HLB: jastrzębskie OBI mistrzem ligi

2012-03-11, Autor:
Mistrzem VI edycji Halowej Ligi Biznesu została drużyna OBI Jastrzębie Zdrój.

Drużyna OBI Jastrzębie Zdrój w ostatnim pojedynku rozgrywek pokonała OBI Rybnik 12:0. Tylko pierwsza część spotkania była wyrównanym widowiskiem, w którym drużyna OBI Rybnik nawiązywała walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem. W drugiej części gry drużyna OBI Jastrzębie Zdrój z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcała i swoją zespołową grą oraz zaangażowaniem w spotkaniu potwierdziła, iż tytuł mistrzowski trafił w dobre ręce. Ostatecznie zawodnicy z Jastrzębie Zdroju zaaplikowali swojemu przeciwnikowi tuzin bramek i tym samym odnieśli trzynaste zwycięstwo w rozgrywkach.

Tytuł wicemistrza VI edycji Halowej Ligi Biznesu zdobyła drużyna Lubar & DomBud, która po emocjonującym pojedynku pokonała Praktiker Rybnik 5:4. Skazana na pożarcie przed meczem drużyna Praktiker Rybnik napędziła sporo strachu faworyzowanej drużynie Lubar & DomBud, gdyż do szatni schodziła z jednobramkową przewagą. Po przerwie sprawy w swoje ręce zabrał kapitan drużyny Lubar & DomBud Mateusz Dybaś i kompletując hat-tricka w meczu, dał swojej drużynie zwycięstwo.

Trzecie miejsce w tabeli należy do zespołu MARAT, który w zaległym meczu pokonał Lubar & DomBud 12:9. Drużyna Marat w tym pojedynku miała o tyle ułatwione zadanie, iż Lubar & DomBud przystąpił do spotkania w zaledwie pięcioosobowym składzie i w dodatku bez swojego nominalnego bramkarza. Mimo tego faktu pierwsza część meczu zakończyła się remisem 5:5. Dopiero w drugiej części gry drużyna MARAT przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie zwyciężyła 12:9. Piłkarzem meczu był Paweł Maroszek, który pięciokrotnie umieścił piłkę w siatce.

W ostatnim meczu VI edycji Halowej Ligi Biznesu byliśmy świadkami niezwykle emocjonującego widowiska, w którym drużyna BP & TNT zwyciężyła Elektrownię Rybnik 12:11. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia drużyny BP & TNT, która po dziesięciu minutach pojedynku prowadziła 7:2. Taki obieg wydarzeń podziałał mobilizująco na zawodników Elektrowni, którzy do przerwy przegrywali różnicą zaledwie dwóch bramek. W drugiej części, Elektrownia Rybnik w dalszym ciągu kontynuowała pościg bramkowy za drużyna BP & TNT i ostatecznie na trzy minuty przed zakończeniem spotkania był już remis 11:11. Decydującym momentem pojedynku była ostatnia minuta meczu, w której Szymon Węgrzyk wykorzystał rzut karny i tym samym zapewnił swojej drużynie czwarte miejsce w tabeli.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.