Grand Slam w judo: trzecie miejsce K. Kłys w Abu Zabi i awans w rankingu olimpijskim

2015-11-01, Autor:
Abu Zabi szczęśliwe dla dżudoków Polonii Rybnik! Tydzień temu Piotr Kuczera wywalczył tam brąz mistrzostw świata juniorów, a wczoraj brązowy medal zawodów Grand Slam zdobyła Katarzyna Kłys.

W pierwszym pojedynku zawodów Grand Slam w Abu Zabi w wadze 70 kg zawodniczka Polonii Rybnik, Katarzyna Kłys (17. miejsce w rankingu światowym), pokonała mistrzynię świata juniorek, Węgierkę Szabinę Gercsak 7:0. Następnie wygrała 10:0 z wyżej notowaną Brytyjką Sally Conway (7.). W ćwierćfinale przegrała przez waza-ari z Japponką Chizuru Arai (9.), której uległa też niedawno w finale drużynowych mistrzostw globu. W repesażu wygrała 10:0 z Marokanką Assmą Niang (14.), a następnie 1:0 z Kanadyjką Kelitą Zupancic (5).Tym samym Kłys wywalczyła w Abu Zabi brązowy medal i kolejne 200 punktów do rankingu olimpijskiego, w którym awansowała z dwunastej na dziesiątą pozycję.