Gypsy and the Acid Queen to solowy projekt Kuby Jaworskiego (wcześniej m.in. gitarzysta Vallium). Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, beatbox’u oraz wokalu, sam na scenie tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Projekt istnieje od sierpnia 2014 roku i ma już na koncie około 100 koncertów. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie znajdziemy żadnej queen w zespole. Jest tylko tajemniczy gypsy. Na gitarze, wokalu i innych dźwiękach. Psychodeliczne, snujące się melodie, owiane lekko mistycznym głosem, który gdzieś tam z tyłu opowiada historię nie z tego świata.
Canis Latrance to młody gliwicki zespół rockowy o klasycznym składzie na dwie gitary, bas i perkusję z intensywnym wokalem. Są dopiero na początku drogi, jednak właśnie olśnili publiczność na Festiwalu Emergenza Polska i przeszli do kolejnego etapu.
W niedzielę 28 lutego herbaciarnia Małpa zaprasza na koncert duetu BOW - Maria Spólna (wokal, pianino) oraz Tomasz Matusiak (perkusja). Autorski materiał z pogranicza popu, piosenki aktorskiej i alternatywy, z ogromną energią. Uczestnicy Must Be The Music i laureaci licznych konkursów. Wstęp 10 zł.
Tagi: Tomasz Matusiak, Maria Spólna, Canis Latrance, Gypsy and the Acid Queen, Jakub Jaworski, herbaciarnia Małpa
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Szkoły i przedszkola w Rybniku odczują demograficzną zapaść. W planach likwidacje
13762Muzeum w Rybniku bez dyrektora. Wojciech Dominiak zrezygnował
6883Niepełnoletni absolwenci szkół branżowych w pułapce systemu. „Pojawia się realny problem”
5930DKF Ekran Rybnik: repertuar na luty 2025
2930Wystawa fotografii M6 Annual edycja 2025: „Oczywiste Odjemne”
2723Muzeum w Rybniku bez dyrektora. Wojciech Dominiak zrezygnował
+33 / -7Niepełnoletni absolwenci szkół branżowych w pułapce systemu. „Pojawia się realny problem”
+21 / -0Młodzi artyści w akcji. Za nami regionalny konkurs plastyczny ZSU "Świat Zwiadowców" (zdjęcia)
+8 / -0Nowy żłobek w Czerwionce-Leszczynach przyjmie 75 dzieci. Rusza rekrutacja
+8 / -0Chór Autograph laureatem drugiego miejsca w Tychach
+8 / -1Szkoły i przedszkola w Rybniku odczują demograficzną zapaść. W planach likwidacje
25Niepełnoletni absolwenci szkół branżowych w pułapce systemu. „Pojawia się realny problem”
2Muzeum w Rybniku bez dyrektora. Wojciech Dominiak zrezygnował
1Żory zmienią się w Hogwart. To będą urodziny miasta w stylu Harrego Pottera!
0ZSP nr 7 w najlepszej dziesiątce w województwie śląskim
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert