IKS Bushido: Dawid Kostka przegrał dopiero w finale

2014-05-15, Autor:
Zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Bushido wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym w szabli w Poznaniu, gdzie po raz kolejny potwierdzili wysoki poziom umiejętności.

Spośród pięciu szermierzy aż trójka zajęła punktowane miejsca, co uznać należy za potwierdzenie aspiracji młodych szablistów do grupy czołowych zawodników w swoich rocznikach. W dwóch kategoriach wiekowych (dzieci - 2003 i młodsi, młodzicy - 2002-2000) walczyło ponad 150 zawodników z czołowych klubów z całej Polski oraz kilkuosobowa reprezentacja białoruskiego Mińska. Zawody odbywały się w formule: jedna tura grup, po których nastąpiły walki pucharowe aż do wyłonienia zwycięzców.

W rywalizacji dziewcząt w kategorii dzieci dobrze zaprezentowała się Olga Świderek, która po słabszych walkach grupowych (25 miejsce w rankingu) w dobrym stylu podeszła do walk pucharowych, ulegając dopiero w ćwierćfinale i zajmując ostatecznie 8 miejsce.

Jeszcze lepiej zaprezentowali się chłopcy, którzy po walkach grupowych zajmowali odpowiednio 5 miejsce - Michał Suder, 6 miejsce - Mateusz Matras i 12 miejsce 12 - Dawid Kostka. Z tej trójki najlepiej spisał się Dawid Kostka, który ostatecznie uległ dopiero w walce finałowej z Czarkiem Drożdżewiczem (AZS AWF Warszawa) 4:8. Zajmowane po walkach grupowych miejsce utrzymał Mateusz Matras, który zakończył udział w zawodach w ćwierćfinale, gdzie pokonany został przez późniejszego zwycięzcę zawodów. Natomiast Michał Suder nie przebrnął walk 1z16 i zajął ostatecznie 9 miejsce.

W kategorii młodzików rybnicką szablę reprezentował Miłosz Adamczyk, który po dobry walkach grupowych zajął 49 miejsce. Warto podkreślić, że dla Miłosza to pierwszy sezon w tej kategorii wiekowej.

Nad występami rybniczan czuwał trener Janusz Taranczewski, który w czasie walk niezawodnie wspierał zawodników radą. Dobry występ w Poznaniu jest kolejnym sukcesem odradzającej się rybnickiej szabli w ostatnim czasie, po wysokich miejscach na zawodach w Katowicach (Miłosz Adamczyk), Sosnowcu (Olga Świderek, Dawid Kostka, Mateusz Matras) i Wrocławiu (Dawid Kostka, Olga Świderek) oraz zwycięstwie w Świerznie (Mateusz Matras).
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0