zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Jacuś: staram się nikogo nie udawać

2021-02-09, Autor: Redakcja

Gościem najnowszego wydania „Dziękuję, nie słodzę” był Jacek Pala „Jacuś” - świeżo upieczony Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2020 w kategorii Nagroda Internautów.

Reklama

Przypomnijmy, w miniony piątek zakończyło się głosowanie czytelników Rybnik.com.pl, który wybierali Człowieka Roku 2020 w kategorii Nagroda Internautów. Bezapelacyjnie wygrał twórca muzyki alternatywnej Jacek Pala „Jacuś”.

W poniedziałkowy wieczór Jacuś był gościem Wacława Wrany w „Dziękuję, nie słodzę”. Podczas rozmowy gospodarz programu pytał między innymi swojego rozmówcę o oryginalny wizerunek sceniczny: makijaż czy różową kolorystykę stylizacji.

- Ten wizerunek przedstawia mnie, staram się nikogo nie udawać. Choć na co dzień tak nie chodzę, utożsamiam się z tym wizerunkiem – tłumaczył Jacuś.

Jacuś przyznaje jednak, że bez oryginalnych stylizacji trudno byłoby mu się przebić ze swoim przekazem do masowego odbiorcy.

- W dzisiejszej erze, kiedy jest tak duża konkurencja na rynku, sama twórczość i zdolności muzyczne to za mało. By się przebić, kreowanie swojego wizerunku jest bardzo ważne – przyznał artysta.

Wacław Wrana dopytywał też o wulgaryzmy obecne w tekstach Jacusia.

- Wulgaryzmy to środek wyrazu mojego pokolenia, który wszedł do języka i większość z nas ich używa. Myślę jednak, że z czasem, na kolejnych płytach będę zastępował wulgaryzmy innymi wyrażeniami – zapowiedział.

Jak na kontrowersyjne teksty piosenek Jacusia zareagowała dyrektorka II LO w Rybniku? Co muzyk zamierza robić po maturze? Czy w 2021 roku doczekamy się koncertów Jacusia? Jak samemu nagrać i wydać płytę? Odpowiedzi na te pytania w najnowszym „Dziękuję, nie słodzę”:

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 22

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~assimovsky 2021-02-09
  10:59:05

  30 9

  "artysta". Nope.

 • ~ 2021-02-09
  11:28:38

  24 7

  Kooorde ze Szpakiem byłby fajny duet „ Byczki”.
  ..... - Wulgaryzmy to środek wyrazu mojego pokolenia, który wszedł do języka i większość z nas ich używa. Myślę jednak, że z czasem, na kolejnych płytach będę zastępował wulgaryzmy innymi wyrażeniami – zapowiedział......
  Człowiek jednak musi się najpierw upodlić .. taka natura.

 • ~marys76 2021-02-09
  12:13:44

  21 4

  "...będę zastępował wulgaryzmy innymi wyrażeniami – zapowiedział......"
  Ależ ciekawi mnie jakim słowem zastąpi najczęściej używany wulgaryzm na literkę K - bo "pani lekkich obyczajów" raczej średnio będzie pasować

 • ~gil 2021-02-09
  12:53:46

  37 8

  Jakie czasy-tacy idole... I nie jest to ględzenie jakiegoś starucha... Dla zasady kilka utworów tegoż "artysty" zostało przeze mnie obejrzanych i wysłuchanych i po prostu twórczość ta szoruje dno den

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.