zamknij

Biznes

Gospodarka w Rybniku według Aleksandra Larysza. Co proponuje kandydat na prezydenta?

2014-05-30, Autor: dk
Partnerstwo prywatno-publiczne, miejsca pracy dla rybniczan czy pomoc dla przedsiębiorców w urzędzie miasta – to tylko kilka pomysłów Aleksandra Larysza na rozwój gospodarki Rybnika.

Reklama

Kandydat na prezydenta miasta z ramienia stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto podkreśla, że gospodarka to podstawa rozwoju miasta i zatrzymania ludzi w Rybniku. – Ludzie ciągle ubożeją, a koszty życia w tym mieście ciągle wzrastają. Należy to zmienić. My chcemy dać ludziom miejsca pracy i obniżyć koszty m.in. wody, parkingów czy komunikacji miejskiej – zapowiada Aleksander Larysz, który chciałby, żeby firmy, zatrudniając mieszkańca naszego miasta, miały preferencyjne warunki. – Firmom po prostu opłaci się zatrudnić rybniczanina. Ważne, żeby tutaj chciały rozwijać się formy produkcyjne. Chcemy też rozwinąć formułę partnerstwa prywatno-publicznego – dodaje kandydat na prezydenta.Aleksander Larysz uważa również, że miasto powinno zrezygnować z realizacji tzw. miękkich projektów unijnych, w ramach których są organizowane konferencje czy szkolenia. – Ludzi trzeba zmuszać, żeby uczestniczyli w  tych projektach, a one zawsze generują dodatkowe wydatki miasta w postaci tzw. wkładu własnego. Te pieniądze można byłoby lepiej wykorzystać. Miasto powinno skupić się na tworzeniu nowych miejsc pracy. Jak będziemy mieć biednych mieszkańców, to po co nam parki i nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy – mówi. Kandydat stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto chciałby również stworzyć nową Rybnicką Halę Targową.
Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (19):
 • ~lukaszn84 2014-05-30 15:12:30

  Panie Larysz to jak ktoś będzie z Żor Katowic Jastrzębia to Firma ma go nie zatrudniać bo nie jest mieszkańcem Rybnika? A jak w Rybniku nie będzie fachowców z danej dziedziny to co, firmy będą brać pierwszego lepszego z ulicy pomimo że będzie zielony w danej dziedzinie? To się nazywa myślenie... To potem firma się zwinie bo powie że w Rybniku brak fachowców a Pan Larysz tylko chce dawać preferencyjne warunki osobom zatrudnionym z Rybnika a nie innym mieszkańcom regionu. To Firma przeniesie się do np. Żor i będzie miała pana Larysza ...... gdzieś :)

  24 0
 • ~dav 2014-05-30 15:51:45

  nie mogę! ale jak chcesz to człowieku zrobić? konkrety!!!! a nie gadanie o niczym, wszyscy wiemy jak jest - ale jak Ty chcesz stworzyć te miejsca pracy - otworzysz własną firmę? przywieziesz ją w torbie? kolejna bzdura to osoby uprzywilejowane - liczy się to co masz w głowie, jaki masz pomysł na siebie oraz co możesz zrobić aby firma więcej zarobiła. btw: z parku bardzo się ciesze bo będę miał gdzie chodzić z dzieciakami :)

  18 0
 • ~Fiodore 2014-05-30 16:18:28

  Larysz widać potrafi obiecać więcej nawet niż Fudali. Ba, nikt Wam nie da tyle, co Larysz obieca!

  21 0
 • ~kretek 2014-05-30 17:51:08

  Totalny bełkot... Świat żyje z wiedzy i przetwarzania informacji a ten typ chce zabraniać szkoleń i konferencji. Może zajęcia dodatkowe i edukacja też są fuj? To jest koleś na poziomie myślenia duzych zakładów z czasów PRL, Wielkie wizualziacja i industrializacja, bez myslenia o ekonomice. Ten typ to jest tragedia jakaś

  12 0
 • ~target 2014-05-30 20:05:09

  Larysz - ty byś się nadawał do pisania scenariuszów dla Lenina. Chłopie, jaki Ty masz dar kreślenia przyszłości w mleko i miód płynącej. Ba... na każdy temat masz wiedzę, a nawet nie tylko.... gotową receptę. Tyle, że zwyczajnie nie masz pojęcia o niczym. Proponujesz coś co ni jak ma się do rzeczywistości. Jakbyś nie zauważył, to mamy XXI wiek i nikogo nie dziwi, że Ci z Rybnika pracują w Wodzisławiu, a czasem i na odwrót. Tak, tak. Tak jest i naprawdę mówię serio. Larysz, skończ tworzyć szopki, bo jesteś chłopie po prostu śmieszny. Kaczyński z Jaruzelskim przy Tobie to Bogowie Olimpu.

  15 0
 • ~martin75fm 2014-05-30 20:30:55

  Panie Larysz ja bym Pana nie zatrudnił do zamiatania chodnika bo byś pewnie to robił kijem od miotły a nie drugą stroną. Takie mądrości to proszę zachować dla siebie i swoich dzieci. Skąd ten człowiek ma takie poparcie na portalu?

  14 0
 • ~Max 2014-05-30 20:34:29

  Ech...nastepny co gada i obiecuje a nic nie zrobi....Byle dorwać się do stołka.....

  15 0
 • ~angieee 2014-05-30 21:30:11

  haha zatrudnienie w "swojej" ekskluzywnej restauracji silesia bez umowy, za procent od sprzedaży, przy czym ruch zerowy i na ładne oczy obiecywać złote góry. Genialny polityk, który obieca wszystko i jeszcze więcej. Brawo! Nadaje się Pan jak nikt inny.

  17 0
 • ~Robin Tell 2014-05-30 21:47:53

  Borrock

  4 0
 • ~analizatorsciem 2014-05-30 22:32:41

  Bardzo Dobrze Panie Larysz.W końcu ktoś kto chce zadbać o mieszkańców Rybnika.Kto ma jaja i mówi dość marnowania kasy jak ludzie zaczynają biedować.Ktoś kto zdaje sobie doskonale sprawę,że na czas kryzysu trzeba maksymalnie obniżyć podatki i opłaty w mieście,a nie jak robi to miasto,że nie ma żadnego innego pomysłu na generowanie zysku jak je ciągle zwiększać.Ktoś to mówi między wierszami,że chce dbać o ludzi i ich wspierać, a nie wyrzymać jak..... .Najlepszym przykładem ,że facet ma racje są te hejty dziwnych ludzi i ich uwagi na poziomie tych hejtów właśnie,bo niby jak człowiek ma wam wytłumaczyć szczegółowo jak to chce zrobić,a że są takie ostre tzn,że naczelni hejterzy jaśnie panujących tak sie wystraszyli,że ktoś właśnie planuje się do tyłków dobrać i pokazać gdzie ich miejsce na pewno nie na ciepłych miejskich posadkach gdzie robić niewiele trzeba,a że wiele tych rozwiązań ma sens to wystarczy przeczytać na konkurencyjnym portalu który zadał sobie nieco więcej trudu w opisie tych rozwiązań.A tak na koniec -żeby negować pomysł i go nie rozumieć ,żeby namawiać dodatkowymi preferencjami do zatrudniania rybniczan firmy ,to trzeba być .... . Myślę jednak,że na wskutek prostoty przekazu przez portale dla niektórych może to być problem,żeby zrozumieć to i owo .więc może zwrócić się bezpośrednio do gościa ? np przez FB?? No tak ale tam by trzeba pokazać ktom zacz.Jak znam życie to odwagi może zabraknąć.Tak dalej Panie Larysz popieram coraz bardziej.

  0 10
 • ~speedway 2014-05-30 22:48:54

  Przecież nie powiedział NIC! Powiedział, ze chcialby cos, ale nie powiedział, JAK! Miasta nie powinny w ogóle angażować sie w gospodarke, ani Państwo. A juz "partnerstwo prywatno-publiczne"...to szczyt komunizmu i wiecej debat, spotkań, dyskusji, które są bezowocne tzn. parę owoców zbiorą uczestnicy za nasze pieniądze! Jakim prawem? Prymitywne poglady i totalne zaprzeczenie pojęcia biznesu, ekonomii i gospodarki. Pozdrawiam.

  13 0
 • ~ZbigMa 2014-05-31 01:36:28

  Europa i region się integrują, a p. Laryszowi marzy się "Rybnik dla rybniczan". Jak Larysz zostanie prezydentem wszystko w mieście będzie za darmo albo za półdarmo, a budżet miasta będzie się opierał na śwince skarbonce p. Larysza. na portalu rybnik1 zobaczyłem "koncepcję artystyczną hali targowej". Mam wrażenie, że większość pomysłów p. Larysza to "koncepcje artystyczne"...

  8 0
 • ~CoTeK 2014-05-31 05:33:29

  A wy k*rwy wszystkie umiecie sie tylko czepiać. Rybnik dla rybniczan a jak innym gorolom nie pasuje to wy...

  0 18
 • ~ 2014-05-31 13:21:53

  Bardzo serdecznie dziękujemy za wnikliwą i bardzo merytoryczną analizę , opartą zapewne na własnej dogłębnej wiedzy w tematach poruszonych przez nas na kolejnej konferencji.Jednak wiadomo ,że ze względów technicznych reporterzy nie są w stanie szczegółowo podać rozwiązań omawianych w trakcie jej trwania,a jedynie zasygnalizować zakres i poruszaną tematykę Dlatego też, jeżeli macie Państwo jakieś pytania to zapraszamy na nasze spotkania do siedziby stowarzyszenia (Rybnik ul.Wieniawskiego11) co wtorek i czwartek 17-19,lub o zapytania przez FB.Bardziej szczegółowo,podane w tym artykule kwestie omówione są na naszej stronie www.srnm.pl.Pozdrawiamy

  0 9
 • ~zorza54 2014-05-31 15:53:10

  Gospodarka to taki organizm, na który w brew pozorom politycy mają wpływ minimalny a w zasadzie żaden. Gospodarka rządzi się swoimi prawami i im mniej politycy się wtrącają i narzucają, zabraniają itd tym gospodarka silniejsza. To tak jak na skrzyżowaniu, na którym zepsuł się sygnalizator świetlny. Kierowcy sami sobie poradzą i ruch będzie czasem płynniejszy niż przy działającym sygnalizatorze. Wystarczy jednak na skrzyżowaniu postawić policjanta do kierowania ruchem i mamy gwarantowany korek na dwa kilometry.
  Tak więc Panie Larysz, daj Pan sobie siana bo wyskoczył Pan z kapelusza ze swoimi mądrościami jak Pan Korwin-Mikke. Bzdury i fantasmagorie Pan opowiadasz żeby tylko się do koryta dostać.

  6 0
 • ~pwfm 2014-05-31 19:08:12

  Znajomy o nazwisku Larysz z Rybnika dzwoni do mnie co ma zrobić bo ma popsute koło. Pytam co się stało - nie mam chyba powietrza na dole. Odpowiadam to zmień koło na zapasowe a ten kretyn się pyta czy jak odwróci koło tą częścią gdzie jest powietrze w dół to może jechać dalej ... to chyba jest rodzina tego Aleksandra Larysza bo mają bardzo podobny tok myślenia. Głupich nie sieją sami się rodzą.

  6 0
 • ~hardmark 2014-06-01 15:28:30

  A zastanawialiście się dlaczego mamy najdroższą wodę ? Bo PWiK to spółka a Miasto ma 97% udziałów.Spółka ma przynosić zyski dla właściciela. Ilu znacie młodych ludzi ,którzy mieszkają przy rodzicach albo wyjechali z Rybnika bo u Nas nie ma mieszkań. Obecnym sztandarowym projektem ,którym chwali się Adam Fudali jest kąpielisko Ruda. 4/5 mieszkańców Rybnika musi tam dojechać. Ile razy wyślecie swoje dzieci na basen? Ile razy Wy pojedziecie na basen razem z dziećmi.Jeszcze nie wiemy ile będzie kosztował parking przy Rudzie.
  Czy to źle ,żeby firmy zakładały się w Rybniku? Czy to źle ,żeby rybniczanie mieli pracę?Fachowców jest dużo z każdej dziedziny.Tylko pracodawcy chcą wielozawodowców za minimalną płacę. Co do szkoleń i konferencji to niektóre z nich są o tym jak szkolić i jak prowadzić konferencję.

  5 0
 • ~song 2014-06-03 13:29:14

  Nie znam osobiście pana Larysza ale ten zmasowany atak na niego budzi we mnie dwa scenariusze podejrzeń. Albo nastąpiła aktywacja obozu prezydenta, albo jakimś niespotykanym zbiegiem okoliczności do portalu dorwała się grupa,którą trudno zaliczyć do elity intelektualnej. Można się z tym panem zgadzać lub nie ale trudno odmówić mu zaangażowania i kreatywności. Wiele z jego pomysłów (po oszlifowaniu, co jest całkowicie naturalne) może z powodzeniem konkurować z jałową filozofią działania naszych dotychczasowych władz administracyjnych i wszystkich, od lewej do prawej, radnych. Więc piszcie sobie dalej te bzdury, często okraszone inwektywami. To już niewiele zmieni i nie wniesie niczego istotnego do prawdziwej dyskusji na temat przyszłości miasta.

  0 2
 • ~rzyt 2014-06-10 12:21:11

  Jak to jest, że jak ktoś się odważy i pokaże swój program to zaraz grupa malkontentów zaczyna szczekać. Ja też zauważyłem, że u nas najchętniej głosuje się na tzw. głupszego od siebie, by później móc się dowartościować stwierdzeniem, że" jo był jego przodowym na grubie i jak bych chcioł to tyż bych mog" być radnym, prezydentem, posłem i itd. Albo trzeba wymyślić nowy ustrój, albo doprowadzić do sytuacji, że będzie można rozliczyć tzw."obiecywaczy". Fenomenem Rybnika jest totalny brak PO w życiu miasta, także fakt nie wychowania sobie następcy na stanowisko prezydenta miasta przez P.Fudalego, bo jak historia uczy zastępca prezydenta P. Śmigielski dobrze się czuje w drugiej linii, także decyzyjności. Może Larysz nie jest z mojej bajki ale chyba nastał czas, by dopuścić nowej krwi do dawno niewietrzonych apartamentów władzy w mieście.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1614