Poważny wypadek w Gaszowicach. Wczoraj po południu na Rydułtowskiej potrącony został 9-letni chłopiec. Został przewieziony do szpitala.
Do potrącenia doszło wczoraj około godziny 16.00 w Gaszowicach na ulicy Rydułtowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że 9-latek, poruszając się chodnikiem w kierunku Rydułtów, wbiegł nagle na jezdnię wprost pod jadący samochód.
- Na skutek zdarzenia doznał on złamania nogi i trafił do szpitala. Kierujący volvo, 54-letni mieszkaniec Rybnika, był trzeźwy. Policjanci ustalają teraz dokładny przebieg wypadku – dowiadujemy się od asp. Bogusławy Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.
Pamiętajmy, że każdego uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej uwagi i ograniczonego zaufania.
- Szczególnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być jednak piesi. Ostrożność w ich przypadku, bez względu na należne pierwszeństwo, to pamiętanie o obserwacji pojazdów i upewnienie się, że kierowca prawidłowo reaguje na obecność pieszego na drodze. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa – przypomina policjantka.
Tagi: potrącenie chłopca, Gaszowice, wypadek Gaszowice, policja Rybnik, potrącenie 9-latka Gaszowice
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
ZUS: zmieniają się terminy trzynastej emerytury
69450Skandal w szpitalu. 246 osób z rodzin lekarzy i pielęgniarek zaszczepionych poza kolejką!
29669Trumna w sanepidzie. Policja ostro potraktowała mężczyznę na oczach dziecka
28342Ordynator pediatrii też z wypowiedzeniem. „Oddział przestanie funkcjonować”
28000Mandat za spacer z psem? Tak, i to niemały
27250Mandat za spacer z psem? Tak, i to niemały
+170 / -35Jak działa ogrzewanie na podczerwień i gdzie warto je zastosować?
+155 / -48Będzie kaucja za butelki szklane i PET
+110 / -6Ordynator pediatrii też z wypowiedzeniem. „Oddział przestanie funkcjonować”
+104 / -24Nowe obostrzenia: abp Skworc wydał zarządzenie na Wielki Tydzień i święta
+115 / -38Rok temu otwarto Drogę R-P do Żor. A co z odcinkiem do Niewiadomia?
67Trumna w sanepidzie. Policja ostro potraktowała mężczyznę na oczach dziecka
43Skandal w szpitalu. 246 osób z rodzin lekarzy i pielęgniarek zaszczepionych poza kolejką!
38Ewa Fica: szpital musiał się zadłużyć. Straty za poprzednie lata to ponad 171 mln zł!
36Dziecko LGBT na bilbordzie w Rybniku: „kochajcie mnie mamo i tato”
36Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Franek7 2021-03-24 21:47:07
Kodeks Drogowy od 1 czerwca 2021
Art. 13:
1a. ...Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem...
Art. 14.
Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
SZACH I MAT
~Dintojra 2021-03-25 14:07:11
To jest efekt religii w szkołach zamiast wychowania komunikacyjnego...