawe, Nikodem nie porzucił całkowicie komputera i internetu. Montuje filmy dla innych osób.

- Chcę wrócić do YT i pokazać, że kocham grać na gitarze – dodaje.

A czy Wy chcecie opowiedzieć o sobie i swoich pasjach? Dajcie nam znać na redakcja@rybnik.com.pl.

Oceń publikację: + 1 + 52 - 1 - 47

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~Franek 7 2021-08-01 12:02:24

  Jak powiedział Mark Twain:
  „ Pierwsza religia powstała kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca”…

  Fanatyzm religijny to choroba. Trudna do wyleczenia ale warto próbować.
  Nie ma żadnego Boga. Religie to największe oszustwo w historii świata i o ile jestem w stanie zrozumieć, że dali się na to oszustwo nabrać ludzie 2000 czy 1000 lat temu ( zresztą często przymuszani do wiary brutalną siła i terrorem) o tyle nie pojmuje jak można w te głupstwa wierzyć w czasach kiedy ludzie latają w kosmos…

  71 90
 • ~Longina b 2021-08-01 12:07:55

  Jak trwoga to do Boga.Myślę że to jednak tylko chwilowy kaprys.Lepiej żeby udał się do psychologa.

  48 47
 • ~Franca77 2021-08-01 13:36:40

  Panie Franku-Gagarin też się chwalił że był niebie Boga nie widział.
  Ktoś mu poradził by przedziurawił skafander to by go od razu zobaczył.

  40 36
 • ~Anna Ryż 2021-08-01 14:14:14

  Proszę o próbkę talentu tego miłego młodego człowieka z gitarą. Z ciekawości zobaczyłam jego youtuberskie wyczyny. Jestem zażenowana, że młodzi ludzie słuchają takich wypocin. Od super youtubera oczekuję deklaracji: jakie są jego wzorce muzyczne, jaką drogą zmierza do tego, żeby stanąć na panteonie muzyki rockowej, czyli Led Zeppelin, Deep Purple, Budgie itp. Czy za 40 lat ktoś usłyszy o Nikodemie Smyczku? Ale życzę powodzenia w zalewie szamba muzycznego typu martyniuk, boys i inni.

  29 21
 • ~anettk 2021-08-01 14:22:43

  Młody chłopak mówiący o Bogu,pasj gry na giatrze,to od razu do "rynsztoka" z nim,że głupek do psychologa z nim w końcu On taki nie "dzisiejszy"...Ludzie szkoda rozwijać tematu na wasze żałone komentarze.Nikodem,a Ja Ci życzę żebyś mimo przeciwności zawsze został sobą i dalej robił,to co lubisz.

  64 19
 • ~Franek 7 2021-08-01 14:33:28

  Kaziczku nie tylko w nie ie go nikt nie widział… Na Ziemii też. Ani nigdzie indziej. Zgadnij dlaczego???

  27 45
 • ~waldus 2021-08-01 15:17:05

  Moralna hołota już wzięła się za oceny wyborów wolnego człowieka. Czy można decydować o swoim zyciu czy już to ten etap, że jedyny sens to tęczowa ideologia?

  53 21
 • ~Franca77 2021-08-01 15:53:39

  W 1922 roku bolszewicki komisarz Łunczarski zorganizował sąd nad Bogiem.
  Świadkiem oskarżenia był Lew Trocki.
  Bóg został skazany na karę śmierci
  Pluton egzekucyjny oddał kilka salw w niebo.

  19 30
 • ~Franek 7 2021-08-01 16:22:27

  Kaziu i to ma być dowód na istnienie Boga??? ;))

  Poczytaj co o Bogu mówił Einstein. Poczytaj co o religii i klerze mówił Kościuszko…

  16 39
 • ~Paweł P Bromann 2021-08-01 16:31:45

  Wspaniała historia, po prostu się popłakałem - kolejny redaktorzyna rodem z fronda.pl, lub reżimowej TV.

  25 38
 • ~Franca77 2021-08-01 17:03:56

  Cześć i Chwała Bohaterom ,a Śmierć Wrogom Ojczyzny,hej!!!

  24 27
 • ~artefaks 2021-08-01 17:14:55

  Smołka jako człowiek tolerancyjny nie przeszkadza mi chłopak grający na gitarze. Jak to będzie robił dobrze to mogę posłuchać.
  Tak samo jak chłopak ma prawo do gry , a Twój tatuś do strugania kościołów. To Ty rób ze swoim życiem co chcesz, Ale nie wpierdzielaj się do organizowania życia innym którzy tego nie chcą.

  32 15
 • ~artefaks 2021-08-01 17:19:49

  ,,Cześć i Chwała Bohaterom ,a Śmierć Wrogom Ojczyzny,hej"!!!
  Smołka nie wpierdzielaj do pissowskiego kieratu przemocy bohaterów narodowych. Robisz im krzywdę. Pytałeś ich o preferencje polityczne?
  Pani Traczyk -Stawska powstaniec Warszawski powiedziała wyraźnie co myśli o pissowskiej przemocy wobec kobiet ,dzieci i niepełnosprawnych

  28 20
 • ~Franca77 2021-08-01 18:01:43

  Panie Artefaks zapytaj sie pani Traczyk czy zna ten wierszyk i sie z nim zgadza?
  ”Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie m o g i ł a."

  18 25
 • ~kurier 2021-08-01 20:46:45

  Chłopak nie robil i nie robi nic złego. Szuka swojego miejsca. O wiele bardziej biedni są ci którzy pisza bez sensu jedno i to samo pod każdym artykulem. Franki, longiny, artefaksy, france zróbcie wakacje dla swoich mózgów i dla innych czytelników. Odpocznijcie od internetu i ciągłych swarów. Dobrze wam radzę.

  40 6
 • ~Franek 7 2021-08-01 20:59:26

  Smołka ale problem w tym, że PiS wszystko postawił na głowie. Z bohaterów zrobił zdrajców a ze zdrajców bohaterów.

  Na przykład:

  Rok 1990, USA proszą europejskie służby wywiadowcze o pomoc w wydostaniu z Iraku sześciu amerykańskich oficerów wywiadu. Brytyjczycy, Francuzi a nawet Rosjanie odmawiają, Polacy podejmują wzywanie. Udaje się, jest sukces operacji Samum, W zamian USA umarzają Polsce 16 mld dolarów długu. Dzisiaj dwaj z żyjących jeszcze ludzi którzy tego dokonali mają niespełna 2 tys emerytury.

  Dziś najwięksi wrogowie ojczyzny są przy władzy…

  23 12
 • ~Franca77 2021-08-01 22:10:58

  Panie Franku ja juz dawno podejrzewalem ze jestes pan uśpionym ruskim szpionem.

  Co w Iraku robili żołnierze WP?

  Czy uratowali jakiegokolwiek Polaka?

  Jesli uratowali yankeskich agentow,to nie bój żaby,bo te 2tys zł emerytury to mają przeznaczone na waciki.
  A ci ktorym ich esbeccy koledzy w Pl wyrywali paznokcie,bici ,torturowani,zwalniani z pracy,a niezadko skrytobojczo mordowanli niestety nie majá nawet tych 2tys emerytury.

  Polecam dowiedziec się jak te zdradzieckie ***** traktowali żołnierzy AK,lub WSZYSTKICH co walczyli na zachodzie?
  Poczytaj sobie panie Franku jak potraktowano np.gen.Stanisława Skalskiego dowodce Dywizjonu 303 i "Cyrku Skalskiego"a potem tu wylewaj żale że bandziorom z UB i SB nie starcza na Szampanskoje.
  Pozdrawiam.

  11 14
 • ~Franek 7 2021-08-01 23:49:55

  Kaziczku a komuż to Czempiński wyrywał paznokcie?
  Karmią was tam tymi bzdurami na fronda.pl a ty je łykasz jak głodny pelikan i powtarzasz nie wstydząc się tych bzdur.

  Największymi wrogami i agentami Putina są Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Gołym okiem to widać na kilometr. Tylko ruski agent mógł nas jednocześnie skłócić z UE i USA…

  10 11
 • ~Franca77 2021-08-02 00:17:55

  Pan gen.Czempinski byc moze nie byl od wyrywania paznokci,zapewne mial od tego ludzi,tak samo jak jego rodzice i owszem!

  5 11
 • ~artefaks 2021-08-02 09:14:08

  Smolka. Zachowujesz się infantylnie.Kazesz zasłużonej seniorce z Powstania recytować idiotyczne dziecinne wierszyki. Zadzwoń do Kordaszewskiego niech on Ci ten wierszyk powie na uszko....Twoja siedmionikowa postać przypomina mi zwierzę że znanego serialu familijnego. Gdzie właściciel po kolei numerowal swoje osły.... Ty też jesteś tu takim numerem siódmym. Zabrakło niebieskiego słonika z trąba do dołu. To mamy osiołka o numerze siódmym....

  7 9
 • ~artefaks 2021-08-02 09:20:42

  ⚡kurier. Zanim zaczniesz płuc jadem i posądzać innych. Popatrz na Twojego guru
  zakompleksione dziecię z nieprawego loza kordaszewskiego .Za swoje nieudane życie obwinia Polaków i dąży do rozbicia kościoła....

  6 9
 • ~Fenrir 2021-08-03 21:48:30

  Zniknął gdzieś duet Głupi i Głupszy ( niebieski z przyrodzeniem na twarzy i biały co czasami miewał 2 przyrodzenia ale drugie należało do kolegi)
  I tak na froncie walki o dobre imię komunistów z PiS oraz chronionych przez nich gwałcicieli dzieci został tylko Kaziu co zapomniał hasła do konta ZAK;-D

  3 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 961