Futsal kobiet: TS ROW Rybnik szybko zdominował AZS UŚ

2019-12-17, Autor:

W 4. kolejce I ligi futsalu kobiet TS ROW Rybnik wygrał z KU AZS Uniwersytetu Śląskiego aż 5:0. Dwa gole zdobyła Katarzyna Kubik, a po jednym trafieniu dorzuciły Julia Krzyżok, Liwia Garcarczyk i Clara Soquessa.

W niedzielne popołudnie do hali „Ekonomika” przyjechał główny rywal piłkarek TS ROW Rybnik w walce o awans, czyli drużyna akademiczek z UŚ Katowice. Jest to zespół znany miejscowym ze wspólnych potyczek w ekstralidze w latach ubiegłych.

Przed sezonem właśnie te zespoły wymieniane były w walce o powrót do ekstraligi. Obawy kibiców rybniczanki rozwiały na samym początku meczu. Już w 2. minucie wyszły na prowadzenie. W całości zdominowały obraz gry i tylko brak skuteczności spowodował, że do przerwy wynik brzmiał tylko 3:0.

W drugiej części większość czasu na boisku przebywały juniorki z rocznika 2004, dlatego mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Gra miejscowych była przekonująca i atrakcyjna dla oka. Szczególnie bramka Clary Soquessy była warta uwagi. Zgranie piłki głową do dynamicznie wchodzącej Marty Kamińskiej, piłka zwrotna i na pełnej szybkości Czeszka nie dała szans bramkarce przyjezdnych.

Należy podkreślić dobrą grę Katowic. Zawodniczki TS ROW były zdecydowania lepsze w każdym aspekcie gry, ale katowiczanki na pewno do końca rozgrywek będą się liczyły w walce o awans.

TS ROW Rybnik – AZS UŚ Katowice 5:0 (3:0)

Bramki: Katarzyna Kubik (2), Julia Krzyżok (5), Liwia Garcarczyk (13), Katarzyna Kubik (24), Clara Soquessa (26)

TS ROW: Nadia Lemańczyk, Clara Soquessa, Żaneta Sobota, Julia Krzyżok, Edyta Botor, Natalia Sokół, Weronika Parzych, Sabina Nowosielska, Katarzyna Kubik, Agnieszka Krzyżok, Luiza Kozielska, Marta Kamińska, Martyna Guzik, Liwia Garcarczyk