I liga futsalu: TS ROW Rybnik wygrał w Krakowie

2021-12-12, Autor:

Kolejny dobry mecz w rozgrywkach grupy południowej I ligi futsalu zanotowały rybnickie piłkarki. Tym razem wygrały w Krakowie.

Po rocznej przerwie, wycofaniu się z ekstraligi i sporym przebudowaniu składu, dziewczęta Z TS ROW Rybnik prezentują się bardzo solidnie. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu grupy południowej I ligi pokonały Plon Błotnica Strzelecka 6:5. Później przyszła porażka 0:7 z dominatorkami tegorocznych rozgrywek, czyli piłkarkami Wierzbowianki Wierzbno, które w sześciu dotychczasowych meczach strzeliły rywalkom aż 58 goli.

W niedzielnym spotkaniu z AZS-em UP Kraków, spadkowiczem z ekstraligi, rybniczanki udowodniły, że drzemie w nich spory potencjał. Chociaż trzon aktualnej drużyny stanowią dziewczęta, które nie mają wielkiego doświadczenia w hali, jednak wyszkolenie techniczne pozwala na szybką adaptację do warunków futsalowych. Do tego dochodzi zdolna młodzież z roczników 2005/2006, czyli Marta Predecka, która bez skrupułów walczy na rozegraniu ze znacznie starszymi zawodniczkami, a także Julia Dolnik, Natalia Ostalecka (nieobecna w meczu z AZS-em) czy debiutantka Maja Fal, która dziś swój świetny występ ukoronowała bramką zamykającą wynik spotkania.

W Krakowie pomimo dobrego wejścia w mecz przez TS ROW, to gospodynie już w 2 minucie wyszły na prowadzenie. Kolejne kilka minut to przewaga rybniczanek, które sprawiały wrażenie lepiej zorganizowanych. Jedną z kilku dobrych okazji w 10. minucie wykorzystała rozgrywająca Maja Stopka. Choć bez wątpienia to przyjezdne były zespołem lepszym, aż do 30 minuty mieliśmy remis. Wtedy na prowadzenie nasz zespół wyprowadziła Petra Zdechovanova. Chwila nieuwagi i niespełna minutę później gospodynie stanęły przed szansą na wyrównanie. Do rzutu karnego doprowadziła bramkarka Beata Rydlewska, ratując w ten sposób sytuację sam na sam. Poradziła jednak sobie ze strzałem z siedmiu metrów i Rybnik nadal prowadził. W ostatniej minucie na 3:1 podwyższyła 15-letnia Maja Fal, która cały mecz uprzykrzała życie defensywie gospodyń.

Bohaterką meczu należy uznać Rydlewską, choć cały zespół zasługuje na spore pochwały. Pomimo jeszcze sporych braków taktycznych pokazał, że w składzie tym drzemią spore rezerwy.

W tym roku TS ROW rozegra jeszcze trzy mecze. W środę 15 grudnia zmierzy się na wyjeździe z AZS-em Uniwersytetu Śląskiego (zaległy mecz 1. kolejki). Kolejne dwa spotkanie odbędą się w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. W sobotę 18 grudnia o godzinie 16:00 nasze piłkarki podejmą Unię Opole (7. kolejka), a w środę 22 grudnia o godzinie 17:30 – UKS SAP Brzeg (zaległy mecz 4. kolejki).

AZS UP Kraków - TS ROW Rybnik 1:3 (1:1)

TS ROW Rybnik: Rydlewska - Stopka, Zdechovanova, Pluta, Predecka - Fal, Dolnik, Włochowicz, Jasińska, Wywrot