Glucose ROW wygrał w Toruniu tylko dwie kwarty

2014-12-14, Autor:
W 11. kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet rybnickie koszykarki przegrały w Toruniu 66:79.

Po pierwszej połowie meczu w Toruniu wydawało się, że rybniczanki mogą pokusić się o zwycięstwo z Energą. Po dwóch kwartach podopieczne trenera Kazimierza Mikołajca prowadziły 38:32. Niestety w kolejnych 20 minutach dominowały już gospodynie, które w tym czasie okazały się lepsze do rybnickich koszykarek o 19 punktów! Dało im to zwycięstwo 79:66.

Najlepszą zawodniczką meczu była Leah Metcalf, która zanotowała 22 punkty i 10 zbiórek. Po 13 oczek dorzuciły dla ROW-u Kateryna RymarenkoDrey Mingo (12 zbiórek).

Kolejny mecz Glucose ROW zagra na wyjeździe z Artego Bydgoszcz.

Energa Toruń - Glucose ROW Rybnik 79:66 (16:20, 16:18, 22:13, 25:15)

Energa: Amanda Jackson 18, Tijana Ajdukovic 14, Maurita Reid 12, Agnieszka Makowska 12, Tereza Peckova 9, Katarzyna Suknarowska 7, Aleksandra Pawlak 3 (10 zb), Kaja Darnikowska 2, Rebecca Harris 2.

Glucose ROW: Leah Metcalf 22 (10 zb), Kateryna Rymarenko 13, Drey Mingo 13 (12 zb), Katarzyna Motyl 7, Martyna Stelmach 6, Elżbieta Paździerska 4, Angelica Henry 1.

11. kolejka (13-14 grudnia):
Basket Gdynia - Widzew Łódź 80 : 65
Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 65 : 58
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKK Siedlce 89 : 69
Energa Toruń - Glucose ROW Rybnik 79 : 66