HLB: sprawiedliwy remis liderów

2009-12-18, Autor:
Halowa Liga Beznesu Regio zakończyła pierwszą fazę rozgrywek.

Szlagierem ostatniej tj. IX kolejki spotkań HLB Regio był pojedynek pomiędzy liderem grupy 1 – drużyną OBI, a vice liderem – ekipą Carrefour Bakalland. Spotkanie nie zawiodło oczekiwania kibiców i było ciekawym, a zarazem zaciętym widowiskiem. Mecz rozpoczął się od prowadzenia drużyny OBI, ale jeszcze przed przerwą Michał Bendzwołek wyrównał stan meczu. Po przerwie obydwie drużyny zdobył po jednym golu i ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2.

Wielkie brawa za ambicję oraz wolę walki należą się dla zespołu Mc Donalds, który do spotkania z Rak And Roll przystąpił zaledwie w czteroosobowym składzie. Mimo osłabionego składu drużyna Mc Donalds stoczyła zacięty bój o kolejne punkty w rozgrywkach, ale ostatecznie minimalnie uległa drużynie Rak And Roll 7:8.

Kolejne trzy punkty w rozgrywkach zainkasowała drużyna Tenneco Automotive, która w meczu o tzw. „sześć punktów” zwyciężyła Auto MIX 5:2. Losy tego pojedynku zostały rozstrzygnięte już w pierwszej części meczu, w której Tenneco zdobyło trzy bramki. W drugiej części spotkania duet Klapuch – Wita dwoił się i troił, ale wobec konsekwentnej gry Tenneco był bezradny.

W spotkaniu Lubar – REN CAR, czyli dwóch drużyn, które już wcześniej zapewniły sobie awans do grupy „finałowej” padł remis 4:4. Świetną formą w tym meczu błysnął zawodnik Lubar Łukasz Pałamarz, który przy stanie 2:4 dla drużyny REN CAR zdobył dwie piękne bramki i tym samym zapewnił swojej drużynie Lubar jeden punkt.

W pierwszym pojedynku grupy 2 drużyna Praktiker pokonała Real 8:2. Początek spotkania to koncertowa gra zawodników Praktiker, którzy świetną grę uwieńczyli kilkoma bramkami. Prym w tym meczu wiódł niezawodny Łukasz Gorywoda, który zdobywając pięć bramek w pojedynku awansował na drugą pozycję w „Klasyfikacji najlepszego strzelca grupy 2”.

„Wielkie derby”, bo tak można nazwać pojedynek pomiędzy drużyną EPE RybnikElektrownią Rybnik był świetnym widowiskiem IX kolejki HLB Regio. Drużyna Elektrowni Rybnik, która boryka się z problemami kadrowymi przystąpiła do meczu z licznie zgromadzoną drużyną EPE Rybnik, bez żadnego zmiennika. Będąca ostatnio w doskonałej formie drużyna EPE Rybnik przez większą część spotkania nie potrafiła sforsować wyniku spotkania na swoją korzyści. Sztuka ta udała się dopiero w przedostatniej minucie meczu, w której Rafał Wilk zdobył bramkę na 5:4 dla drużyny EPE Rybnik. Gdy wydawało się, iż trzy punkty zostaną dopisane drużynie EPE Rybnik w ostatniej akcji meczu, Hubert Szopa popisał się sprytnym strzałem z dystansu i ostatecznie mecz zakończył się remisem 5:5.

W ostatnim spotkaniu grupy 2 byliśmy świadkami wyśmienitego spektaklu, które stworzyły drużyny BP & TNT oraz Stacji Ratowniczej KWK Jankowice. Stawką spotkania była walka o awans do grupy „finałowej” drużyny BP & TNT, która musiała pokonać ekipę Ratowników. Spotkanie rozpoczęło się wręcz od atomowego uderzenia drużyny BP & TNT, która zaledwie po paru minutach pojedynku prowadziła 5:0. Taki obieg wydarzeń podrażnił ambicję Stacji Ratowniczej, która wycofała swojego nominalnego bramkarza i postawiła wszystko na jedną kartę. Takie rozwiązanie sukcesywnie przynosiło skutek, gdyż z minuty na minutę przewaga bramkowa drużyny BP & TNT topniała. Ostatecznie jednak ambitnie walcząca drużyna BP & TNT w końcówce meczu wyprowadziła zabójcze kontrataki i ostatecznie zwyciężyła 11:8.

„Najlepszym zawodnikiem VIII kolejki” spotkań Halowej Ligi Biznesu Regio został Artur Brodziński z drużyny REN CAR (na zdjęciu), który otrzymał kosz słodyczy od Składu Hurtowego Słodycze Słod Hurt.

Szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.

IX kolejka spotkań HLB REGIO – grupa 1

OBI – Carrefour Bakalland 2:2 (1:1)

Zdobywcy bramek: Grzegorz Trzaskalik 2 (OBI) Kamil Kowal, Michał Bendzwołek (Carrefour)

Żółte kartki: Grzegorz Trzaskalik, Robert Serkowski (OBI)

Mc Donalds – Rak Roll 7:8 (4:7)

Zdobywcy bramek: Bartek Kuczera 3, Mateusz Czogała 3, Mateusz Szendzielarz (Mc Donalds) Tomasz Ciołek 3, Jacek Kogut 2, Krystian Stępień, Wojciech Waluga, Andrzej Kogut (Rak Roll)

AUTO MIX – Tenneco Automotive 2:5 (0:3)

Zdobywcy bramek: Rafał Klapuch, Łukasz Wita (Auto MIX) Adrian Kwiecień 2, Jakub Fikciński 2, Adrian Szczyra (Tenneco)

Żółte kartki: Rafał Klapuch (Auto MIX) Piotr Borkowski, Jakub Fikciński (Tenneco)

Lubar – REN CAR 4:4 (2:2)

Zdobywcy bramek: Mateusz Dybaś 2, Łukasz Pałamarz 2 (Lubar) Robert Lewandowski 2, Artur Brodziński, Michał Mrozek (REN CAR)

IX kolejka spotkań HLB REGIO – grupa 2

Real – Praktiker 2:8 (1:5)

Zdobywcy bramek: Damian Dudek 2 (Real) Łukasz Gorywoda 5, Paweł Buszka 2, Mariusz Chowaniec (Praktiker)

EPE Rybnik – Elektrownia Rybnik 5:5 (2:3)

Zdobywcy bramek: Artur Walczak 2, Piotr Bębenek, Rafał Wilk, Maciej Pietrzak (EPE) Hubert Szopa 2, Waldemar Hojan, Adam Przesdzienk, Adam Czarnecki (Elektrownia)

Żółte kartki: Hubert Szopa (Elektrownia)

Stacja Ratownicza KWK Jankowice – BP & TNT 8:11 (2:6)

Zdobywcy bramek: Dariusz Ciopała 3, Tomasz Stoszko 2, Michał Dzierbicki, Adam Korduła, Robert Żyradzki (SR KWK Jankowice) Szymon Węgrzyk 6, Marcin Stawicki 2, Szymon Otremba 2, Mariusz Waśko (BP & TNT)

Żółte kartki: Marcin Stawicki (BP & TNT)

Po rundzie zasadniczej (po IX kolejkach) Halowa Liga Biznesu Regio wkroczyła w decydująca fazę i tym samym rozegra rundę finałową, która zostaje podzielona na dwie grupy: grupa A tzw. finałowa i grupa B tzw. pocieszenia.

W/w grupach będzie obowiązywał system „każdy z każdym”, z zastrzeżeniem, iż drużyny, które spotkały się już ze sobą w rundzie zasadniczej nie rozgrywają kolejnego spotkania. Rezultat z rundy zasadniczej automatycznie zostaje zapisany w tabeli finałowej / pocieszenia. Runda finałowa rusza z początkiem stycznia 2010, tzn. grupa „A” rozpoczyna swoje spotkania 4 stycznia br. (poniedziałek), grupa „B” 6 stycznia br. (środa).