zamknij

Wiadomości

Internauci już wybrali swojego prezydenta

2020-07-10, Autor: Redakcja

W głosowaniu czytelników Rybnik.com.pl przed II turą wyborów prezydenckich zdecydowanie zwyciężył Rafał Trzaskowski.

Reklama

W naszej sondzie oddaliście 5013 głosów. W głosowaniu zdecydowanie zwyciężył Rafał Trzaskowski, który uzyskał 57,15% głosów. Andrzej Duda otrzymał 36,98% głosów.

Podobnie jak w sondażach przeprowadzanych przez pracownie badań społecznych, znacząca jest grupa niezdecydowanych wyborców. 5,86% nadal nie wie na kogo w niedzielę odda swój głos.

W I turze wyborów najwięcej głosów uzyskał Andrzej Duda – 43,50%, drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski – 30,46%. Frekwencja wyniosła 64,51%.

Przypomnijmy, II tura wyborów prezydenta RP odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Lokale wyborcze czynne będą od 7:00 do 21:00.

Wybieracie się na wybory?

Oceń publikację: + 1 + 237 - 1 - 291

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (127):
 • ~ 2020-07-10
  09:13:48

  Ten sondaż świadczy tylko o tym , jak mało ważne są sondaże, szczególnie w Rybniku.

 • ~corona 2020-07-10
  09:15:02

  Tylko podajcie ile jest zdublowanych kont i zmian IP na jednym koncie. Pozdrawiam. Wyborca Prezydenta Andrzeja Dudy. Rafałek wraca do stolicy pompować dalej shit do Wisły.

 • ~ 2020-07-10
  09:20:27

  WYBORCO, z pragmatycznego punktu widzenia głos oddany na Trzaskowskiego jest głosem ZMARNOWANYM. Będzie to też ZMARNOWANY CZAS dla POLSKI. Nawet gdy był prezydentem, to nie mógłby zrealizować dla Polaków ŻADNYCH OBIETNIC WYBORCZYCH ponieważ większość w parlamencie posiada prawica. Jedyne co mógłby robić to wetować ustawy i „spowalniać” ustawy jak Grodzki w Senacie. Robić będzie wszystko by POKO doszło z powrotem do władzy, będzie dążyć do OBALENIA RZĄDU i nowych wyborów, wykorzystując urząd prezydenta i senat. Spowoduje to nieustanna WOJNĘ POLSKO-POLSKĄ na górze. Zapomni się celowo o wszystkich obietnicach jak w Warszawie i będzie się tłumaczyć WYBORCOM , że NIC nie może zrobić, bo parlament , bo rząd może podejmować takie decyzje a on jest tylko prezydentem – więc zmieńcie rząd. W stanie pandemii i grożącego kryzysu ekonomicznego ZGODNA SILNA władza jest SIŁĄ PAŃSTWA POLSKIEGO. Oddanie głosu na DUDĘ daje możliwość natychmiastowego działania i szybkiej realizacji projektów przez państwo. Daje możliwość zrealizowania jego programu wyborczego bo bazuje na dobrej współpracy prezydenta z rządem. Powoduje też możliwość szybkiej realizacji rozwiązań w czasie pandemii, powodzi, klęski żywiołowej oraz ciągle grożącego kryzysu ekonomicznego. Działania ministra Szumowskiego są wspierane przez rząd i prezydenta podczas nadal trwającej pandemii. Mieliśmy też próbkę WOJNY POLSKO-POLSKIEJ. Sejm i rząd walczył z Senatem. To może trwać przez 3 długie lata. A co jeżeli za 3 lata wybory wygra prawica ? Wtedy hipotetyczna cała kadencja Trzaskowskiego byłaby bezowocna, bo nie byłby w stanie zrealizować ŻADNYCH SWOICH OBIETNIC bez pomocy parlamentu i rządu.

 • ~ 2020-07-10
  09:21:08

  Trzaskowski nie dojdzie do władzy. Dlaczego? Bo Polacy są zbyt mądrzy, by zagłosować na kogoś kto będzie paraliżował działania rządu w trudnym czasie kryzysu. Polacy są mądrzy. A przynajmniej większość.

 • ~ 2020-07-10
  09:21:28

  Program Trzaskowskiego dla Polski: odwołać, odsunąć, ograniczyć, odebrać, zamknąć, zwolnić, zabronić, wypalić żelazem ...coś POminąłem ?

 • ~Jan R. 2020-07-10
  09:21:32

  Andrzej Duda to oczywiście jedna z macek Jarosława Kaczyńskiego. Zaś Jarosław Kaczyński od dawna bardzo dobrze potrafi rozbijać, a to polski naród a to budżet państwa, a to stosunki z sąsiadami, armię i wiele innych rzeczy. Nie potrafi jednego - budować. Dlatego głosując na Dudę wybierasz Kaczyńskiego. Żal mi tych wszystkich ludzi, których ubezwłasnowolnił jeden człowiek, który nota bene za nic nie odpowiada. Rząd rządzi Jarosław kieruje.

 • ~ 2020-07-10
  09:23:52

  Program Trzaskowskiego w pigułce: „Będę wypalać żelazem to, co zrobił PiS” . Zlikwidujemy 500+, podniesiemy wiek emerytalny, zamkniemy wszystkie inwestycje w Polsce, zabierzemy 13 emeryturę, wyprzedamy wszystko co odkupił PiS, by ulżyć firmą podniesiemy stopę bezrobocia do 25% i umożliwimy wyłudzanie VATu, wprowadzimy edukację seksualną niemowląt. Ideologię Marksizmu i Leninizmu uczynimy dominującą religią w Polsce, wprowadzimy podatek od nowo narodzonych dzieci i premie za aborcję. Musimy tylko wygrać te wybory. A także reaktywujemy restaurację U Sowy, sprzedamy polskie lasy, zlikwidujemy zasiłek pogrzebowy, zamkniemy gazoport i zakupimy najdroższy gaz z Rosji, podniesiemy VAT na wszystko, zwolnimy wszystkie zachodnie firmy z płacenia podatków w Polsce, podniesiemy cenę paliwa do 8 zł/l, zabierzemy pieniądze z kont emerytalnych i przeznaczymy je na potrzeby obecnej opozycji, zlikwidujemy płacę minimalną i umowy o pracę, wypędzimy miliony młodych ludzi z kraju, zlikwidujemy CBA i IPN, wprowadzimy konstytucyjną dożywotnią bezkarność sędziów, ich rodzin, powinowatych i znajomych, zlikwidujemy polską armię i oddamy się pod opiekę Putina, nie będziemy leczyć ludzi po 80 roku życia, zlikwidujemy publiczną służbę zdrowia, wprowadzimy dziedziczność stanowisk w administracji i samorządach oraz spółkach skarbu państwa, wprowadzimy podatek katastralny, POdniesiemy pensję posłom i senatorom, dodatkowo zwolnimy ich z wyjawiania majątków, POwiększymy również liczbę urzędników rządowych i samorządowych.

 • ~dwie_kosy 2020-07-10
  09:25:42

  "Internauci" - jeżeli dala was redakcjo, internauci to jest te hipotetyczne 5013 osób (w co wątpię, bo pewnie połowa to duble), to ja was pozdrawiam cieplutko. A teraz weście młotecek i siem pierdyknijcie w łepetynkę.
  Szumny clickbait zrobiony na niczym.

 • ~ 2020-07-10
  09:26:53

  Zwolennicy PAD dzisiaj o 22.00 na rynku powitamy i pożegnamy , zamiennika kandydata PO. Gwizdki i syreny mile widziane . Po prostu musimy zrobić im , to samo , co oni PADowi.:)

 • ~ 2020-07-10
  09:27:41

  do jan r - uczepiłeś się tego Kaczyńskiego w każdym komentarzu. Wiem - zabrał Ci ubecką emeryturę. Ale poza lewackimi sloganami, napisz konkretnie, za co nie lubisz Kaczyńskiego. Tylko proszę nie pisz o konstytucji, bo tego nie rozumiesz, i nie pisz o dzieleniu społeczeństwa, bo nikt tak nie podzielił społeczeństwa jak PO. No dawaj konkretne przykłady?

 • ~ 2020-07-10
  09:28:37

  Pilnujmy Polski Polacy ! TYLKO PAD 2020 !!!

 • ~ 2020-07-10
  09:29:48

  A ja będę głosował na Kidawę-Błońską. Żal mi was sieroty po PO. Jak tam wasze śmiercionośne koperty? Już wiecie czemu PO parło do przełożenia wyborów? Połapaliście się o co chodziło, czy dalej nie?

 • ~ 2020-07-10
  09:32:52

  12 lipca to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Albo Polska pozostanie bezpiecznym krajem albo zacznie się proces ideologizowania Polski. Najważniejsze to obronić Polskę przed Trzaskowskim i jego ideologiami, multikultem, lgbt, gender. Pamiętacie jak wyglądał 2015 rok, pamiętacie jak groźne były obiecanki PO, że przyjmą każdą ilość tzw uchodźców? Pamiętacie późniejsze zamachy terrorystyczne i współczesne rozróby, obalanie pomników białych przywódców? Gdyby nie wygrana Andrzeja Dudy w 2015 roku, to nie udałoby się zablokować relokacji islamskich uchodźców do Polski. I nie chodzi tu o 7000 na które zgodziła się PO, to nie było tylko 7000 to była PIERWSZA TRANSZA, która miała przystosować krajowe procedury do mechanizm stałej relokacji islamskich uchodźców. To dzięki wygranej Andrzeja Dudy a później PiS, udało się wsadzić kij w szprychy tej zgubnej polityce UE. To, że nie powiódł się ten plan to konsekwencja wyboru Andrzeja Dydy na Prezydenta. Dziś Polska jest bezpieczna, nie ma zamachów terrorystycznych, nie ma obalania pomników białoskórych przywódców, nie ma konieczności całowania murzynów na ulicach po stopach ani przemocy tzw ruchów antyrasistowskich rozbijania szyb w sklepach. Nie ma wojny kulturowo religijnej to wszystko dzięki naszemu wyborowi z 2015r. Nie zaprzepaśćmy tego co udało nam się obronić przez ostatnie 5 lat. Fakt, że w Polsce żyje się dziś bezpiecznie, to najlepsza rekomendacja do tego, żeby oddać swój głos na Prezydenta Dudę a nie Trzaskowskiego, czyli zwolennika relokacji uchodźców.

 • ~majcin 2020-07-10
  09:47:03

  Powiedzcie mi jakie trzeba mieć nieudane życie żeby chodzić na te wiece wyborcze i słuchać tych przemów skonstruowanych dla ludzi bez podstawówki.... Zastanawiam się czy ludzie poważnie nie mają nic ciekawszego do roboty :D I jak można jeszcze wykrzykiwać "Duda", "Trzask" jak na jakimś stadionie, jakby to byli jacyś zbawcy, a to są zwykli politycy i nic poza tym, żaden z nich świata nie zmieni i nie poprawi....

 • ~ 2020-07-10
  09:53:37

  Matka Rafała Trzaskowskiego, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Meldowała bezpiece okontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem – Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda czy Romana Waschki. Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść – pułkownikiem LWP, a inni z bliskich działali na wysokich szczeblach PZPR. Rafał Trzaskowski dumnie przedstawiał w internecie swoją rodzinę i jej zasługi, określając tę prezentację jako „autolustracja”. Ominęła ona jednak rodowe związki z komunizmem - pisze w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska" Maciej Marosz

 • ~Tomek Undas 2020-07-10
  09:55:28

  Jak czytam te komentarze, to aż ogarnia mnie trwoga jak wielu ludzi w tym kraju (i też w samym Rybniku) jest zmanipulowanych przez pis i tvpis, pisząc o lgbt, obronie polskości, blokowaniu "dobrych" zmian i o innych rzeczach przedstawianym przez pisowskie media i polityków. Ludzie zacznijcie myśleć samodzielnie! Chcecie mieć tu drugie Węgry?

 • ~srubokret 2020-07-10
  09:58:08

  ~zak - nie namawiaj do takich samych technik niskiego lotu jakimi posługują się wybory Trzaska. To oni ciągle tylko krzyczą i burdy robią.

 • ~ 2020-07-10
  10:07:18

  do Tomka - za dużo TVN i GW. Zaprzeczasz, że Czaskoski powiedział "deklaracja będziemy wszystko, co wprowadził PIS żelazem wypalać", że opowiedział się wyraźnie za lgbt, że chce rozmawiać o wypłacie odszkodowań "starszym braciom w wierze", że chce przywrócić ubeckie emerytury, sprawdź wszystko w internecie, bo TVNienawiść tego nie podaje. A co masz do Węgrów? Żyją jak pączki w maśle.

 • ~Piotr Czaja 2020-07-10
  10:10:55

  Kundelki PiSowskie ujadają,bo im Budę zabierają.W poniedziałek to już będzie skomlenie!

 • ~ 2020-07-10
  10:13:15

  Panie Undas POtomku czerwonego najezdzcy i okupanta Republiki Węgierskiej wypad do swoich onuc POza Bug!!!

 • ~waldus 2020-07-10
  10:16:28

  Wybór między budyniem a dzemikiem. Jak sobie pomyśle jednak że za trzaskowskim stoi w kampanii Nitras i Nowak to wolę jednak budyn. Poza tym Trzaskowski nie ma programu oprócz tego,że "trzeba odsunąć Kaczynskiego". Żona już Rafalka wyciąga za uszy i oferuje 200zl dla kobiet za dziecko. Obaj sie w ogole nie roznia wiele.Moze jednak dylemat jest taki czy sprzedać Polskę Żydom czy Niemcom? Wot... wybor.

 • ~waldus 2020-07-10
  10:26:44

  No i wychodzi skad nozki wyrastaja. Niektórzy wspominają że mamusia była w UB.potwierdza to tylko moje PR,wypuszczenie że cokolwiek się wybierze agentura bedzie decydowała o losach Polski. Zresztą nie było w Polsce d9brego prezydenta za demokracji. Wątpliwość pozostaje tylko przy sp Lechu Kaczyńskim. Czyli bedzie bez zmian. Ub,sb,wsi ... ciągle mają wplywy. Mafie,loze,agenci ..

 • ~polk 2020-07-10
  10:35:32

  Jak czytam te komentarze PŁATNYCH TROLLI z obu stron to mi się śmiać chce.
  Pod każdym artykułem jedno i to samo kopiuj-wklej.
  Ja rozumiem, że tak jest szybciej i więcej kasiorki wpadnie, ale to już jest poziom żenady grubo poniżej dna.
  Wysilcie się choć trochę i napiszcie coś od siebie.
  Korwin, choć niekiedy bredzi, ostatnio dobrze powiedział o korytach i baranach przy urnach.

 • ~kir76 2020-07-10
  10:36:39

  Jaki portal, taki sondaż :)

 • ~kir76 2020-07-10
  10:39:50

  ...dawno mnie tu nie było... ale widzę że lewacki bełkot się pogłębia... szkoda czasu na Was...

 • ~Przemysław Guzek 2020-07-10
  10:49:27

  Jako obywatel z prawem głosu głosuje na Rafała Trzaskowskiego. :-) Kto ma rozum i myśli zagłosuje zgodnie z własnymi poglądami, wygra większość i tyle.
  Pozdrawiam wyborców każdego kandydata który brał udział w wyborach.
  Najważniejsze to pójść do wyborów i oddać głos :)

 • ~RybnickiRekin 2020-07-10
  10:53:18

  To prawda że sondaże nie są wykładnią prawdziwego wyniku.
  Co nie zmienia faktu, że Duda przegra mimo tych wszystkich klakierów na tym forum -zak, -corona -biker etc. Wasze szczucie nic nie da. Ludzie mają dosyć tego podziału który robi PIS i tylko PIS. Kaczyński zarządza przez konflikt i trzeba być skończonym ***** jeśli ktoś tego nie widzi. Wyobrażacie sobie następne wybory gdyby wygrał Duda? Nie? to dobrze bo ich nie będzie to będzie farsa i fikcja. Już PIS i Duda naruszyli demokratyczne wybory bo te wybory nie są demokratyczne dzięki TVPiS, dzięki przekupstwu, dzięki malwersacjom finansowym.
  Wasz wybór.

 • ~Jan R. 2020-07-10
  10:53:51

  Waldus, w 2005 r. bezmyślnie zagłosowałem na Lecha Kaczyńskiego i do dzisiaj mam wyrzuty sumienia, że jestem współwinnym śmierci 94 niewinnych ludzi. Gdyby LAK nie został prezydentem ci ludzie by żyli.

 • ~Lateks 2020-07-10
  10:56:57

  Jeśli znów dojdzie do władzy PO to mam nadzieję że pozabierają wszelkie socjalne dodatki, podniosą wiek emerytalny, i podniosą podatki.
  Wszystkim którzy już nie pamiętają rządów PO w Polsce przypominam że u nas w mieście władzę sprawują ludzie z tej partii, i nawet na załączenie fontanny nie ma pieniędzy.
  Chociaż budżet miasta jest rekordowy w historii.

 • ~trzynasty 2020-07-10
  11:03:57

  Głosujcie dalej ludkowie na człowieka chodzącego na pasku jarosława I obłąkanego, a będzie im dobrze. Odsyłam do strony: http://100aferpis.pl/
  #WyPAD2020, #cykorduda

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-10
  11:05:24

  Duda z bulkami i gornikow sobie przewalil glosy wsrod swojego elektoratu.

  Wszyscy byli w „kwarantannie narodowej” - solidarnie walczac z coronovairusem.. tylko gornicy fedrowali na hejnal majac w d..pie wszystkich.

  Polacy na postojowym nie mieli co zrec - zaciagalismy debety na kontach..

  a gornik 100% mial placone za to, ze sie zarazil coronavirusem.

  i co duda na to? zamiast podziekowac Polakom i zganic gornikow..

  to do gornika z buleczka polecial..

  duda gornikowi buleczke docisnal do:

  100% postojowego
  do 13
  do 14
  do 15
  do barborki
  do deputatu weglowego
  do kartek na zywnosc
  do wczasy pod grusza
  do 25 lat pracy

  krew mnie zalewa... krew mnie zalewa..

  duda, gdzie byles jak ludzie pod Ryfama stali po swiadectwa pracy - bo twoi gornicy nie wyplacili sie Ryfamie z zamowien i dzierzaw?

  duda, gdzie wtedy byles?

  gdzie byles jak fryzjer nie mial co zrec..

  gdzie byles jak kucharze nie mieli co zrec..

  jak cala reszta w „kwarantannie narodowej” zaciskala pasa?

  gornikowi buleczki robiles?

  Mam nadzieje, ze ludzie dude za to rozlicza.

  Mogl sobie darowac gornikow.

  Gornikow cala Polska ma dosc.

 • ~ 2020-07-10
  11:07:50

  Trzeba być obcym agentem i oplacanym zdrajcą by nie wiedziec jakie otoczenie stoi za RT i na niego glosować.
  Za RT stoi gen.oskarźony o wspólpracę z ruską FSB,jego guru DT to agent niemieckiej BND o ps."Oscar".za bezpieczenstwo imprez w Wawie odPOwiada inna towariszczka kapitan MO,w jego sztabie jest teź "rodzynka"agentka SB(choc zmienila nazwisko)ktora rozpracowywala ks.Blachnickiego ktory dziwnym trafem zmarl na drugi dzien po rozmowie z nią innym agentem..
  Tylko czekac jak RT zatrudni jako doradcow mordercow ks .Jerzego Popieluszki.
  O tym kogo interesy reprezentuje RT świadczy jedna kalka tj."NIE"dla kanału na mierzeji wislanej i "NIE"dla CPK.
  Trzeba byc naprawdę niespelna rozumu by wierzyc w choć JEDNO slowo tego gogusia.
  Oby sie znow nie sprawdzilo że POlak mądry POszkodzie.

 • ~Stanisław Nowak 2020-07-10
  11:31:39

  Argumenty + bełkot = constans
  nadmiar bełkotu przy minimum argumentów to generalna ocena tutejszych komentarzy.
  Uzmysłowić sobie proponuję co następuje :
  1. niniejsza hucpa wyborcza jest wynikiem ułomnej ordynacji wyborczej, gdzie dzięki nie proporcjonalnemu rozdziałowi mandatu według metody d"Hondta - PiS dostał w nadmiarze 35 dodatkowych mandatów w Sejmie i może rządzić według własnej woli / Konstytucja zakłada proporcjonalność wyborów ! /
  2. skandalem nad skandalami było , że prezydent Duda nie spowodował podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8 tyś, zł od każdych przychodów co miało nastąpić 1 listopada 2015 r. Gdyby to zrobił emeryci nie musieliby czekać z kilkuletnim opóźnieniem na "trzynastki".
  3. Obecne obietnice wyborcze kandydatów mają małe szanse realizacyjne ze względu na obecny i przyszły stan finansowy państwa. Tylko błagalne wyciąganie ręki do UE zakończone wysokimi dotacjami oraz dynamiczny dalszy wzrost długu publicznego może częściowo zaspokoić oczekiwania wyborcze.
  4. Podział "połówkowy' społeczeństwa w wyborach jest wskazówką, by głosować raczej na Trzaskowskiego, aby zachować proporcję władzy - sejm i rząd PiS z koalicjantami , Senat i Prezydent PO z koalicjantami.

 • ~Jan R. 2020-07-10
  11:35:44

  Duda. Czy człowiek na eksponowanym stanowisku powinien gadać o podpaskach, tamponach? Czy powinien mówić, że unia zabiera jego wolność kiedy każe mu stosować żarówki energooszczędne, unia ta wg niego wyimaginowana organizacja. Czy powinien bełkotać po angielsku lub raczej skorzystać z tłumacza kiedy ten język mu nie leży. Jego niewyparzony język i głupoty, które wygaduje są dla mnie wystarczającym powodem, by na niego nie głosować. Po prostu nie chcę mieć głowy państwa, która ośmiesza mnie i mój kraj.

 • ~ 2020-07-10
  12:05:31

  Zwiększona aktywności POwskich troli oznaką strachu?
  12 lipca czas pogonić to niekompetentne i fałszywe towarzystwo, pełna mobilizacja, drodzy rybniczanie!

 • ~waldus 2020-07-10
  12:05:54

  8 128

  Jan.R: no a czy prezydent powinien mówić o dzemikach? Czy powinien używać retoryki "bo jest sam i ma kota". Generalnie w drugiej turze bida z nędza.
  Sytuacja po podobną do tej z USA gdzie do wyboru są seksista i pedofil.

 • ~alas13 2020-07-10
  12:14:40

  18 15

  Dla mnie wasz portal i wasze sondaże są stronnicze

 • ~rob78 2020-07-10
  12:33:21

  Zagłosuje na Rafała, bo nad nim nie będzie miał władzy Kaczyński.

 • ~trzynasty 2020-07-10
  13:09:36

  Do ~artefakc i pozostałego pissludu:
  Załóż sobie jakieś forum dla frustratów wraz z komentującymi tutaj malkontentami i wylewajcie tam żółć. Po co śmiecić w komentarzach? Widać, że TVPiss ma na ciebie ogromny wpływ. Co ciebie obchodzi Konstytucja, Wolne Sądy, Tolerancja? Bierzesz (albo nie, bo młody jesteś) 500+ z moich ciężko zapracowanych dochodów, bo wzorem szydłowej wam się należy. Nie, nie należy się, bo my, podatnicy łożymy na was. Dosyć tego! #WyPAD2020, #cykorduda.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-10
  13:13:35

  a ja nie pojde na wybory.

  Duda mojego glosu nie dostanie bo mnie krew zalala jak zobaczylem jak wrecza bulki gornikom i dziekuje im za SOLIDARNOSC.

  Zdrowo oderwane od rzeczywistosci - gornicy jako jedyni mieli w d..pie „narodowa kwarantanne”, w ktorej wszyscy Polacy brali udzial, zeby uchronic kraj przed pandemia.

 • ~ 2020-07-10
  13:19:26

  Pewien przedsiebiorca zadal Rafalali pytanie.Kto zgadnie co mu Rafalala odPOwiedział?

  Panie Trzaskowski, jak tu na Pana głosować ? Jeśli zagłosuję na Pana to oprócz licznych idiotyzmów jakie Pan popiera siłą rzeczy poparłbym również zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej i Centralnego Portu Komunikacyjnego (odpowiednika przedwojennej Gdyni) i pewnie też budowy elektrowni atomowej, gazoportu i gazociągu. Czyli niezależności energetycznej, swobody żeglugi i pozycji ważnego kraju na mapie logistycznej świata. Wszystko to co mają i muszą mieć liczące się gospodarki światowe, a do czego aspirujemy, czemu gorąco kibicuję i na co mamy bardzo dużą szanse dzięki położeniu geograficznemu. Pan, i ku mojemu ogromnemu zaskoczeni PO, czyli partia ludzi z założenia przedsiębiorczych, wszystko to torpedujecie wbrew żywotnym interesom Polski. Pytanie DLACZEGO ?!!! W czyim interesie działacie? ??
  Dlaczego potrafi Pan patrząc ludziom w oczy kłamać, że nie nie głosował Pan przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego a nawet, że nie był Pan wtedy posłem????"

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-10
  13:25:00

  106 9

  tuPOcenzurafuj,

  w d..pie to mam,

  powiedz mi dlaczego duda z bulkami dziekuje gornikom za solidarnosc, ktorej nie bylo?

  naprawde trzeba im oprocz:

  100% postojowego
  13 pensji
  14 pensji
  15 pensji
  barborki
  25 lat pracy
  deputatow weglowych
  kartek na zywnosc
  wczasow pod grusza

  pchac jeszcze bulki i dziekowac im za SOLIDARNOSC? ktorej do jadnej cholery nie bylo?!?!?!

 • ~ 2020-07-10
  13:29:01

  5 100

  Panie POgromco noo i tak trzymac,bo POlszewiki co oddaly glos na POlszewika w I turze już POdobno w II turze mogą sobie odpuścic tą żenadę i iśc na szczaw i mirabelki.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-10
  13:39:45

  99 5

  dude nazywasz polszewikiem?

  to ciekawe.

 • ~Franek7 2020-07-10
  13:50:20

  No i brawo Rybnik. I pozdrawiamy wszystkich PiSowskich troli.
  Ludzie się połapali, że Duda to marionetka Kaczyńskiego i popychadło Jarka. Niech wraca do czyszczenia kuwety w domu prezesa...

 • ~Franek7 2020-07-10
  13:52:33

  104 7


  ~corona 2020-07-10 09:15:02
  Tylko podajcie ile jest zdublowanych kont i zmian IP na jednym koncie. „

  Corona licząc z twoim czy bez twojego. Ale masz racje, że farmy troli opłacanych przez sztab Dudy idą pełną parą...

 • ~ 2020-07-10
  13:56:06

  5 99

  Panie POgromco ja napisalem swoje zdanie pan napisal swoje a kogo ja mialem na myśli to masz pan ch to pan kombinuj.:)
  Jeśli ci kanapki nie pasuja(wg mnie teź debilny pomysł)to masz pan dzis okazje po 22giej zaopatrzyc sie w "Durexa"zapewne sie panu przyda POdczas świętowania w czarnej d POgromu POlszewii juz po ogloszeniu przez PKW 100%wynikow.
  Pozdrawiam ryla emeryta.

 • ~dizers 2020-07-10
  13:58:35

  20 6

  BUŁA+ nowy program dla górników :D , czy tylko dlatego mam zagłosowac na maliniaka bo "daje" 500zł ? On nic nie daje , więcej zabiera niż daje ! Ruszmy **** i zróbmy coś !

 • ~trzynasty 2020-07-10
  14:04:28

  103 7

  Dysk szydłowej sam się zniszczył, Kostecki sam się powiesił, konie z Janowa chudną z dobrobytu, koszt ochrony jarosłąwa I obłąkanego to 135 tys. miesięcznie, sasin wydał prawie 70MPLN na wybory, których nie było (również z waszych podatków, pissludu), prawo jest nagminnie łamane, milicja jak 30 lat temu pałuje demonstrantów, itd, itp. Czy 5 lat temu spodziewaliście się takiego łamania prawa? Takiej arogancji "władzy"? Takiego lekceważenia ludzi? Nie? A skąd pewność, że kaczynski nie posunie się dalej? Tacy ludzie nie oddają władzy dobrowolnie. I nie będzie miał żadnych hamulców, aby tą władzę utrzymać. Taki nasz firerek. Nie po to moi dziadowie walczyli w Armii Andersa (jeden poległ pod Monte Cassino), nie po to popylałem na rowerze, rozwożąc ulotki w stanie wojennym, żeby tak umęczona Polska wpadła ponownie w łapy ludzi, którzy ją niszczą. Dosyć! #WyPAD2020, #cykorduda.

 • ~Anna Ryż 2020-07-10
  14:08:19

  102 5

  Do ~tuPOcenzurafuj: Na szybko wpisz najlepszych trębaczy , pianistów jazzowych, big bandy, harmonijkarzy itp. Na Matce Trzaskowskiego tak dobrze się znasz, ale założę się, że na jazzie nie (może trochę Zenka liznąłeś). Twoje wpisy :"Panie Undas POtomku czerwonego najezdzcy i okupanta Republiki Węgierskiej wypad do swoich onuc POza Bug!!!" to taka żenada, że wstyd mi w ogóle to komentować.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-10
  14:08:35

  98 2

  tuPOcenzurafuj,

  z czystej ciekawosci.. jestes Ukraincem wynajetym do trollowania, prawda?

  Te Twoj ostatni post w moja strone.. niby jakis sens jest.. ale trzeba bylo sie go doszukac jak w rozmowie z Ukraincem, ktory mysli, ze zna jezyk Polski.

  interesujace.

 • ~ 2020-07-10
  14:10:01

  4 101

  Panie dizers-Łgac każdy może,ty i franek jestescie tego POtwierdzeniem.
  Ale jesli juź łżesz publicznie to powinienes podać choć JEDNĄ JEDYNĄ rzecz ktorą PIS i PAD ci zabrał?

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-10
  14:15:32

  98 3

  tuPOcenzurafuj,

  chyba szef ci nie zaplaci.. ciekawe jak mu sie z tego wytlumaczysz, ze jednak Polskiego nie znasz :))))

 • ~Michael Alexander 2020-07-10
  14:17:46

  103 3

  ~artefakc
  Pod iloma nickami ty występujesz na tym forum?
  Mam wrażenie, że rzeczywiście płacą ci za te wpisy.
  Dotąd nie wierzyłem, że istnieje taki proceder, ale chyba nikt normalny nie wstawiałby tyle postów w każdym wątku za darmo.
  Pyrsk.

 • ~przykopa 2020-07-10
  14:21:55

  104 6

  BIERNOŚĆ OBYWATELI JEST PODSTAWĄ KAŻDEJ DYKTATURY. JEŚLI NIE PÓJDZIESZ NA WYBORY ONI WYBIORĄ ZA CIEBIE !!!

 • ~ 2020-07-10
  14:24:33

  18 9

  Sondaz jest zupelnie niereprezentatywny. W internecie bywaja ludzie choc troche kumaci, a wiekszosc wyborcow PiS niestety do nich nie nalezy. Tak ze przewaga AD wcale mnie nie zdziwi. PiS postawil na chamstwo i prymitywizm, a to w sensie wyborczym zawsze sie oplaci, bo glupich ludzi wszedzie jest wiecej niz madrych. Tylko dla kraju to dramat

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-10
  14:28:36

  95 9

  przykopa,

  ani trzaskowski ani duda nie zasluzyl na moj glos.

  Niech duda dalej smaruje buleczki gornikom..

 • ~przykopa 2020-07-10
  14:30:19

  104 8

  Profanacja krzyża symbolu na Giewoncie:

  Na krzyżu na Giewoncie w Tatrach zawisł baner wyborczy Andrzeja Dudy
  Czy to nie jest bluźnierstwo wieszając swoje insygnia na krzyżu ?

 • ~przykopa 2020-07-10
  14:31:19

  100 7

  ,, wróć"
  - To bardzo smutne, jak wielu z Was nie może cieszyć się szczęściem wynikającym z relacji rodzinnych, ponieważ na drodze staje Wam polityka, to, że macie inne zdanie na tematy dotyczące władzy niż Wasi najbliżsi. Jak wielu z Was cierpi, ponieważ zwykły rodzinny obiad w gronie najbliższych zamienia się w piekielne przesłuchanie... Przyszedł moment, żeby to zmienić - pisze autor.Podkreśla, że jego mama nie głosuje na Andrzeja Dudę, a on nie musi cierpieć przy każdym spotkaniu z nią. Postawił się jednak w hipotetycznej sytuacji osób, które wśród swoich bliskich mają zwolenników Dudy, zastanawiając, co powiedziałby mamie, "gdyby głosowała na Andrzeja Dudę". Do listu dołączył grafikę swojej siostry, aktorki Matyldy Damięckiej.Mateusz Damięcki: dlaczego Twój dom jest jedną Polską, a mój drugą?
  - Wiem, że mnie kochasz, bo i ja kocham Cię tak mocno, że nie umiem opisać tego słowami - zaczyna swój list Damięcki. - Tym bardziej boli, że od tak dawna nie potrafimy już ze sobą swobodnie rozmawiać. O nas, o naszych potrzebach, o naszym kraju. Zauważyłaś? Dlaczego każda nasza dyskusja o polityce kończy się kłótnią i strzelaniem drzwiami? Dlaczego doprowadziliśmy do tego, że zamiast jednej wspólnej ojczyzny, dziś mamy dwie różne, zupełnie odwrotne? Dlaczego Twój dom jest jedną Polską, a mój drugą? - pisze dalej.
  ak dodaje, sam zrobiły wszystko, żeby jego syn był szczęśliwy, a od tego czy będzie, może zależeć głos w wyborach. Wspomina o Polsce "pełnej gróźb i pogardy", nawiązując do niebezpiecznej sytuacji z zerwaniem plakatu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. - Mamo, wykluczenie boli, tak samo jak bicie pasem po plecach lub pałką po głowie. Uwierz mi. Czasy się zmieniły - zwraca uwagę, dodając, że nie wiadomo, kim w przyszłości będzie jego syn.
  - Nie wiesz, czy zakocha się w koleżance z podstawówki, czy w koledze ze studiów... Chcę, by w naszym kraju oraz za jego granicami reprezentował mnie człowiek, który mnie szanuje, a nie człowiek, który mną gardzi... Nie chcę, żebyś później musiała brać odpowiedzialność za coś, czego tak naprawdę nie chcesz. Jeszcze nie jest za późno -

 • ~przykopa 2020-07-10
  14:34:03

  100 4

  OPRAC. KAROLINA KOŁODZIEJCZYK59 min. temu
  Wybory prezydenckie 2020. Donald Tusk i jego apel. "Nie marudzić i nie narzekać"
  Wybory prezydenckie 2020 mają się odbyć już w najbliższą niedzielę. Donald Tusk apeluje o mobilizację. Zamieścił w sieci wymowny wpis.
  Wybory prezydenckie 2020. Donald Tusk i jego apel
  Wybory prezydenckie 2020. Donald Tusk i jego apel (Lukasz Dejnarowicz / Forum)

  "Nie marudzić i nie narzekać. Przekonywać i mobilizować - każdego, wszędzie, do ostatniej chwili. Bolszewika goń!"

 • ~ 2020-07-10
  14:36:11

  4 105

  Pani Anno Ryz-Na szybko to moge pani wypisac nie trebaczy ale wszystkich POdpie... z targowicy na Polske do KE.
  Na 1szym miejscu tryumfy święci Rafalala a POtem reszta zgraji.
  Pozdrawiam

 • ~przykopa 2020-07-10
  14:42:59

  84 4

  Taco Hemingway
  //gwiazdy.wp.pl/taco-hemingway-uderza-w-polske-kropka-nad-i-przed-cisza-wyborcza-6530582388108000a
  "Mój kraj wyszedł z klatki teraz się mota
  Moim krajem może rządzić byle miernota
  W moim kraju ta oświata to jest ciemnota
  Z jednej strony jarmark, a z drugiej Europa"

 • ~artefaks 2020-07-10
  14:52:48

  84 6

  Mówiąc Andrzej myślisz Jarosław
  www.youtube.com/watch?v=2HUJHb2cttM.
  Dla przypomnienia twarz człowieka którego partia wstydliwie ukrywa

 • ~artefaks 2020-07-10
  14:58:49

  87 7

  ,,Jesteśmy coraz bliżej prawdy" mówi tow. Jarosław.
  Wszyscy obywatele w niedzielę idą do wyborów !!!
  Pokażemy Jarosławowi gest Kozakiewicza

 • ~ 2020-07-10
  15:00:38

  8 88

  Może któryś z wielbicieli Rafalali odwarzyl sie dzis podczas ich zlotu na rynku zadac to pytanie ich guru glownemu szambolanowi Polski
  A mianowicie żeby się odniosl do tego artykuły.
  "Redaktor tygodnika "Gazeta Polska" Maciej Marosz zlustrował matkę kandydata na fotel prezydenta stolicy z ramienia PO – Rafała Trzaskowskiego. Jak podaje dziennikarz – Teresa Trzaskowska z domu Arens była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna.

  Jej zadaniem było meldować o kontaktach muzyków i innych ludzi kultury, takich jak Jerzy Matuszkiewicz, Leopold Tyrmand, czy Roman Waschko z amerykańskimi dyplomatami a w szczególności z pierwszym sekretarzem ambasady USA w Warszawie Thomasem Donovanem. Pracę jej ułatwiał fakt, że była żoną jednego z najbardziej znanych już wówczas muzyków jazzowych – Andrzeja Trzaskowskiego oraz jej spryt i inteligencja (to dalej nie wyjaśnia tajemnicy wyjątkowej i specyficznej inteligencji kandydata Platformy, widać nie wdał się w matkę). A utrudniał, że nie była zbyt "wyrobiona politycznie" i jako osoba ze średnim wykształceniem nie znała języka angielskiego.

  "Powierzchowna znajomość "Justyny" z Donovanem przerodziła się w zażyłą relację, bywanie w rezydencji dyplomaty, częste spotkania. Przemieszczała się ona też przy różnych okazjach po mieście autem dyplomaty"

  – napisał Marosz.

  "Justyna" okazała się bardzo cennym nabytkiem dla Służby Bezpieczeństwa, która do kwestii werbunku żony muzyka podeszła bardzo poważnie. Werbowali ją kapitan Rolnik i porucznik Prekurat. Na wypadek oporu przed współpracą z SB, zamierzano jej przypomnieć, że mieszka w Warszawie bez zameldowania. Z notatki z werbunku wynika, że już na pierwszym spotkaniu Trzaskowska przekazała SB wiele "cennych informacji i wyraziła chęć dalszego spotykania się. Jak wynika z jej oświadczeń oraz naszych danych agenturalnych, wymieniona zachowuje w tajemnicy fakt prowadzenia z nią rozmów i przywiązuje dużą wagę do konspiracji".

  W momencie publikacji informacji do rewelacji dziennikarza "Gazety Polskiej" nie odniósł się jeszcze kandydat PO na prezydenta Warszawy, syn rzekomej TW "Justyny" Rafał Trzaskowski.

 • ~artefaks 2020-07-10
  15:01:31

  84 3

  ,,BIERNOŚĆ OBYWATELI JEST PODSTAWĄ KAŻDEJ DYKTATURY. JEŚLI NIE PÓJDZIESZ NA WYBORY ONI WYBIORĄ ZA CIEBIE" cytat

 • ~przykopa 2020-07-10
  15:07:54

  81 3

  ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-10 14:28:
  ani trzaskowski ani duda nie zasluzyl na moj glos.
  Niech duda dalej smaruje buleczki gornikom..

  @Pogromca. Ok. ale niech bierze za to pensję kucharki.
  Jak widać nie wszyscy brali bułeczki pod Zofiówką. By nie mieć później zobowiązań

 • ~corona 2020-07-10
  15:15:49

  4 78

  Pogromca, ja bym Ci powiedział kto by chętnie górnikowi pomazał bułeczkę.

 • ~Anna Ryż 2020-07-10
  15:21:51

  80 4

  Do ~tuPOcenzurafuj.
  Po pierwsze: dyskutuję z ludźmi, którzy potrafią pisać po polsku.
  Po drugie: dyskutuję merytorycznie, nie hejtowo.
  Po trzecie: język plebejski tzw. "zwykłego Polaka" mi nie odpowiada.
  Dlatego, wybaczy Pan, nigdy więcej nie będę z Panem polemizowała. Pozdrawiam.

 • ~ 2020-07-10
  15:29:55

  4 82

  Pani Anno Ryż-No cóż za szkoda że nie POtrafi pani dyskutować o faktach.
  Wiec proszę żyć w swojej burżuazyjnej bańce i dalej POgardzać "plebsem".
  Również POzdrawiam.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-10
  15:47:17

  81 3

  corona,

  biedron wam wysmarowal buleczki - robiac sibie z wami zdjecia i obiecujac, ze wam pomoze..

  tak z 16% poparcia zrobilo mu sie 1.5% czy jeszcze mniej.

  duda zrobil to samo - zapomnial, ze gornikow wszyscy maja po dziury w nosie.

 • ~corona 2020-07-10
  15:59:05

  3 65

  Pogromca, zrób zrzutke w necie. Coś Ci tam ciepniemy z tej 15stki. Powiem Ci coś. Kwartalną mają płacić. Po 15stce ;)

 • ~lukson997 2020-07-10
  16:01:29

  6 64

  Sondaż z pierwszej tury. Co za propaganda.

 • ~crun 2020-07-10
  16:08:32

  16 8

  Ale się namnożylo PISowskich troli, chyba dostali zlecenie w związku z tajnymi wewnętrznymi sondażami :)

 • ~ada24 2020-07-10
  16:43:10

  67 6

  Regiony, które okrzyknęły się "strefami wolnymi od LGBT" straciłyby pieniądze z UE. Już w czerwcu unijna komisarz ds. praworządności Vera Jourova powiedziała, że UE "nie może finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości".
  I bardzo dobrze, jak ciasne umysły nie rozumieją podstawowych wartości to trzeba im łopatologicznie!!!

 • ~ 2020-07-10
  16:53:52

  5 67

  Pani Ada24-Widac że z utesknieniem czeka pani naPOzwolenie by nauczać kilkulatkow technik masturbacji.
  Pozdrawiam i gratuluję.

 • ~Kwinto 2020-07-10
  17:14:55

  67 4

  Patrząc na pierwsze komentarze z 9:00 olśniło mnie że najbardziej Dudy bronią bezrobotni a właściwie typowe nieroby, co już od rana im się nudzi. Niestety przez ostatnie pięć lat uczciwie pracujący muszą się dokładać na ten element któremu socjal i wszystkie dodatki + + + po prostu się należą. Jeśli w Polsce nic się nie zmieni idę na emeryturę jak tylko będzie to możliwe, niech dzieci i wnuki takich ~zak ~corona
  ~artefakc czy ~rybnikus zapier.. na mnie no i na miskę ryżu.

 • ~Franek7 2020-07-10
  17:26:24

  65 5

  Do tej pory nie widziałam chamstwa i prostactwa na wiecach wyborczych Rafała Trzaskowskiego ani z jego strony, ani ze strony jego elektoratu. Natomiast Duda i jego stronnicy to totalna żenada, wstyd, chamstwo, prostactwo i wszystko co najgorsze!!!

 • ~Franek7 2020-07-10
  17:27:50

  66 5

  Do tej pory nie widziałam chamstwa i prostactwa na wiecach wyborczych Rafała Trzaskowskiego ani z jego strony, ani ze strony jego elektoratu. Natomiast Duda i jego stronnicy to totalna żenada, wstyd, chamstwo, prostactwo i wszystko co najgorsze!!!

 • ~przykopa 2020-07-10
  17:28:36

  66 3

  @Anna Ryż. Język plebejski kandydata na prezydenta i jego menelowych zwolenników jest dosyć ubogi. Ich zdanie jest zbudowane z podmiotu i z zaprzeczenia....

 • ~przykopa 2020-07-10
  17:34:07

  54 4

  Podstawą każdej dyktatury jest bierność społeczeństwa. Jak powiedział więzień Auschwitz Marian Turski. Wolność i demokracja nie jest nam dana raz na zawsze. To że nie interesujesz się polityką nie oznacza że polityka do ciebie nie przyjdzie sama. OBYWATELE IDŹCIE NA WYBORY NIE BĄDŹCIE BIERNI . BO ONI WYBIORĄ SAMI ZA WAS

 • ~ 2020-07-10
  17:36:42

  4 59

  Panie Kwinto -PAD sie doskonale broni sam i nie potrzebuje żadnych bojowek "Antify"wokol siebie.
  Widac po twoicz żalach że, czyżby PIS uszczuplil twoje zlodziejkie dochody ?Powinienes sie cieszyc że karmia cię choć tą miską pelną ryżu bo,oby jak najszybciej ale dostaniesz miske wody i pajde czarnego chleba jak PIS wprowadzi program cela+.
  Wiec kozystaj z życia pełnymi garsciami ryżu bo przyszlosc lemingii mają niewesolą.A o emeryturze to lepiej zaPOmnij, jesli wygra Rafalala to bedziesz zasuwal do usr... śmierci,bo tak jest w programie Rafalali i do tego "morda w kubel"a jesli zadasz mu nieodpowiednie pytanie to i PÓl pajdy chleba dostaniesz.
  Pozdrawiam.

 • ~przykopa 2020-07-10
  17:42:33

  54 3

  Podstawą każdej dyktatury jest bierność społeczeństwa. Jak powiedział więzień Auschwitz Marian Turski. Wolność i demokracja nie jest nam dana raz na zawsze. To że nie interesujesz się polityką nie oznacza że polityka do ciebie nie przyjdzie sama. OBYWATELE IDŹCIE NA WYBORY NIE BĄDŹCIE BIERNI . BO ONI WYBIORĄ SAMI ZA WAS

 • ~przykopa 2020-07-10
  17:47:25

  56 4

  Niedzielne wybory prezydenckie w Polsce będą miały kluczowe znaczenie dla demokracji w kraju i będą miały też konsekwencje ogólnoeuropejskie. To głosowanie jest wyborem między autorytaryzmem a rządami prawa - pisze dla POLITICO Zselyke Csaky z wpływowego amerykańskiego think-tanku Freedom House.

 • ~przykopa 2020-07-10
  17:47:53

  56 5

  PiS wraz z Andrzejem Dudą doprowadzili do zaostrzenia polaryzacji kraju, do bezprecedensowego ataku na sądy i do oszczerczych kampanii przeciwko krytykom rządu i media - pisze Csaky
  Jeśli "reformy" PiS będą kontynuowane, Polska stanie się krajem, w którym rząd wejdzie w rolę ostatecznego arbitra w sprawie winy i niewinności - dodaje autorka
  Csaky: Rafał Trzaskowski reprezentuje inną Polskę niż PiS, a jego zwycięstwo dałoby opozycji instytucjonalną siłę nacisku, by powstrzymać pogarszanie się stanu demokracji w kraju
  Zmieniłoby to trajektorię Polski wewnątrz Unii Europejskiej i dałoby okazję do rozbicia antydemokratycznego bloku PiS i partii Fidesz węgierskiego premiera Viktora Orbána
  Autorka konkluduje, że wygrana Trzaskowskiego może dać krajom Unii szansę na zebranie politycznej odwagi, by przeciwstawić się autorytarnej agendzie i przywrócenie prymatu rządów prawa w UE

 • ~ 2020-07-10
  17:47:56

  3 57

  Panie przykopa-Pan jest PO szkole goebelsa,berii,stalina czy tuska?

 • ~przykopa 2020-07-10
  17:48:16

  56 4

  Wybór między urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą a jego rywalem Rafałem Trzaskowskim to wybór między coraz bardziej zakorzenionym autorytaryzmem a powrotem do otwartości, tolerancji i demokratycznej legitymizacji.

  Z jednej strony mamy głęboko antydemokratyczny blok reprezentowany przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS) i jej sojusznika w postaci urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. W ciągu ostatnich pięciu lat doprowadzili do zaostrzenia politycznej polaryzacji Polski, bezprecedensowego ataku na krajowe sądownictwo i oszczerczych kampanii przeciwko krytykom rządu, mediom i społeczeństwu obywatelskiemu.

 • ~przykopa 2020-07-10
  17:52:25

  57 3

  PiS wraz z Andrzejem Dudą doprowadzili do zaostrzenia polaryzacji kraju, do bezprecedensowego ataku na sądy i do oszczerczych kampanii przeciwko krytykom rządu i media - pisze Csaky
  Jeśli "reformy" PiS będą kontynuowane, Polska stanie się krajem, w którym rząd wejdzie w rolę ostatecznego arbitra w sprawie winy i niewinności - dodaje autorka
  Csaky: Rafał Trzaskowski reprezentuje inną Polskę niż PiS, a jego zwycięstwo dałoby opozycji instytucjonalną siłę nacisku, by powstrzymać pogarszanie się stanu demokracji w kraju
  Zmieniłoby to trajektorię Polski wewnątrz Unii Europejskiej i dałoby okazję do rozbicia antydemokratycznego bloku PiS i partii Fidesz węgierskiego premiera Viktora Orbána
  Autorka konkluduje, że wygrana Trzaskowskiego może dać krajom Unii szansę na zebranie politycznej odwagi, by przeciwstawić się autorytarnej agendzie i przywrócenie prymatu rządów prawa w UE

 • ~przykopa 2020-07-10
  17:54:03

  57 3

  Wybór między urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą a jego rywalem Rafałem Trzaskowskim to wybór między coraz bardziej zakorzenionym autorytaryzmem a powrotem do otwartości, tolerancji i demokratycznej legitymizacji.

  Z jednej strony mamy głęboko antydemokratyczny blok reprezentowany przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS) i jej sojusznika w postaci urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. W ciągu ostatnich pięciu lat doprowadzili do zaostrzenia politycznej polaryzacji Polski, bezprecedensowego ataku na krajowe sądownictwo i oszczerczych kampanii przeciwko krytykom rządu, mediom i społeczeństwu obywatelskiemu.

 • ~przykopa 2020-07-10
  17:54:52

  58 3

  Duda odegrał kluczową rolę w przejęciu przez PiS niezależnych instytucji w Polsce, podpisując kilka problematycznych lub niekonstytucyjnych ustaw ustanawiających polityczną kontrolę nad sądownictwem.

  W rezultacie polski Trybunał Konstytucyjny coraz częściej działa jak stempel dla decyzji rządzącej większości. Upolitycznił się też system sądowniczy kraju, w którym nagradza się i mianuje przyjaznych rządowi sędziów, zaś karze tych, których orzeczenia lub postawy publiczne nie podobają się PiS.

  Jeśli te "reformy" będą mogły być kontynuowane, Polska stanie się krajem, w którym rząd będzie pełnił rolę ostatecznego arbitra w sprawie winy i niewinności.

  Wtedy PiS bez wątpienia przejdzie do pełnego instytucjonalnego przejęcia. Minister sprawiedliwości wskazał już, że przygląda się mediom. Rząd może również ożywić toczącą się wojnę kulturalną. Podejmując działania przypominające rosyjską ustawę o "gejowskiej propagandzie"

 • ~ 2020-07-10
  17:56:08

  4 59

  Panie przykopa-Ty sie chlopie zbiyrej już na rynek,bo nitras wyzre ci te wszystkie wasze dopalacze i POtem ani do chalupy nie trefisz bo POwietrze pojdzie w gwizdek.

 • ~przykopa 2020-07-10
  18:06:39

  53 4

  Samolot Dudy startował bez pozwolenia. Na pilota naciskali "najważniejsi pasażerowie""Wieżyczko, jak to czasowo jest, bo tu z tyłu nas pytają najważniejsi pasażerowie, co się dzieje", "z tyłu nas też naciskają" - mówił pilot samolotu LOT z Andrzejem Dudą na pokładzie. Problem? Wieża kontroli była już zamknięta.

  Zielona Góra, wybory prezydenckie 2020, Andrzej Duda,PLL LOT
  Sprawa dotyczy lotu embraera 175 PLL LOT 2 lipca z portu lotniczego w Babimoście k. Zielonej Góry. Na pokładzie był m.in. Andrzej Duda, który odwiedzał region w ramach kompani wyborczej.
  CZYŻBY KATASTROFA SMOLEŃSKA PEWNYCH LUDZI NICZEGO NIE NAUCZYŁA ?

 • ~crun 2020-07-10
  18:07:31

  8 1

  ~tuPOcenzurafuj
  idziesz na ilość, podnieśli wam chyba stawki za wpisy, ale za powyższy nie powinni zapłacić - słaby

 • ~obserwathor 2020-07-10
  18:08:09

  3 53

  ~tuPOcenzurafuj
  nie sil się
  bo przykopa i tak tylko bezrefleksyjnie wkleja... wkleja... wkleja jak boot przekazy słane z hurtem centrali

 • ~przykopa 2020-07-10
  18:08:41

  53 3

  ,,BIERNOŚĆ OBYWATELI JEST PODSTAWĄ KAŻDEJ DYKTATURY. JEŚLI NIE PÓJDZIESZ NA WYBORY ONI WYBIORĄ ZA CIEBIE"

 • ~przykopa 2020-07-10
  18:12:53

  52 4

  - Bon turystyczny zaszkodził branży. Przez taką nieprzemyślaną obietnicę prezydenta mamy kolejny, zupełnie niepotrzebny problem - powiedziała w TOK FM Aleksandra SobczakJednym z tematów piątkowego "Magazynu EKG" był bon turystyczny. Aleksandra Sobczak wskazała, że zamieszanie wokół tej inicjatywy prezydenta jest czymś, co bardzo ją w tej kampanii zaskoczyło. - Andrzej Duda zgłosił pomysł, który wielu Polaków zelektryzował. Mieliśmy dostawać 500 złotych, by ulżyć sobie w wydatkach na wakacje, a jednocześnie miało to rozruszać branżę turystyczną - wspominała dziennikarka. - Wszystko fajnie. Natomiast nie dość, że nie mamy tego [bonu] i nie zobaczymy go już na pewno przed wyborami, a być może nigdy, to jeszcze problem polega na tym, że to zaszkodziło branży turystycznej - mówiła dziennikarka.Jednym z tematów piątkowego "Magazynu EKG" był bon turystyczny. Aleksandra Sobczak z "Gazety Wyborczej" wskazała, że zamieszanie wokół tej inicjatywy prezydenta jest czymś, co bardzo ją w tej kampanii zaskoczyło. - Andrzej Duda zgłosił pomysł, który wielu Polaków zelektryzował. Mieliśmy dostawać 500 złotych, by ulżyć sobie w wydatkach na wakacje, a jednocześnie miało to rozruszać branżę turystyczną - wspominała dziennikarka. - Wszystko fajnie. Natomiast nie dość, że nie mamy tego [bonu] i nie zobaczymy go już na pewno przed wyborami, a być może nigdy, to jeszcze problem polega na tym, że to zaszkodziło branży turystycznej - mówiła dziennikarka.Jednym z tematów piątkowego "Magazynu EKG" był bon turystyczny. Aleksandra Sobczak z "Gazety Wyborczej" wskazała, że zamieszanie wokół tej inicjatywy prezydenta jest czymś, co bardzo ją w tej kampanii zaskoczyło. - Andrzej Duda zgłosił pomysł, który wielu Polaków zelektryzował. Mieliśmy dostawać 500 złotych, by ulżyć sobie w wydatkach na wakacje, a jednocześnie miało to rozruszać branżę turystyczną - wspominała dziennikarka. - Wszystko fajnie. Natomiast nie dość, że nie mamy tego [bonu] i nie zobaczymy go już na pewno przed wyborami, a być może nigdy, to jeszcze problem polega na tym, że to zaszkodziło branży turystycznej - mówiła dziennikarka.Bon turystyczny. Najpierw miał być 1000 zł
  Przypomnijmy, pierwsza wzmianka o wprowadzeniu padła na początku kwietnia z ust minister rozwoju Jadwigi Emilewicz. Wicepremier mówiła wówczas nie o 500, a o 1000 zł. Kwota ta miała przysługiwać nie dzieciom, ale osobom zatrudnionym na etatach. Pomysł ten jednak przejął i zmodyfikował prezydent Duda ubiegający się o reelekcję. Według jego propozycji - bon w wysokości 500 zł ma być - podobnie jak słynne "500 plus" - przyznawany na dziecko.

 • ~ 2020-07-10
  18:20:34

  3 42

  Panie crun-Tus pan cylnoł bo placą mi miskami(szkoda że surowy) ryżu.
  Ale przydo sie bo wesela już sie odbywają,wiec bydzie jak znaloz bo gratis byda dowol lemingom niech se POciepiom na szczescie młodych par.

 • ~crun 2020-07-10
  18:31:48

  6 2

  proboszcz też nie zapłaci za takie marne wpisy

 • ~artefaks 2020-07-10
  18:43:31

  39 4

  ,,BIERNOŚĆ OBYWATELI JEST PODSTAWĄ KAŻDEJ DYKTATURY. JEŚLI TY NIE PÓJDZIESZ NA WYBORY ONI WYBIORĄ ZA CIEBIE" cytat

 • ~ 2020-07-10
  18:45:25

  3 42

  Panie crun-
  "Co zaprzysięgła uroczyście PO w 2003 r. na Wawelu?
  "Klub Poselski Platformy Obywatelskiej zebrany w dniu 18 maja 2003 w Krakowie pragniezamanifestować w dawnej stolicy Polski swoją wolę i wiarę we wprowadzenie naszej Ojczyzny do Unii Europejskiej. Traktujemy ten akt jako wypełnienie patriotycznego testamentu polskich powstańców, legionistów, AK-owców i ludzi Solidarności, jako dokończenie wielowiekowego procesu prowadzącego Polskę ku jedności z chrześcijańskimi Narodami Zachodniej Europy. Zarazem my – ludzie Platformy Obywatelskiej zobowiązujemy się publicznie, że od pierwszego dnia polskiej obecności w Unii Europejskiej będziemy z determinacją walczyć o wypełnienie najważniejszych polskich interesów państwowych i narodowych w Europie. 1. Będziemy walczyć o pełne prawa w Europie dla polskiej tożsamości narodowej, o obecność polskiego języka i równoprawne traktowanie Polski i Polaków przez inne narody Europy. 2. Będziemy zabiegać o rozwój i obecność w Europie polskiej kultury i literatury, polskich książek i dziel polskich twórców. 3. Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości szczególnie potrzebuje współczesna Europa. 4. Będziemy walczyć o interesy gospodarcze polskich przedsiębiorców, polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskich rolników, o ich prawo do rozwoju i ekspansji na zagranicznych rynkach. 5. Będziemy zabiegać o polityczną i gospodarczą atlantycką solidarność zjednoczonej Europy i Ameryki, bo tylko w tej solidarności upatrujemy najgłębszych korzeni cywilizacyjnej potęgi całego Zachodu U podnóża Wawelu, gdzie złożone są szczątki naszych królów i wieszczów – PRZYSIĘGAMYwszystkim Polakom, że od tych zasad NIGDY nie odstąpimy."

  A potem, jak zwykle, zrobili coś dokładnie odwrotnego. Dlatego mówię im: WON!!

 • ~artefaks 2020-07-10
  18:55:43

  40 3

  ~przykopa 2020-07-10 18:06:39
  Samolot Dudy startował bez pozwolenia. Na pilota naciskali "najważniejsi pasażerowie""Wieżyczko, jak to czasowo jest, bo tu z tyłu nas pytają najważniejsi pasażerowie, co się dzieje", "z tyłu nas też naciskają" - mówił pilot samolotu LOT z Andrzejem Dudą na pokładzie. Problem? Wieża kontroli była już zamknięta.

  Czyli uczeń taki jak jego mentor. Nie daj Boże by Antoni znowu nie musiał powoływać swej komisji by monty python

 • ~artefaks 2020-07-10
  18:56:44

  41 1

  Wszyscy idziemy do wyborów. Nie pozwól by inni zadecydowali za Ciebie

 • ~artefaks 2020-07-10
  19:03:23

  42 3

  #trza iść na wybory

 • ~crun 2020-07-10
  19:05:41

  4 3

  ~tuPOcenzurafuj
  "Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie – oto prawdziwa wiedza." Konfucjusz

 • ~artefaks 2020-07-10
  19:12:45

  42 3

  Idź na wybory. Pani Mirosława S. z koleżankami z kółka różańcowego nie będzie miała skrupułów by zagłosować za ciebie

 • ~Franek7 2020-07-10
  19:21:03

  41 3

  Kochani jest sukces. Na jednym z wieców wyborczych po pięcioletniej przerwie odezwała się pierwszy raz Agata Duda.Tak, tak właśnie ta pani która uczyła polskie dzieci języka niemieckiego. Wcześniej milczała przez 5 lat w 28-miu językach. Następna wypowiedź Agaty Dudy już za 5 lat. Chyba że podziękujemy Adrianowi za współpracę to wtedy już nigdy jej nie usłyszymy... To jak. Pomożecie? ;)

 • ~ 2020-07-10
  19:40:47

  1 29

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~crun 2020-07-10
  20:35:04

  4 0

  STOP STEREOTYPOM
  Film dedykowany dla tych, którzy myślą, że są lepsi.
  https://www.youtube.com/watch?v=IbqYZinQ7Wo

 • ~artefaks 2020-07-10
  20:50:59

  18 2

  Wedle ostatnich informacji winę za zajście zrzucono na pilotów których zawieszono. Sprawa podobna jak z kierowcą seicento któremu wmówiono wypadek.
  W państwie z dykty w którym kompanię kandydatowi robi cały rząd który jest na ,, wakacjach" od 16 czerwca. Nie potrafią zorganizować nawet kompani ich kandydatowi. Nie potrafili sprawdzić że wieża na lotnisku pracuje do 18:00 ?

  Samolot Dudy startował bez pozwolenia. Na pilota naciskali "najważniejsi pasażerowie""Wieżyczko, jak to czasowo jest, bo tu z tyłu nas pytają najważniejsi pasażerowie, co się dzieje", "z tyłu nas też naciskają" - mówił pilot samolotu LOT z Andrzejem Dudą na pokładzie. Problem? Wieża kontroli była już zamknięta.
  Zielona Góra, wybory prezydenckie 2020, Andrzej Duda,PLL LOT
  Sprawa dotyczy lotu embraera 175 PLL LOT 2 lipca z portu lotniczego w Babimoście k. Zielonej Góry. Na pokładzie był m.in. Andrzej Duda, który odwiedzał region w ramach kompani wyborczej.
  CZYŻBY KATASTROFA SMOLEŃSKA PEWNYCH LUDZI NICZEGO NIE NAUCZYŁA

 • ~artefaks 2020-07-10
  20:51:48

  18 2

  ,,BIERNOŚĆ OBYWATELI JEST PODSTAWĄ KAŻDEJ DYKTATURY. JEŚLI TY NIE PÓJDZIESZ NA WYBORY ONI WYBIORĄ ZA CIEBIE" cytat

 • ~ 2020-07-10
  20:53:20

  1 18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~artefaks 2020-07-10
  20:54:21

  19 3

  Podstawą każdej dyktatury jest bierność społeczeństwa. Jak powiedział więzień Auschwitz Marian Turski. Wolność i demokracja nie jest nam dana raz na zawsze. To że nie interesujesz się polityką nie oznacza że polityka do ciebie nie przyjdzie sama. OBYWATELE IDŹCIE NA WYBORY NIE BĄDŹCIE BIERNI . BO ONI WYBIORĄ SAMI ZA WAS

 • ~artefaks 2020-07-10
  20:56:36

  19 3

  Na domu 96-latki wisiał baner Trzaskowskiego. Ksiądz nie odwiedził jej z komunią. "Jest za LGBT"

 • ~artefaks 2020-07-10
  20:57:05

  20 3

  Premier Luksemburga o wypowiedzi Andrzeja Dudy na temat osób LGBT. "Nie zapomnę mu tych słów"

 • ~artefaks 2020-07-10
  20:59:17

  18 4

  Kometa NEOWISE na polskim niebie. Wygląda fantastycznie i jest widoczna gołym okiem. Jak wiadomo od lat kometa jest symbolem zmian. 3 królowie również podążali do narodzonego Jezusa śladem komety

 • ~artefaks 2020-07-10
  21:01:01

  19 3

  Tak blisko pokonania PiS-u opozycja nie była od lat. Sondaże dają równe szanse Dudzie i Trzaskowskiemu .
  Dlatego Obywatelu nie bądź bierny. Liczy się każdy , w tym również Twój głos

 • ~crun 2020-07-10
  21:08:35

  1 1

  ~tuPOcenzurafuj
  nie mam pojęcia jak to robią, ale z opisów widać że Ty wiesz najlepiej, a o szczegóły dopytaj jakiegoś znajomego księdza

 • ~ 2020-07-10
  21:11:11

  1 20

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~ 2020-07-10
  21:14:42

  2 20

  Panie crun -Przed namiestnikiem Boga to sie spowiadam a napewno nie pytam się go jak spasc na dno bo to niestety wiem lepiej od noego.

 • ~crun 2020-07-10
  21:16:24

  4 1

  ~tuPOcenzurafuj
  to mam nadzieje że z tego coś tu nawypisywał też się wyspowiadasz

 • ~ 2020-07-10
  21:23:24

  4 20

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~ 2020-07-10
  21:39:05

  3 20

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~crun 2020-07-10
  21:50:18

  1 3

  ~tuPOcenzurafuj
  a jednak zrozumiałeś sens, gratuluje i dobranoc

 • ~ 2020-07-10
  23:28:29

  5 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~przykopa 2020-07-10
  23:36:42

  1 7

  Aroganckie i obraźliwe wypowiedzi naszych drogich przyjaciół z PiSu pokazuje ich determinacje i niemoc. Musimy rozumieć tu naszych antagonistów. Ale to że tu nadal są powinno zastanowić każdego rozumnego człowieka. Dlatego musimy iść wszyscy do wyborów. Nie możemy pozwolić na to by zaściankowość zatriumfowała nad wartościami i rozumem.

 • ~przykopa 2020-07-10
  23:43:47

  1 5

  @~cenzurafuj.
  Na rynku z PiSu ktoś tam próbował coś krzyczeć. Wykazałeś się wielką odwagą że przyszedłeś i cały rynek bił ci z wrażenia brawo.
  Merci de respecter les chapeaux.

 • ~neo_mavius 2020-07-11
  12:54:35

  3 2

  Stanisław Lem powiedział
  "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien wprowadzić zdalne nauczanie we wszystkich szkołach?




Oddanych głosów: 618