Halowa Liga Biznesu po raz szósty

2011-10-18, Autor:
W boguszowickiej hali MOSiR swoje rozgrywki rozpoczęła Halowa Liga Biznesu, która po raz szósty organizuje tego typu rozgrywki dla zakładów pracy naszego regionu.

W inauguracyjnym meczu spotkały się drużyny Elektrowni Rybnik oraz MARAT Rybnik. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla ekipy MARAT-u, która w pierwszej części spotkania wygrywała różnicą czterech bramek. Drużyna Elektrowni Rybnik, która do rozgrywek powróciła po dwuletniej przerwie nie dawała jednak za wygraną i z minuty na minuty coraz bardziej się rozkręcała, czego efektem były dwie zdobyte do przerwy bramki. Po przerwie drużyna Marat była niczym bokser, który stwarzane sytuacje podbramkowe wykorzystywał z „zimną” krwią, a zespół Elektrowni Rybnik mimo wielu dogodnych sytuacji nie potrafił postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Ostatecznie drużyna Marat pokonała Elektrownię Rybnik 9:4.

Od mocnego uderzania rozpoczął rozgrywki mistrz poprzedniej edycji – Lubar & DomBud, który wysoko pokonał zespół BP & TNT 14:3. Drużyna BP & TNT, która do spotkania przystąpiła bez swoich dwóch czołowych zawodników i bez zmiennika, nie była w stanie nawiązać walki ze świetnie przygotowaną ekipą Lubar & DomBud. Prym strzelecki w tym spotkaniu wiódł duet Auguścik – Bienia, który łącznie zdobył dziewięć bramek.

Wysokie zwycięstwo odnotowała również drużyna OBI Jastrzębie Zdrój, która pokonała Praktiker Rybnik 10:0. Spotkanie tylko w pierwszych minutach meczu było wyrównanym widowiskiem, w którym drużyna Praktikera stawiała skuteczny opór drużynie z Jastrzębia Zdroju. Ostatecznie drużyna OBI zarówno w pierwszej, jak i drugiej części gry zdobyła po pięć i tym samym zdobyła pierwsze punkty w rozgrywkach. Świetną formą strzelecką w tym meczu błysnął Damian Nowok, który aż pięciokrotnie pokonał bramkarza Praktikera.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.