W czwartek 9 maja o godz. 18:00 w Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu zostanie zorganizowany wernisaż wystawy fotografii Fotoskupiny K4.
Fotoskupina K4 to stowarzyszenie fotografów orlowskich, których łączy przede wszystkim przyjaźń i zamiłowanie do klasycznej fotografii czarno-białej.
Początki działalności stowarzyszenia sięgają roku 2007, kiedy to członkowie grupy wzięli udział w polsko- czeskim plenerze graficzno- fotograficznym „Kopalnia Sztuki Pogranicza“, organizowanym przez Industrialne Centrum Kultury przy współudziale Domu Kultury miasta Orlová. Tematyka pleneru dotyczyła architektury przemysłowej w regionie przygranicznym. Od tego czasu działalność stowarzyszenia nadal skupia się na tematyce górniczej. Grupa K4 kilkakrotnie uczestniczyła w podobnych przedsięwzięciach. Jednym z głównych projektów była fotografia zabytków kultury miasta Fulnek. Powstałe w ramach tego projektu zdjęcia są używane do promowania miasta i zostały wykorzystane w kalendarzu miejskim. Innym ważnym projektem był udział w plenerze plastyczno- fotograficznym „INDUSTRIAL IS BEAUTIFUL” organizowanym przez Industrialne Centrum Kultury w 2018 r. Powstałe w ramach pleneru prace prezentowane były w Polsce, Czechach i na Słowacji. Grupa ściśle współpracuje również z Domem Kultury Orlová.
Tagi: Industrialne Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu, ICK Rybnik, fotografia Rybnik, Fotoskupina K4, Industrialne Centrum Kultury Rybnik
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Odszedł Marcin Zaręba – dusza Celtic Pubu i mecenas jam session w Rybniku
16344Znamy wstępne wyniki egzaminu dojrzałości. Jak poszło maturzystom z Rybnika?
9357Ponad setka górali, piękno gór i muzyki. Nocna Orkiestra Eksperymentalna z Rybnika wzięła udział w monumentalnej produkcji! (wideo)
8105Wszystko jasne dla ósmoklasistów - są wyniki ich egzaminów. Jak wypadli uczniowie z Rybnika?
5627Dotknąć natury, wyjątkowe zajęcia leśne dla dzieci z Rybnika (zdjęcie)
5246Znamy wstępne wyniki egzaminu dojrzałości. Jak poszło maturzystom z Rybnika?
+36 / -0Ponad setka górali, piękno gór i muzyki. Nocna Orkiestra Eksperymentalna z Rybnika wzięła udział w monumentalnej produkcji! (wideo)
+26 / -1Odszedł Marcin Zaręba – dusza Celtic Pubu i mecenas jam session w Rybniku
+28 / -12Wszystko jasne dla ósmoklasistów - są wyniki ich egzaminów. Jak wypadli uczniowie z Rybnika?
+18 / -3W centrum Rybnika znów pojawią się skocznie. Miasto opanują zawodnicy Drop to the City! (wideo)
+19 / -6TK kontra minister edukacji: kto naprawdę decyduje o religii w szkołach?
6Odszedł Marcin Zaręba – dusza Celtic Pubu i mecenas jam session w Rybniku
3Śląski miesiąc w SP1 w Rybniku – edukacja lokalna przez sztukę, tradycję i działanie
1Wakacje dla dzieci z lekkoatletyką
1Dotknąć natury, wyjątkowe zajęcia leśne dla dzieci z Rybnika (zdjęcie)
1Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertObowiązek jazdy w kasku do 16 roku życia dla kierowców hulajnóg i rowerów. Co o tym sądzisz?
Oddanych głosów: 258