IKS Bushido: czwórka szermierzy w MP

2016-06-17, Autor:

W miniony weekend w Koninie odbyły się indywidualne i drużynowe mistrzostwa Polski młodzików w szabli. W zawodach wzięło udział łącznie ponad 150 zawodniczek i zawodników, w tym czwórka szermierzy IKS Bushido Rybnik.

W sobotnim turnieju indywidualnym najlepiej spisał się Mateusz Matras, który po przegranej walce o czołową ósemkę z późniejszym brązowym medalistą Jakubem Dzierniejko (UKS 13 Białystok) zakończył zawody na 13 miejscu. Pozostali rybniczanie zajęli odpowiednio lokaty 27 (Dawid Kostka) i 29 (Miłosz Adamczyk). W turnieju dziewcząt 37 miejsce wywalczyła Olga Świderek.

W niedzielę zostały rozegrane zawody drużynowe, w których wzięło udział 16 drużyn. Zawodnicy IKS Bushido (Adamczyk, Kostka, Matras) w pierwszym meczu pokonali 36:20 drużynę KKSz II Konin, co pozwoliło im walczyć w dalszej części zawodów o miejsca 1-8. Ostatecznie po przegranych z Pałacem Młodzieży Katowice i UKS 13 Białystok I oraz zwycięstwie z PTS Jagiellończykiem Białystok zajęli 7 miejsce. Warto przypomnieć, że w 2015 roku drużyna IKS Bushido w tym samym składzie zajęła w mistrzostwach Polski 12 miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0