zamknij

Wiadomości

Grzegorz Wolnik nie jest już przewodniczącym Sejmiku

2017-01-17, Autor: bf, źródło: slaskie.pl

Grzegorz Wolnik zrezygnował z funkcji przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego. Jego miejsce zajął Stanisław Gmitruk. Jaki jest powód podjęcia takiej, a nie innej decyzji podjętej przez wiceburmistrza Czerwionki-Leszczyn?

Reklama

Jak dowiadujemy się od biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, zmiana jest efektem umowy koalicyjnej i została uzgodniona dwa lata temu po wyborach samorządowych. - To efekt ówczesnych porozumień. Ta umowa obowiązuje, a my dotrzymujemy słowa i obietnic, które złożyliśmy naszym koalicjantom. Dziękuję za współpracę w trakcie pełnienia przeze mnie funkcji przewodniczącego – mówi ustępujący przewodniczący Grzegorz Wolnik.

Aby zmiana mogła dojść do skutku Grzegorz Wolnik złożył rezygnację ze stanowiska, którą przyjęli radni. Następnie Sejmik Województwa Śląskiego wybrał na to miejsce Stanisława Gmitruka w głosowaniu tajnym.

Grzegorz Wolnik zapewnia, że w związku ze zmianami politycznymi w sejmiku mieszkańcy naszego regionu nie powinni mieć powodów do obaw. - Przez ostatnie 2 lata monitorowałem kluczowe dla naszego regionu projekty, takie jak budowa drogi Racibórz-Pszczyna czy Droga Główna Południowa. Teraz nic się nie zmieni, a realizacja tych inwestycji jest przesądzona - powiedział nam Grzegorz Wolnik, który objął fotel wiceprzewodniczącego Sejmiku.

Dodajmy, że podoba sytuacja miała miejsce dwie kadencje temu gdy Michała Czarskiego, przewodniczącego sejmiku z SLD, zastąpił Piotr Zienc z PSL.

Stanisław Gmitruk był wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego. Urodził się w Łosicach 23 października 1955 roku. Jest ekonomistą, skończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Był radnym III i V kadencji Rady Miasta Częstochowy, a w obecnej kadencji Sejmiku Województwa Śląskiego reprezentuje Polskie Stronnictwo Ludowe i uzyskał mandat w okręgu częstochowskim. Pracował jako dyrektor w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – w śląskim oddziale regionalnym w Częstochowie. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~THE Bill 2017-01-18 07:18:38

  Czyli, że jeden został wybrany, ale dogadali się po cichu, że podzielą sobie kadencje na pół i 2 lata będzie jeden rządził, a potem drugi?

  21 6
 • ~goliat 2017-01-18 11:02:50

  Tasują się jak karty, Ty mnie a Ja Tobie , szkoda gadać straciłem resztę szacunku !

  16 6
 • ~Robin Tell 2017-01-18 12:43:18

  Oczywiście, że w ramach koalicji taką umowę można zawrzeć. Nie dziwię się, że niektórzy tego nie rozumieją acz jeden to debil a drugi mocny acz głupi.

  10 12
 • ~THE Bill 2017-01-19 07:29:05

  @Robin tell skoro z ciebie taki erudyta to proszę wytłumacz nam (mnie) ciemnemu obywatelowi jak to wygląda? Idę na wybory, głosuję na pana A który jest w partii ABC (wybrałem go bo odpowiada mi osoba lub partia) a on tu nagle oddaje rządy w ręce pana B z parti DEF ? To jest normalne? To kolesiostwo. Takie same cwaniactwo jak przechodzenie z partii do partii zaraz po wyborach. Jeśli te dokonują sie na zasadzie "jedynek" to koleś będąc w innej partii by wyleciał. A tak poszedł gdzieś, gdzie miał większe szanse, a potem przeszedł do tej sobie bliskiej. Nie powinno być takich rzeczy. Zmieniły ci się poglądy to nara! Nigdy bym nie oddał głosu na kogoś będącego w partii, której poglądy mi się nie podobają.

  10 0
 • ~Robin Tell 2017-01-19 10:30:05

  I tu The Billu masz moje poparcie, bo odnoszę wrażenie, graniczące z pewnością, że wiele osób idzie na wybory i dokładnie nie ma pojęcia na kogo głosuje albo głosuje na tę partię, na którą kazali mu głosować w pewnym radiu. Z tej niewiedzy biorą się też głosy nieważne, głównie w wyborach do sejmików, ponieważ wielu wyborców nie ma pojęcia co to jest sejmik i czym się zajmuje.

  1 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zbliżają się wybory prezydenckie. Zagłosujesz na:Oddanych głosów: 5125