III liga: pierwsze zwycięstwo ROW-u 1964 Rybnik

2019-08-17, Autor:

Po dwóch remisach piłkarze ROW-u 1964 Rybnik w końcu wygrali. W trzeciej kolejce III ligi podopieczni trenera Jacka Trzeciaka pokonali przed własną publicznością Górnika II Zabrze 3:1.

Przypomnijmy, że w pierwszych meczach sezonu ROW 1964 Rybnik zremisował ze Ślęzą Wrocław 1:1 i MKS-em Kluczbork 3:3. Tym razem rywalem rybniczan były rezerwy Górnika Zabrze.

Mecz na stadionie przy ul. Gliwickiej znakomicie rozpoczęli gospodarze. Już w 7. minucie wynik otworzył Marcin Wodecki. Rybniczanie mieli przewagę, ale do końca pierwszej połowy nie umieli jej udokumentować drugim golem. Groźnie z dystansu strzelali Jan Janik i Radosław Dzierbicki, ale w obu przypadkach piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką. Blisko szczęścia był także Jakub Kuczera, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości Bartoszem Neugebauerem. Tuż przed przerwą groźnie zaatakował Górnik. Gola do szatni mógł zdobyć Maciej Ambrosiewicz, ale jego strzał z narożnika pola karnego wypiąstkował na rzut rożny Aleksander Łubik.

Drugą połowę fatalnie rozpoczął Marek Krotofil, który w polu karnym sfaulował Ambrosiewicza. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Ishmael Baidoo i było 1:1. Rybniczanie nie załamali się takim obrotem spraw i po chwili ponownie prowadzili. Precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Dzierbicki, a gola strzałem głową zdobył Kamil Spratek. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, ale z zamieszaniu podbramkowym uderzył tuż obok słupka. Szczęścia nie miał także Dzierbicki, który z kilku metrów strzelił wprost w bramkarza.

Rybniczanie nie byli usatysfakcjonowani wynikiem i cały czas dążyli do zdobycia trzeciego gola. Udało im się to w 79. minucie. Znakomicie w polu karnym odnalazł się Przemysław Szkatuła i z kilkunastu metrów nie dał szans Neugebauerowi. Chwilę później w podobnej sytuacji znalazł się Wodecki, ale jego strzał był zbyt lekki, żeby zaskoczyć bramkarza Górnika.

Do końca spotkania gole już nie padły. ROW 1964 Rybnik wygrał z Górnikiem II Zabrze 3:1.

Po meczu powiedział Przemysław Szkatuła, strzelec trzeciego gola dla ROW-u 1964 Rybnik:

- Cieszy bramka, ale przede wszystkich cieszy wygrana drużyny. Nie byliśmy zadowoleni po dwóch remisach na inaugurację. Dziś jest zwycięstwo i mam nadzieję, że będą następne. Przeciwnik nie był z najwyższej półki, ale trzeba było uważać, bo przyjechała do nas młodzież z Górnika, która chciała się pokazać. Jak to młodzi dużo biegali i walczyli, ale to my byliśmy górą i zasłużenie wygraliśmy.

W następnej kolejce rybniczanie zmierzą się na wyjeździe z Piastem Żmigród.

ROW 1964 Rybnik – Górnik II Zabrze 3:1 (1:0)

1:0 – Wodecki (7), 1:1 – Baidoo (49), 2:1 – Spratek (53), 3:1 – Szkatuła (79)

ROW 1964 Rybnik: Aleksander Łubik – Jan Janik (87′ Bartłomiej Polok), Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Przemysław Szkatuła – Marcin Wodecki, Szymon Jary, Dawid Plizga, Radosław Dzierbicki (67′ Dawid Niedźwiedzki), Kamil Spratek (89′ Robert Sitko) – Jakub Kuczera (72′ Wiktor Piejak)

Górnik II Zabrze: Bartosz Neugebauer – Kamil Surowiec, Aleksander Paluszek, Dariusz Kamiński, Dariusz Pawłowski, Ishmael Baidoo, Dominik Skiba, Bartłomiej Eizenchart, Krzysztof Kubica, Maciej Ambrosiewicz, Mateusz Kulanek