zamknij

Wiadomości

„Idziemy na narty do centrum handlowego”. Rybnik dołącza się do akcji

2021-02-01, Autor: bf

Narciarze i snowboardziści skrzykują się na spontaniczną akcję. Dzisiaj chcą pojawić się w galeriach handlowych w strojach narciarskich. Rybnik też do niej się przyłącza. Gdzie możemy ich zauważyć?

Reklama

Dzisiaj 1 lutego, zgodnie z zapowiedziami rządu otwierać się mogą galerie handlowe. Ten fakt chcą wykorzystać narciarze i snowboardziści. Skrzykują się na spontaniczną akcję „Idziemy na narty do centrum handlowego”.

- Idąc 1 lutego o godz. 18.00 na narty lub deskę do centrum handlowego zdecydowanie nie chcemy wyrazić naszego niezadowolenia z otwarcia galerii. Wręcz przeciwnie! My cieszymy się, że nareszcie są uruchamiane setki firm, które nie mogły pracować, a z rekompensatą za zamknięcie było różnie – czytamy w opisie wydarzenia.

Uczestnicy akcji idą na zakupy, aby wspomóc najemców.

A zrobimy to w strojach narciarskich, czy snowboardowych, aby inni zauważyli, że #CHCEMYNANARTY, #CHCEMYNADESKĘ, #CHCEMYNASTOK. Skoro sytuacja epidemiczna pozwala otwierać zamknięte przestrzenie na zakupy, to chcemy otwarcia wolnej przestrzenie na uprawianie sportu i nabywanie odporności – dowiadujemy się.

Osoby z branży narciarskiej nie kwestionują epidemii i zasad sanitarnych.

- Pokazujemy, że na stoku jesteśmy zabezpieczeni strojem, maską, goglami, rękawiczkami i kaskiem – czytamy dalej.

Uczestnicy akcji zamierzają przejechać się ruchomymi schodami, zrobić zakupy, zjeść coś na wynos.

- Chcemy w ten sposób zrozumieć istniejący paradoks. Jeśli spotkamy media nie będziemy się wypowiadać politycznie, nie będziemy nawet używać słowa „rząd”, „partia” itp. Nie jest to nam do niczego potrzebne. Koniecznie odwiedzimy sklep sportowy w CH i zrobimy, choć drobne zakupy solidarnościowe. Zachowujemy szczególną ostrożność, aby nikogo nie potrącić, nie uderzyć np. nartami, które niesiemy w rękach, nie na ramieniu. Każdy z nas odpowiada za siebie! - przestrzegają organizatorzy wydarzenia.

„Idziemy na narty do centrum handlowego” zaplanowano w Gdyni, Gliwicach, Krakowie, Katowicach, Łodzi czy Warszawie. Narciarze i snowboardziści mają pojawić się też w Rybniku (tak wynika z komentarza w dyskusji pod wydarzeniem), a konkretnie w Focus Parku. Wypatrujcie ich!

Oceń publikację: + 1 + 66 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Longina b 2021-02-01 09:43:25

  Ważne żeby tego nie wykorzystali polityczni zadymiarze.

  36 16
 • ~anettk 2021-02-01 09:51:34

  Bardzo orginalny-świetny pomysł.Zamknięcie stoków,to strasznie poroniony pomysł.Więcej ludzi stoi teraz w kolejkach"jak śledzie" pod przychodniami,żeby zapisać się na szczepienia niż ludzi w całych rynsztunkach(kaski,gogle,rękawice itd.) na stoku.

  65 20
 • ~ 2021-02-01 09:56:12

  Przy calej mojej niecheci do obecnej wladzuchny jestem ciekaw, czy narciarze wyjda z galerii obladowani zakupami, czy poszli sobie pospacerowac i robia to dla zadymy nic tym handlowcom nie pomagajac, a narazajac ich na ponowne zamkniecie.

  46 48
 • ~Adam72 2021-02-01 15:45:57

  Witam. Skoro jest zakaz przebywania na stokach i nartach, to powinno się zamknąć wszystkie drogi rowerowe i zakazać jazdy na rowerze ( ale tu nie da się zarobić ). Czy te zakazy są do końca przemyślane, czy chodzi o politykę? Może są instruktorzy narciarscy którzy kupili maseczki dla naszego kraju, a teraz chcą wykupić stoki razem z upadającymi hotelami?

  9 3
 • ~Arteks 2021-02-01 19:01:50

  Dzisiaj podobno otwarło się w Polsce 1200 fitnesów - wszyscy będą się odwoływać od ewentualnych sankcji do sądów i prawie na pewno będą zwalniani z kar bo zamykanie biznesów w trybie rozporządzeń jest niezgodne z prawem. Jeśli rząd nie chce realnie pomagać przedsiębiorcom - oni sami muszą wziąć sprawy w swoje ręce. A premier zamiast coś konkretnego dla nich zrobić lub podać konkretne daty kiedy będą przywracać normalne życie papla coś o wolnych magazynach na szczepionki... Ma się faktycznie czym chwalić. Załamka... ;(

  3 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 1045