zamknij

Wiadomości

Ilość miejsc w przedszkolach nie zmieni się. Nowe oddziały były już ujęte w naborze

2013-08-01, Autor: dk
Nowe oddziały przedszkolne, na które miasto Rybnik otrzymało dotację, zostały już ujęte we wiosennym naborze do przedszkoli. Oznacza to, że na ten moment liczba miejsc w placówkach nie zwiększy się.

Reklama

Przypomnijmy, dwa tygodnie temu pisaliśmy o tym, że w ramach projektu „Szczęśliwa piętnastka” miasto Rybnik otrzymało 4 miliony złotych na stworzenie 15 nowych oddziałów w miejskich przedszkolach (czytaj więcej).Nowe oddziały przedszkolne, na które miasto pozyskało środki były jednak już ujęte w wiosennym naborze do przedszkoli. – Chodzi tutaj o oddziały, o które zwiększono tegoroczny nabór, czyli miejsca w nich zostały już zajęte przez nowych kandydatów – mówi Krzysztof Jaroch, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM Rybnika.

Władze miasta zdecydowały się więc na otwarcie nowych oddziałów przedszkolnych, nie mając pewności, czy otrzymają dotację z programu „Szczęśliwa piętnastka”. – Prezydent podjął decyzję o uruchomieniu wspomnianych oddziałów, przyjmując, iż w razie nieotrzymania dofinansowania, koszty ich utrzymania pokryte zostaną z budżetu miasta – tłumaczy Krzysztof Jaroch.

Dzięki programom „Przedszkolak to brzmi dumnie” i „Szczęśliwa piętnastka”, udało się uruchomić 14 dodatkowych oddziałów rok temu i 15 nowych obecnie. – Program „Przedszkolak to brzmi dumnie” będzie kontynuowany jeszcze przez rok, a program „Szczęśliwa piętnastka” będzie trwał przez dwa lata, poczynając od września tego roku – dodaje Krzysztof Jaroch.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~schiphol1 2013-08-01 17:07:53

  ale ściema, normalnie jak u Barei. Ogłosić, że coś się stworzyło po czym po 2 tygodniach zrobić wszystkich w konia.

  7 0
 • ~ 2013-08-01 20:34:53

  Te 4mln zł to tylko 1,6km drogi! Za fragment odcinka drogi można by dzieciakom wybudować co najmniej dwa porządne przedszkola z placami zabaw.

  5 0
 • ~Tomek_81 2013-08-01 21:41:20

  ~schiphol1 Coś Cię dziwi?? Jeszcze do tego nie przywykłeś?

  5 0
 • ~schiphol1 2013-08-01 21:45:40

  jedyną rzeczą jaka mnie dziwi to skala tej ignorancji i to jakim trzeba być przygłupem, żeby wierzyć w to że ludzie inteligentni uwierzą w kolejne kłamstwa po czymś takim. Problem w tym, że ludzi inteligentnych coraz mniej a kandydatów do ich reprezentowania to już nie ma wcale.

  6 0
 • ~Tomek_81 2013-08-01 21:53:26

  ~schipol1 Niestety masz rację. Co do arogancji to niestety tak długo jaki nie będzie kadencyjności samorządach ( dwie kadencje i do domu) tak długo poczucie wszechwładzy i nieomylności będzie towarzyszyć naszym doświadczonym samorządowcom.

  5 0
 • ~Szumi_1 2013-08-02 01:16:11

  Skoro "miasto Rybnik otrzymało 4 miliony złotych na stworzenie 15 nowych oddziałów w miejskich przedszkolach" to znaczy, że powinni je stworzyć, a nie włożyć w istniejące, bo tak to rozumiem. Nowa placówka to nowe miejce = dodatkowa ilość miejsc dla dzieci. A nie to samo miejsce z nową nazwą, bo teraz przedszkola i szkoły łączą się tworząc Zespoły Szkolno-Przedszkolne i zarządza nimi 1 dyrektor a nie 2 itp. Pytanie na co ta kasa poszła.

  4 0
 • ~ 2013-08-02 05:53:49

  tak jak juz pisałem, w :moim" od września będą nowe dzieci, przerobili stołówkę, są nowe pułki w szatniach, robią to na ten wrzesnień, gadałem z paniami. wiec cos tu nie jest tak.

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 864