Horror w końcówce i remis piłkarek TS ROW Rybnik z Tarnovią Tarnów

2019-03-23, Autor:

W 13. kolejce grupy południowej I ligi piłkarki TS ROW Rybnik zremisowały na boisku w Kamieniu z Tarnovią Tarnów 3:3.

Kibice, którzy przybyli w sobotę na pierwszy w tym roku mecz TS ROW Rybnik przed własną publicznością, przeżyli huśtawkę emocji.

Początek spotkania z Tarnovią Tarnów był trochę senny. Dopiero w 28. minucie kibiców obudziła Klaudia Adamek, wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarką rywalek. Kilka minut później, po błędzie rybnickiej obrony, wyrównała Katarzyna Białoszewska.

Początek drugiej części to bardzo dobrze wykonany rzut wolny Gabrieli Krawczyk, po którym TS ROW przegrywał 1:2. W 60. minucie ponownie sprytem wykazała się Adamek i lobem pokonała bramkarkę przyjezdnych. Rybniczanki doprowadziły do wyrównania, ale to tarnowianki prowadziły grę, wykorzystując defensywny styl gry gospodyń. Efektem tego było kilka niewykorzystanych „setek” Tarnovii.

Bramka dla przyjezdnych wisiała w powietrzu, kiedy po raz trzeci w sprytny sposób gola zdobyła Adamek. Była końcówka spotkania, a sędzina przedłużyła mecz o 3 minuty.

W 93. minucie tarnowianki wykonywały rzut wolny z 40 metrów. Po dośrodkowaniu w pole karne do bramki ROW-u trafiła Karolina Stańdo. Gola jednak nie uznała sędzina, ponieważ zbyt szybko został wykonany rzut wolny, bez sygnału gwizdkiem. Powtórka rzutu wolnego, już za zgodą sędziny, przyniosła wyrównanie! Rybniczanki popełniły identyczny błąd w kryciu i po niepewnej interwencji Ali Bzowskiej gola zdobyła Gabriela Gębica. Mecz zakończył się remisem 3:3.

– Dziś grały przyjezdne, choć bramki zdobywały po kardynalnych błędach rybniczanek. Klaudia Adamek bezlitośnie wykorzystywała swoją przewagę biegową, ale to Tarnovia była lepszym zespołem. Jeden punkt należy w tych okolicznościach uznać za dobry rezultat – powiedział nam prezes TS ROW Rybnik, Tomasz Kieczka.

TS ROW Rybnik - MKS Tarnovia 3:3 (1:1)

1:0 - Klaudia Adamek (28), 1:1 - Katarzyna Białoszewska (37), 1:2 - Gabriela Krawczyk (46), 2:2 - Klaudia Adamek (60), 3:2 - Klaudia Adamek (85), 3:3 - Gabriela Gębica (90+3)