Gwiazdka ze szpadą: najlepiej R. Kałuziński

2010-12-16, Autor:
Ryszard Kałuźiński z RMKS-u Rybnik zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym „Gwiazdka ze szpadą”.

W Gliwicach odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy „Gwiazdka ze szpadą” w szpadzie dziewcząt i chłopców . W turnieju tym startowało 250 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski. W zawodach walczyli również najmłodsi szpadziści i szpadzistki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

W pierwszy dzień imprezy do rywalizacji przystąpili szpadziści. Nasi zawodnicy we wszystkich kategoriach zajęli bardzo dobre miejsca. Najwyżej został sklasyfikowany Ryszard Kałuziński w kategorii dzieci, który w finałowej walce uległ Damianowi Michalakowi z UKS-u Start Opole. Dobrze spisali się również kadeci: Przemysław Trzepizur zajął 5. miejsce, natomiast Mikołaj Mroszczak – 6. W kategorii wiekowej młodzików wśród chłopców najlepiej walczył Kacper Kordas, który po przegranej o 1/8 finału zajął 13 miejsce.

7 Paweł Golec (Kolejarz Wrocław)
8 Aleksander Wiśniowski (UKS Start Opole)

...

16 miejsce Marcin Hunt RMKS Rybnik

Kategoria młodzików (97-98):

1 Maciej Golec (Kolejarz Wrocław)
2 Piotr Kapała (UKS Kosynier Gliwice)
3 Marek Daniszewski (Muszkieter Gliwice)

2 Ryszard Kałuźiński (RMKS Rybnik)
3 Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki)
3 Michał Rachwalik (UKS Start Opole)
5 Piotr Zając (Zerwikaptur Kraków)
6 Bartłomiej Fryc (Pałac Młodzieży Tarnów)

48 m. Michał Golnik RMKS Rybnik

W drugim dniu zawodów do walk stanęły szpadzistki. Naszych barw broniła tradycyjnie Anna Mroszczak, która nieznacznie przegrała w półfinale z Justyną Jagiełko z Pałacu Młodzieży Katowice i zajęła 3. miejsce. Pomimo tego Mroszczak nadal jest liderką klasyfikacji generalnej w kategorii młodziczek Polskiego Związku Szermierczego.

W turnieju tym zadebiutowały zawodniczki UKS-u Rapier przy SP 5. W kategorii dzieci Jagoda Swoboda zajęła 20. miejsce, natomiast Laura Fajkis – 36.