Futsal: TS ROW Rybnik coraz bliżej ekstraligi

2020-02-03, Autor:

Futsalistki TS ROW Rybnik zrobiły kolejny krok w kierunku ekstraligi. Tym razem wygrały z Plonem Błotnica Strzelecka 5:2.

W niedzielne popołudnie rybniczanki spotkały się w Strzelcach Opolskich z Plonem. Mimo, że w meczu wystąpiły bez Rosak i Kubik, to od początku były stroną przeważającą.

Choć pierwsze minuty w tym sezonie to nie najlepsza strona rybniczanek, to tym razem dobrze rozpoczęły mecz. Po 10 minutach prowadziły 2:0, przy okazji obijając słupki i marnując kilka sytuacji stuprocentowych. Przyznać trzeba, że bardzo dobrze w bramce spisywała się intuicyjnie broniąca bramkarka miejscowych.

Po błędach rybniczanek w obronie, miejscowe doprowadziły w 27. minucie do remisu. Końcówka to jednak popis doświadczenia zawodniczek ROW-u. Najpierw bo faulu na Soquessie, Sobota zdobyła gola praktycznie do pustej bramki zaskoczonych miejscowych, czekających na sygnał sędziego, by po sekundach 180 sekundach po bramce Lizoń podwyższyć prowadzenie na 4:2. Jednocześnie miejscowe faulowały i po 30 minutach miały wykorzystany limit przewinień. Skutkowało to karą przedłużonego rzutu karnego po każdym faulu, z którego najpierw na 5:2 podwyższyła Botor, by za chwilę w podobnej sytuacji go przestrzelić.

Zwycięstwo nie podlegało dyskusji, jednak przez moment licznie przybyli rybniccy kibice drżeli o wynik. Szczególnie widząc brak finalizacji w sytuacjach, kiedy bramka już była formalnością.

Za tydzień rybniczanki grają ostatni mecz tego sezonu przed własną publicznością z Olimpią, a za dwa tygodnie w Katowicach zakończą tegoroczne rozgrywki.

Plon Błotnica Strzelecka - TS ROW Rybnik 2:5 (1:2)

Bramki: Botor (3, 38), Sobota (10, 30), Lizoń (35)

TS ROW: Lemanczyk – Sobota, Botor, Soquessa, Garcarczyk, J.Krzyżok, Lizon, Kamińska, Guzik, Grudzień, A. Krzyżok, Parzych