HLB: w 10 minut Marat strzelił 8 bramek

2012-02-06, Autor:
Kolejną serię spotkań rozegrali piłkarze Halowej Ligi Biznesu.

W pierwszym pojedynku XI kolejki spotkań Halowej Ligi Biznesu drużyna Maratu pokonała BP & TNT 17:3. Początek spotkania był przełomowy dla tego pojedynku, gdyż drużyna Marat rozpoczęła mecz z wielkim impetem i po dziesięciu minutach spotkania zaaplikowała swojemu rywalowi aż osiem bramek. W drugiej części meczu w dalszym ciągu ta ekipa kontynuowała swój festiwal strzelecki i ostatecznie zainkasowała kolejne trzy punkty. Największym dorobkiem bramkowym w spotkaniu może się poszczycić Przemysław Pluta, który aż ośmiokrotnie pokonał bramkarza BP & TNT.

W starciu dwóch marketów budowlanych OBI Rybnik oraz Praktiker Rybnik ponownie nie brakowało emocji. Pierwsza część meczu należała do drużyny OBI Rybnik, która tą część gry zwyciężyła 6:2. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w drugiej połowie meczu, w której Praktiker Rybnik sukcesywnie odrabiał straty z pierwszej połowy spotkania. Po trzydziestu minutach meczu Praktiker Rybnik przegrywał już tylko jedną bramką, ale wtedy swój kunszt strzelecki obudził Michał Słowik. W końcówce meczu poderwał swój zespół do walki o trzy punkty, sam zdobył tych bramek sześć w spotkaniu i ostatecznie drużyna OBI Rybnik zwyciężyła 12:7.

Z całą pewnością wielkim wydarzeniem XI kolejki HLB była pierwsza porażka mistrza V edycji rozgrywek drużyny Lubar & DomBud. Pogromcą drużyny Lubar & DomBud okazała się ekipa Elektrowni Rybnik, która po emocjonującym pojedynku zwyciężyła 8:6. Pierwsze minuty meczu bezdyskusyjnie należały do drużyny Lubar & DomBud, która po dziesięciu minutach meczu wygrywała 3:0. Taki obieg wydarzeń podział mobilizująco na zawodników Elektrowni Rybnik, którzy do przerwy zdobyli dwie bramki i z jedno bramkową stratą schodzili do szatni. Po przerwie oglądaliśmy prawdziwą wymianę ciosów i na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, wynik meczu wynosił 6:6. Do akcji wkroczył wtedy Hubert Szopa, który wniósł się na wyżyny swoich możliwości i dwiema bramkami przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny Elektrowni Rybnik.

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna OBI Jastrzębie Zdrój, która pokonała SEGER 14:1. Początek meczu był wyrównanym pojedynkiem, ale z biegiem czasu dobrze przygotowana fizycznie do meczu drużyna z Jastrzębia narzuciła swój styl gry i do przerwy prowadziła 6:1. W drugiej części spotkania, zawodnicy z OBI do swojego dorobku bramkowego dorzucili kolejne osiem bramek i tym samym ekipa z Jastrzębia umocniła się na pozycji lidera VI edycji HLB.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.