I liga futsalu kobiet: TS ROW Rybnik rozgromił Olimpię Osieczany

2019-12-01, Autor:

W Myślenicach zawodniczki TS ROW Rybnik urządziły sobie kanonadę strzelecką. Nasze piłkarki rozbiły LKS Olimpię Osieczany, wygrywając aż 13:2.

Wprawdzie to gospodynie otwarły wynik, bo już w 2. minucie wyszły na prowadzenie, ale było to wszystko, na co było stać z gry „Olimpijki” w dniu dzisiejszym. Potem dzieliły i rządziły przyjezdne. Do przerwy TS ROW Rybnik prowadził już 5:1.

Warto dodać, że w 5 minucie kontuzji mięśniowej doznała podstawowa bramkarka rybniczanek, Justyna Kuś, która musiała pojechać do szpitala. W jej miejsce weszła debiutantka, 14-letnia Nadia Lemańczyk

W drugiej części obraz gry się nie zmienił, poprawiła się skuteczność rybniczanek, dzięki czemu zdobyły jeszcze 8 bramek. Gospodyniom udało się zdobyć bramkę po przedłużonym rzucie karnym, po przekroczeniu fauli w polu przez nasze zawodniczki.

Wysoka wygrana dała TS ROW awans na fotel liderek. Rybniczanki otwierają tabelę z kompletem punktów.

Nasze zawodniczki następny mecz rozegrają 15 grudnia w hali „Ekonomika”, gdzie podejmą akademiczki z Krakowa.

Przyszły tydzień to finały mistrzostw Polski juniorek U-18, gdzie TS ROW będzie starał się poprawić 4. miejsce z ubiegłego roku.

LKS Olimpia Osieczany – TS ROW Rybnik 2:13 (1:5)