Finał ALS: po 5-setowym boju wygrała Dwójka

2012-05-23, Autor:
W hali „Ekonomika” został rozegrany Turniej Finałowy Amatorskiej Ligi Siatkówki. W decydującym o tytule mistrza ALS-u meczu Dwójka Świerklany pokonała Jedynkę Jankowice II 3:2.

Dobiegły końca zmagania w ramach trzynastej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki. W sobotę 19 maja wszystkie drużyny spotkały się w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych, by przy szczelnie wypełnionej kibicami widowni rozegrać decydujące mecze. W tym najważniejszym, finałowym spotkaniu, po raz kolejny zmierzyły się drużyny ze Świerklan i Jankowic. Po bardzo zaciętym, 5-setowym widowisku, zwyciężyła Dwójka Świerklany i to ona została mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2011/2012. – Powiem szczerze, że tak interesującego sezonu dawno nie pamiętam. Praktycznie do ostatniego meczu ważyły się losy tego, kto zagra w finale. Nie było żelaznych faworytów. Często drużyny z dołu tabeli wygrywały z faworytami – powiedział sekretarz ligi, Tadeusz Bonk.

Warto dodać, że w zakończonym sezonie rywalizowała rekordowa liczba 25 drużyn. – Liga ciągle się rozrasta. Już wiem, że chce do nas dołączyć nowy zespół – komentował Bonk. – Nasze rozgrywki mają coraz większy zasięg. Do I ligi weszła drużyna z Katowic. Najlepsze zespoły ze Śląska chcą u nas grać, bo sądzą, że rybnicki liga jest na najwyższym poziomie. Takie rzeczy cieszą – dodał.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2011-2012 - trzynasta edycja

(materiały prasowe ALS-u)

o wejście do II ligi
 Albion – gramy dla Kuby 0 : 2 (pretendenci) Leśne Dziadki
Pierwszy raz w historii ligi rozegrano mecz w takiej formule i chyba było warto bo emocje były spore, pomimo znacznej różnicy wieku obu drużyn… W setach 24-26 i 22-25. Sędzia: Grzegorz Wojaczek.

o 5 miejsce w II lidze
 Edytor Suszec 0 : 2 Impacto LKS Chałupki
Edytor przyjechał bez swoich największych gwiazd i nie dał rady wygrać nawet seta. W setach 22-25 i 23-25. Sędzia: Zygmunt Barylak.

o 11 miejsce w II lidze
 Jedynka Jankowice 2 : 1 Fundacja Elektrowni Rybnik
Ekipa Fundacji pomimo tego, ze gra dopiero pierwszy sezon to wcale nie była łatwym przeciwnikiem… W setach 25-19, 23-25 i 15-8. Sędzia: Jan Kasprowicz.

o 9 miejsce w II lidze
 Olimpia Rybnik 2 : 0 Catering Parys Rydułtowy
Olimpia miła ciężki sezon ale ten mecz zagrała koncertowo. W setach 25-17 i 25-16. Sędzia: Grzegorz Wojaczek.

o 3 miejsce w II lidze
 Top Ten ZST Rybnik 2 : 0 Strzelec Gorzyczki
Top Ten nie dał żadnych szans osłabionej ekipie Strzelca… W setach 25-22 i 25-17. Sędzia: Zygmunt Barylak.

o 7 miejsce w II lidze
 Silesia Lubomia Cafe Nova 2 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
Obie te drużyny miały zdecydowanie większe aspiracje… W setach 25-21 i 25-20. Sędzia: Gerard Ogiermann.

o 11 miejsce w I lidze
 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 2 : 0 Kredyty Chwilówki Rybnik
Te ekipy wprawdzie spadają do drugiej ligi ale zapowiadają szybki powrót! W setach 25-23 i 25-16. Sędzia: Marian Żyliński.

o 1 miejsce w II lidze
 KS Volley Katowice 0 : 2 VT Nędza
Drużyna z Katowic przebojem zdobyła awans do pierwszej ligi ale na drużynę z Nędzy nie znalazła sposobu… W setach 21-25 i 22-25. Sędzia: Jan Kasprowicz.

o 9 miejsce w I lidze
 GAF Gliwice 1 : 2 Dach Decker Victoria Pilchowice
Derby powiatu gliwickiego… W setach 25-22, 20-25 i 6-15. Sędzia: Krzysztof Wróbel.

o 7 miejsce w I lidze
 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 2 : 1 Jar-Trans Fox Pszów
W poprzednich sezonach te ekipy grały o zdecydowanie wyższe miejsca… W setach 15-25, 25-14 i 15-10. Sędzia: Gerard Ogiermann.

o 3 miejsce w I lidze
 Leon Internet Rybnik 2 : 1 Jarbud Rybnik Piaski
W końcu rybnickie drużyny zagrały o miejsce medalowe! W setach 12-25, 25-15 i 15-12. Sędzia: Marian Żyliński.

o 5 miejsce w I lidze
 Beer Team Rybnik 1 : 2 Artus Żory
Mecz starych dobrych znajomych był godnym supportem przed finałem. Bardzo zacięta walka i niewykorzystane piłki meczowe… Kibice mogli być bardzo zadowoleni! W setach 25-15, 26-28 i 14-16. Sędzia: Krzysztof Wróbel.

o 1 miejsce w I lidze
 Dwójka Świerklany 3 : 2 Jedynka Jankowice II
Pięć setów i duża dawka emocji… W piątym secie Jedynka przy zmianie stron prowadziła już 8-2, potem nawet 10-4 i wtedy dodatkowe wsparcie ze strony kibiców a szczególnie ekipy z Katowic dostała drużyna ze Świerklan i odwróciła losy meczu! A trzeba dodać, że Dwójka zgrała zdecydowanie odmłodzonym składem... W setach 25-23, 17-25, 18-25, 25-17 i 15-13. Sędzia: Jan Kasprowicz i Gerard Ogiermann.

Zwycięska ekipa grała w składzie: Błażej Baron (12), Damian Błatoń (7), Ireneusz Błatoń (5), Jakub Dejewski (10), Dawid Drużga  (8), Piotr Majewski (2), Sebastian Marczyński (11), Piotr Morawiec (13), Grzegorz Setlak (9), Damian Szczepanik (4).