HLB: mistrz lepszy w starciu niepokonanych

2011-11-24, Autor:
W Halowej Lidze Biznesu spotkały się dwie niepokonane do tej pory drużyny - Lubar & DomBud oraz OBI Jastrzębie Zdrój.

W pierwszym pojedynku V kolejki spotkań HLB drużyna Elektrowni Rybnik pokonała SEGER 14:3. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia zawodników Elektrowni, którzy od początku spotkania szybko objęli kilkubramkowe prowadzenie i do przerwy schodzili z sześciobramkową zaliczką. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i drużyna Elektrowni z minuty na minutę powiększała swój dorobek bramkowy. Formą strzelecką w tym meczu błysnął duet Bujar – Hojan, który łącznie zdobył siedem bramek dla swojego zespołu.

W kolejnym meczu V kolejki HLB spotkały się zespoły, które do tej pory zgromadziły komplet punktów, a mianowicie były to drużyny Lubar & DomBud oraz OBI Jastrzębie Zdrój. Od początku spotkania obydwa zespoły pieczołowicie zabezpieczyły swojej bloki defensywne i do przerwy był remis 0:0. Po przerwie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił mistrz poprzedniej edycji HLB, drużyna Lubar & DomBud, która trzykrotnie wyprowadziła zabójcze kontrataki. Bohaterem spotkania był niewątpliwie bramkarz Lubar & DomBud, Kamil Filusz, który mimo wielu sytuacji podbramkowych zachował czyste konto. Po tym zwycięstwie drużyna Lubar & DomBud jako jedyna w rozgrywkach nie zaznała jeszcze goryczy porażki i samotnie przewodzi w tabeli VI edycji Halowej Ligi Biznesu.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła ekipa BP & TNT, która zwyciężyła Praktiker Rybnik 16:4. Mecz całkowicie przebiegał pod dyktando drużyny BP & TNT, która od początku meczu narzuciła swój styl gry i umiejętnie wykorzystywała stwarzane sytuacje bramkowe. Wielką klasą ponownie błysnął Szymon Węgrzyk, który do swojego bogatego dorobku bramkowego dorzucił kolejne dziesięć goli i tym samym z 28 trafieniami przewodzi w klasyfikacji na najlepszego strzelca HLB.

Po trzech porażkach z rzędu straty odrobiła drużyna MARAT, która pewnie pokonała OBI Rybnik 17:2. Drużyna OBI Rybnik tylko w początkowych fragmentach gry próbowała nawiązać walkę ze swoim przeciwnikiem, ale z biegiem czasu rozpędzona niczym lokomotywa ekipa MARAT powiększała swoją zdobycz bramkową. Pierwszoplanowanymi postaciami meczu był duet Kuczera – Pluta, który łącznie zdobył jedenaście bramek.

W zaległym pojedynku I kolejki HLB drużyna OBI Rybnik po zaciętym meczu pokonała SEGER 7:4. Pierwsza część meczu należała do zawodników SEGER-a, którzy do przerwy prowadzili 3:2. Druga połowa meczu to popis gry zawodnika OBI Rybnik Michała Słowika, który pięciokrotnie w tej części spotkania umieścił piłkę w siatce i poprowadził swój zespół do pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.