zamknij

Wiadomości

Gotartowice: autobus zatrzymał się na ścianie domu (wideo)

2012-01-13, Autor: Redakcja
W piątek ok. 15:45 autobus komunikacji miejskiej uderzył w dom przy ulicy Gotartowickiej 22. Rannych zostało 4 pasażerów.

Reklama

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że autobus komunikacji miejskiej najechał na fiata cinquecento, następnie fiat uderzył w hondę civic. W wyniku tego zderzenia kierowca autobusu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał wprost w jeden z budynków. Rannych zostało czterech pasażerów autobusu, w tym czteroletnie dziecko - mówi Aleksandra Nowara - rzeczniczka prasowa rybnickiej policji.

 

> Zobacz więcej zdjęć z wypadku

Odwiezieni do szpitala pasażerowie mieli obrażenia głowy i klatki piersiowej.

 

Póki co nie wiadomo czy naruszona została konstrukcja budynku i jak duże straty ponieśli właściciele. Na ścianie domu jest widoczne pęknięcie:

 

 

I jak tu nie mówić o magii dzisiejszej daty - kilka godzin wcześniej w Świerklanach tir wylądował na posesji przy ul. Wodzisławskiej - czytaj.

 

 


 

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i wejdź na Alert Rybnik.com.pl!

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (58):
  • ~Teddy 2012-01-13
    17:37:30

    0 0

    No i Citaro do kasacji albo co najmniej do gruntownego remontu :-( Może jeszcze na dodatek jeden z tych nowych dla Pekinioków :-(((

  • ~MYjeczka 2012-01-13
    17:50:02

    0 0

    JA TAM BYŁEM I MAM FOTKI
    GORZEJ NIŻ DO KASACJI CAŁY PRZÓD JEST ROZWALONY

  • ~szalok 2012-01-13
    17:58:49

    0 0

    Jaki to byl numer autobusu

  • ~ 2012-01-13
    18:10:44

    0 0

    To jest ~11 latek z chyba pierwszej dostawy Citar w 2005.

  • ~ 2012-01-13
    18:16:35

    0 0

    Przepraszam. Pierwsze Citara w Rybniku to rok 2003 (2004 na liniach) i były to używki, roczniki 98. I to jest jeden z pięciu tych pojazdów. Na pewno nie żadna nówka. Z resztą. Nówki to Connecto :)

  • ~szalok 2012-01-13
    18:19:24

    0 0

    jaki to był numer ??

  • ~ 2012-01-13
    18:23:40

    0 0

    Nie wiem.jeden z 3363, 3364, 3365, 3366, 3367.

  • ~MYjeczka 2012-01-13
    18:25:08

    0 0

    jak do dego fota dodać bo ja mam fota pisać na gg:16223024

  • ~MYjeczka 2012-01-13
    18:26:13

    0 0

    mam fote 1 soepytam na focie jest jak jest w budynku jak wiecie napiszcie mi na gg 16223024

  • ~ 2012-01-13
    18:30:41

    0 0

    Napisz w języku polskim o co ci chodzi.

  • ~ 2012-01-13
    18:32:33

    0 0

    A co byś chciał czytać?

  • ~MYjeczka 2012-01-13
    18:33:46

    0 0

    chcem dać fote tego busa jak jest w budynku
    i nie umie napiszcie mi jak dodać tąfotke na GG: 16223024

  • ~KeRim 2012-01-13
    18:36:55

    0 0

    Fotke to se możesz na naszej klasie dodać.

  • ~ 2012-01-13
    18:53:02

    0 0

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  • ~patryk7891 2012-01-13
    19:05:45

    0 0

    Autobus nie zatrzymał się na scianie budynku a tuz przed nim. Budynek Państwa P. spekany jest w wyniku uzytkowania drogi prowadzącej tuz obok ich posesji przez samochody ciężarowe- Tir-y uzytkujace ta troge. Może ten wypadek da wreszcie władzą naszego miasta do myślenia i rozwiażą zła widoczność dla osób wyjeżdzajacych od zakładu kosmetycznego tam znajdujacego się, bo w koncu Gotartowice to dzielnica Rybnika i postawią na bespieczeństwo w tym miejscu a nie tylko na centrum.

  • ~ 2012-01-13
    19:19:32

    0 0

    reX234 a jak to jest gorzej niż do kasacji bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić

  • ~ 2012-01-13
    19:28:34

    0 0

    zdjecie bylo robione kalulatorem?

  • ~ 2012-01-13
    19:56:06

    0 0

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  • ~ 2012-01-13
    19:57:52

    0 0

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  • ~Lajkonik 2012-01-13
    20:23:04

    0 0

    Co by tu dużo nie mówić kierowcy miejskich autobusów zbyt wolno nie jeżdżą. Jak jechały karetki i straż do tego wypadku to zaraz za nimi pędziła linia 52 i akurat dość mocno sypało śniegiem a autobus pełen ludzi jechał bardzo szybko na oko grubo ponad 50 km/h. W gotartowicach z górki da się rozpędzić a warunki były co najmniej kiepskie a odcinek dość niebezpieczny i na pewno ten autobus jechał za szybko bo odbijając się od kilku aut przejechał przez podwórko i do tego wywalił dziurę w ścianie. Dobrze że nikt nie zginął i współczucia dla mieszkańców tego domu.

  • ~ 2012-01-13
    20:29:31

    0 0

    Tak jak przewidział VAFEL - był to jednak numer 3364. A REX ty swoje foty może sobie wrazić i niech kumple oglądają, nas to nie interesuje.

  • ~TooSlow 2012-01-13
    20:35:59

    0 0

    @ Lajkonik

    Co ty pier.dzielisz stary o jakiejś linii 52? Weź przeczytaj co napisałeś.

  • ~Tadeusz Dybala 2012-01-13
    20:38:44

    0 0

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  • ~Lajkonik 2012-01-13
    20:48:02

    0 0

    Kolego TooSlow czytaj ze zrozumieniem!! Przytoczyłem tylko przykład tego, że autobus Lini 52 jechał w złych warunkach zdecydowanie za szybko wioząc pasażerów a tobie się wydaję, że ja pisze o autobusie, który wjechał w dom.

  • ~ 2012-01-13
    20:48:23

    0 0

    TADZIU jesteś jednak wśród nas!! Chwalmy Pana!!! Smutno i nudno było bez Ciebie. Ale znów wypaliłeś z tym linkiem jak masz to w modzie. Jak Filip z konopii. Ale tobie na pewno wszyscy wybaczą, bo ja na pewno. Czytając te twoje wypociny o "Prezydenckiej biedzie" zastanawiam się co autor miał na myśli. Co ty chcesz pokazać przez ten artykuł i twoje działania - w którym miejscu masz satysfakcję i swój zysk w tej sprawie??? Napisz może jak wczoraj udała się komisja rewizyjna w UM bo jestem ciekawski bardzo.

  • ~Loyal 2012-01-13
    20:51:50

    0 0

    i tak zaraz wpadnie tutaj użytkownik "spadochron" i palnie że kierowca był pijany, jeździł "na dowód osobisty" i dodatkowo miał 18 lat. Swoją drogą, szkoda autobusu, mogła wpaść Karosa :D

  • ~ 2012-01-13
    21:15:04

    0 0

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  • ~ 2012-01-13
    21:21:15

    0 0

    stfu1 co to jest ten kalulator?

  • ~ 2012-01-13
    21:25:42

    0 0

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  • ~ 2012-01-13
    21:34:05

    0 0

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  • ~piter 2012-01-13
    22:12:26

    0 1

    bo te osły tymi autobusami jezdzą jak barany

  • ~karolVTEC 2012-01-13
    22:17:25

    0 1

    Na Boguszowickiej na wysokości cmentarza 20-latek uderzył w drzewo. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

  • ~karolek 2012-01-13
    22:22:53

    0 1

    piotr26 -sam jesteś baran w dodatku niedorobiony ,a prawko ci pewnie mama za szpyrka załatwiła -żenada !!!!

  • ~karolek 2012-01-13
    22:25:58

    0 0

    piotr26 sam jesteś baran pewnie jakbyś miał takim wozem przejechac 10 m to byłby płacz !

  • ~ 2012-01-13
    22:28:19

    0 0

    A co z kierowcą i pasażerami? Czy ktoś został ranny?

  • ~magika 2012-01-13
    22:29:21

    0 0

    wiecie co nie oceniam akurat tego kierowcy,ale nie ukrywajmy ze nie jeden kierowca autobusu jedzie tak jakby mu bylo wszystko wolno!!! pewny siebie i taki wazny jakby byl wszechmogący!to tyle na ten temat

  • ~piter 2012-01-13
    22:32:54

    0 0

    anulka 3221 co ty pindolisz te osły sie czują jak by to tylko oni byli na drodze ty chyba jeździsz autobusem bo nie wierze że nigdy autobus ci nie wyjechał z zatoczki ani migacza i wogule jak by go to nie interesowało czy auto jedzie czy nie

  • ~piter 2012-01-13
    22:35:47

    0 0

    ~rybniczanka79 popieram Twój wpis

  • ~Lajkonik 2012-01-13
    22:36:07

    0 0

    ~Adas_RKM Daruj sobie ten link, który i tak redakcja zaraz usuwa.

  • ~ 2012-01-13
    22:36:43

    0 0

    Eee. Nie jest źle :)

  • ~p1chrunch 2012-01-13
    22:49:13

    0 0

    Nie wiem, co macie do tych Karos. Wczoraj zajechała #3298 na 48, kurs 13:00 z Dworca PKP i naprawdę mi się nią fajnie jechało, na dodatek było dużo miejsca. Ratujmy takie autobusy. A co do #3364, też szkoda go.

  • ~Margin 2012-01-13
    23:19:34

    0 0

    Za TVN24.pl "- Autobus linii miejskiej wpadł w poślizg i uderzył w dom jednorodzinny. W autobusie podróżowała czwórka pasażerów, w tym dwójka dzieci. Kierowca i pasażerowie z niewielkimi obrażeniami zostali zabrani przez służby medyczne - poinformował strażak.". Czwórka pasażerów? Przed 17? Jak to jest możliwe?

  • ~ 2012-01-13
    23:26:10

    0 0

    ~Margin słuchaj TVN a daleko zajedziesz, Adas_RKM co pisałeś że Twe wpisy wykasowani, co za cenzura?

  • ~exitcosmo 2012-01-14
    00:14:06

    0 0

    Pewnie pośpieszny to był

  • ~ 2012-01-14
    00:32:48

    0 0

    Jestem pod wrażeniem. Prawie 50 komentarzy do newsa ze wsi. Teraz już wiem, kto głównie przesiaduje na tym portalu.

  • ~BaOle 2012-01-14
    00:45:43

    0 0

    Dajcie se siana z tymi 19 zdjęciami... przecież to żenada jest... nic konkretnego!

  • ~Szumi_1 2012-01-14
    03:49:34

    0 0

    ~BaOle - zrobił tyle ile umiał, a Ty tylko narzekasz.

  • ~BUGIO 2012-01-14
    07:27:50

    0 0

    dlaczego nie sypali nad ranem, boguszowickiej i malachowskiego, Totalna szklanka ! i porazka dla drogowcow

  • ~obserwatorzrybnika 2012-01-14
    10:05:23

    0 0

    "autobus komunikacji miejskiej najechał na fiata cinquecento, następnie fiat uderzył w hondę civic. W wyniku tego zderzenia kierowca autobusu stracił panowanie nad pojazdem" ewidentnie była wina kierowcy autobusu !! Zreszta co to za kierowca nie mogł opanowac autobusu najechał na fiata a trzeźwy był ???
    Zresztą może trzeba im trochę palcem pogrozić bo kierowcy autobusów czują się jak święte krowy na drodze !!!!

  • ~Ksenopita 2012-01-14
    10:25:56

    0 0

    13000 odsłon artykułu. Kredyty chwilówki nie mogły sobie wymarzyć lepszej promocji. Wniosek dla reklamodawców rybnik.com.pl - jeśli reklama to tylko przy artykule o morderstwie i ćwiartowaniu zwłok piłą łańcuchową, ewentualnie artykule o poważnym wypadku drogowym.

  • ~ 2012-01-14
    10:55:37

    0 0

    ~Ksenopita do Firefoxa zainstaluj Adblocka i po problenie, ja od trzech lat żadnej reklamy nie widziałem, a w szczególności wkurzających pop upów

  • ~ 2012-01-14
    10:57:33

    0 0

    chyba że chodzi o reklamę na autobusie bo teraz dopiero film zobaczyłem :)

  • ~ 2012-01-14
    11:27:02

    0 0

    Co za malkontenci na tym portalu. Jednemu nie podoba się że zdjęć za dużo, innemu, że tematyka nie taka. Redakcja zamieściła w końcu pierwszy artykuł w którym zdjęcia są naprawdę dobre, a filmik nagrany wysokiej jakości sprzętem i wyraźny. Gratuluje bo portal zaczyna iść we właściwym kierunku - szybko reaguje na wydarzenia z miasta i robi rzetelny artykuł na jego temat z dobrej jakości fotoreportażem. Tak trzymać!

  • ~Mr. Mojo Risin 2012-01-15
    12:26:58

    0 0

    pewnie wpadł w poślizg :)

  • ~pasażer 2012-01-15
    23:59:30

    0 0

    Dobra... skończcie już z komentarzami typu: " pewnie wpadł w poślizg", "jechał za szybko" itd... tak na prawdę nie macie pojęcia jak doszło do tego wypadku, a piszecie tak jakbyście byli wszechwiedzący.Jestem ciekawa jak wy byście postąpili widząc sznur aut wyłaniających się zza rogu budynku, wciskając pedał hamulca bez skutku i ta myśl, że możesz zabić ludzi jeśli czegoś szybko nie wykombinujesz.. na śliskiej powierzchni nie jesteś w stanie zrobić nic!! tym bardziej autobusem! kierowca zdążył jeszcze krzyknąć " uwaga, trzymajcie się" dzięki swojemu opanowaniu uratował życie wielu ludziom... gdyby nie wjechał na posesję pozabijałby ludzi będących w samochodach znajdujących się w tym korku i być może nas, w autobusie. i darujcie już sobie te komentarze wyssane z palca, czasu się nie cofnie. Ten wypadek powinien dać do myślenia służbom odpowiedzialnym za warunki na drodze.

  • ~ 2012-01-16
    19:47:05

    0 0

    @~reX234 ja tam mieszkam autobus wcale zniszczony nie był on miał tylko przednią lampę zbitą i pęknięcie na szybie a byl to numer 48

  • ~lukasz12345 2012-01-17
    10:13:56

    0 0

    Mogę się założyć, ze jechali akurat z przystanku i kierowca sprzedawał bilety , i jedną ręką kierował. Bo tak właśnie większośc z nich robi.

  • ~pasażer 2012-01-17
    19:33:58

    0 0

    łukasz12345 zastanów się co piszesz... jasne! na pewno w miejscu wypadku sprzedawał jeszcze bilety z boguszowickiego przystanku haha.. żałosne są wasze komentarze. kierowca ryzykował swoje życie żeby nie "zmiażdżyć" stojących w korku samochodów i żeby uniknąć czołówki z nadjeżdżającymi to najlepiej jeszcze psy na nim wieszacie!! co by w tej sytuacji nie zrobił i tak będzie zawsze żle..

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien wprowadzić zdalne nauczanie we wszystkich szkołach?




Oddanych głosów: 604