zamknij

Wiadomości

halo! Rybnik najlepsze w Polsce

2019-10-22, Autor: bf, źródło: halo! Rybnik

W miniony piątek (18 październikapodczas Targów World Travel Show PTAK w Nadarzynie pod Warszawą odbyło się ogłoszenie wyników XIII konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej. Nagrodę zgarnął punkt halo! Rybnik.

Reklama

Organizowany przez Polską Organizację Turystyczną konkurs ma na celu podnoszenie jakości usług świadczonych przez punkty informacji turystycznej. Wybierając liderów poszczególnych kategorii, POT wskazuje kierunek rozwoju pozostałym punktom, umożliwiając wymianę wiedzy i promując najlepsze praktyki.

Punkt halo! Rybnik został uznany za najlepszy w kategorii „2-gwiazdkowe punkty i centra informacji turystycznej”, zdobywając I nagrodę. Drugi wynik honorowany był wyróżnieniem. W tym roku przypadło ono Centrum Informacji Turystycznej w Poraju.

Konkurencja w tegorocznej edycji była bardzo duża i o zwycięstwie w największym stopniu decydowały dwa czynniki: inicjatywy własne oraz działalność wykraczająca poza standardową działalność informacji turystycznej. Kapitule zależało na nagrodzeniu przede wszystkich tych centrów, które angażują się w rozwój i promocję swoich miejscowości, podejmują wyzwanie prowadzenia działalności gospodarczej, stając się tym samym ważnym ogniwem oferty turystycznej.

halo! Rybnik w liczbach

Pojawienie się w 2016 roku punktu informacji miejskiej w przestrzeni Rybnika wiele osób postrzegało jako innowacyjne działanie, jednocześnie zastanawiając się nad przyszłością tego projektu.

W ciągu trzech lat w halo! przeprowadzono niezliczone spotkania oraz imprezy tematyczne. Różnorodność wątków jest ogromna. Promocja turystyki, sportu, zdrowia, lifestyle, spotkania biznesowe czy eventy skierowane do młodych mam, to tylko niewielki odsetek wszystkich aktywności.
Najczęściej mury halo! goszczą artystów. Fotografia, malarstwo, grafika, literatura, film i muzyka wpisały się w codzienność punktu przy ul. Jana Sobieskiego 20. Wszystkie te działania powodują, że miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla przyjezdnych, korzystających z różnorodnej oferty miejskich i prywatnych placówek.

Rok 2019 jest dla halo! Rybnik bardzo pracowity. 177 różnorodnych wydarzeń, 21 167 turystów z Polski i zagranicy, setki godzin spędzonych na rozmowach, ale przede wszystkim miliony uśmiechów oraz słowa uznania gości, zachęcają pracowników halo! Rybnik do rozwijania tego niezwykłego projektu.

Punkt Informacji Miejskiej halo! Rybnik działa przy ul. Jana III Sobieskiego 20, pod egidą Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu. Placówka jest otwarta 7 dni w tygodniu i posiada w ofercie m.in. miejskie pamiątki, rybnicką prasę, minibiblioteczkę, możliwość organizacji spotkań tematycznych, kącik malucha i przewijak dla niemowlaków oraz malowniczy dziedziniec.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 47 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Arteks 2019-10-22 10:38:27

  Zasłużenie! To nie jest zwykły punkt informacyjny ale miejsce w którym ciągle się coś dzieje. To był dobry pomysł władz miasta aby stworzyć na głównym deptaku takie miejsce w miejskiej kamienicy. Ewidentnie pracują tam ludzie z pasją. Tak trzymać. :)

  62 28
 • ~Benett 2019-10-22 14:20:15

  Zasluzenie, ale ja raczej nazwalbym to srodmiejskim domem kultury, niz punktem informacji turystycznej. Rybnik nie jest miastem turystycznym, rybnickie atrakcje sa atrakcjami raczej dla rybniczan i ludzi z okolicznych wiosek. W Rybniku, nie ma prawie zadnych hoteli, a te ktore sa - to wstyd w nich ludzi spac klasc (za wyjatkiem tego przy mlynie - ale po zmroku strach w te rejony ludzi prowadzic). Takze dobrze, ze pomimo braku bazy turystycznej jest centrum informacji. Moglo byc gorzej. Wspominam jedno miasto na zachodzie europy, dosyc ponure. Odwiedzam informacje turystyczna - ja jedyny cudzoziemiec - i pytam gdzie jest jakies historyczne centrum tego miasta, jakies zabytki. - Mily pan powiedzial 100 metrow w lewo, potem w dol 10 minut i tam jest. Tylko gdybym byl panem to tam bym nie szedl - zakonczyl ostatnie zdanie z naciskiem na TAM i NIE SZEDL

  21 4
 • ~Jacek Kałusek 2019-10-22 18:27:02

  "Spośród 40 zgłoszeń w 4 kategoriach kapituła wyłoniła 4 laureatów.
  Nagrodzeni w kategorii 4 gwiazdki:
  I nagroda - Tarnowskie Centrum Informacji
  Wyróżnienie - Bydgoskie Centrum Informacji

  Nagrodzeni w kategorii 3 gwiazdki:
  I nagroda - Forteczne Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu
  Wyróżnienie - Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków

  Nagrodzeni w kategorii 2 gwiazdki:
  I nagroda - Punkt Informacji Miejskiej Halo! Rybnik
  Wyróżnienie - Centrum Informacji Turystycznej w Poraju

  Nagrodzeni w kategorii 1 gwiazdka:
  I nagroda - Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
  Wyróżnienie - Punkt Informacji Turystycznej w Sokółce."
  Czyli rozumiem, że Rybnik startował w 3 lidze i wygrał z jakimś Porajem :) Fajnie :) Skoro zgłoszono 40 punktów to niech będzie średnio 10 w każdej kategorii - więc mamy coś koło 21 miejsca, nie licząc tych co się nie zgłosili :) Ministerstwo propagandy w UM i Pan Arteks rośnie w siłę jak widać.

  18 7
 • ~Arteks 2019-10-22 18:42:36

  @Jacek - być w jednej grupie z Porajem - typowo turystyczną gminą jurajską wcale dla mnie ujmą nie jest, szczególnie, że Halo Rybnik istnieje od niedawna, a Rybnik dopiero od kilku lat zaczyna dbać o ruch turystyczny. Ten podział być może zależy od ilości turystów. Od czegoś trzeba zacząć, a dobrze że w swojej grupie zostaliśmy nagrodzeni. Lepiej rosnąć w siłę w pozytywnych informacjach niż w smuceniu i malkontenctwie. :D

  10 10
 • ~Jacek Kałusek 2019-10-22 19:01:27

  Arteks - tytuł artykułu "halo! Rybnik najlepsze w Polsce" wprowadza w błąd. W ogóle tego typu niszowymi konkursami ekscytują się chyba najbardziej te miasta/wioski które się zgłosiły i nie jest to i tak jakaś znacząca ilość - 40 uczestników.... To tak jak z tym konkursem na rzekę roku kiedy wygrała Ruda - odtrąbiono sukces a podejrzewam, że 999 na 1000 osób w ogóle o takim konkursie nie miało pojęcia.

  12 6
 • ~Arteks 2019-10-22 19:17:16

  @Jacek - mój kolega z Katowic, fan kajaków bardzo się fascynuje rzeką Rudą i uważa ją za jedną z bardziej unikalnych rzek na Śląsku (przez mendry). :) Ale u nas się nikt tym specjalnie nie ekscytuje. Jest wygrana - jest informacja i tyle. O tej wygranej zapomnimy za parę dni ale to jak działa Halo Rybnik i co sobą reprezentuje możesz sprawdzić zawsze jak przyjedziesz do Rybnika. Bardzo pozytywne, pomysłowe miejsce w którym poza zakupem pamiątek i informacją organizuje regularne spotkania na różne tematy, integrując przy okazji pasjonatów historii, architektury, sportu a nawet zdrowej kuchni. :)

  6 11
 • ~Woziwoda 2019-10-22 19:23:25

  ~Benett A propos strachu; na Młyńskiej strach po zmroku chodzić? Pierwsze słyszę, a chadzam tam czasem po zmroku. Chyba że o inny hotel chodzi...

  5 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 700