zamknij

Wiadomości

Izabela Kloc i Adam Fudali na wspólnym spotkaniu: „zmiany zaczynamy od Śląska”

2014-08-12, Autor: Bartłomiej Furmanowicz
- Myślę, że to dobry sprawdzian dla wszystkich Polaków. Polska będzie patrzeć na to, co się będzie działo w Rybniku, bo to będzie prawdziwy sondaż – powiedziała wczoraj Izabela Kloc, kandydatka do Senatu z naszego okręgu. W spotkaniu z parlamentarzystką PiS brał również udział prezydent Rybnika – Adam Fudali, który nie ukrywał, że w partii Jarosława Kaczyńskiego widzi pewnego partnera.

Reklama

Prezydent Fudali stawia na współpracę z PiS

Wybory uzupełniające do Senatu będą okazją do przekonania się, która partia polityczna cieszy się największym zaufaniem w naszym okręgu. Platforma Obywatelska stawia na rybniczanina – Marka Krząkałę, a Prawo i Sprawiedliwość liczy na sukces kandydatki z Mikołowa – Izabeli Kloc, która swoją działalność polityczną przeniosła do Rybnika. Na konferencję prasową został też zaproszony prezydent Fudali. - Niedawno podpisaliśmy porozumienie o współpracy, kontynuując to, co do tej pory w samorządzie było. Ugrupowanie prezydenta Fudalego (BSR) oraz Prawo i Sprawiedliwość przez ostatnie lata współpracowały w ramach samorządu rybnickiego i postanowiliśmy, że ta współpraca również pod moim kierunkiem szefowania tutaj w okręgu rybnickim będzie kontynuowana – wyjaśniła posłanka PiS.

Głos zabrał Adam Fudali. - Dla jakości sprawowania władzy w mieście (mówię to jako doświadczony samorządowiec z szesnastoletnim stażem) potrzebuję zaufanego, pewnego partnera. Uważam, że takim sprawdzonym partnerem przez ostatnie osiem lat jest Prawo i Sprawiedliwość. Co prawda jest to partner, który „pochodzi” z partii politycznej, ale jak państwo zauważyliście, nigdy nie było żadnych specjalnych awantur politycznych, gdzie polityka decydowała o przyszłości naszego miasta. Zajmowaliśmy się ważnymi sprawami, istotnymi, przysłowiową budową chodników, dziurą w jezdni, oświetleniem, rozwijaniem naszego miasta. Jestem pewien, że po pomyślnym zakończeniu kampanii wyborczej ten sprawdzony partner potwierdzi swoją przydatność i może zaznaczy swoje miejsce w strukturze władzy miasta Rybnika – powiedział prezydent naszego miasta.

„Będziemy liczyć, że państwo wspomoże nasz subregion”

Zdaniem Adama Fudalego kandydatka z ramienia PiS ma spore szanse na zwycięstwo w wyborach do Senatu. Z kolei sondaże wskazują na wygraną tej partii w wyborach parlamentarnych. - Jeżeli PiS obejmie władzę w naszym kraju, a pani poseł jako senator będzie miała swoją siedzibę w Rybniku, to nie pozwolimy jej zapomnieć o naszym mieście i największych inwestycjach, które chcemy wprowadzić – podkreślił prezydent. Jedną ze wspomnianych inwestycji ma być droga Pszczyna-Racibórz, która ułatwi tworzenie nowych miejsc pracy w obrębie wspomnianego traktu. - Ten subregion to nie jest gorsza część województwa śląskiego, to nie gorsi Ślązacy, są oni tak samo ważni jak wszyscy pozostali i będziemy liczyć, że państwo również nas wspomoże – dodał prezydent Fudali.

Z kolei Izabela Kloc zaznaczyła, że od wielu lat zabiega o równe traktowanie wszystkich województw w Polsce, w tym – Śląska. Jej pierwszy zdecydowany głos padł w 2001 roku, kiedy to Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zatwierdził warszawską listę projektów inwestycyjnych. - Okazało się jednak, że śląskie inwestycje są na samym dole i nie mają absolutnie żadnej szansy na dofinansowanie. Wtedy podniosłam rękę i powiedziałam, że województwo śląskie to przede wszystkim ochrona środowiska, a szczególnie nasz region jest niezwykle istotny. Po brukselskiej interwencji Rybnik, Tychy i Sosnowiec dostały pieniądze. Czuję się zadowolona, że wtedy podniosłam rękę. To kwestia odwagi, ponieważ jadąc do Brukseli trzeba mocno i pozytywnie zaznaczać swoje zdane – wyjaśniła kandydatka do Senatu.

„Po tych wszystkich aferach przyszedł czas na zmiany”

Izabela Kloc wytknęła też obecnej partii rządzącej, że nie prowadzi zrównoważonego rozwoju kraju. – Platforma Obywatelska ma inną koncepcję – inwestycję w tak zwane ośrodki wzrostu, czyli najbogatsze miasta i regiony. Inaczej mówiąc: bogaci mają się jeszcze bogacić. My uważamy, że ten rozwój polaryzacyjno-dyfuzyjny jest drogą donikąd – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości, po czym podała przykład. – W połowie okresu budżetowego 2007-2014 pojawiła się decyzja o przyznaniu nagrody za najlepsze wykorzystanie środków unijnych. I co się stało? To była głośna sprawa: województwo śląskie dostało tylko dziewięć milionów złotych, a mogło dostać czterysta milionów – dodała.

Zdaniem Izabeli Kloc spadek poparcia w sondażach dla Platformy Obywatelskiej pokazuje, że Polacy rzeczywiście pragną zmian. - Po tych wszystkich aferach przyszedł czas na zmiany. My to czujemy i widzimy. Zaczynamy je od Śląska. Polska będzie patrzeć na to, co się będzie działo w Rybniku, bo to będzie prawdziwy sondaż – powiedziała na koniec.

Przypominamy o naszej sondzie wyborczej, którą znajdziecie na stronie głównej. Kto Waszym zdaniem ma największe szanse, by objąć fotel senatora?

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 22

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~porucznigd 2014-08-12 14:01:31

  Wszyscy siebie warci...

  26 0
 • ~markrotka 2014-08-12 14:09:24

  Była Kluzik-Rostkowska, był Korwin, a teraz Izabela. Każdy robi na rybniczan Kloca, bo tutaj łatwo można zasiąść na Wiejskiej.

  35 0
 • ~niuti 2014-08-12 14:38:27

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 0
 • ~Sterling 2014-08-12 16:08:18

  Prezydent Fudali podejmuje konkretne decyzje dotyczące swojej przyszłości w samorządzie. Ja mu daję czas. Po owocach poznamy, co z tego wyniknie.

  0 12
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-08-12 16:22:40

  Gratuluje Panie Prezydencie - stracił Pan cały autorytet na jaki Pan zapracował....
  Co do tej Pani - jakie afery ? Czy są jakieś wyroki prawomocne , jesteście nieudolni jak wasz prezes w życiu , Polacy to mądry naród i nie dadzą nabrać się na te farmazony , dostanie Pani jakieś 15% w wyborach !

  15 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-08-12 16:26:07

  Wspólne decyzje propagandowe - Prawie 40 milionów zł na basen. Moi drodzy te pieniądze można było wyciągnąć z UE w 2015 z nowego budżetu , ale wybory samorządowe są w 2014 to propaganda na maxa ! Panie Prezydencie Fudali czy będzie kolejna uchwała ws Telewizji Trwam , ile rond czy ulic w Rybniku będzie niosło nazwę L.Kaczyńskiego , czy która parafia będzie nosić imię Matki Boskiej Smoleńskiej..... ?

  13 0
 • ~ 2014-08-12 17:04:55

  może stracić poparcie, ale w polityce takie sojusze to normalna rzecz może akurat coś z tego fajnego wyjdzie

  0 3
 • ~meinland 2014-08-12 17:26:32

  "Prawo i Sprawiedliwość liczy na sukces kandydatki z Mikołowa – Izabeli Kloc" - dokładniej rzecz biorąc to pani Kloc jest z Kobióra, czyli MIESZKA POZA NASZYM OKRĘGIEM. Mamy nazwę na taką kandydatkę: spadochroniarka. "Jedną ze wspomnianych inwestycji ma być droga Pszczyna-Racibórz, która ułatwi tworzenie nowych miejsc pracy w obrębie wspomnianego traktu." - czy prezydent Fudali ma jakiś KONKRETNY pomysł, jak ta droga ułatwi tworzenie nowych miejsc pracy? Póki co Rybnik nie potrafi wykorzystać sąsiedztwa znacznie ważniejszej autostrady A1... "My uważamy, że ten rozwój polaryzacyjno-dyfuzyjny jest drogą donikąd" - to właśnie JEDYNA droga do rozwoju. Wystarczy popatrzeć na Niemcy - w byłe NRD wpakowano dwa biliony euro, a mimo to ludzie są tam tak biedni, jak my w Polsce. Z kolei w USA obowiązuje wspieranie tych, którzy są aktywni, duzi, mają możliwości - i dzięki temu ten kraj się rozwija nawet na prowincji.

  15 0
 • ~Jan R. 2014-08-12 18:02:23

  Odnoszę wrażenie jakby przemawiał do mnie kloc w towarzystwie drwala Adama.

  3 0
 • ~ 2014-08-12 19:16:49

  Adam Fudali potrzebuje poparcia Piechy i Janika. Wobec tego zawiera bardzo prosty układ- miasto daje ponad 3 200 000 zł na piłkę nożną (zbiegiem okoliczności poseł Janik jest prezesem Energetyka ROW Rybnik oraz wiceprezesem Rybnickiego Klubu Piłkarskiego). Ostatnie rozdanie (1 300 000 zł), będące zapewne kartą przetargową miało miejsce w lipcu tego roku.
  Adam Fudali pokazuje się dzisiaj z dobrej strony- remont kąpieliska, rewitalizacja centrum miasta, remont stadionu lekkoatletycznego, mnóstwo inwestycji infrastrukturalnych, wyjątkowa ustępliwość w kwestii zamykania oddziałów szkolnych, plany budowy ścieżek rowerowych- tę kiełbasę bierzemy w ciemno.
  Dzięki takim zabiegom możemy spodziewać się reelekcji Fudalego, dla którego aktywność społeczna jest całym życiem. Szkoda, że nie zajmie się czymś mniej odpowiedzialnym, czymś za co nie będziemy musieli płacić przez kolejną kadencję. Szkoda, bo pomimo zastrzeżeń zawsze miałem go za człowieka uczciwego. Szkoda...

  17 0
 • ~niuti 2014-08-12 19:41:51

  widzę ktoś zakapował i cenzura usunęła niewygody wpis. Polecam na tvs poszukać całości. W każdym razie nasz włodarz jak zawsze nie ma sobie nic do zarzucenia ;)

  "Agitacja wyborcza możliwa tylko po ogłoszeniu terminu wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą. Tak mówi prawo, ale na bakier z nim są sami posłowie. Mówią, że to nieżyciowy zapis i mimo zakazu i tak zwołują konferencje prasowe, na których zachęcają do głosowania. Robią tak, bo nie czekają na nich żadne konsekwencje.(...)
  Dzisiejsza wspólna konferencja posłanki Izabeli Kloc i prezydenta Fudalego z agitacją miała dużo wspólnego. Chodzi przecież o wzajemne poparcie w zbliżających się wyborach, ale ci politycy nie mają sobie nic do zarzucenia. - Nie powiem, że łamałam przepisy. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Po pierwsze się nie zgadzam z tą interpretacją PKW. To jest nadinterpretacja. Jeżeli PKW ma jakiekolwiek wątpliwości to niech zaproponuje taki przepis, który by zadowalał jej również interpretacje – stwierdza Izabela Kloc, posłanka PiS."

  10 0
 • ~truman20 2014-08-12 19:54:32

  "zmiany zaczynamy od Śląska" - że co zaczynamy? A co do k...nędzy robili wcześniej? Dopiero jak są wybory, to zauważają, że coś jest nie tak i zaczynają zmiany? Za takie słowa takich ludzi powinni od razu kopnąć w cztery litery i wydalić z kraju z bezwzględnym zakazem powrotu, może wtedy by się co niektórzy najpierw zastanowili co mówią i robią.

  18 0
 • ~elegant 2014-08-12 20:39:17

  truman20 może byś tak zaczął od siebie ,wszystkim by ulżyło.

  0 13
 • ~rybnikus 2014-08-12 20:49:56

  Brawo PIS i Fudali, jest dobrze ale zawsze może być jeszcze lepiej. Nic tak dobrego rybniczan nie mogło spotkać jak brak rządów PO.

  0 8
 • ~Robin Tell 2014-08-12 21:19:59

  Pan Adam Fudali ma taką minę na tych zdjęciach jakby nie był zadowolony z towarzystwa tej pani. Jeżeli gada (m), z kołalicji jest zadowolony to nie może mieć miny, która temu zaprzecza, bo to by znaczyło, że jest hipokrytą.

  0 0
 • ~Mark44 2014-08-12 21:39:02

  Ale mamy zmiany PiS za PIS Fudali za Fudalego, co za ściema

  14 0
 • ~Mark44 2014-08-12 21:42:11

  a gdzie pozostali kandydaci? KNP, SLD, Krząkała tez się nie nagadał?

  7 0
 • ~rover623lux 2014-08-13 01:57:19

  Wielki mi duet:) dwa zera!

  8 0
 • ~zielony_koczkodan 2014-08-13 08:44:15

  Pozostałych pokazywać " nie nada". Bez względu na wszystko i obojętnie kto wybory wygra, wybory muszą być wygrane jeżeli wiecie o czym piszę. Dużo wysiłku trzeba włożyć w to aby wszystko zostało tak jak było.

  6 0
 • ~Gregorio 2014-08-13 11:08:23

  Pani Kloc od miesiąca pokazuje się ciągle w tej samej zielonej sukience. Nie ma przynajmniej drugiej na zmianę ? Przecież są upały !

  6 0
 • ~hardmark 2014-08-13 16:38:16

  Zwycięstwo Adama F do spółki z PiS i PO będzie obfitowało w takie kwiatki:
  http://bip.um.rybnik.eu/Docs/1204/ZIPX/HA3VNF1Z_ZIP/akt.pdf

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 586