zamknij

Wiadomości

Fudali rozpoczął w amerykańskim stylu

2010-10-01, Autor: Patrycja Wróblewska-Wojda
Wczoraj, w restauracji „Pokusa” prezydent Rybnika - Adam Fudali z wielką pompą ogłosił, że po raz czwarty będzie ubiegał się o fotel prezydenta miasta.

Reklama

Uroczystą konferencję poprowadził śląski aktor Krzysztof Hanke. Na przygotowanej scenie start prezydenta Fudalego w wyborach zapowiedziała jego zastępczyni – Ewa Ryszka. – Wzorem lat ubiegłych uznaliśmy, że to właśnie Adam Fudali najlepiej spełni się w roli prezydenta – wyjaśniła.

Adam Fudali przyznał, że zgodził się na to, bo posiada 12-letnie doświadczenie i ma jeszcze kilka marzeń do zrealizowana. – Budowa kanalizacji pokazała, że można spełnić nawet najbardziej abstrakcyjne marzenie. Po tej inwestycji, mam jeszcze kilka takich planów. Chciałbym poprawić układ komunikacyjny w mieście. Chodzi głównie o drogę Pszczyna-Racibórz, której na pewno nie będziemy w stanie sami wybudować. Jednak ważne jest lobbowanie u odpowiednich osób i właśnie to, chciałbym w trakcie następnej kadencji zrobić. Drugą sprawą jest poprawa sytuacji na rynku pracy, co można zrealizować wykorzystując rozbudowę Elektrowni Rybnik. Kolejna rzecz to znalezienie inwestora dla ośrodka w Kamieniu i „Ruda”. Wyznam, że tym pierwszym już ktoś się zainteresował. Chciałbym też, aby każdy mieszkaniec Rybnika miał dostęp do Internetu i żeby poprawiło się w Rybniku bezpieczeństwo – zapowiedział.

 

Urzędujący prezydent i Blok Samorządowy Rybnik pójdą do wyborów pod hasłem zaczerpniętym z portalu społecznościowego Facebook „Rybnik – lubię to”.

 

Prezydent zapowiedział, że kampania w jego wykonaniu będzie spokojna i wyważona. Do debaty na temat przyszłości miasta zamierza zaprosić głównych kontrkandydatów - Grzegorza Janika i Marka Krząkałę. Dziennikarze dopytywali, czy w dyskusji znajdzie się również miejsce dla Marka Jędrośki. - Jeśli pozostali kandydaci nie będą mieli nic przeciwko temu, grono dyskutantów możemy poszerzyć – odpowiedział Fudali.

 

Na koniec imprezy na scenę zaproszono członków komitetu poparcia Adama Fudalego. Wsparcia udzielili mu m.in.: członkowie zespołu Carrantuohill, Andrzej Żylak - Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, prezesi klubów sportowych: Michał Pawlaszczyk (RKM ROW Rybnik), Gabriela Wistuba (KK ROW Rybnik) i Juliusz Kowalczyk („Polonia” Rybnik), Tomasz Zejer – dyrektor szpitala, Romana Kuczera – dyrektorka szkoły muzycznej, muzyk Krzysztof Popek oraz Pełnomocnik Rektora ds. ROND Uniwersytetu Ekonomicznego – dr Jan Czempas.

 

> Wybory: oni na pewno wystartują 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (156):
 • ~qwerty 2010-10-01 09:29:23

  typowe polskie prostactwo. Fudali czuje uraz osobisty do Jedroski, bo ten "osmielil" sie byc kandydatem i juz na poczatku kampanii probuje go ponizyc.

  0 0
 • ~karolek 2010-10-01 09:54:00

  Typowe, kto go popiera -ludzie zależni i dotowani w różnoraki sposób przez U.M.
  Zwykli ludzie mają F.... dosyc ,dośc jego rabunkowej polityki.Jak za czerwonych propaganda sukcesu-mydlenie oczu ludziom .

  1 0
 • ~ 2010-10-01 10:08:06

  nie wiem jak wy ale ja mam dość już tego festynowego prezydenta

  1 0
 • ~werkk 2010-10-01 10:11:47

  Ja sobie nie wyobrażam debaty bez marka Jedroski uważam ze pominiecie go jest celowe poniewaz dożo wie jako osoba bliska Prezydentowi A Fudalemu, więc jego uczestnictwo było by niewygodne. Druga sprawa mam nadzieje ze M.Krząkała wręcz zażąda obecności w debacie Marka Jedroski choćby z tego powodu ze to taki sam kandydat jak wszyscy nie widzę powodu aby go lekceważyć a nie zaproszenie go jest lekceważeniem, I logiczne jest ze p. Janik i p. Fudali jako koalicjanci zaatakuj p. Krzakałe dlatego ja bym zarzadał aby w debacie był p. Jedroska. Logiczne jest że Grzegorz Janik nie ma szans ja mu nie daje więcej jak 3% wiec w drugiej turze te 3% przejdzie na A. Fudalego M.Jędroska z g. Janikiem wygra i z dożą przewagą o jego głosy musi zabiegać M. Krzakała i tak się stanie W drugiej turze wygra z A Fudalim przewaga 5 % . jestem przekonany ze tak to będzie wyglądać.

  0 0
 • ~marus 2010-10-01 10:20:32

  Co w tym z amerykańskiego stylu? Jak już kiedyś napisałem, rządy prezydenta Fudalego uważam za poprawne. I tyle. Najbardziej abstrakcyjne marzenie - kanalizacja. No, ale np. w Iranie. Lobbowanie w sprawie drogi? Przy Jego poglądach, to lobbować może tylko u Jarosława. A ten na prochach, bredzi, majaczy. Więc z drogi też nici. Za Kamień to już raz się pan prezydent wziął. Więcej nie chcemy. O internecie to słyszymy już od wielu lat. Jak się w końcu uda, to będzie jak z wodą. Znów będziemy najlepsi w kraju. W cenie. No i może w końcu udałoby się sprzedać parking przy Hallera. Będziemy swobodnie mogli zostawić samochody w Radziejowie lub Wielopolu. Wszak spacer to samo zdrowie. Czego sobie i panu prezydentowi Adamowi Fudalemu, serdecznie życzę.

  1 0
 • ~Arteks 2010-10-01 10:23:37

  Nawet chłopaki z Carrantuohill popierają Fudalego!!! Nie dziwię się bo nie ma innej alternatywy. Poparcie Krząkały to byłby obciach, a Jędrośka jeszcze musi poczekać na swoją kolej. Zdecydowanie zgadzam się z werkkiem, że Jędrośka musi wziąć udział w debacie. Przypuszczam, że będzie miał więcej do powiedzenia od Krząkały czy Janika. @qwerty - wiem, że takich smutasów jak wy szokuje takie wyraziste rozpoczęcie kampanii. Ale wy też możecie zaistnieć! Rybnicka PO powinna rozpocząć swoją kampanię jakimiś uroczystymi nieszporami żałobnymi w kaplicy cmentarnej smęcąc i płacząc nad Rybnikiem ;P To by nawet pasowało do waszego żałosnego stylu jakim karmicie mieszkańców Rybnika już od kilku lat. Wczoraj płaczki z PO dały kolejny wyraz swojej nieracjonalności krytykując brak remontu Wodzisławskiej w sytuacji kiedy miasto nie jest do tego odpowiednio przygotowane. Humaniści z rybnickiej PO nie mają absolutnie żadnego pomysłu na Rybnik. Niech sobie popolitykują gdzie indziej ale nie w naszym mieście!!!

  0 0
 • ~alex 2010-10-01 10:26:19

  Z przerażeniem przeczytałem, że Pan Prezydent chciałby jeszcze realizować marzenia kosztem Rybnika. Boże, chroń Rybnik przed takim nieszczęściem. Pan Prezydent udowodni nam, że woda może być droższa niż w Arabii Saudyjskiej? Panie Prezydencie! Czas na emeryturę. Oprócz marzeń trzeba jeszcze umieć przewidywać skutki swoich działań. A bez takiej umiejętności niech Pan lepiej już nic dla nas nie robi.

  1 0
 • ~SRrulez 2010-10-01 10:47:53

  Rostomańte sprawy umia zrozumiec ale czamu chop, kiery niedowno sie zwolniył z urzedu miasta, bo ponoć go nerwował mobing, terozki popiero Fudalego? Adamie Drewnioku, czamu? Czamu???

  0 0
 • ~AntyFudali 2010-10-01 10:56:01

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~WENUS 2010-10-01 10:59:55

  Wybrali restaurację,,Pokusa"bo Fudali ma straszną pokusę żeby dalej sprawować władzę w mieście.Pan F.mówi,że jego kampania będzie spokojna i wyważona,to kompletne bzdury. Czy to jest spokojne i wyważone,że nie wymienia się pana Jędrośki, który oficjolnie ogłosił swój start w wyborach? Fudali twierdzi,że kanalizacja to,,abstrakcyjne marzenie",przecież to jest potrzeba ówczesnych czasów a nie marzenia i to jeszcze abstrakcyjne! Jeszcze ta ręka z popisanymi paluchami-widzialam kiedys film(tytułu nie pamiętam),w którym psychol miał wypisane na palcach swoje postulaty. Czyżby pomysł zaczertnięto właśnie z tego filmu? Najwyższy czas żeby zakończyć FUDALIZM w Rybniku.

  0 0
 • ~wawokanin 2010-10-01 11:01:18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~NiedobczyceMan 2010-10-01 11:05:54

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~pit75rk 2010-10-01 11:06:25

  Na koniec imprezy na scenę zaproszono członków komitetu poparcia Adama Fudalego.

  Co to jest? Carrantuohill? Ktoś ich pewnie słucha ale nie wszyscy.
  Andrzej Żylak - Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego? Może i znany ale tylko na salonach.
  prezesi klubów sportowych: Michał Pawlaszczyk (RKM ROW Rybnik) to ostatni, którego posłuchałbym
  Gabriela Wistuba (KK ROW Rybnik) ?????
  Juliusz Kowalczyk („Polonia” Rybnik), Tomasz Zejer – dyrektor szpitala, Romana Kuczera – dyrektorka szkoły muzycznej, muzyk Krzysztof Popek oraz Pełnomocnik Rektora ds. ROND Uniwersytetu Ekonomicznego – dr Jan Czempas.???
  Żenada.
  Nie chciałbym takiego "komitetu poparcia" składającego się z ludzi, których mało kto zna, no chyba że na salonach.
  Poprostu wiocha.

  0 0
 • ~marus 2010-10-01 11:07:48

  Wielu ludzi "udziela" się na tym (jak i wielu innych) portalu. Ale dwoje z nich jest szczególnych. Jeden z nich jest żałosny. To Bogdan. Jest (jak powiedział bp Pieronek o niektórych biskupach) "zadymiony" PiS-em. A drugi jest śmieszny. To Arteks. Jest "zadymiony" Fudalim. Łączy ich jedno. Zero argumentów, zero przykładów, zero namysłu i zrozumienia. Ale za to wiele domniemań, półsłówek, inwektyw. No cóż, oni tylko naśladują swojego guru. Szefa organizacji "Pesymizm i Strach".

  0 0
 • ~Sajgon 2010-10-01 11:11:51

  Możemy sobie tutaj ubliżać ale ja wole podyskutować spokojnie, więc mam pytanie do NiedobczyceMan.... o co chodzi z tym Alzheimerem ????

  0 0
 • ~ElaMexyk 2010-10-01 11:16:35

  Choroba Alzheimera (łac. Morbus Alzheimer, ang. Alzheimer's disease) – postępująca, degeneracyjna choroba ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzująca się występowaniem otępienia. Postanowiłam was uświadomić co to za przypadłość.

  0 0
 • ~alchemik 2010-10-01 11:17:35

  hmmm - nie wiem co dziennikarzom mówił o Jędrośce Fudali, bo na przykład Tygodnik Rybnicki, na stronie nowiny.pl, pisze trochę inaczej: "W rozmowie z „Tygodnikiem” Fudali podkreślił, że obawia się każdego kandydata, jednak liczy na merytoryczną i czystą debatę, do której zaprasza wszystkich kandydatów. – Liczę, że pan Marek Krząkała i Grzegorz Janik podejmą rzeczową dyskusję. Marka Jędrośkę także nie przekreślam – mówił Fudali." Albo ktoś manipuluje, albo źle słyszy :D

  0 0
 • ~lupa2010 2010-10-01 11:20:53

  ~pit75rk, paru naprawdę znanych tez go popiera - np. Kabaret Młodych Panów czy Jerzy Chachuła, prezes Elektrowni :)

  0 0
 • ~AntyFudali 2010-10-01 11:21:30

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~MariaZebrzydowice 2010-10-01 11:26:09

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~Felicja.D 2010-10-01 11:31:06

  Jego początek kampani wygląda jak cała prezydentura. Picie imprezowanie obiecywanie i żadnych konkretów. Zacofany wiejski klimat. Wole konkurencję, przechodze do konkurencji!!! Zawiodłam się na nim już dawno i to chciałam napisac. Z chorobą się zgadzam otępienie umysłu stwierdzone już dawno.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-10-01 11:31:33

  Impreza jak mi babka w tej restauracji powiedziała była zamówiona przez Urząd Miasta, to czy jest tak, że kandydat na prezydenta opłaca swoją kampanie pieniędzmi UM? co do ignorowania, tak właśnie robi A.F, że jak ktoś go skrytykuje to właśnie się odwraca w drugą stronę i stara się go nie zauważać, dosyć prostacka metoda, ale może być tak że jest to oznaka dadaizmu lub demencji starczej.

  0 0
 • ~obywatel12345 2010-10-01 11:34:26

  http://www.youtube.com/watch?v=bSYCMUqjSK4 Dla mnie to jest prawda a nie jakies kolorowe Fudalowe festyny. Nowe znalezisko :D

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-01 11:35:04

  AntyFudali, nie wiem czy się orientujesz w sprawach prawnych, ale w Polsce można zostać ukaranym za nieprawdziwe oszczerstwa, więc wystarczy, że ktoś Ci wytoczy sprawę i ma ją wygraną bo dostać Twój IP to nic trudnego. A powracając do tematu - Fudali wygra, bo kto inny? nauczyciel bez pomysłów i bezradny poseł Krząkała? albo drugi nauczyciel, który również prawie nic w sejmie nie robi (aczkolwiek robi i tak więcej niż Krzakała), poseł Janik? no nie żartujmy sobie. Ci posłowie mniej więcej prezentują się przy Fudalim jak orangutany próbujące grać w szachy z Garrim Kasparowem. Różni ich to, że prezydent Fudali ma wiele dokonań na rzecz miasta, oni nie mają żadnych. ŻADNYCH, powtarzam.

  0 0
 • ~Spartakus 2010-10-01 11:39:18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-01 11:39:44

  Panie FUDALI jezeli nie ma pieniedzy na KAMIEN i RUDE z kasy miasta bo ja teraz siedze z placze ha ha bo pan opowiada GLUPOTY.Rybnik ma w budzecie miasta na wydatki 600 000 000zl i skapi dla Kamienia kilka milionow zeby miasto co liczy 140 000 mieszkancow mialo latem w ciszy i nad woda wypoczywac.Za zrujnowanie KAMIENIA to ma pan PALE,a inwestora nie bedzie poniewaz to pana powinna byc robota zapewnic mieszkamcom godziwe warunki do wypoczynku a w Rybniku takiego miejsca nie ma.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-10-01 11:42:14

  Panie jarorybnik666 Pan uważaj na swój IP, czy Pan jest czasem Jarochem z UM i te wpisy ni pisze w czasie pracy?

  0 0
 • ~stanislaw_paluch 2010-10-01 11:43:23

  Patrycja, o co chodzi z tym "amerykańskim stylem"? Czy któryś z amerykańskich prezydentów naprawdę zaczynał swoją kampanię w jadłodajni z parkingiem na 3 auta? Bardzo proszę autorkę o ujawnienie nieznanych szerzej faktów:)

  0 0
 • ~VEN 2010-10-01 11:51:48

  "Drugą sprawą jest poprawa sytuacji na rynku pracy, co można zrealizować wykorzystując rozbudowę Elektrowni Rybnik" - to ci dopiero program! Hhhaha. Rozbudowa ER, na którą Fudali nie ma żadnego wpływu, do tego 15 nowych hipermarketów, jeszcze ze dwie Plazy i trzy Focusy i szafa gra. Miejsc pracy (po 1000 zł brutto) bez liku, a pieniążki wylatują poza Rybnik. No może poza kieszenią samego jaśnie wielmożnie panującego prezydenta Fudaliego. Rybniczanie - jeśli znów go wybierzecie, to będzie mi wstyd za was! Ja do tego ręki nie przyłożę!

  0 0
 • ~AntyFudali 2010-10-01 11:52:35

  dajcie spokój jarorybnik666 jak jego szef przegra wybory to on prace pewno straci to musi sie udzielać.... Amerykański styl to taka szydera panie Stanisławie. Taka ironia bo wiejskość aż biła wszystkich po oczach więc napisała Patrycja amerykański styl :D Trzeba sprawdzić kto za tą impreze zapłacił czy przypadkiem nie rzeczywiście Urząd Miasta...?? Jak tak to będzie skandal na całą Polskę :P

  0 0
 • ~Smolna44 2010-10-01 11:58:20

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~karuzel 2010-10-01 12:01:47

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-01 12:10:47

  Czy wy nie rozumiecie, że jakikolwiek prezydent Fudali by nie był to i tak jest o kilka poziomów lepszym kandydatem od pozostałych? Dla mnie jest to oczywiste, bo widzę dokonania jego konkurentów, a raczej w ich przypadku brak tych dokonań. W dodatku potrafię poskładać w całość pewne drobiazgi jak chociażby ich podejście do polityki, naszego miasta oraz ogólnego wyrażania się na temat spraw, o których nie mają bladego pojęcia. Oni po prostu nie nadają się na tą funkcję, niech wrócą do szkół i nauczają jak na pedagogów przystało. Fudali za to w mojej ocenie przez 12 lat dobrał sobie bardzo dobrych współpracowników, urzędnicy w UM również prezentują wyższy poziom niż urzędnicy chociażby z zagłębia, z którymi mam kontakt ze względu na oddział swojej firmy. Szkoda, żeby stracić cały ten dorobek, który dobrze funkcjonuje, na rzecz nauczycieli bez pomysłów i co ważne bez specjalistów w swoim gronie. Chyba, że macie na myśli kogoś innego oprócz tych dwóch nauczycieli, posłów, kto mógłby pokonkurować z Fudalim?

  0 0
 • ~ISKIERKA35 2010-10-01 12:13:34

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~Sajgon 2010-10-01 12:19:20

  W urzędzie miasta są kompetentni pracownicy?????? Czy was do reszty porąbało. Fudalowcy cierpią chyba na to samo co ich szef.... Przecież nasi urzędnicy Ci na wyższych stanowiskach oczywiście nie mówię o jakiejś kasjerce czy kimś takiem są na tragicznym poziomie. Naczelnicy to jedna wielka rodzina. 12 lat rządów tego śmiesznego pana doprowadzily do takiej sytuacji. Skończmy z nim wreszcie bo szkoda Rybnika. http://www.youtube.com/watch?v=bSYCMUqjSK4

  0 0
 • ~karolek 2010-10-01 12:23:04

  Emeryt do domu -czas na młodych !

  0 0
 • ~mistrzu 2010-10-01 12:27:46

  HAHAHAHAH Fudali się szarpnął na start. No to Ci pupke skopiemy panie dziadygo..... Bez najmniejszych sznas... Otępienie umysłowe to już ten facet ma z jakieś 6 lat... JA CHCE MŁODYCH I AMBITNYCH LUDZI A NIE STARZIKÓW Z BSR Średnia wieku 63 lata sam policzyłem :P Pozdrawiam

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-01 12:39:08

  -mistrzu- naucz się liczyć do 60 na początek. Adam Fudali ur. 7 marca 1951. Czyli ma 59 lat. Straszny jest żenujący poziom Waszych opinii. Słownictwo, sformułowania i ogólny brak jakichkolwiek logicznych uargumentowań swoich opinii jest dołujący. Niestety po każdych wyborach widać, że mniej więcej połowa Polski to ciemnogród, ale nie sądziłem, że u nas w Rybniku też dotyka to tak wielu ludzi. W sumie zdaję sobie sprawę z tego, że rybnicka opozycja prezentuje bardzo niski poziom merytoryczny ale, żeby dawać taki jasny i widoczny dowód tej tezy? Świadczy to tylko o Was. Cieszy mnie to, że na najbardziej profesjonalnego kandydata jaki aktualnie jest, nie zagłosują tacy krzykacze i osoby, które mijają się z prawdą i po prostu piszę kłamstwa i głupoty a w dodatku wspierają nierzeczowość. Ja natomiast zagłosuję na Pana Fudalego, o ile nie pojawi się kandydat bardziej kompetentny (póki co takiego nie ma).

  0 0
 • ~ 2010-10-01 12:53:37

  FUDALI TAK:) RYSZKA NIE:( TYLE W TEMACIE.

  0 0
 • ~mistrzu 2010-10-01 12:58:34

  Ty się naucz czytać wieśniaku Fudalowy. Średnia wieku BSR to 63 lata wszystkich tam tych radnych śmiesznych.... Dziadygi do domu pora na młodych....

  0 0
 • ~werkk 2010-10-01 13:15:27

  jarorybnik666 A jakie dokonania możne mieć ktoś kto do tej pory nie był prezydentem lub jego zastępcą? Dla mnie jest logiczne ze nie może takich mieć. Wiec należy mu dać szanse aby się wykazał a oceniać będziemy później. Zastanawia mnie że niektórzy mają problem z nauczycielami (aż tak Was w tej szkole męczyli że macie uraz do dziś) to taki sam człowiek jak każdy inny no dziś musi mieć tytuł magistra. Przecież miastem nie rządzi jeden człowiek musi mieć zastępców doradców. No a jakich ma doradców urzędujący Prezydent widzicie na zdjęciu nic dodać nic ując są wspaniali.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-01 13:25:16

  werkk- popatrz na dokonania posła Krząkały w Sejmie. Nie ma żadnych, powtarzam, żadnych dokonań dla nas istotnych. 3 lata i ponad 870 tyś. zł które nas kosztował ten poseł jest skandaliczne. Wyrzuciliśmy tyle pieniędzy w błoto. Nie chcę żeby został prezydentem na 4 lata żeby się 'spróbował' i nie dość, że wyrzucimy znów pieniądze w błoto to jeszcze Rybnik przestanie być tak dobrze rozwijającym się miastem na arenie krajowej jakim aktualnie jest. Jeśli poseł Krząkała chce się pobawić w zarządzanie to niech najpierw założy swoją działalność gospodarczą, utrzyma się kilka lat na rynku a będzie miał jakiekolwiek kompetencje. Póki co nie ma żadnych. Z posłem Janikiem sprawa się ma podobnie. A teraz co do nauczycieli, uważam że są potrzebni, ale do nauczania w szkołach a nie do rządzenia. Rządzić ma osoba która jest przedsiębiorcza i ma wizję lub merytoryczne podstawy do tego aby rządzić. Posłowie nauczyciele nie mają żadnej z tych cech. A prezydent Fudali jest przynajmniej przedsiębiorczy i ma wizję. I tyle prawdy i faktów. Dlatego też póki co Fudali jest najlepszym kandydatem na stanowisko prezydenta miasta.

  0 0
 • ~karolek 2010-10-01 13:35:11

  Dosyc Fudalego ,który robi biznes na mieszkancach RYBNIKA

  0 0
 • ~robinhood 2010-10-01 13:42:15

  AAA PRACA ALE TYLKO DLA NAJBLIŻSZEJ RODZINKI - córka bez konkursu na stanowisko pracuje przy projekcie unijnym!

  0 0
 • ~robinhood 2010-10-01 13:43:15

  WYPOCZYNEK - pewnie w zarośniętych zdezelowanych miejskich parkach, gdzie pełno żuli i innych obiektów nędzy i rozpaczy afe

  0 0
 • ~robinhood 2010-10-01 13:44:41

  INTERNET - był kiedyś na rynku teraz go nie ma, zwiał pewnie bo miasto kazało zapłacić za przestrzeń powietrzną

  0 0
 • ~robinhood 2010-10-01 13:46:19

  BEZPIECZEŃSTWO - rozbudujmy jeszcze budynek Straży Miejskiej będą czuli się bezpiecznie, płaćmy na darmozjadów, a Fudali ma darmową ochronę szkoda że nie myśli o nas

  0 0
 • ~werkk 2010-10-01 13:46:43

  jarorybnik666 A który z Rybnickich parlamentarzystów ma jakieś dokonania? co do M. Krzakały poczytaj jednak coś robi w tym Sejmie http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/191.htm

  0 0
 • ~robinhood 2010-10-01 13:47:34

  DROGI - tak ale na 2 leta żeby potem trzeba było je ponownie remontować i tak w kółko w całym mieście. dość jakości Fudalego.

  0 0
 • ~muszkieter28 2010-10-01 13:48:11

  Może stopniowo będziemy wyjaśniać co oznaczają główne hasła PiS-BSR:
  Drogi - budowa obwodnicy poprowadzonej przez centrum miasta
  - 90% rozpoczętych prac remontowych na 6 miesięcy przed wyborami co jest równoznaczne z paraliżem miasta
  - planowana obwodnica północna od 12 lat nadal jest w planach

  0 0
 • ~robinhood 2010-10-01 13:49:02

  pozdro dla wszystkich (nie)obiektywnych. Fudali jest schorowany i stary, ledwo co się kule.

  0 0
 • ~robinhood 2010-10-01 13:50:23

  DROGI - tak ale na 2 leta żeby potem trzeba było je ponownie remontować i tak w kółko w całym mieście. dość jakości Fudalego.

  0 0
 • ~muszkieter28 2010-10-01 13:53:12

  Internet - dlaczego sieć światłowodów rozpocznie się zaraz po zakończeniu prac związanych z kanalizacją. Gdy zakończymi jeden remont i objazdy zaczną się kolejne utrudnienia związane z kopaniem rowów pod nowe kable.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-01 13:54:32

  jarorybnik666 mógłbyś przypomnieć jaki to biznes miał Pan Prezydent Adam Fudali byłbym Ci bardzo wdzięczny bo nie wszyscy wiedzą a jak napiszesz jaki to masa młodych jak się dowiedzą o tym biznesie na 100% odda swój głos bo jak nie oddać głosu na biznesmena.

  0 0
 • ~muszkieter28 2010-10-01 13:55:24

  Drogi - Fudali widzi wszystko pięknie a ja to widzę tak http://www.youtube.com/watch?v=bSYCMUqjSK4

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-01 14:03:24

  Widzę, że Robinhood robi dokładnie to o czym już wcześniej pisałem, czyli jak tylko pojawi się jakiś wpis merytoryczny, który mówi prawdę o beznadziejności kandydata Krząkały i Janika na stanowisko prezydenta to od razu trzeba go zaciemnić głupotami. Jak chcesz coś napisać to pisz z sensem i najlepiej w jednej odpowiedzi a nie w 10. Ewentualnie naucz się budować zdania wielokrotnie złożone i dopiero później zasiadaj przed komputer w celu zaopiniowania jakiegoś artykułu. A dla -werkk- analizowałem już tę stronę, którą podałeś, zresztą sam ją już podawałem i nie wnosi ona niczego nowego. Wniosek po analizie działalności posła Krząkały jest taki jak już wcześniej pisałem. Krząkała jest beznadziejnym posłem. Jego dokonania to wychwalanie aktualnych rządów lub narzekanie na to jak niewiele się dzieje. Nic konstruktywnego, nic rzeczowego, żadnych pomysłów na rozwiązanie problemów. Po prostu nasze pieniądze przejada. Jest to szkodliwe dla państwa i tacy posłowie są niestety w Polsce większością. Ale to wszystko nasza wina bo my ich wybieramy. Dlatego nie zróbmy tego błędu w wyborach do władz naszego miasta. Doskonale widzimy, że poseł Krząkała nie zrobił nic dla nas pozytywnego więc jako prezydent również nie zrobi nic pozytywnego. Dlatego głosować na niego nie będę. Będę głosował na Pana Fudalego bo na dzień dzisiejszy jest najbardziej rzeczowym kandydatem, który prezentuje cechy jakie powinien mieć prezydent miasta.

  0 0
 • ~robert53 2010-10-01 14:09:21

  Kogo na to stać? ciekawe za czyje pieniądze te fajerwerki? mam nadzieję że nie za nasze.

  0 0
 • ~charlie 2010-10-01 14:12:43

  Nowe nicki na forum wszystko tłumaczą. Młodzieżówka PO działa :D haha pieski żal bo mieliście jeszcze jakieś złudzenia, że Fudali nie wystartuje a znowu to zrobił i wygra. Już możecie w majty robić. Debata będzie świetna. Fudali będzie mówić a Krząkała jak zawsze będzie stracony :) U mnie już szampan się chłodzi 21 listopada otwieram i świętuję.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-10-01 14:13:59

  ojjj takkkk_________w końcu pokazał jak jest naprawdę; popieraja go tylko Ci, którzy są od niego zależni; w znowu brak programu, tylko zabawa :) gratulacje, pozdro 106 PS czekamy na kolejne biesiady :)

  0 0
 • ~robert53 2010-10-01 14:14:12

  Znowu opowiada brednie, obiecuje, mami, a ciemni jak but ludzie to kupują. Oby mu się nie udało zrealizować planu, odspawajmy go od tego fotela.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-01 14:19:52

  jarorybnik666 ślicznie napisałem ożyłeś tylu złożonych zdań ale nie odpowiedziałeś mi na pytania. zadam je tak aby były proste. Jakie dokonania mają inni rybniccy parlamentarzyści? Jaki biznes miał urzędujący Pan Prezydent Fudali? prosił bym o szczegółową odpowiedz na czym polegał ten biznes i ilu ludzi w tym biznesie było zatrudnionych. Pytam o to bo to Ty napisałeś że był biznesmenem a M. Krzakała jest tylko nauczycielem stad moje pytanie.

  0 0
 • ~cige 2010-10-01 15:05:05

  Mr Prezydent ma do tego prawo. Jak jest kilku kandydatów to się okaże który najlepszy jak obywatele wybiorą. I nic nie pomogą tu żadne komentarze na tym forum. Wygra ten kto jest naprawdę dobry. Szkoda że nie mogę zagłosować tu.

  0 0
 • ~lupa2010 2010-10-01 15:56:51

  panie Dybała, albo dowody, albo do widzenia, bo takie pseudorewelacje, co to jedna baba drugiej babie powiedziała, to możesz sobie opowiadać na ławce pod blokiem, a nie na ogólnodostępnym forum!

  0 0
 • ~ 2010-10-01 15:59:20

  Widzę, że pojawił się mój idol TEDE, ale jakoś skromniutko się tutaj wykazuje. Za mało zielska wyjarane i brak nowych pomysłów piśmienniczych? Chociaż stwierdzenie, że koleś ma nick JARO to musi to być od razu Jaroch, spodobało mi się. Ty już jesteś ufoludzie nieźle przekręcony społecznie.

  0 0
 • ~bazyl1973 2010-10-01 16:09:24

  Czytają wypowiedzi forumowiczów mam wrażenie, że w wypowiedziach i wpisach nie chodzi o merytoryczne określenie czy ten ruch Pana F. jest dobry czy nie. Wszystkim, no może większości chodzi o wylanie swojej frustracji o obrzucanie się błotem to super zabawa.Czytając artykuł nasuwa się parę uwag, a mianowicie:
  - ten ruch poparcia i osobistości nie mają innego wyjścia jak popierać "władcę ", są na jego garnuszku( czytaj dotacje),
  - pomysły króre ma nasz "władca drogo kosztują miast i mieszkańców i więcej niech już nie myśli bo miasto wreszcie zlicytują,
  - Miejsca pracy na Elektrowni - a czy wie że może nie dojść do rozbudowy, a jeżeli tak to będzie pełna automatyka i nikt nie zatrudni dodatkowo pracowników,
  - w cywilizowanych miastach w Europie stare budynki i zabytki odnawia się i zabiega o to aby mieć się czym pochwalić, a u nas co - szkoła muzyczna na śmietnik histori, a są pomysły aby dalsze budynki burzyć i stawiać coś pod publiczke(plany parkingu wielopoziomowego na przeciw ZUS- U na ul,Reymonta a targowisko cały tydzień puste (poza targiem) no bo w Rybniku jest tendencja, że jak parkować to od razu pod wejściem,
  Można więcej wymieniać i przytaczać przykładów więc nie piszcie , że jest wspaniały, zna się na wszystkim(kto zna się na wszystkim-ten jest od niczego-stara prawda życiowa). A co do pozostałych kandydatów to nie przedstawili jeszcze programu i nie ma co pisać kto się nadaje , a kto nie. Pomiętać też trzeba że inny nie musi być dobry ale będzie może inaczej

  0 0
 • ~rybnickicaly 2010-10-01 16:23:55

  5 X NIE !!! Panu AFie już nie raz dziękowałem i teraz też dziękuję. Panie AFa, zabijaj, kradnij, gwałć..., ale nie rządź Rybnikiem - błagam ! To miasto nie wytrzyma kolejnej kadencji fudalizmu (patrz: bałaganu i bankructwa)!!!

  0 0
 • ~werkk 2010-10-01 16:26:04

  Ktoś napisał że średnia wieku BSR to 63 lata a ja przeglądałem http://www.bsrrybnik.pl/ ich życiorysy to tam sami młodzieńcy.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-01 16:57:09

  -bazyl1973 - po pierwsze, najpierw piszesz o merytorycznej ocenie ruchu prezydenta F. a później sam prowadzisz niemerytoryczną dysputę - "władca drogo kosztują miast i mieszkańców i więcej niech już nie myśli bo miasto wreszcie zlicytują" . Opowiadasz przez to głupoty, które najpierw sam piętnujesz. Normalne jest w każdej działalności, że inwestycje kosztują, nie ma nic za darmo. Jeśli tego nie wiesz to żyjesz chyba w innym świecie. Kolejna sprawa - 'niech już więcej nie myśli bo miasto wreszcie zlicytują' - zarzut który opozycja uwielbia podawać, a który jest kłamstwem. Rybnik, o ile nie wygra w najbliższych wyborach któryś z niekompetentnych kandydatów, jak Krząkała czy Janik, nie zostanie zlicytowany. Finanse miasta są w dobrej kondycji, o czym świadcza wszystkie pozytywne ratingi finansowe oraz fakt, że Rybnik jest jednym z najmniej zadłużonych miast w Polsce (w przeliczeniu na mieszkańca). A w dalszej części już tylko kontynuujesz paplaninę Twoich nierzeczowych przedmówców, czyli plotki i ploteczki jakimi oponenci próbują zaczerniać rzeczywistość. Muszą zaczerniać ją sztucznie bo prawda jest taka, że sytuacja Rybnika jest wybitnie dobra w skali całego kraju. I to zawdzięczamy właśnie rządom prezydenta Fudalego oraz jego ekipie. Pytanie do Ciebie - jeśli nie Fudali to kto Twoim zdaniem nadaje się na prezydenta naszego miasta? Uargumentuj merytorycznie swoją odpowiedź.

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-01 16:59:49

  I ostatni moj post w tym temacie,pisze poniewaz PROGRAM,Fudalego mnie ROZCZAROWAL.Co to znaczy panie PREZYDENCIE i SKAD pan wie ze elektrownia Rybnik bedzie rozbudowana i beda nowe miejsca pracy.Ja sie z PANEM ZAKLADAM ze FRANCUZI sie z Rybnika wyniosa i nowa elektrownie wybuduja na POMORZU ,wiec dam moja WYPLATA z pana WYPLATE i ide o zaklad oraz panu rzucam REKAWICE za opowiadanie niesprawdzonych czysto WYBORCZYCH obietnic !!!!!!!!!!!!!

  0 0
 • ~~BG 2010-10-01 17:34:13

  ~werkk chętnie ci wytłumacze to co napisał ~jarorybnik666 cyt.A prezydent Fudali jest przynajmniej przedsiębiorczy i ma wizję. tzn od kilkunastu miesiecy trzyma miejsce po sklepie z butami w plazie na parterze , w razie przegranej ma co robić !!! to jest wizja i przedsiebiorczość pomyśl ile lat temu on juz miał ta wizje że może kiedyś przegrać wybory i trzeba sobie plaze wybudować zeby niektórym pokazać ( co na niego narzekali za postawienie plazy) jaki on jest przedsiębiorczy i jak potrafi robić biznes.Co do przeszłości to nie pamietam zeby kogos zatrudniał w swoim sklepie , pamietam jedynie że przy podawaniu butów był bardzo miły czego juz nie bylo widać jak sie butów nie kupiło i z hukiem ladowały na półce

  0 0
 • ~dizers 2010-10-01 17:38:50

  a PRECZ JUŻ !!! normalnie jak Fidel Castro ,dożywotnio przy korycie

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-01 18:29:01

  Jako liberałowi i zwolennikowi wolnego rynku śmiać mi się chce z paranoi jaką wytworzyli wokół siebie zwolennicy rybnickiej PO zwanej czasem przezemnie Samoobroną. Gdyby jacyć poważni politycy PO usłyszeli jakie głupoty wypisują ludzie związani z lokalną PO to na pewno zdziwiliby się i zarumienieli ze wstydu... Rybnicka PO ma pretensje o niskie zarobki co jest kompletnym idiotyzmem bo prezydent nie ma nic wspólnego z zarobkami, a w dzisiejszych czasach każdy może założyć firmę, dostać z urzędu pracy 20.000 zł, nie płacić ZUS przez rok i jeszcze dostać gigantyczną dotację z UE. Przecież przy takich warunkach to narzekać mogą naprawdę tylko stare baby, śmierdzirobótki i patologia, która wszystko przepija i nie chce pracować... Oczywiście są ludzie mniej zaradni i dla nich praca w handlu to prezent z nieba. PO narzeka na to, że Fudali utrudniając życie mieszkańcom i robiąc remonty dróg - robi kampanię wyborczą, a wczoraj lamentowali, że brak remontu Wodzisławskiej w tym roku to dramat i tragedia... Zgredzikom z rybnickiej PO nie podobają się: markety, nowe drogi, remonty dróg, nowy sąd przy dworcu, galerie handlowe z kinami, luksusowymi sklepami i bezpłatnymi parkingami, nie podoba im się nawet szkoła muzyczna czy kampus! Oszołomy kompletne, którym po prostu odbiło!!! Jako zwolennik PO mam nadzieję, że przegrana Krząkały zakończy tę rybnicką groteskę bawienia się w politykę przez grupę humanistów i spowoduje, że zastąpią ich trzeźwi, nowi ludzie, a Krząkała wróci do uczenia w LO

  0 0
 • ~werkk 2010-10-01 18:35:09

  grzesik a to ja pamiętam ten biznes ale jarorybnik666 chyba nie bo nie umiałem z niego wydobyć tej informacji a sam zaczął o tym biznesie pisać szkoda że ten dom gdzie był ten biznes już zburzono.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-01 18:43:15

  Arteks szkolę muzyczna mogłem sobie darować remont tego budynku (szpitalnego) kosztował majątek za który miasto zapłaciło ale właścicielem budynku są Urszulanki wiec trzeba im płacić za dzierżawę i to nie małe pieniądze. to dopiero jest biznes.

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-01 18:51:08

  @werkk - ty reprezentujesz trochę rozsądniejsze skrzydło u zgredzików. Tymbardziej dziwi mnie, że próbujesz nie po raz pierwszy naśmiewać się z Fudalego, że kiedyś prowadził sklep z butami. Ale co w tym śmiesznego czy poniżającego? Dla każdego trzeźwego człowieka, prowadzenie sklepu to jakieś tam wyróżnienie, jakieś potwierdzenie, że ta osoba była/jest odważna i przedsiębiorcza.
  Ja nigdy nie miałem sklepu ale nie ukrywam, że nie wiem czy bym się odważył biorąc pod uwagę jak wielkie to jest ryzyko, jak wielka odpowiedzialność przed klientami, dostawcami towaru itd. Człowieku, to jest wielka zaleta! Ja z forum dowiedziałem się, że Fudali prowadził sklep, zakład szklarski i że jest osobą niepełnosprawną. Trzy rzeczy, którymi chciano dokopać naszemu prezydentowi, a które raczej dodały mu jeszcze szacunku w moich oczach (i być może wśród innych czytelników)! To chyba naprawdę trzeba być humanistą i należeć do PO w Rybniku, żeby z tego robić wadę kiedy każdy normalny liberał, przemilczałby taki efekt bo prowadzenie sklepu (z czymkolwiek) to raczej atut wobec Krząkały, który był wcześniej zwykłym nauczycielem jakich w Rybniku są setki, jeśli nie tysiące... Ale nasi PO-cy są albo wczorajsi, albo niedorobieni albo trochę niedorozwinięci... Taki wniosek wyciągam z czytania wielu wypowiedzi zwolenników Krząkały i to w okresie przynajmniej ostatnich 2 lat - nie chodzi tylko o okres przedwyborczy.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-01 19:03:17

  ~Arteks czy ty sie zastanawiasz co piszesz ? " Jako zwolennik PO" pokaze ze sa do bani i nie zaglosuje na nich (itd itp wszystko co najgorsze ), czyli jako żona Arteksa nosze jego nazwisko, biore jego wyplate a pieprze sie z kim innym . Tak postępuje dziwka .Za każdym razem podkreślasz ze "jako zwolennik PO " jakby ci tak robila twoja żona była by jeszcze twoja żoną ? Czy ty jesteś zwolennikiem PO ?

  0 0
 • ~~BG 2010-10-01 19:18:50

  ~Arteks jeszcze jedno czy przedsiębiorca który ma dobrze prosperujący sklep i córkę która nie ma pracy likwiduje ten sklep? tym samym wyobraź siebie twój ojciec zamyka sklep( dobrze prosperujacy )bo zostaje prezydentem a ty nie masz pracy , co wolisz przejąc jego sklep który z palcem w dupie pomoże ci poprowadzić jak nie potrafisz sam i masz z niego ogromną kase bo twój ojiec był przedsiebiorcą czy czekasz na jakis wygrany przetarg po którym jest afera ?

  0 0
 • ~ 2010-10-01 21:00:12

  arteks to lama i nie ma co mu tlumaczyc bo on wie wszystko naj ,zna sie na wszystkim naj naj naj naj lepiej,zusu przez rok nie placic kto ci takich bajek naopowiadal

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-01 21:15:38

  widzę, że doczekałem się nickowego sobowtóra:-) cieszy mnie to, bo to typowa rekacja obronna. Dla mnie te 5 filarów prgramu to 5 felerów. To czego nie robił na razie ma nagle zacząć się dziać po wyborach. Traktuowanie ludzi w stylu amerykańskiej sieczki. Nie jesteśmy debilami!

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-01 21:21:24

  I znowu Atexs bede sie ciebie czepial bo piszesz duzo a nie na temat,balamucisz ludzi.Jak jestes taki madry to napisz o OBIECANKACH WYBORCZYCH FUDALEGO dotyczych nowych miejsc PRACY w elektrowni Rybnik i moze cos wiesz o jakim to iwenstorze to Fudali dla osrodka wypoczynkowego w KAMIENIU,czekam na opowiedz i badz mezczyzna z jajami i nie uciekaj od tematu.

  0 0
 • ~zab 2010-10-01 21:35:19

  jarorybnik666 a Ty znowu swoje. Kto takiej ciemnoty Ci nawpychał. Weź lepiej dupę i idź pobiegaj, może to rozjaśni Twój zaćmiony umysł

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-01 21:36:09

  mialo byc -to fudali mowi -

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-01 21:47:30

  bogdann - to było do mnie? ja jestem grześ bez jajek :( A tak poważnie - nie wiem co naobiecywał. Nie uwierzę jak nie zobaczę efektów. Miejsca pracy na elektrowni,która pozbywa sie ludzi to pewnie blok ciepłowniczy. Żadna nowosć. Nie ufam Fudalemu bo tylko w tym roku okłamał opinię publiczną co najmniej kilka razy.

  0 0
 • ~siedmiogrod1 2010-10-01 21:56:31

  Sam nie jestem przekonany co do głosowania na Fudalego, ale szczerze-nie mam odwagi poprzeć innego kandydata. Jak niektórzy uważam, że Krząkała to wielka porażka, w ogóle myslę, że lokalne przedłużenia partii ogólnokrajowych rzadko się sprawdzają, szczególnie w mniejszych i srednich miastach, gdyż działacze tych ugrupowań to jakiś trzeci sort w ich obrębie, który stara się jakoś wybić poprzez eksperymenty swego politykierstwa z dala od centrali. Jeśli się niektórym jakoś powiedzie to maja silną kartę przetargową aby wskoczyć gdzieś wyżej w strukturach swej partii. Ci co pisza,że władza powinna byc dla młodych, to chyba sami są młodzi ( przez co ich trochę rozumiem), ale zarazem nierozsądni. Młodzi to zazwyczaj karierowicze, którzy w dodatku najczęściej mają małe dzieci, nie do końca stabilną sytuację zawodową, brak doświadczenia życiowego. Łaczy sie to z brakiem czasu i rozwagi w podejmowaniu decyzji dla dobra publicznego, a niektórzy z nich traktują politykę jako drogę do kariery. Może są wyjątki, ale rzadko. Tak więc jako młody, uważam ten wszechobecny , bezkrytyczny kult młodości, szczególnie w odniesieniu do władzy, jako niebezpieczny i chory. Młodzi powinni się uczyć u boku starego mistrza ( nie mówię, że Fudali spełnia to miano) i w wieku nie wcześniej niż od 40ki pretendować do funkcji publicznych - wtedy przez ok 20-30 lat mogliby bez eksperymentów na narodzie i "obciążeń młodości" służyć społeczeństwu. Więc - precz z młodością u władzy!!! Viva dojrzałość. Daro

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-01 21:57:32

  Pisalem do Artexsa i czekam na opowiedz.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-01 22:12:03

  ~siedmiogrod1 zgadzam się z tobą , jestem za a nawet troche przeciw .To starsi powinni rządzić :)a tak w ogóle nie później niż do 40ki powinne być emerytury

  0 0
 • ~siedmiogrod1 2010-10-01 22:19:44

  Kontynuując wątek, młodość u władzy jest b. przereklamowana i nieskuteczna, a niestety w wielu przypadkach szkodliwa. Co do wpisów niektórych forumowiczów o kandydatach "humanistach", i nauczycielach, to - do nauczycieli nic nie mam, ale mając z nimi wielokrotnie kontakt zawodowy, zauważyłem, że niestety humaniści ( dotyczy to jeszcze bardziej nie nauczycieli )- szczególnie ci młodsi ( skończyli niedawno studia - a więc na żenującym poziomie, bo takie mamy szkolnictwo wyższe, szczególnie humanistyczne), są na ogół mało kompetentni, nie mają żadnych przydatnych umiejętności, kompetencji, nie potrafią twórczo rozwiązywać problemów. Ale to chyba konsekwencja tego, że na studia idą teraz wszyscy, a na te humanistyczne to najsłabsi absolwenci szkół średnich. Wiec nie wyłania się prawdziwa elita i wszyscy maja o sobie bardzo wysokie mniemanie, bo przecież są magistrami. Ale to nie ich wina, są ukształtowani przez chory system edukacyjny, który wytwarza tysiące "niepotrzebnych specjalistów" w nierynkowych dziedzinach. Niektórzy z nich, myśląc że są świetni we wszystkim ( czyli niczym) garną się do władzy. To, że niektórzy śmieją się z Fudalego-rzemieślnika świadczy właśnie o ich zmanipulowaniu przez ten system. A przecież jest tak, że napisanie i obrona dobrej pracy dyplomowej w technikum ( wraz z praktyczną częścią projektu) jest o wiele trudniejsze, wymaga więcej wiedzy, umiejętności, doświadczeń, itp., niż napisanie pracy magisterskiej na dowolnym humanistycznym kierunku.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-01 22:32:17

  Fantastycznym zjawiskiem socjologicznym jest to co zauważam w komentarzach na tej stronie. Otóż uczestnicy dyskusji bardzo wyraźnie dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to osoby, które piszą prawdę i podają fakty, używają poprawnego języka, budują pełne zdania, prowadzą dyskusję merytoryczną i logiczną. Tak się składa, że te osoby popierają prezydenta Fudalego. Jest również niestety dominująca w ilości liczba przedstawicieli drugiej grupy. Ta grupa osób charakteryzuje się czymś zupełnie przeciwny - język jest prostacki, wyzywający, nienawistny, osoby te nie podają faktów tylko prowadzą pyskówkę na poziomie pijanych kiboli. W dodatku nagminnie kłamią i uprawiają populizm podobny do radnych PO. Ta druga, wulgarna grupa nie popiera Fudalego, wręcz atakuje czym może i jak może. Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Mam nadzieję, że osoby postronne również doskonale to zauważają. Będzie to widoczne również przy urnach, gdzie ludzie prezentujący kulturę osobistą oraz ceniący rzeczowość i profesjonalizm zagłosują za Fudalim, a niewychowana i mniej inteligenta część społeczeństwa zagłosuje na kogoś innego, typu poseł Krząkała lub Janik, którzy prezentują przejadanie naszych pieniędzy i patologię polskiego życia publicznego.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-01 22:36:07

  siedmiogród- sprawnymi menadżerami są raczej osoby w wieku Krząkały, czyli po 40-ce iż ludzie tuż przed emeryturą jak Fudali. A rada powinna być zróznicowana - więcej kobiet, więcej ludzi biznesu, kultury i społeczników. Jak mieszkańcy wybiorą tych samych to radni BSR będą pod koniec kadencji w wieku średnim 67, a prezydent 63. A w sprawy publiczne zwykle angażuja się ci którzy mają dzieci. Dbając o ich dobro i przyszłosć. Największe skandale korupcyjne w świecie polityki i władzy częściej dotyczą ludzi starszych, którzy mają dorosłe dzieci. Tak to wygląda w praktyce.

  0 0
 • ~siedmiogrod1 2010-10-01 22:36:14

  kontynuując... , Takie magisterki to każdy nieuk wytrzepie z rękawa bez problemu. Tak więc z humanistami an stanowiskach decyzyjnych bardzo bym uważał, bo jedynie duże doświadczenie i mądrość życiowa, może dać im pokorę i samowiedzę o swych słabościach, przez co będą w stanie przynajmniej dobrać kompetentnych współpracowników - specjalistów. Dawno temu ( jeszcze przed komuną) ponoć humanista to był ktoś! - ale to była wysoko wykształcona wąska elita, o ilorazie inteligencji grubo powyżej średniej, co dawało im potencjał do tworzenia konstruktywnych i użytecznych społecznie wizji, które na ogół realizowała, dopracowywała i urzeczywistniała równie wysoko kwalifikowana kadra techniczna. Ale to było kiedyś...Obecnie niestety "elita", szczególnie ta humanistyczna, wyrzuca z siebie jakiś bezsensowny, bezużyteczny bełkot, którym przepełnione są różne spotkania, sympozja, zjazdy, itp. kółka wzajemnej adoracji, gdzie ludzie utwierdzają się w swej nieświadomości, a realnych problemów nie są w stanie nawet zdiagnozować, a co dopiero rozwiązać. Ale dość utyskiwań, niech każdy głosuje wg swego rozeznania, ale pamiętajcie - młodość do rządzenia nie pasuje, lecz do zdobywania doświadczenia i umiejętności i wiedzy ( najlepiej tej niehumanistycznej, he he) Pozdrawiam

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-01 22:41:10

  Kolego ale wychwalasz ten SOCJALIZM ale on sie rypnal

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-01 22:44:40

  jaro - dodaj jeszcze, że ci ludzie którzy mają dane to zwykle urzędnicy popierający prezydenta z musu, lub strachu. A ta druga grupa to mieszkańcy tego miasta w calej ich gamie i krasie. Są po prostu bardzo różni. Gdybyś nie wiedział to internetu częściej używają młodzi, którzy mają sklonność do uzywania swobodnego języka. Ich prawo. Masz nawyki jasz nasz prezydent. Atakujesz personalnie, poniżając innych. Te jego "luźne żarty". Fuj

  0 0
 • ~siedmiogrod1 2010-10-01 22:46:43

  Kontynuując wątek, młodość u władzy jest b. przereklamowana i nieskuteczna, a niestety w wielu przypadkach szkodliwa. Co do wpisów niektórych forumowiczów o kandydatach "humanistach", i nauczycielach, to - do nauczycieli nic nie mam, ale mając z nimi wielokrotnie kontakt zawodowy, zauważyłem, że niestety humaniści ( dotyczy to jeszcze bardziej nie nauczycieli )- szczególnie ci młodsi ( skończyli niedawno studia - a więc na żenującym poziomie, bo takie mamy szkolnictwo wyższe, szczególnie humanistyczne), są na ogół mało kompetentni, nie mają żadnych przydatnych umiejętności, kompetencji, nie potrafią twórczo rozwiązywać problemów. Ale to chyba konsekwencja tego, że na studia idą teraz wszyscy, a na te humanistyczne to najsłabsi absolwenci szkół średnich. Wiec nie wyłania się prawdziwa elita i wszyscy maja o sobie bardzo wysokie mniemanie, bo przecież są magistrami. Ale to nie ich wina, są ukształtowani przez chory system edukacyjny, który wytwarza tysiące "niepotrzebnych specjalistów" w nierynkowych dziedzinach. Niektórzy z nich, myśląc że są świetni we wszystkim ( czyli niczym) garną się do władzy. To, że niektórzy śmieją się z Fudalego-rzemieślnika świadczy właśnie o ich zmanipulowaniu przez ten system. A przecież jest tak, że napisanie i obrona dobrej pracy dyplomowej w technikum ( wraz z praktyczną częścią projektu) jest o wiele trudniejsze, wymaga więcej wiedzy, umiejętności, doświadczeń, itp., niż napisanie pracy magisterskiej na dowolnym humanistycznym kierunku.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-01 23:02:54

  Widzisz -grzesnick- ja cały czas o tym piszę. Ty wciąż coś sugerujesz. Nie piszesz prawdy, nie podajesz faktów, kłamiesz. Ani nie jestem urzędnikiem, ani nie popieram Fudalego 'z musu'. Popieram Fudalego ponieważ na dzień dzisiejszy nie widzę żadnego lepszego kandydata na stanowisko prezydenta Rybnika, który prezentowałby rzeczowe podejście do zarządzania naszym miastem. Odróżnia nas to, że ja potrafię analizować, wyciągać prawidłowe wnioski oraz poprawnie opiniować fakty. Ty znów uprawiasz inny rodzaj dyskusji, polegający na pisaniu co Ci do głowy przyjdzie i co podejrzewasz. Coś sobie ubzdurałeś i chociaż fakty są zupełnie inne to Ty do końca będziesz się trzymał swoich nieprawdziwych przekonań. Życzę Ci, żebyś w końcu zaczął myśleć bez tych kagańców myślowych. I tutaj znów dowód potwierdzający, to, co powyżej napisałem o dwóch różnych grupach osób tutaj się wypowiadających. Zacznijcie prowadzić merytoryczną dyskusję. Jeżeli tak bardzo nie odpowiada Wam Fudali to kogo innego widzicie na stanowisku prezydenta naszego miasta? Spróbujcie logicznie i rzeczowo uargumentować swój wybór.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-01 23:38:00

  ~jarorybnik666 ty masz takie socjologiczne spostrzeżenia ,widzisz te dwie grupy ludzi na tym forum chociaż z twojego wpisu wynika że są trzy gdyz wymieniasz jeszcze osoby postronne które coś tam mają zauważyć. Nie chcę ci wypominać że humanistów nie lubisz ale matematyk z ciebie żaden skoro do trzech nie umiesz policzyć ale nie o to mi chodzi przekonaj mnie ze mam zagłosować na Fudalego .Fakty kolego to jest to co ja z tego mam na plus,czego , ile i kiedy konkretnie mi przybedzie na plus.Na razie miasto czyli ja jako mieszkaniec mam dlug a nie mam już kilku najdroższych działek w miescie.uwielbiam merytoryczna dyskusję najlepiej jak widze liczby ,bo to mnie zawsze przekonuje

  0 0
 • ~hub381 2010-10-01 23:49:45

  No ciekaw jestem ile p.Fudali wydał ze swojej kasy na"fetę wyborczą"?A ci co Go popierają i widoczni na zdjęciach,to mówi już za
  siebie,jednym słowem"przydupasy"pospolite.Ja na pewno nie zagłosuję.Tu trzeba" świeżej krwi"dla miasta,bo zaczyna się kumoterka.Mieszkania,stanowiska dla(potomnych),skąd to znamy?A ci co rybnicki sport prowadzą,też się nie spisują.

  0 0
 • ~ 2010-10-02 00:21:27

  Ludzie, no z całym szacunkiem - jak długo pan Fudali miałby być prezydentem? Oczywiście, pewnych zasług trudno mu odmówić, ale niestety zawsze tak jest, że kiedy miastem rządzi jeden człowiek ze swoim stronnictwem, to tworzy się z czasem nieusuwalna klika. To ma ogromny wpływ na choćby przetargi miejski, które wygrywają w kółko jedne i te same firmy. Fudalemu już dziękuję. Pójdę głosować na opozycję choćby z tego powodu, żeby przewietrzyć ten zatęchły miejski urząd. W kółko te same gęby. Grecy, którzy wynaleźli demokrację, na każdym stanowisku dopuszczali góra dwie kadencje, bo wiedzieli czym grozi większa ich ilość. Ustawa, która dopuszcza niemal dożywotnie rządy prezydentowi miasta to patologia. Spójrzcie na Gliwice, gdzie nawet dyrektora głupiego muzeum już wciśnięto po znajomości, celowo nie rozstrzygając dwóch konkursów (jest nim polonista). Tam Frankiewicz rządzi 17 lat. Nie chcę w mieście kliki starych dziadków. Chcę młodych ludzi z młodym spojrzeniem na miasto. A Fudali regularnie daje ciała, choćby w przypadku kwestii drogowej. Rozkładanie rąk przez dwanaście lat i absolutne nieróbstwo w kwestii obwodnicy. Gwoździem do jego trumny powinien być projekt parku krasnoludków w Kamieniu. Trzeba było mić tupet, żeby takie coś ogłosić. Fudali na emeryturę!

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-02 00:31:17

  -grzesik- na Twoją specjalną prośbę, podaję liczby, które przemawiają do ludzi rozumnych. I jeśli faktycznie tak bardzo nie lubisz jak Cię zadłużają to powinieneś znienawidzić obecny rząd. Możesz podziękować swojemu posłowi Krząkale za nieudolne sprawowanie rządów. Szkoda tylko, że w Polsce posłowie nie ponoszą prawnych konsekwencji swoich dokonań, posiedzieliby sobie kilka lat...w celi. Cytuję co już wcześniej napisałem: 'Rybnik aktualnie jest zadłużony na ok 170 mln zł w tym ok 90 mln stanowią obligacje. To daje nam kwotę około 1202 zł na mieszkańca. W porównaniu z innymi większymi miastami Rybnik wygląda dobrze. Dla porównania Wrocław - prawie 2800 zł na mieszkańca, Kraków 2600 zł, Warszawa 2500, Toruń 1900 zł. Miasta o porównywalnej wielkości co Rybnik - 24. co do wielkości w Polsce Ruda Śląska 1643 zł, 26. w Polsce Tychy 1511 zł. Rybnik ze swoimi 1202 zł wygląda naprawdę dobrze w moim uznaniu. Zresztą nie tylko w moim bo jak widać fakty mówią same za siebie. Jeszcze przypomnę Ci, że nasi nieumiejętni posłowie tylko w tym roku zafundowali nam zadłużenie w wysokości ponad 1300 zł na każdego mieszkańca. Możesz za to podziękować między innymi swojemu wybrańcowi, posłowi Krząkale, jak również jego kolegom z posłem Janikiem włącznie. Obecny rząd, jak również poprzednie, są doskonałym przykładem niegospodarności. Dlatego też nie chcę aby jeden z ich przedstawicieli (Krząkała lub Janik) tak źle gospodarowali naszym pięknym miastem. Mam nadzieję, że Wy też tego nie chcecie.'

  0 0
 • ~bazyl1973 2010-10-02 07:22:22

  jarorybnik666 - po pierwsze jeśli zarzucasz komuś kłamstwo, to pamiętaj że trzeba mieć dowody aby to udowodnić. Według ciebie finanse są w super formie-rankigi są robione dla potrzeb a nie na potrzeby(podszkol sie o obligacjach, zadłużeniu i długu na jednego mieszkańca, podstawy ekonomii),tak na prawde to nie ma kandydata który by był dobry do objęcia stanowiska prezydenta miasta. A co do nie merytorycznych wypowiedzi to możemy poza forum porozmawiać i przytoczę ci fakty po których może zmienisz zdanie na temat pana F.z dowodami żebyś znowu nie wytykał komuś kłamstwa.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-02 07:55:23

  Jaro – Rybnik ma 170 milionów długu. W tym roku Fudali chciał pożyczyć kolejne 50. Zablokowała to instytucja kontroli- RIO. Dlaczego? W perspektywie kilku lat wysokość spłaty (kumulacja rat w danych latach ) niebezpiecznie się podnosi. Tłumaczyłęm to już na tym forum. Dobry gospodarz nie myśli o tym że on będzie tu i teraz, ale także o perspektywach. Tyle faktów. Używam zresztą danych co chwila kłamczuszku.
  To, że poniżasz ludzi o odmiennym zdaniu to też dla mnie jasne.
  Co do urzędników na forum- lupa, wojtek144, zrzeda, latajacyholender, student, efrr . Uważam, że także Ty. Spoza tej grupy tylko charlie, Biały Rekin i Arteks bronią Fudalego argumentami. Arteks nie jest jednak z Rybnika.
  A tacy ludzie jak Joseph, bezimienny, werkk, qwerty budują logiczne zdania, używają argumentacji i danych. Myślą niezależnie. I poza jednym wcale nie piszą w uzgodnieniu z PO

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 08:44:17

  Arteks jestem daleki od naśmiewania się z logos kto prowadzi jakakolwiek swoja działalność bo dzięki takim ludziom miasto ma pieniądze. Napisałem to świadomie do jarorybnik666 który pisze "prowadził biznes" u ludzi którzy nie znaj tematu wyobraźnia podpowiada in jaki to był wielki biznes a to był mały sklepik jednoosobowy i z całym szacunkiem do tego typu działalności ale ona w niczym nie faworyzuje kandydata na Prezydenta. Biznes to jest np firma Koltrans właściciel p. Kołoczyk zatrudnia kilkadziesiąt a może set ludzi firma ma około 100 samochodów ciężarowych jeżdżących po całej europie to jest biznes jest ryzyko dużych strat i na utrzymaniem takiego biznesu trzeba się dobrze żnąc. napisałem celowo o Tej firmie która odprowadza podatki do miasta Rybnik ale już nie długo ponieważ mamy jedne z najdroższych podatków w Polsce podatki wiec ten biznesmen zarejestruje firmę w innym tańszym miejscu Polski albo w Czechach bazę będzie miał nadal w Rybniku tylko miasto nie dostanie od niego pieniędzy. No i sam widzisz taki to biznesmen z tego naszego prezydenta "lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu"

  0 0
 • ~IS 2010-10-02 09:22:26

  Prezesi klubów w komitecie poparcia :-))))))))))) Się brało granty - się trzeba odwdzięczyć. Ale syf.

  0 0
 • ~AlicjaeR 2010-10-02 10:04:42

  Mam nadzieje , że Rybniczanie jednak zmienią prezydenta , uwierzcie pan Fudali nie ma tej funkcji przypisanej dożywotnio więc chyba warto by sobie odpoczął . RYBNIK POTRZEBUJE ZMIANY .Dość już pana F. na bilbordach .

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-02 10:09:09

  -bazyl1973- cały czas przytaczam fakty, które dowodzą temu, że niektórzy kłamią (chociażby z faktem ogromnego zadłużenia miasta, które jest już tak duże, że Rybnik 'zlicytują'). Jeżeli nadal tego nie rozumiesz to znaczy, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. -grzesnick- co do decyzji RIO to już napisałem Tobie o tym na forum i nie mam zamiaru tego powtarzać. Nie znasz się na ekonomi, jak również na funduszach europejskich, co nie raz obnażył użytkownik -efrr-. Więc jeśli się na czymś nie znasz to się nie wypowiadaj na ten temat. Nikogo nie poniżam, tylko opiniuję dokładnie to co można zauważyć na tym forum - 2 grupy ludzi, jedni kulturalni, drudzy nie. Urzędnikiem nie jestem ale widzę, że pisanie tego ma sens jak walenie grochem o ścianę. Ja cały czas podaję argumenty. To właśnie popierający np Krząkałę nie potrafią odnaleźć ŻADNEGO argumentu oprócz jego wieku. Czy to nie jest dla Ciebie śmieszne? A tacy użytkownicy jak -grzesnick- lub -werkk- ewidentnie nie używają logicznych argumentów bo to już nieraz ukazałem. Zrozum, że logiczne argumenty to nie to co uważasz i to co mówi Tobie przeczucie, a coś co ma realne odzwierciedlenie w rzeczywistości. I doskonałym przykładem jest to co napisał znów -werkk- o Panu Kołoczku, ponownie jakieś nieprawdziwe sugestie w celu siania zamętu. Rozmawiałeś z Panem Kołoczkiem? nie wydaje mi się. Skończcie kłamać. Od tego zacznijmy rzeczową dyskusję.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 10:27:31

  jarorybnik666 Twoimi wpisami na silę przekonujesz wszystkich tu na forum że tylko Ty jedyny wszystko wiesz, piszesz prawdę, i najmądrzej. odnoszę wrażenie ze popadłeś w samozachwyt a to jest o tyle niedobre ze porostu koledzy koleżanki przestana Cie lubić. Ja szanuje Twoje przekonania polityczne ale Ty uszanuj przekonania innych.Co do p. Kołoczka tak rozmawiałem z nim. I aby Cię przekonać proponuje skoro tylko Ty piszesz o faktach masz na to jako jedyny glejt poszukaj jaki podatek płaci do UM posiadacz samochodu "Tir" a jaki zapłaci w Czechach 20 km. od Rybnika jaki podatek jest od gruntu na którym prowadzisz działalność i jaki od powierzchni zabudowań (hal) życzę miłego szukania.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 10:30:14

  Zapomniałem dodać ze Koltrans ma tych samochodów około 100 i hale o największej powierzchni w Rybniku.

  0 0
 • ~LondOn 2010-10-02 10:51:49

  nie wiem czy jest sens komentować... może jedno: straciłem szacunek dla karantuhili, dla reszty już dawno nie miałem ;)

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 11:28:46

  Tu nie ma obowiązku komentować tak ze śpij spokojnie nikt nie będzie na Ciebie zły.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-02 11:46:46

  -werkk- nikogo nie przekonuję do tego, że zawsze mam rację. Po prostu konsekwentnie trzymam się faktów. Nie piszę bajeczek jak niektórzy powyżej. A co do opłat do UM z tytułu posiadania TIRA. Wysokość tych opłat ustalają nasi nieumiejętni posłowie. Jeśli o czymś piszesz, najpierw się dowiedz jak jest faktycznie. Co do opłat za grunt, tutaj stawki ustanawia miasto ale wydaje mi się, że MF również podaje jakieś limity co do tych stawek (ale w tym punkcie akurat nie jestem pewien). Gdybyś prowadził kiedykolwiek działalność gospodarczą to dobrze wiedziałbyś o tym, że opłaty za nieruchomości to kropla w morzu, najwięcej mnie jako przedsiębiorcę kosztują pracownicy ( a raczej opłaty jakie muszę przekazać państwu z tytułu zatrudniania pracownika), zusy i jeszcze podatki VAT oraz dochodowy. Jeśli miałbym z jakiegoś powodu przenosić swoją firmę poza Polskę to na pewno powodem nie byłyby zbyt duże podatki 'miejskie'. Wyniósłbym się tylko i wyłącznie z powodu podatków, i opłat które funduje nam rząd (z Panem Krząkałą i Janikiem włącznie). Tak więc oskarżanie Fudalego o to, że firmy wyprowadzają się poza Polskę jest co najmniej niepoważne. Oskarżaj swojego posła Krząkałę za ucieczki przedsiębiorców poza nasz kraj. Nadal nie podajecie merytorycznych argumentów za jakimkolwiek innym kandydatem. Czy oni naprawdę nie mają żadnych atutów?

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-02 11:54:05

  -werkk- nikogo nie przekonuję do tego, że zawsze mam rację. Po prostu konsekwentnie trzymam się faktów. Nie piszę bajeczek jak niektórzy powyżej. A co do opłat do UM z tytułu posiadania TIRA. Wysokość tych opłat ustalają nasi nieumiejętni posłowie. Jeśli o czymś piszesz, najpierw się dowiedz jak jest faktycznie. Co do opłat za grunt, tutaj stawki ustanawia miasto ale wydaje mi się, że MF również podaje jakieś limity co do tych stawek (ale w tym punkcie akurat nie jestem pewien). Gdybyś prowadził kiedykolwiek działalność gospodarczą to dobrze wiedziałbyś o tym, że opłaty za nieruchomości to kropla w morzu, najwięcej mnie jako przedsiębiorcę kosztują pracownicy ( a raczej opłaty jakie muszę przekazać państwu z tytułu zatrudniania pracownika), zusy i jeszcze podatki VAT oraz dochodowy. Jeśli miałbym z jakiegoś powodu przenosić swoją firmę poza Polskę to na pewno powodem nie byłyby zbyt duże podatki 'miejskie'. Wyniósłbym się tylko i wyłącznie z powodu podatków, i opłat które funduje nam rząd (z Panem Krząkałą i Janikiem włącznie). Tak więc oskarżanie Fudalego o to, że firmy wyprowadzają się poza Polskę jest co najmniej niepoważne. Oskarżaj swojego posła Krząkałę za ucieczki przedsiębiorców poza nasz kraj. Nadal nie podajecie merytorycznych argumentów za jakimkolwiek innym kandydatem. Czy oni naprawdę nie mają żadnych atutów?

  0 0
 • ~ 2010-10-02 12:33:50

  ~jarorybnik666, w swoich komentarzach co jakiś czas podkreślasz, że masz własną firmę i zatrudniasz pracowników. Nie interesuje mnie, czym ta firma zajmuje się. Dziwi mnie natomiast fakt, że jej właściciel każdego dnia (również w weekendy) od rana do nocy pisze sążniste komentarze na tym portalu. Często poparte są konkretnymi danymi, które trzeba znaleźć w necie. Nie wiem, jak to robisz, skąd masz na to wszystko tyle czasu ? Może podzielisz się z nami własnym sposobem na wspaniałą organizację dnia. Chętnie założyłbym firmę, która będzie prowadziła się sama, a ja mógłbym cały dzień siedzieć sobie przed komputerem i śledzić wszystko, co dzieje się na ulubionych portalach. Ale jak to zrobić ?

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-02 12:53:10

  -Don Tytus- chętnie udzielę Ci kilka wskazówek jak to zrobić, a przynajmniej jak ja to zrobiłem. Przeanalizuj czego brakuje na rynku lub co istnieje na rynku i jest niedoskonałe. Następnie pomyśl jak można coś udoskonalić/stworzyć. Dobrym zapalnikiem do pomysłu są podróże, szczególnie do krajów lepiej rozwiniętych. Jak już znajdziesz sposób lub wpadniesz na pomysł, zacznij go realizować. Na początku załóż sobie jakiś cel, do którego chcesz dążyć. Pamiętaj, żeby na początku całkowicie oddać się przedmiotowi, którym chcesz się zajmować, jeśli zależy Ci na osiągnięciu swojego celu. Kolejny krok to promocja swojego wyrobu, od której przeprowadzenia wiele zależy. W dalszym postępowaniu tak zarządzaj swoją działalnością aby rozwinęła się do tego stopnia abyś mógł dawać odpowiednim osobom w niej pracującym pewne polecenia, które dane osoby wykonają. Jeśli Ci się poszczęści będziesz mógł tak jak ja weekend zaczynać i kończyć kiedy Ci się to podoba. To jest moja droga do sukcesu, sprawdzona i funkcjonująca. Możesz też np jak to zrobili nasi rybniccy posłowie, nauczyciele próbować dostać się do żłoba, tak długo aż w końcu się uda (im się po kilku próbach w końcu udało). Jest to jednak w mojej opinii postępowanie niezbyt kreatywne i honorowe. Ale możliwości, szczególnie w Polsce jest wiele. Życzę powodzenia, od pomysłu i determinacji zależy najwięcej.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-02 13:04:42

  ~jarorybnik666 dyskusja miała dotyczyć Fudalego a nie rządu to po pierwsze a po drugie to liczby które podałeś nic mi nie mówią ile ja mam więcej , czy to że inne miasto ma większy dług niz Rybnik znaczy że ja tu zapłace taniej za wodę niż do tej pory ?kiedy i o ile taniej , odpowiedz proszę.Wyobrazam sobie dyskusję co Rybnik ma a czego nie ma, a to co mają inne miasta mnie nie dotyczy bo ja tam nie głosuje więc jeżeli cie stać na merytoryczną dyskusję o Rybniku i Fudalim to czekam. Nie pisz mi co robi rząd Po bo ja teraz mam wybrać prezydenta miasta.Jeszcze raz cię pytam o konkrety co ja z tego mam w portfelu i proszę nie myl mnie z ~grzesnick

  0 0
 • ~jamaju 2010-10-02 13:18:40

  Imprezka iście w stylu Pana Fudalego, komitet popracia z wiadomych powodów może budzić co najwyżej ironiczny uśmiech... Ciekawe co takiego obiecano Pawlaszczykowi, który jeszcze 2 miesiace temu raczej negatywnie oceniał wspólpracę z miastem (http://www.rybnik.com.pl/wywiady,rybnik-to-nie-prowincja,wyw4-863.html) Czy to nie zaskakujace, że akurat teraz pan Pawlaszczyk zrezygnował ze sponsora strategicznego i zmienia nazwę klubu na KS ROW Rybnik? ;) ~jarorybnik666, jakbyś kiedykolwiek prowadził firmę, to nie pisałbyś że podatek VAT jest jakimś znaczącym kosztem dla przedsiębiorstwa.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-02 14:29:20

  -jamaju- VAT stanowi w działalności znaczny problem. Otóż wytłumaczę Ci dlaczego VAT jest istotny dla przedsiębiorcy. Kupuję pewien towar płacę za niego załóżmy 100 tys. zł brutto. Przetwarzam go pewnym nakładem i sprzedaję za załóżmy 250 tys. zł brutto. Faktura z płatnością do 30 dni. Firma, która ma zapłacić ma obsunięcie jeszcze o 30 dni. Fiskusowi muszę zapłacić ok 25 tyś zł VATu, który otrzymam z powrotem dopiero za 60 dni, o ile w ogóle odbiorca faktury mi zapłaci! W normalnej działalności operacyjnej firmy wystarczy kilka takich faktur, żeby firma nie miała pieniędzy na bieżące funkcjonowanie. Jeżeli tego nie rozumiesz, zapisz się na jakiś kurs dla księgowych. Wytłumaczyłem to w najprostszy sposób jaki umiałem. A co do -grzesik- nie mylę Twojego nick-a z -grzesnick-. Jeżeli chcesz poczytać co zrobił Fudali, na forum jest taki wątek. Ja piszę głównie o tym, że w Rybniku nie ma alternatywy dla prezydenta Fudalego, bo nie biorę nawet pod uwagę, nieumiejętnych posłów, którzy mają chrapkę na to stanowisko, nie prezentując żadnych wartości merytorycznych. A Fudali zrobił jedną rzecz za którą przyszłe pokolenia postawią mu zapewne pomnik - doprowadził do końca budowę kanalizacji (pomimo wielu przeszkód) przez co nasze miasto od roku 2012 nie będzie musiało płacić astronomicznych kar środowiskowych do UE. Inne miasta konieczność płacenia kar zapewne doprowadzi do bankructwa. A Rybnik nareszcie może zająć się inwestycjami w infrastrukturę naziemną. Co zresztą widać.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 15:36:12

  jarorybnik666 widzisz i tu nie piszesz prawdy tak podatki zatwierdza sejm ale są widełki a nasi Radni PiS i BSR z prezydentem przegłosowują najwyższe stawki a metropolią to raczej jeszcze nie jesteśmy. To samo dotyczy wody i ścieków najdroższe w Polsce.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-02 15:43:12

  -werkk- nie oskarżaj mnie bezpodstawnie, w którym niby momencie nie napisałem prawdy? podaj co napisałem nieprawdziwego i uzasadnij.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 15:44:49

  jarorybnik666 podatek trzeba do Rybnickiego UM zapłacić od kazdego ciężarowego samochodu zapewne sa widełki ale w Rybniku właściciele tych pojazdów płaca te z górnej granicy a to glosują Rybniccy Radni więc jak ktoś ma kilkadziesiąt takich samochodów to warto zarejestrować firmę tam gdzie zapłaci mniej. Co do płacenia pracownika widzisz tak już to jest z Tymi prywaciarzami chcieli by aby u nich robili najlepiej za darmo więc płaca dziewczyna zatrudnionym w swoich lokalach 3 zł za godzinę i plączą jakie to koszty ponoszą wstyd.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-02 15:53:01

  ~jarorybnik666 jak ty pieprzysz ! teraz mi każesz czytać na forum watki(Jeżeli chcesz poczytać co zrobił Fudali, na forum jest taki wątek) a jeszcze wczoraj chciałes prowdzić merytoryczna dyskusję o 23.02 (Zacznijcie prowadzić merytoryczną dyskusję.) czyzby ci zabrakło argumentów? czy to że Kraków ma większy dług ma mnie przekonać żeby głowować na Fudalego ? gdzie są te liczby o które cie proszę .I to ma być merytoryczna dyskusja ? wmawiając mi ze Krzakała jest moim wybrańcem , gówno prawda bo moim wybrańcem jest Wojciech Jaruzelski i Izabela Sierakowska z która swiętuje 22 lipca. Teraz jeszcze wróce do tych dwóch grup ludzi jedni kulturalni drudzy nie a ci którzy cyt"Mam nadzieję, że osoby postronne również doskonale to zauważają."czy te osoby postronne należą do jednej z tych grup czy tworza trzecią ?

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-02 17:41:49

  -werkk- przestań już w końcu pisać głupoty bo odechciewa mi się już nawet opowiadać Tobie jak jest faktycznie. O jakie dokładnie opłaty Tobie chodzi, bo to co piszesz jest tak chaotyczne jak działania rybnickiej PO. Opłaty za rejestracje samochodów są regulowane poprzez odpowiednie ustawę, które ustala Sejm lub Minister Finansów (nie wiem czy oboje mogą, czy tylko któreś z nich) i tutaj nie ma żadnych widełek. Widełki są w podatkach od nieruchomości jak już. Mam wrażenie, że nie potraficie czytać ze zrozumieniem. Ty -grzesik- również nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i w dodatku jesteś populistą. W rozumieniu dwóch grup miałem na myśli, i zaznaczyłem to - osoby wypowiadające się w tym wątku. Osoby postronne, jak sama nazwa wskazuje to takie, które nie biorą strony w sporze. Osoby postronne nie wypowiadają się tutaj, a przynajmniej nie zauważyłem tego. Ale to jest typowe czepianie się czegokolwiek. W dodatku wyrywasz poszczególne sformułowania - poczytaj co pisałem dalej. Otóż pisałem o tym, że w Rybniku nie ma żadnej sensownej alternatywy do prezydenta Fudalego. Powracając do merytorycznej dyskusji - chciałeś liczb, pofatygowałem się i poszukałem zestawień finansowych różnych miast - masz liczby. Po ich analizie należy stwierdzić, że Rybnik wcale nie jest w złej sytuacji finansowej, jak to wielu na tej stronie wykrzykuje. Za to bardziej bolącą sprawą jest nasz ogromny dług narodowy, który sponsorują nam nieumiejętni posłowie. Panowie, zacznijcie czytać ze zrozumieniem.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-02 18:23:33

  ~jarorybnik666 ty jak zwykle nie dość że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem , na dodatek nie rozumiesz tego co piszesz.Najgorsze jest to że wmawiasz to innym ,ja coś ciwytlumacze *grupa kulturalnych, * grupa niekulturalnych ,*osoby postronne. Jak policzysz to są trzy gwiazdki moim zdaniem osoby postronne są trzecią grupą na tym forum bo skoro sa postronne to nie moga być ani w jednej grupie ani w drugiej ,po przeliczeniu gwiazdek twierdze że sa trzy grupy a nie dwie .Nie czepiam się czegokolwiek tylko wszystkiego na co mam ochote.Nie lubisz humanistów i matematyków chyba też nie skoro do trzech nie potrafisz liczyć.tyle czepiania się a co dotyczy merytorycznej rozprawy to z tych miast które podałeś z liczbami podaj mi to konkretne z tą liczbą która mi zostanie na plusie, napisz jeszcze z jakiego tytułu czy obiżenia cen wody czy parkowania............

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-02 19:15:21

  -grzesik- w Polsce, żadne miasto nie jest na plusie. A co do merytorycznej rozmowy to oprócz mnie mógłby się jeszcze ktoś pofatygować o rzeczową rozmowę. Nie rozumiem dlaczego ja mam odpowiadać na Twoje pytania? W dodatku napisane tak niegramatycznie, że do końca nie wiem o co pytasz. Jeśli pytasz o ceny wody to są one w naszym województwie następujące (cena netto za m3): Jastrzębie Zdrój 3,59 ; Mysłowice 5,50 ; Tarnowskie Góry 4,76 ; Będzin 4,68 ; Chorzów 4,93 ; Dąbrowa Górnicza 4,96 ; Katowice 4,56 ; Piekary Śląskie 4,43 ; Bytom 4,50 ; Czerwionka Leszczyny 4,79 ; Knurów 4,75 ; Mikołów 5,25 ; Żory 4,37 ; Wodzisław 4,35 ; i Rybnik 4,51. Jak widać w Rybniku woda nie jest najdroższa (co mnie zdziwiło bo do tej pory wierzyłem tym kłamcom, którzy tak pisali). Jak widać każdą wypocinę opozycji trzeba sprawdzać bo kłamstwo to Wasze drugie imię. A następnym razem grzesik jak chcesz się czegoś dowiedzieć, a nie przedstawić jakąś myśl, skorzystaj ze strony www.google.pl i szukaj. Wiem, że niektórym sprawia to dużo problemu, ale uwierz, każdy może się tego nauczyć. -grzesik- przed tym jak odpowiesz mi na ten komentarz, proszę Cię, przeczytaj go kilka razy aż zrozumiesz co napisałem. Co do kandydatury Fudalego to nadal uważam, że jest to jedyny sensowny kandydat. Jeśli ktoś twierdzi, że jest jakiś lepszy kandydat, bardzo proszę o merytoryczne dowody, które mogłyby mnie przekonać.

  0 0
 • ~jamaju 2010-10-02 19:18:59

  ~jarorybnik666, owszem przepisy dot. VAT nie sprzyjają przedsiębiorcom, a przytoczony przykład pokazuje ich negatywny wpływ na płynność finansową. Sam VAT jednak nie stanowi dla firmy sporego kosztu (a tak napisałes we wczesniejszym poście...) , i wymienianie go obok narzutow na wynagrodzenia i podatki dochodowe jako element podnoszacy koszty działalności jest mijaniem sie z prawdą. I uwierz, kurs księgowego nie jest mi potrzebny :)

  0 0
 • ~adiqq 2010-10-02 19:32:26

  podanie samych cen wody jest w tym momencie klasyczną manipulacją :)
  http://www.cena-wody.pl/
  sortowanie razem, od najwyższych wartości...
  1 Gmina Podgórzyn 7,30 16,19 23,49 2010-05-01 2011-04-30 KSWiK
  2 Jedlicze 6,13 9,36 15,49 2010-02-01 2011-01-31 JPGKiM
  3 Nowy Targ 5,74 6,86 12,60 2010-04-01 2011-03-31 MZWiK
  4 Czeladź 4,42 7,86 12,28 2010-07-01 2011-06-30 ZIK
  5 Rybnik 4,51 7,55 12,06 2010-04-01 2011-03-31 PWiK
  6 Gierałtowice 5,56 6,50 12,06 2010-08-01 2011-07-31 PGK
  7 Wronki 4,74 7,31 12,05 2010-01-01 2011-04-30 PK
  8 Mikołów 5,32 6,47 11,79 2009-06-13 2011-06-12 ZIM
  9 Chorzów 4,93 6,25 11,18 2010-01-01 2010-12-31 CHŚPWIK
  10 Świętochłowice 4,93 6,25 11,18 2010-01-01 2010-12-31 CHŚPWIK

  to czołówka.....
  dla porównania:

  210 Łódź 2,81 2,35 5,16 2010-01-01 2010-12-31 ZWiK
  211 Biała Podlaska 1,92 3,24 5,16 2010-04-01 2011-03-31 BWiK
  212 Zamość 1,96 3,19 5,15 2010-04-01 2011-03-31 PGK
  213 Gozdnica 3,26 1,85 5,11 2010-04-01 2011-03-31 GPWiK
  214 Lębork 1,58 3,26 4,84 2010-08-01 2011-07-31 MPWiK
  215 Koło 2,19 2,57 4,76 2010-04-01 2011-03-31 MZWiK
  216 Łuków 1,98 2,59 4,57 2010-03-26 2011-03-02 PUiIK
  217 Skierniewice 1,94 2,35 4,29 2010-04-01 2011-03-31 WOD-KAN

  proszę zwrócić uwagę na cenby wody w największych miastach....

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 20:11:35

  Wystarczy wejść na www.cena-wody.pl

  0 0
 • ~rybapila 2010-10-02 20:20:33

  Z tym Internetem to już się powoli słabo robi jak się tego słucha.

  No więc Panie Fudali, Internet jest w Rybniku i okoliach dostępny praktycznie WSZĘDZIE !
  Do wyboru jest:
  - Internetia
  - Leon
  - TP
  - Vectra
  - Netia
  - Darnet
  - Rybnet

  Oczywiście miasto się zabiera za budowę światłowodów tam gdzie one już dawno są..
  Mogli by wybudować do Kamienia, Chwałęcić, Zwonowic, Ochojca - ale nie, najlepiej wozić drzewo do lasu...

  0 0
 • ~ 2010-10-02 21:26:02

  ciekawe jakim cudem ten z karantucostam (z naszywka na bluzie) dostal pozwolenie na budowe takiego gow.. na c.sklodowiej? to nie dziwota ze popiera fudala

  0 0
 • ~~BG 2010-10-02 21:39:21

  ~jarorybnik666 ty wpadłeś w samozachwyt a ktoś cię przed tym ostrzegał na tym forum, piszesz że oprócz ciebie mógłby jeszcze ktoś się pofatygować o rzeczową rozmowę . Kto ci powiedział że twoja rozmowa jest rzeczowa ? pytasz dlaczego masz odpowiadać na moje pytania ?a dlatego że chciałeś dyskutować ~jarorybnik666 2010-10-01 23:02:54....."Zacznijcie prowadzić merytoryczną dyskusję" , więc ja cię pytam a ty nie potrafisz konkretnie odpowiedzieć bo jak możesz zrozumieć o co pytam jak nie rozumiesz tego co sam piszesz .Skopiuj mi kawałek tekstu w którym cie prosze o podanie kwot zadłużonych miast ciekawi mnie w którym moim komentarzu to wyczytałeś i jeszcze poproszę fragment tekstu w którym cię proszę o podanie cen wody w naszym województwie a ja ci prześle ponownie tekst na który miałeś mi dać merytoryczną odpowiedź 2010-10-01 23:38:00 ~grzesik.....przekonaj mnie ze mam zagłosować na Fudalego .Fakty kolego to jest to co ja z tego mam na plus,czego , ile i kiedy konkretnie mi przybedzie na plus.

  0 0
 • ~WENUS 2010-10-02 22:04:22

  Ludzie,po co wdajecie się w dysputy z faciem,który przybrał sobie symbol diabła 666. Chce wszystkich przekonywać do swojej racji na temat Fudalca ale próżny jego trud. Diabłu nie damy wiary! Tak w nawiasie to ciekawi mnie ile tem omen dostanie zapłacone za nadgodziny,które spędza nad tym forum wypisując bzdety.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-02 22:17:24

  Jaro masz 100% racji. Z racji, że prowadzę interesy w obszarze finansowanym w ogromnej mierze ze środków UE nie mam pojęcia ani o ekonomii, ani o środkach europejskich. Wiem, że efrr wie więcej, nie twierdzę inaczej. Dlatego pytam, sprawdzam, dyskutuję z nim itd. Po prostu uczę się przy okazji. Myślę że i tak wiem więcej w tych tematach niż 80% oglądających tą stronę. Co do Krzakąły – a skąd Twój wniosek człowieku o wiedzy nie „o nieomylny” że ja uważam, że wiek jest jedynym jego argumentem? Wiesz lepiej co ja myślę niż ja? Ciekawe objawy. Uczciwość, otwartość na opinie innych, ale co najważniejsze – systemowe podejście do zmian. To są przewagi Krząkały.. Gadam z nim tym mieście w miarę systematycznie. Sęk w tym, że Krząkała nie ma skłonności do promocji własnych czterech liter, co w konkurencji z żerującym na środkach publicznym Fudalim nie wróży mu łatwej dorgi. O tym jednak wszyscy, jak to czytamy, doskonale wiemy

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-02 22:27:18

  Mlodzi PEOWCY tak dla przypomnienia jak tam idzie zbieranie 100 000 podpisow za LEGALIZACJA MIEKKICH NARKOTYKOW I DOPALACZY.Przez 5 dni za cichym pozwoleniem waszego LIDERA okupowaliscie miasto, wiec teraz sie sie wytlumaczy premierowi .

  0 0
 • ~ 2010-10-02 23:37:23

  ~grzesnick - tak czytam piękne Twoje określenia jak wprost z Warszawy " systemowe podejście do zmian u Krząkały" k..cze o co chodzi wytłumacz bo nie kumam i nie na słowach Pana PO ale na czynach, poproszę.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-02 23:48:39

  rosthost - będzie program to zobaczysz czy ci odpowiadają takie rozwiązania , czy nie. Mam świadomość, że poseł zajmujący się interpelacjami w oczach populistów zawsze będzie miał gorzej niż prezydent dysponujacy ogromnym budżetem. Wybory służa dyskusji i zmiany władzy kiedy trzeba. Zobaczymy co zdecydują rybniczanie

  0 0
 • ~werkk 2010-10-03 07:16:02

  Ja podpisuje się pod jednym projektem PiS kadencyjności również na stanowiskach radnych prezydenta w miastach.

  0 0
 • ~zorza54 2010-10-03 09:01:19

  Przyglądam się tym zdjęciom i przyglądam i jakoś Tadka Dybały nie widzę :))

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-03 10:35:43

  -grzesnick- nareszcie słyszę jakieś argumenty, dziękuję. Ale co do nich to mam pewne wątpliwości, zresztą uzasadnione. Jak to jest z uczciwością posła Krząkały? otóż dostał się do Sejmu dzięki głosom wyborców, którzy głosowali na niego jako na posła 4letniej kadencji. A gdy tylko widzi możliwość przeskoczenia na inny kwiatek ma gdzieś tych wyborców, którzy widzieli go w roli posła i chce czegoś innego na kolejne 4 lata. Kolejna sprawa to jego działalność, jak już podliczyłem, kosztował o nas grubo ponad 800 tyś zł i nie zdziałał dla nas zupełnie nic. Masz bardzo spaczone rozumienie słowa uczciwość. Dla mnie jest karierowiczem. Co do otwartości na opinie innych, w tym nie mogę się spierać gdyż nie znam posła Krząkały i jego podejścia do opinii innych. A co do systemowego podejścia do zmian, to miał aż trzyletnią możliwość do pokazania się w tym temacie. Nie zrobił tego, więc nie wierze, że zrobi to w najbliższych 4 latach. Jeżeli człowiek ma pomysły to realizuje je od razu. Pan Krząkała nie miał pomysłów i nie radzę wierzyć w to, że z niepomysłowego człowieka przeistoczy się w pomysłowego. Tak więc jak dla mnie pozostaje tylko jeden argument, którego niestety nie mogę zweryfikować. Jak na ewentualnego prezydenta naszego miasta to wciąż za mało.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-03 10:46:15

  jarorybnik widzisz tak już to jest w polityce ze od czegoś trzeba rozpocząć a rozpoczął dobrze bo od R.M i bardzo szybko go zauważono dlatego oddano na niego głosy na posła. Szkoda tylko ze zapomniałeś o Grzegorzu Janiku, Bronisławie Piesze, i senatorze Tadeuszu Gruszce bo oni tak jak M. Krzakała przeszli do sejmu i senatu. Zapewne o tym wiesz bo przecież ty jako jedyny wszystko wiesz wiec to takie przypomnienie.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-03 10:48:03

  A i zapomniał bym Tu operujesz tylko faktami to zobacz ile głosów dostali wyżej wymienieni. Zapewne Cie to zainteresuje.

  0 0
 • ~tess 2010-10-03 11:11:24

  W celu zapoznania się, jak Pan Prezydent dba o mlodych, bezrobotnych w naszym mieście - proponuję do wglądu uchwałę Powiatowej Rady Zatrudnienia nr 3/2009 z dnia 21 kwietnia 2009 r. dot. kryteriów dofinansowania studiów podyplomowych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku, w pokoju 312 (III p.) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-03 11:20:22

  Jaro-jak ja nie używam argumentów to Ty masz problemy z czytaniem zer zrozumieniem. Niezły z Ciebie zarozumialec.
  Zmian systemowych nie wprowadzi żaden pojedynczy poseł. W warunkach miasta – prezydent może takie zmiany wprowadzić. Poseł jest władzą uchwałodawczą, prezydent – wykonawczy. Wykazujesz się ignorancją w zakresie systemu politycznego. A poseł mam możliwość złożyć mandat ponieważ nie staje się niczyją własnością. Stąd nigdzie nie ma gwarancji 4 letniej kadencji a Twoje wymysły o uczciwości są nieuzasadnione. Zresztą- popatrz na uczciwość obecnego prezydenta… Od zatrudnienia córki, przez Sego, promocję solarów, preferencje dla TVT, po mieszkania dla wybranych. To wszystko w roku wyborczym. Arogancja.

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-03 11:42:23

  -grzesnick- właśnie udowodniłeś, że nie potrafisz czytać, w poprzednim komentarzu wyraźnie zaznaczyłem, że dziękuję w końcu za jakieś argumenty (z Twojej strony). Nie napisałem, że nie używasz argumentów, wręcz przeciwnie... Więc Twoja reakcja jest nie na miejscu. A co do mocy posła i prezydenta. Otóż poseł ma władzę ustawodawczą, nie uchwałodawczą (taką ma np rada miasta), prezydent miasta, zgadza się, ma władzę wykonawczą. Natomiast poseł (dobry, pracowity) składa projekty poprawy lub tworzenia nowego, lepszego prawa (potrzeba do tego tylko 15 posłów, PO w rządzie ma ich aż 209). Poseł Krząkała tego nie zrobił przez 3 lata. A wątpię, że miałby jakiekolwiek problemy do przekonania swoich kolegów (będących przecież najliczniejszą grupą parlamentarną) do dobrego pomysłu. Wynika z tego wprost, że poseł Krząkała pomysłów nie miał. A w konsekwencji, Twój argument co do systemowych rozwiązań legł w gruzach. Krząkała, który przez 3 lata mógł realizować się w systemowych rozwiązaniach po prostu tego nie robił. Jest to tylko kiełbasa wyborcza tego posła, która nie będzie miała odzwierciedlenia w rzeczywistości. Tak jak program PO sprzed 3 lat do wyborów parlamentarnych. Ja ponownie nie uwierzę tym nie spełniającym wcześniejszych obietnic politykom. Szkoda, żeby niszczyli nasze miasto tak jak niszczą nasz kraj. Dlatego mówię stanowcze nie, zarówno Krząkale jak i Janikowi w najbliższych wyborach samorządowych.

  0 0
 • ~karolek 2010-10-03 12:57:22

  jarorybnik666-jesteś idealnym rzecznikiem wreszcie się wydało !!!!

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-03 21:45:11

  Jaro- masz tak pokrętną logikę, że przez moment myślałem, że jesteś nowym wcieleniem Arteksa.
  Jak ktoś pisze, że to moje pierwsze argumenty, to dla mnie znaczy, że nie było wcześniejszych. Od lata w komentarzach i na forum zamieściłem ich całkiem sporo. Masz oczywiście rację, że poseł ma władzę ustawodawczą. A powiedz mi człowieku, czy Ty wiesz w które poselskie projekty PO był zaangażowany poseł, na jakich komisjach i w jakich sprawach przemawiał? To też można sprawdzić na sejmie, fakt że roboty znacznie więcej z tym. Uwierz mi, że przynajmniej w kwestii wystąpień na komisjach – to jak na świeżego posła Krząkałą prezentuje się dobrze

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-03 21:51:06

  a poparcie Wistuby, Kowalczyka i Pawlaszczyka to mnie co najmniej dziwi. Od pierwszej dwójki słyszałem sporo niepochlebnych opinii o prezydencie i sytuacji sportu w tym mieście. Szef RKMu tyle razy publicznie go krytykował… Strach o dotacje?

  0 0
 • ~elegant 2010-10-03 23:17:47

  do grzesnick , widocznie uwierzyłeś w te haniebne oszczerstwa Kuczery z PO na temat przyjęcia córki Fudalego do pracy.On już zapewne wie ,że popełnił błąd. A wszystko sprawdził i nie znalazł uchybień m. in pan Jacek Piecha jego polityczny kolega. Mam nadzieję ,że ma resztki honoru i wycofa się z polityki.A ty poszukaj prawdziwych informacji zanim coś napiszesz.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-03 23:56:07

  córka Fudalego nie ma żadnych kwalifikacji do koordynowania projektu. Poza tatą...Formalnie może było ok. Moralnie to skandal. Tak jak fakt, że zajmowała się tym komisja rewizyjna pod kierownictwem radnego BSR, który znów kandyduje z ugrupowania Fudalego. Kuczera ma was przepraszać za wasze sowieckie zwyczaje?? Ile ludzi z wyższym wykształceniem, lub studentów zaocznych nie ma pracy i szans na takie zlecenia, no ile? A kwalifikacje mają często większe

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-04 00:03:25

  elegant - z dedykacją dla Ciebie http://www.youtube.com/watch?v=zqU6nBv6N9I to taka piosenka zatrudnieniu córki, mieszkaniu w kamienicy Rynek 1 które zajął szef TVT itd. itp.

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-04 00:12:22

  @anulka - jeśli jaro to Jaroch to trzeba byłoby mu oddać honor, że argumentami miażdży lalusiowatych zwolenników Krząkały! Z tego mógłby wynikać morał, że na dzień dzisiejszy całe otoczenie Krząkały to same dzieci internetu, żadnych osób, które potrafiłyby "załatwić" rzecznika Fudalego ;) W grupie Krząkały nie ma zbyt inteligentnych rozmówców. Albo sami malkontenci albo nudziarze albo zamydlacze... @grzesnick, zamydlaczu forum - jeśli ludzie sportu popierają Fudalego to robią to przede wszystkim z tego powodu, że obecna ekipa dość mocno dba o rozwój fizyczny mieszkańców, a oni sami jako ludzie przyzwyczajeni do walki, rywalizacji i adrenaliny mają świadomość, że nie warto popierać Krząkały czy Jędrośki, którzy nie mają żadnych szans w stawce z Fudalim. Na mundialu Wybrzeże Kości Słoniowej mogło wygrać z Koreą Północną ale wygrana z Hiszpanią to dla tej drużyny byłby tylko niespełniony sen... Tak więc za wiele ryzykowaliby popierając tego kogo szanse na wygraną są bliskie zeru czyt. Krząkały... Na 12 lat rządów Fudalego rybnickim lalusiom udało się stworzyć mit aż pięciu wielkich "megaafer" Fudalego: "zatrudnienia córki, przez Sego, promocję solarów, preferencje dla TVT, mieszkania dla wybranych". Problem w tym, że te magafery są tak "ciekawe", że w zasadzie tylko córką prezydenta i Sego i to na krótko zainteresowały się media. Po ich wyjaśnieniu nawet media zarzuciły te tematy jako zbyt słabe aby z nich żyć... Tylko paru nudziarzy z tego forum odgrzewa te stare kotlety ;P

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-04 00:32:51

  @grzesnick - przestań się już czepiać tej córki Fudalego. Gryzie cię to, że dziewczyna ma znanego ojca czy co? Jeśli się nie sprawdzi na tym stanowisku to pewnie nawet tata jej nie pomoże. Ale wy sami chronicie rodziny i tajemnice swoich popleczników ale co do Fudalego to wyciągacie wszelkie ułomności - nawet jego niepełnosprawność. :/ Walicie nie fair, bez kultury politycznej i poniżej pasa. Nie zauważyłem aby osoby które popierają Fudalego tak robiły. Jeszcze napiszcie o romansie jego córki z synem mafioza z Wołomina. Może to pomoże wam zdobyć chociaż 0,5% więcej poprcia w wyborach - wy PlOtkarze! tylko przez łgarstwa, krytykanctwo i plotki jeszcze jako tako trzymie się rybnicka platforma. Gdyby nie to - nie byłoby o niej w ogóle słychać bo merytorycznych rozmów nie prowadzi a programu dla Rybnika nie ma. Nauczyciele z dziećmi internetu prowadzą rybnicką PO na manowce ;)

  0 0
 • ~werkk 2010-10-04 07:32:36

  Arteks na manowcach to my jesteśmy czas z nich wyjść a nie będzie to łatwe bo kiedyś trzeba będzie zacząć spłacać obligacje a to duże obciążenie do budżetu miasta. Co do córki p. Prezydenta wiesz ja uważam ze skoro spełnia wymogi aby się takimi sprawami zajmować to wogule nie powinno się o tym dyskutować bo cóż winne są dzieci ze ich rodzice pełnią funkcje publiczne. dlatego za bardzo nie znam sprawy i nie wiem czy powinien być konkurs czy nie. Z tego co wiem to T. Harsze zlecił ten projekt. Ale z tym to przesadził. http://www.tvs.pl/informacje/26078/

  0 0
 • ~JustDoiT 2010-10-04 16:43:44

  "ale co do Fudalego to wyciągacie wszelkie ułomności - nawet jego niepełnosprawność. :/ Walicie nie fair, bez kultury politycznej i poniżej pasa".

  Arteksie śledząc wszelkie dostępne informace muszę Cię zmartwić nie ma żadnego dowodu na to, że Platforma Obywatelska dyskryminuje niepełnosprawnego Prezydenta. Jeszcze niedawno ktoś tu wspominał, że nie kłamie. . .

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-04 19:04:00

  @justdoit - ja o niepełnosprawności Fudalego dowiedziałem się z tego forum od piewców PO(!) Myślę, że wykorzystywanie takich argumentów jest nieetyczne i niekulturalne. Dla mnie ta informacja podziałała na zwiększenie szacunku do Fudalego. Bo jeśli facet, który jest niepełnosprawny z sukcesami rządzi 12 lat dużym miastem, został uznany niedawno przez Newseek za jednego z 15 najlepszych prezydentów polskich miast, a niedawno został odznaczony obok prezydentów Warszawy i Poznania przez samego Prezydenta RP to co na to zwykli pełnosprawni śmiertelnicy, którzy czegoś takiego nigdy nie doświadczą? Myślę, że nadgorliwcy z młodzieżówki PO strzelają sobie w piętę bo to świadczy o ich prymitywiźmie. Ja mam barwny i cięty język ale nawet wobec jakichś radykałów - rydzykowców (których nie lubię) nie użyłbym argumentów o niepełnosprawności bo w dzisiejszych czasach to nie jest żadną ujmą. PO ma nawet posła w Katowicach który jest niepełnosprawny. Jak on by się czuł gdyby ktoś na forum napisał, że nie powinien być posłem bo jest niepełnosprawny? Jeśli Krząkała świadomie lub nie, otacza się prymitywami z takimi poglądami to wybacz ale ja nie chce aby taka banda doszła do władzy w Rybniku. Nie tylko z powodu ich niekompetencji i nudziarstwa oraz pustego filozofowania ale najzwyczajniej z powodu braku kultury. Zwolennicy Fudalego wykazują słabości Krząkały jako posła ale nie spotkałem się, żeby ktoś czepiał się jakichś jego prywatnych spraw, jego wyglądu, wzrostu itd.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-04 20:54:26

  Arteks - przytocz przykład proszę. To czyste chamstwo z Twojej strony. Ja osobiście jestem w kontakcie z Krząkała i Kuczerą. Wiem o jednej osobie, która tu pisze w porozumieniu z PO i w życiu żadnych chamskich komentarzy nie zamieściła. To są te Twoje rewelacje, takie jak sympatia na linii Mrowiec – Fudali. Bzdury.To, że on jest niepełnosprawny wie każdy kto się chociaż trochę sprawami publicznymi w tym mieście zajmuje. I nikt z tego sensacji nie robi. Pokazuje to tylko, że sprawy Rybnika znasz tylko z internetu i TVT..

  0 0
 • ~~BG 2010-10-04 21:33:01

  Z tego forum też można się było dowiedzieć że Fudali dzieli ludzi na lepszych i gorszych , na ludzi z górnej półki którzy mają robić zakupy w plazie a co mają robić ci z dolnej półki? Myślę, że takie sortowanie ludzi jest nieetyczne i niekulturalne. Dla mnie ta informacja podziałała na zwiększenie antypati do Fudalego. Bo facet, który jest niepełnosprawny i jest prezydentem miasta powinien niedyskryminować nikogo nie tylko ze względu na niepsłnosprawność ale również na pochodzenie społeczne czy płeć .Świadczy to o tym że jest prymitywny.Ja mam barwny i cięty język ale nawet wobec jakichś radykałów - rydzykowców (których nie lubię) nie używam argumentów o niepełnosprawności i różnicach społecznych .Z takimi poglądami to wybaczcie ale ja nie chce aby taka banda BSR-Fudali znowu doszła do władzy w Rybniku.Swoją drogą z górnej półki to on ma chamstwo .Jak kobieta do niego mówi to udaje że ją nie widzi .Panie Fudali jesteś pan dla ludzi po to żeby im służyć a nie na odwrót. Jak się o tym zapomniało to my o tym będziemy pamiętać przy urnach .

  0 0
 • ~Jaro 2010-10-05 22:10:29

  -grzesnick- nie znam bardziej pokrętnej logiki od tej, którą Ty prezentujesz. Pisząc 'córka Fudalego nie ma żadnych kwalifikacji do koordynowania projektu. Poza tatą...Formalnie może było ok. Moralnie to skandal.' tym samym wykopałeś grób posłowi Krząkale, który nie ma żadnych kwalifikacji do tego aby zostać prezydentem . Tak więc, według Ciebie skandalem moralnym byłoby gdyby Krząkała został prezydentem naszego miasta. Fakt jest taki, że Panowie posłowie nie nadają się na prezydentów i na tym poprzestańmy.

  0 0
 • ~eryka 2010-10-14 10:03:33

  Panie prezydencie( powinno byc byly ) Fudali ...czas na zmiany..pora przewietrzyc zatechle gabinety...pozbyc sie kolesi i wiecznych zastepczyn ktore jak dinozaury tkwia przy panu .E.R...Dosyc polityki kolesiow...jak długo beda jeszcze rzadzic Hieny ..wybrane przez Oslow ?

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 999