I Puchar Polski juniorów młodszych: dwa medale rybnickich szermierzy

2019-09-12, Autor:

W miniony weekend w Obornikach Śląskich odbył się I Puchar Polski Juniorów młodszych (do lat 17). Znakomicie na początku sezonu spisali się rybniccy szermierze.

Bezkonkurencyjna w stawce 122 zawodniczek z całej Polski okazała się Kinga Zgryźniak, która w całym turnieju nie przegrała żadnej walki, pokonując w walce o półfinał liderkę listy i koleżankę klubową, Alicję Klasik, a w półfinale Joannę Kołpę z UKS Olimp Lubin. W finale nasza zawodniczka spotkała się z kolejną reprezentantką Lubina, Glorią Klughardt, z którą również pewnie wygrała 15:12.

W najlepszej „8” turnieju znalazła się również Patrycja Frystacka, która przegrała w ćwierćfinale jednym trafieniem 14:15 z Klughardt i zajęła 7miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowała się również najmłodsza w stawce Liliana Porwoł, która zajęła bardzo dobre 11 miejsce.

60 miejsce - Maja Wuzik RMKS Rybnik
118 miejsce - Beata Błachut RMKS Rybnik.

W drugim dniu na plansze wyszli szpadziści. W stawce 98 zawodników bardzo dobrze walczył Wiktor Wałach, który od początku turnieju był bardzo skoncentrowany i eliminacje grupowe przebrnął bez porażki. W walkach eliminacji bezpośredniej znakomicie radził sobie , aż do półfinału, gdzie nie dał rady bardzo dobrze dysponowanemu tego dnia Łukaszowi Parafiniukowi z WLKS Kmicic Częstochowa przegrywając 12:15 i zajmując 3 miejsce. W najlepszej „16” znalazł się jeszcze Adam Sojka, który przegrał nieznacznie o wejście do najlepszej „8”.