Futsal: TS ROW Rybnik o krok od ekstraligi

2020-02-11, Autor:

TS ROW Rybnik po raz trzeci wygrał wysoko z Olimpią Osieczany. Do zakończenia sezonu I ligi futsalu została jedna kolejka.

TS ROW Rybnik trzeci raz strzelił Olimpii Osieczany aż 13 bramek, tym razem nie tracąc nawet bramki. Spora w tym zasługa Nadii Lemańczyk, która kilka razy popisywała się doskonałym refleksem.

– Nadia ma na koncie bardzo dobry futsalowy sezon i choć ma dopiero 14 lat, ma spory wkład w dobrą postawę naszej drużyny w I lidze futsalu – usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

Mecz od początku ułożył się pod dyktando ROW-u. Już po 3 minutach trener Wojtala ściągnął pierwszą czwórkę, dając pograć młodzieży.

Przyjezdne kompletnie nie radziły sobie z seniorkami ROW-u. Na ich szczęście trener ograniczał je przed planowanym na środę sparingiem z Rolnikiem. Kiedy wchodziła młodzież mecz się wyrównywał, ale i tak przewaga rybniczanek była bezdyskusyjna. Bardzo dobrze w bramce spisały się obie przyjezdne bramkarki.

Wśród rybniczanek większość czasu na parkiecie spędzały zmienniczki. O dobrej postawie niech świadczy fakt, że bramki zdobywało aż 9 zawodniczek z 11 zgłoszonych do gry w polu.

Za tydzień ostatni mecz w tym sezonie w Katowicach i rybnicki zespół bardzo wierzy w to, że będzie to ostatni mecz w 1. lidze.

TS ROW Rybnik – Olimpia Osieczany 13:0 (7:0)