GKS Pierwszy Chwałowice wygrał z Orłem. Remis Rymera Rybnik w Gliwicach

2018-09-24, Autor:

W 8. kolejce katowickiej drugiej grupy klasy okręgowej z drużyn z Rybnika wygrał tylko GKS Pierwszy Chwałowice. Cenny remis w Gliwicach wywalczył Rymer.

GKS Pierwszy Chwałowice wygrał na wyjeździe z Orłem Mokre 5:2 po bramkach Marka Gąsiora, Adama Paprotnego, Szymona Węgrzyka i dwóch trafieniach Artura Łacioka.

Rymer Rybnik rozegrał na stadionie Carbo dobre spotkanie z rezerwami ekstraligowego Piasta Gliwice. W 42. minucie bramkostrzelny Dariusz Odon wyprowadził Rymer na prowadzenie. W drugiej połowie Piast II gonił wynik, aż w końcu udało się to Kacprowi Marcinkowskiemu. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Z kolei ROW 1964 II Rybnik przegrał na wyjeździe z Czarnymi Pyskowice 1:4.

W tabeli z kompletem zwycięstw prowadzi Unia Książenice, która w ostatni weekend wygrała z KS 94 Rachowice 3:1. Drugi jest Piast II Gliwice, a trzeci – Rymer Rybnik.

W następnej kolejce w Niedobczycach dojdzie do ciekawego meczu, w którym Rymer będzie podejmował Unię Książenice. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 września o godzinie 16:00. W tym samym dniu GKS Pierwszy Chwałowice zmierzy się przed własną publicznością z Zameczkiem Czernica. W niedzielę 30 września swój mecz z Piastem II Gliwice rozegrają rezerwy ROW-u 1964 Rybnik.

Piast II Gliwice – Rymer Rybnik 1:1 (0:1)

0:1 - Dariusz Odon (42), 1:1 - Kacper Marcinkowski (71)

Piast II Gliwice: Karsten Ayong (58’ Patryk Fabian) – Damian Byrtek, Karol Stanek (58’ Piotr Spende), Tomasz Mokwa, Kacper Marcinkowski (75’ Eliasz Cholajda), Remigiusz Borkała, Krzysztof Dankowski, Karol Dybowski, Denis Gojko, Wojciech Kamiński, Patryk Sokołowski

Rymer Rybnik: Oleksandr Shevelyukhin – Aleksander Kwiek, Michał Łagoda, Kacper Powiecko (70’ Mateusz Plewka), Robert Sitko, Szymon Adam, Jakub Czarnecki, Roland Kachel, Mateusz Marcol, Marcin Moskal, Dariusz Odon (78’ Dawid Szymała)