zamknij

Wiadomości

Ignacy zaprasza na nowoczesny plac zabaw i... zamyka sąsiadującą z nim toaletę?

2022-08-09, Autor: 

Zrewitalizowana Kopalnia Ignacy otwarta w czerwcu dla odwiedzających, zapewnia na swoim terenie sporo atrakcji dla najmłodszych. Obiekt zaprasza ich m.in. na plac zabaw – nowoczesny, z nawierzchnią piaskową i licznymi instalacjami. W jego pobliżu znajduje się nawet toaleta, ale ta, jak informują nas Czytelnicy, już o 17.00 jest przez administratorów zamykana.

Reklama

Wieloletni proces adaptacji i rewitalizacji Zabytkowej Kopalni Ignacy oficjalnie zakończono w czerwcu tego roku, kiedy to na jej terenie odbyło się pierwsze wydarzenie kulturalne – wystawa „Wiek pary”.

Rozwój tej inwestycji obserwowaliśmy na każdym jej etapie, pisząc również o tym, że za 6 milionów powstaje tam industrialny teren rekreacyjno-wypoczynkowy z wytwornicą pary i ogrodem doświadczeń. Łącznie zajął on ponad 1 ha powierzchni.

Zgodnie z założeniem stworzona tam przestrzeń jest miejscem ogólnodostępnym i dedykowanym społeczności lokalnej. O samym zaś placu zabaw na stronie Kopalni Ignacy można przeczytać, że jest to teren:

„dla dzieci od 3 roku życia z nawierzchnią piaskową, huśtawką, kiwakami. W pobliżu duży teren zabawowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z instalacją linową, zjeżdżalnią i bezpieczną nawierzchnią syntetyczną, która przypomina swoim kształtem dużą bryłę węgla.”

O atrakcyjności tego miejsca przekonani są też nasi Czytelnicy, którzy jednak w funkcjonowaniu całej tej inwestycji widzą jeden mały szkopuł: WC. A raczej jego brak. Lub, jeszcze dokładniej: brak w określonych godzinach.

Spędzamy sporo czasu na placu zabaw na Ignacym, zwłaszcza popołudniami, bo wtedy słońce już tak mocno nie grzeje i dzieci mogą się bawić. Wszystko działa tam super, ale problem w tym, że drzwi do znajdującej się obok toalety są o 17.00 zamykane. Gdzie mamy wtedy z dziećmi biec za pierwszą potrzebą? - pyta nas Czytelniczka.

Na problem zwraca też uwagę Czytelnik, który podesłał nam zdjęcia zrobione na miejscu.

Wiadomo, że wtedy zamykany jest cały obiekt, ale z placu zabaw dzieci korzystają też popołudniu. Na pewno toalety też wtedy się przydają, więc czemu ta jest zamykana? - pisze Czytelnik.

Z pytaniem Czytelników zwróciliśmy się do dyrekcji Zabytkowej Kopalni Ignacy, sugerując też, w ślad za otrzymanymi pomysłami, że może istnieje szansa na to, żeby zamontować przy drzwiach puszkę/automat na żetony lub drobne, dzięki którym korzystanie z toalety byłoby możliwe.

Spróbujemy znaleźć rozwiązanie, które umożliwiłoby korzystanie po 17.00 w tygodniu i po 19.00 w weekendy – deklaruje dyrektor Marek Gołosz, który jednocześnie żałuje, że mieszkańcy nie poinformowali o tym bezpośrednio zarządzających tą przestrzenią.

Jak zapewnia szef placówki, pracownicy Zabytkowej Kopalni Ignacy dbają o to, by użytkownicy parku pary mieli zapewniony odpowiedni poziom usług w zakresie czystości i higieny tego miejsca.

Zdarzały się nam już przypadki dewastacji – dodaje dyrektor. - Stąd nie mogliśmy sobie pozwolić na to, by zostawić je otwarte po godzinach pracy Kopalni. Niemniej jednak spróbujemy znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Co Waszym zdaniem byłoby najlepszym rozwiązaniem tego problemu?

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~polk 2022-08-09
  12:05:02

  35 14

  Wypowiedź dyrektora kwalifikuje się do kiepskiego żartu. Żałuje, że mieszkańcy nie poinformowali zarządzających jak długo czynne są toalety??? Tak jak zarządzają Ci zarządzający, że sami nie wiedzą co się u nich dzieje? O czym jeszcze mają informować mieszkańcy? O godzinach otwarcia, o dostępnych atrakcjach?Może Ci zarządzający są do natychmiastowej wymiany, skoro nie wiedzą co się u nich dzieje?

 • ~Franek 7 2022-08-09
  12:10:07

  25 7

  Kto mieszka w Polsce ten się w cyrku nie śmieje…

 • ~artefaks 2022-08-09
  12:17:16

  20 6

  Miejmy nadzieję że jak będą zamykać to najpierw sprawdza czy ktoś nie pozostał w środku na dłuższym posiedzeniu

 • ~Justyna Szulc 2022-08-09
  12:25:11

  35 8

  A może trzeba całkiem toalety pozamykać bo jak się gdziekolwiek idzie do publicznej toalety to taki syf że zgroza i Polacy wszędzie by z chęcią nasrali byle mieć u siebie czysto.Współczuje tym ludziom co takie toalety czyszczą.Ci co za sobą nie umieją posprzątać powinni pampersy nosić ze sobą.Polacy to taki głupi naród byle komuś nasyfić więc wcale się tym zarządzającym nie dziwię że tak zrobili.

 • ~Karolina# 2022-08-09
  12:54:47

  19 9

  ~Justyna Szulc 2022-08-09
  12:25:11
  5 2
  Po prostu, w publicznych miejscach ogólnodostępnych (otwartych) powinny być innego rodzaju toalety. Tak przystosowane, by po wyjściu z kabiny i zatrzaśnięciu drzwi cała kabina była myta i dezynfekowana. Kultury dorosłych ludzi już nie nauczymy.

 • ~Kotka Tola 2022-08-09
  17:58:35

  6 10

  Otworzyć ten szyb i niech srają do woli. Dzienna zmiana urobek wyfedruje.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1767