zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

I LO z medalem Olimpiady Matematycznej

2010-01-27, Autor: Adam Doliba
I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śl. otrzymało pamiątkowy medal Olimpiady Matematycznej.

Reklama

Wyróżnienie dla I LO zostało wręczone podczas uroczystej sesji naukowej pt. „60 lat Olimpiady Matematycznej” przygotowanej przez Zarząd Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Impreza odbyła się w budynku Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestników sesji przywitał dyrektor IM UŚ – Roman Ger.

W trakcie sesji 9 szkół województwa śląskiego zostało wyróżnionych pamiątkowym medalem LX Olimpiady Matematycznej. W imieniu „Powstańców” nagrodę odebrał wicedyrektor Dariusz Wantulok. – Medal przyznano szkołom, które w ciągu ostatnich 10 lat miały co najmniej trzech finalistów Olimpiady Matematycznej – tłumaczył Wantulok, który był opiekunem jednego z finalistów. – Uczenie matematyki wymaga dyscypliny zarówno ze strony ucznia, jak i nauczyciela. Rzetelna i systematyczna praca jest podstawą osiągnięcia sukcesu. Olimpijczyk jest wierzchołkiem ostrosłupa, który musi mieć mocną podstawę – dodał Wantulok. Pozostałych olimpijczyków z I LO przygotowywała Halina Jondro, która nadal współpracuje ze szkołą, a na co dzień wykłada na Politechnice Śląskiej w Rybniku.

 

Podczas sesji w Katowicach zebrani goście mogli wysłuchać referatów Pawła Walczaka pt. „Wymiar 4 w wymiarze 3” i Józefa Kalinowskiego pt. „60 lat Olimpiady Matematycznej na Górnym Śląsku”.

 

Warto dodać, że w murach I LO odbędą się eliminacje rejonowe Śląskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Impreza zaplanowana jest na 4 lutego.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2010-01-27 19:24:03

  Który sweter lepszy, ten czy Kononowicza? Haha

  0 1
 • ~adamus85 2010-01-27 19:42:36

  Pani Halina Jondro sieje niezłe spustoszenie na polibudzie miałem przyjemność mieć z nią zajęcia na informatyce i naprawdę dużo można się było nauczyć. Nie dziwię się, że uczniowie przez nią przygotowani zaszli tak daleko. Fakt jak się ją widzi pierwszy raz to można się wystraszyć, bo to taka stara ale sprawdzona szkoła nauczania :) Pozdrowienia dla niej od byłego słuchacza :)

  3 0
 • ~ 2010-01-29 08:45:32

  A ja przeszedłem obie szkoły - p. Wantuloka w Powstańcachi p. Jondro na Polibudzie. Obie szkoły najwyższej jakości, to widać, że ci nauczyciele swoją robotę wykonują z pasją. Oby takich jak najwięcej !!!!

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1205