zamknij

Wiadomości

Jak to jest z tym płaceniem za parkowanie przy szpitalu?

2021-02-28, Autor: bf

Szpital w Rybniku postanowił odnieść się do relacji jednego z ogólnopolskich dzienników, jakoby pacjenci byli zmuszani do uiszczania opłaty parkingowej w wysokości 6 złotych za godzinę. - Chcieliśmy wyjaśnić jak działa system parkingowy przy naszej placówce i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące cen – mówi Maciej Kołodziejczyk, rzecznik WSS nr 3. Jak to jest z tym płaceniem?

Reklama

Na tak zwanym dużym parkingu parkowania kształtują się następująco:

- Pierwsze 15 minut - postój gratis.
- Postój do trzech godzin to wydatek 5 zł (w tym początkowe 15 minut).
- Każda kolejna rozpoczęta godzina podwyższy nasz rachunek o 2 zł.

- Możliwe jest także wykupienie abonamentu miesięcznego dla pacjentów, odwiedzających lub tych osób, które korzystają z poradni usytuowanych w naszym szpitalu. Koszt takiej karty to 40 złotych – wyjaśnia Maciej Kołodziejczyk.

Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 funkcjonuje też tzw. parking 30-minutowy. Zlokalizowany jest tuż obok dużego parkingu - jest niewielki i przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy np. przywożą osoby korzystające z zabiegów rehabilitacyjnych.

W tym przypadku ceny parkowania kształtują się tak:

- Pierwsze 30 minut - gratis.

- Każda rozpoczęta godzina - 6 zł (wlicza się tu także pierwsze 30 minut).

Pamiętajcie o tym wybierając miejsce w którym chcecie zostawić samochód na czas załatwienia swoich spraw w naszej placówce. Oba parkingi dzieli bowiem zaledwie kilkanaście metrów, a Wy macie wybór – zaznacza rzecznik szpitala.

Oceń publikację: + 1 + 27 - 1 - 115

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (29):
 • ~mastif 2021-02-28 17:20:54

  To wstyd tak zdzierac z pacjentow szpitala.
  Wielu z nich to osoby ciezko chore pozbawione dochodow .

 • ~truman20 2021-02-28 17:56:41

  Oni po prostu wychodzą z założenia, że ludzie przyjeżdżają do szpitala dla przyjemności i powinni srogo za to płacić. Trzeba ukarać człowieka za to, że służba zdrowia jest wiecznie niedofinansowana pomimo tego, że każdy z nas słono płaci na służbę zdrowia. To samo ze sprawami urzędowymi - przyjeżdża człowiek załatwić ważne sprawy, to oczywiście na start dostaje "liścia" w twarz w postaci opłat ... opłat...opłat - nie może zaparkować w pobliżu urzędu, szybko załatwić i odjechać, bo ten samochód zrujnuje pół miasta i zanieczyści powietrze w centrum i wszyscy zaczną się dusić od razu - trzeba typa zniechęcić opłatami. Paranoja.

 • ~Bonifacy Onufrewicz 2021-02-28 18:02:26

  Warto dodać,że pracownicy szpitala,też muszą płacić za parking.

  75 12
 • ~Arteks 2021-02-28 19:04:04

  Co jak co ale opłaty parkingowe w Polsce należą do najniższych w Europie. W większości zagranicznych miast, opłata jednodniowa byłaby wyższa niż... abonament miesięczny więc narzekanie w tej sytuacji jest delikatnie mówiąc - zdecydowanie nie na miejscu. @truman20 - każdy nabywca auta musi mieć świadomość jego kosztów. Zazwyczaj liczy się tylko ratę kredytu i koszt paliwa. Niesłusznie! Auto to także: ubezpieczenie, koszty przeglądów i serwisu, części zapasowe, płyny, myjnia, opłaty za autostrady a także... parkowanie. Paranoją są bezpłatne parkingi i... tworzone się w wielu miejscach złomowiska, nie szanujące przestrzeni. Tak przynajmniej jest jakiś porządek, mobilizacja, a przy okazji lepsza rotacja pojazdów. Są szpitale w Polsce gdzie nie ma parkingów i nikogo to nie obchodzi gdzie odwiedzający mają zaparkować.

 • ~piotruos 2021-02-28 19:19:08

  Droga Redakcjo w tym miesiącu zostały wypłacone 13-stki Urzędnikom w Rybniku i nie tylko. Więc pytam dlaczego zabrakło artykułu na ten temat, przecież to działo się w regionie. Czyżby to był temat TABU

 • ~truman20 2021-02-28 19:51:31

  ~Arteks - tak, tak, czekałem tylko na twoje brednie. Oczywiście, mieszkamy dalej w średniowieczu i najlepiej jakby każdy pieszo chodził, albo najnowszej generacji wynalazku zwanym rowerem... Wiem, że ty byś wszystkich upchał do autobusu, pociągu, tramwaju. Ojca z kardiologii będę tarabanił do autobusu, małe dziecko chętnie zmarznie na przystanku, bo przecież mało wycierpiało w szpitalu., a babcię wezmę na "rułkę" na rowerze i pojedziemy do domu. W tej kwestii w głowie masz kompletnie sieczkę.

  "i nikogo to nie obchodzi gdzie odwiedzający mają zaparkować. " - no oczywiście, że nie obchodzi, bo kto by się tam ludźmi przejmował? Po co w ogóle mają czelność przyjeżdżać do szpitala? Po co ktoś miał czelność w ogóle zachorować? Zamknij wszystkich w identycznych króliczokach i niech tam siedzą i nie ważą się czegoś wymagać od państwa. I nie obrażaj kolejny raz ludzi od złomiarzy, tylko z tego powodu, że mają samochód, bo to świadczy tylko o twoim kompletnym ograniczeniu.

 • ~Arteks 2021-02-28 20:12:13

  @truman20 - widać, że kieruje tobą myśl z czasów człowieka pierwotnego lub jakaś komunistyczna utopia - w jednym i drugim świecie wszystko było lub miało być za darmo... Czy auto, paliwo lub ubezpieczenie dostajesz za darmo? Nie? To dlaczego domagasz się darmowej powierzchni dla swojego blachosmroda? W imię jakichś przestarzałych idei czy może "bo mi się należy". ;) Trochę godności kolego bo to wstyd, żeby żałować paru groszy - które nie tylko wspierają inwestycje w parkingi i ich utrzymanie, oświetlenie itd. Dzięki opłatom jest porządek i nikt nie będzie stał tam niepotrzebnie długo wiedząc, że "zegar tyka".

 • ~ 2021-02-28 20:21:42

  te opłaty pod szpitalem są rabunkowe,żeby zostać gdziekolwiek przyjętym tam trzeba odczekać ze 3 godziny,niech ten parking będzie płatny ale nie aż tyle tym bardziej że Polskie zarobki są najniższe w Europie,poza tym parking pod targowiskiem miejskim powinien być do 1 godziny darmowy tak jak to jest zrobione dla klientów pod każdym marketem widać że to miasto ma jeszcze daleko do Europejskich standardów

  109 6
 • ~Arteks 2021-02-28 20:31:39

  @pleszew - skoro ceny za paliwo czy zakup aut są w całej Europie podobne i stać na nie także obywateli naszego państwa to dlaczego uważasz niskie opłaty parkingowe za "rabunkowe". Ja uważam, że ceny części zamiennych czy serwisu są absolutnie przesadzone - ale parkingi są taniucienkie. Tym bardziej, że chodzi o blokowanie miejsca które można by było wykorzystać lepiej.

  9 113
 • ~truman20 2021-02-28 20:34:16

  ~Arteks - Nigdzie nie pisałem, że wszystko chcę za darmo, więc zluzuj porty, bo ci żyłka "szczeli". Akurat szpital to bardzo specyficzne miejsce i nie jest to sanatorium ani hotel, ani też dom wczasowy, że ludzie dla przyjemności z niego korzystają. Tu chodzi o zdrowie lub nawet życie, więc ludzie powinni to mieć zapewnione bezpłatnie, tym bardziej, że wystarczająco dużo płacą za to w podatkach i to nie ich wina, że te pieniądze gdzieś się upłynniają. Po to człowiek wynalazł samochód, żeby się szybko, sprawnie i wygodnie przemieszczać. To, że masz odruch wymiotny na widok blachy, to nikogo raczej nie obchodzi, to kup se trabanta jak ci coś nie pasuje. Korzystałem z wielu prywatnych poradni zdrowia lub specjalistów i nikt mi nie kazał za parking płacić dodatkowo. Można?

  "opłaty parkingowe w Polsce należą do najniższych w Europie" - oczywiście nasze pensje należą do "najwyższych" w europie i możemy płacić za wszystko potrójnie... Stać nas!

  Najlepiej powiedz żeby karetki również zaczęły płacić za korzystanie z terenu szpitala, bo przecież kupując karetkę powinno się mieć świadomość jej kosztów... a smrodzący i blaszany helikopter najlepiej niech w ogóle nie ląduje, bo jeszcze zniszczy trawnik... Czasem żal mi tej planety, że musi dźwigać takich ludzi jak ty.

  123 6
 • ~zak 2021-02-28 20:36:12

  Ostatnio miałem okazje korzystać z parkingu pod szpitalem w Sosnowcu - ceny parkingu porównywalne do Rybnickiego , za to pod szpitalem w Raciborzu parking bezpłatny .Czyli wszystko zależy od zarządcy .

  98 4
 • ~obserwator00 2021-02-28 21:27:47

  ~Arteks
  Do karetki oczywiście nie wsiądziesz ani ty ani twoja rodzinka? Bo przecież ci smrodzą na waszym obsranym balkonie.

  69 7
 • ~Paweł Helis 2021-02-28 22:24:52

  Do parkingu przy szpitalu należałoby wrócić od początku
  1.Kto parking wybudował
  2 .Komu i na jakich warunkach został przekazany.
  3.Gdzie obecnie na jakich warunkach wpływają pieniądze.

  82 0
 • ~Paweł Helis 2021-02-28 22:29:26

  zak. przypuszczam że to był ten sam właściciel.

  25 2
 • ~kosc88 2021-02-28 22:37:21

  Kiedyś w tamtejszej przychodni czekałem 7 godzin na wizytę u ortopedy, czyli za parking wychodzi bagatela 15 zł, choć to i tak nic w porównaniu do zmarnowanego czasu.

  73 0
 • ~hub381 2021-03-01 09:58:03

  A co ich obchodzą pacjenci ciężko chorych czy biednych, byle kasa pasuje.

  25 0
 • ~Arteks 2021-03-01 10:52:19

  @obserwator00 - czemu do karetki nie wsiądę i co z tym balkonem? Nie pisz po pijaku. @hub381 @truman20 - to akurat nie ma nic wspólnego czy ktoś jest chory czy nie. Leki też nie są za darmo, jedzenie też kosztuje. @truman20 - dlaczego tak bardzo przeszkadza ci płacenie za parkowanie które jest jakąś odpowiedzią na negatywne skutki zalewania różnych miejsc autami i ich zagracania? Argument z zarobkami w Polsce totalnie słaby bo w takim razie dlaczego nie domagasz się dopasowania cen aut, części zamiennych czy paliw do zarobków w Polsce? Myślącym podobnie do ciebie życzę aby z wiekiem nabyli ...godności. Trochę wstyd za takich kierowców. ;)

  1 38
 • ~truman20 2021-03-01 11:29:41

  Arteks - "zalewania różnych miejsc autami" - chodzi o SZPITAL, rozmowa jest o szpitalu jakbyś nie pamiętał. Nie odwracaj kota ogonem, bo to ci najlepiej wychodzi, jak już nie masz argumentów. Mnie inne różne miejsca nie obchodzą. Prywatne sklepy, galerie, placówki niech se robią co chcą, najwyżej mniej ludzi do nich przyjedzie. Oni wiedzą, że pacjent w szpitalu nie ma żadnego wyboru, bo i tak musi tam przyjechać, więc swobodnie kasują ile wlezie. Na chwilę obecną (całe szczęście) mamy w kraju publiczną służbę zdrowia, na którą zrzucają się wszyscy, więc powinno być zapewnione swobodne korzystanie z placówek służby zdrowia. Drugi raz płacisz za ten parking w paliwie, trzeci w ubezpieczeniach, czwarty w częściach, piąty ... itd, można długo wymieniać. Otrząśnij się wreszcie z tego bajkowego snu i zejdź na ziemię, za dużo amerykańskich filmów się naoglądałeś.

  37 1
 • ~PawelE39 2021-03-01 17:22:49

  Jak zwykle najwięcej do powiedzenia ma "łowca minusów" który auto widzi jedynie z okna swojego "penthouse'u" na nowinach. Truman, szkoda Twoich nerwów. Każdy widzi kolor biały ale on będzie wszystkim wmawiał że to jest czarne.

  22 0
 • ~Lateks 2021-03-01 17:45:00

  ~Arteks piszesz o innych z pogardą, a sam swojego grata parkujesz pod cudzym blokiem, bo pod własnym nie masz parkingu... w sumie to aż się prosi dlaczego samochodu nie zostawisz pod swoją firmą ?

  23 0
 • ~Arteks 2021-03-01 18:31:05

  @lateks - gdzie ty tu widzisz pogardę!? To jak ty nie udostępniasz swojego placu pod bezpłatne parkowanie obcym kierowcom to robisz to z powodu tego, że jest malutki czy też okazujesz pogardę kierowcom? Ja tu raczej widzę brak godności u tych którym żal na wydanie paru złotych by parkować na zadbanym, równym, oświetlonym i odśnieżonym parkingu. @PawelE39 @truman20 - możecie się denerwować i tupać nóżkami ale nikt was w niczym nie słucha... Ja apelowałem o wprowadzenie opłat parkingowych w Focusie i Plazie - zrealizowano, apelowałem o poszerzanie płatnej strefy parkowania - w trakcie, wspierałem pomysł zakazu palenia mułem - wprowadzono, popierałem budowę ścieżek rowerowych - w trakcie, angażowałem się w lobbing na rzecz zmiany przepisów odnośnie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych - parlament przegłosował uchwałę prawie jednomyślnie, zacznie obowiązywać od 1 VI. Płacenie za parkowanie uważam za obywatelski obowiązek - jak przystało na świadomego człowieka. A wy nie wiem skąd się urwaliście ale wasze poglądy są... nie na czasie i aspołeczne. Możecie sobie w kilku kibicować ale ogólnie jesteście nieliczącą się mniejszością. ;)

  0 19
 • ~PawelE39 2021-03-01 18:49:27

  Arteks, za to ciebie słuchają :D Świadomie robisz z siebie takie pośmiewisko? Czy to podyktowane jakąś chorobą? Bo jeśli choroba to współczuję ale jeśli ty tak "zdrowo na umyśle" pajacujesz to nic tylko współczuć rodzinie i sąsiadom.

  18 0
 • ~PawelE39 2021-03-01 18:50:56

  Nikt nie mówi że parkingi mają być za darmoche. Niech są płatne, ale to co pod szpitalem się wydziwia to jawne śmianie się tym chorym ludziom w twarze.

  19 0
 • ~Arteks 2021-03-01 19:11:21

  @PawelE39 - nawet podałem kilka przykładów, że słuchają. :))) Odnośnie choroby to może z tobą jest coś nie tak bo raz ci wesoło, raz się wnerwiasz - takie nieskoordynowane emocje. ;) Dlaczego uważasz, że z parkingu korzystają chorzy ludzie? Chorzy przeważnie są przywożeni albo karetkami, albo taksówkami albo przez kogoś z rodziny. Raczej nie zostawaliby auta, nie wiedząc jak długo będą w szpitalu. Parking jest przeznaczony dla... zdrowych odwiedzających. Niedawno zwracałem uwagę, że przeważnie na wieś wyprowadzają się z miast ludzie biedni. Potem są zaskoczeni jak mają płacić za parkowanie. A jednocześnie nie przeszkadza im marnowanie pieniędzy na ciągłe dojazdy swoimi autami.

  1 16
 • ~truman20 2021-03-01 19:43:32

  ~Arteks - skoro cię ktoś posłuchał w tych kwestiach i posłuchali tylko jednej osoby, to tylko tragicznie o nich świadczy. Powinni się teraz wstydzić, ale poprawność polityczna nie ma wstydu... rozsądku też nie. Świat staje na łowie i wszyscy jesteśmy tego świadkami. Ta bańka pęknie, ale wtedy będzie za późno.

  12 0
 • ~truman20 2021-03-01 19:53:35

  Ta sama sytuacja z nowymi przepisami dla pieszych. Ktoś posłuchał kilku lobbystów albo ślepo popatrzał na "zachód" i bez jakiegokolwiek przygotowania infrastruktury, bez jakichkolwiek symulacji, badań praktycznie w trybie natychmiastowym wprowadza skrajnie niebezpieczne przepisy. Oby nikomu nic złego się nie stało. Nie obrażając nikogo, polska mentalność nie nadaje się na chwilę obecną do takich przepisów.

  12 1
 • ~Arteks 2021-03-01 20:06:09

  @truman20 - zawsze w ważnych sprawach zwyciężają ci którzy mają argumenty. Odnośnie przejść - pisałem ci i tłumaczyłem, że to się sprawdziło za granicą. Natomiast odnośnie parkingów to gdyby się zapytać kierowców czy chcieliby parkingi płatne, zadbane i zarazem pewność, że mogą przyjechać nawet z daleka i zaparkować, albo za darmo, zaniedbane i bez pewności że będzie miejsce to większość wybierze tą pierwszą opcję. Darmusy robią w miastach wiochę - ale są mniejszością. A jeśli ktoś nie zgadza się na płacenie za parking szpitalowi - może przyjechać tam autobusem, taksówką lub przyjść pieszo, prawda? :) I wszyscy powinni być zadowoleni.

  2 17
 • ~truman20 2021-03-01 20:11:54

  Arteks - "może przyjechać tam autobusem, taksówką lub przyjść pieszo, prawda?" - kompletnie odleciałeś. Brak słów...

  " Odnośnie przejść - pisałem ci i tłumaczyłem, że to się sprawdziło za granicą. " - to teraz porównaj sobie infrastrukturę przejść dla pieszych w Niemczech z naszą. Jeśli nie widzisz różnicy, to krzyżyk dla ciebie na drogę. Nie mamy o czym dyskutować.

  17 1
 • ~rzyt 2021-03-02 05:05:49

  Nie od dziś wiadomo kto "moderuje" na forum.
  Z tym "apelowałem...i wysłuchano" to poleciałeś z prędkością światła w stronę innego szpitala ;)
  Czy jest dziedzina na której się nie znasz?
  Bo tylko socjolodzy, pedagodzy, politolodzy znają się tak "dokładnie" na wszystkim czyli nadają się jako niewykwalifikowani do przyuczenia w firmach, by wykonywać proste czynności.. na początek.

  Twoje komentarze to nowy rodzaj trolowania.

  13 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za złą sytuację rybnickiego szpitala?


Oddanych głosów: 409