Gdynia szczęśliwa dla rybnickich koszykarek. Rewelacyjny występ Drey Mingo

2015-01-10, Autor:
Po dłuższej przerwie na parkiety Tauron Basket Ligi Kobiet wróciły rybnickie koszykarki. W Gdyni wygrały one z miejscowym Basketem różnicą 11 punktów.

Początek meczu w Gdyni był bardzo wyrównany. Dopiero w drugiej kwarcie gospodyniom udało się odskoczyć na 6 punktów (32:26), ale po chwili był już remis 34:34. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem rybniczanek 42:37.

W trzeciej kwarcie Glucose ROW zwiększył przewagę do 15 punktów – 63:48. W ostatnich 10 minutach meczu podopieczne trenera Kazimierza Mikołajca kontrolowały przewagę i ostatecznie wygrały z Basketem Gdynia 75:64.

Najlepszą zawodniczką ROW-u była Drey Mingo, która zanotowała 26 punktów i 9 zbiórek.

Następny mecz rybniczanki rozegrają na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Basket Gdynia - Glucose ROW Rybnik 64:75 (14:17, 23:25, 11:21, 16:12)

Glucose ROW: Drey Mingo 26, Leah Metcalf 17, Martyna Stelmach 11, Katarzyna Motyl 9 (11 zb.), Kateryna Rymarenko 7 (10 zb.), Justyna Zielonka 5, Weronika Oskwarek 0, Angelica Henry 0, Magdalena Radwan 0, Elżbieta Paździerska 0.