zamknij

Wiadomości

Europoseł z Rybnika w gronie prymusów

2013-06-20, Autor: dk
W najnowszym numerze tygodnika „Polityka” został zaprezentowany ranking europosłów. Wśród najlepszych - zdaniem ekspertów - eurodeputowanych znalazł się również rybniczanin – Jan Olbrycht.

Reklama

Eksperci „Polityki” wyróżnili eurodeputowanych, którzy ich zdaniem najlepiej pracują w parlamencie europejskim oraz tych, którym praca wychodzi raczej słabo.

W gronie najlepiej pracujących europosłów znalazł się również pochodzący z Rybnika Jan Olbrycht (PO).

 

Eksperci pozytywnie ocenili także dwóch eurodeputowanych z naszego regionu – Marka Migalskiego (PJN) oraz Jerzego Buzka (PO). Przy czym nazwisko europosła PO można też znaleźć na liście najgorzej pracujących eurodeputowanych. Przyczyną obecności Buzka w obu rankingach są skrajne opinie ekspertów na temat jego obecnej pracy w PE.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2013-06-20
  09:02:04

  3 1

  Myślałem, że padnę ze śmiechu czytając ten artykuł - czyli taki poseł jest zarówno najlepszym jak i najgorszym europosłem. To ciekawe, bo MYŚLĄC ZDROWOROZSĄDKOWO to człowiek może być albo pracowity albo leń, np. albo ktoś skosi ogromny obszar trawy i jest wówczas pracowity, albo leży pod jabłonką, chleje piwsko, robota stoi i wówczas jest leniem. Nie może być jednym i drugim równocześnie. PODSUMOWUJĄC te badania o tym który z posłów jest najbardziej pracowity są tak samo wiarygodne jak to, "że Franz strzelał do Papieża"(fani "Psów" wiedzą o co chodzi) :) czyli to wszystko to jedna wielka ściema aby swoim podnieść notowania i słupki w sondażach.

 • ~trend 2013-06-20
  10:46:01

  1 2

  @Tygrysek - nie masz racji. Można leżeć pod jabłonką i nie pić piwa. W rankingu na NIE alkoholików zajmiesz bardzo wysokie miejsce ale za to za ilość m2 skoszonej trawy zajmiesz końcowe. Dobra dość filozofii ;) gratulacje dla Jana Obrychta. Mam nadzieję, że ta ocena jest rzetelna bo nie śledzę poczynań naszych europosłów.

 • ~orient 2013-06-20
  10:52:29

  1 1

  @tygrysek11111 nie zrozumiałeś tekstu w którym Olbrycht zajął wysokie miejsce, a zdanie "Przy czym nazwisko europosła PO można też znaleźć na liście najgorzej pracujących eurodeputowanych". dotyczy Buzka... Olbrycht był też bardzo dobrym marszałkiem. Szkoda, że taki człowiek poszedł do europarlamentu. On przydałby się teraz w Katowicach, szczególnie w sytuacji kiedy na Śląsku PO jest bardzo wiotka i słaba.

 • ~chammomila 2013-06-20
  10:59:28

  1 0

  do orient
  Mam nieodparte wrażenie że to raczej Ty nie zrozumiałes tekstu i wypowiedzi Tygryska. Prof Jerzy Buzej jest na obu listach - zarówno europosłów dobrze ocenianych przez ekspertów jak i na liście źle ocenianych. Do tegoż to faktu odniósł w swej sarkastycznej wypowiedzi tygrysek (mając notabene zupełną słuszność)

 • ~czarny_julek 2013-06-20
  11:17:39

  2 0

  A jak wypadł znakomity europoseł Bogdan KAZIMIERZ MARCINKIEWICZ..?

 • ~ 2013-06-20
  18:12:25

  1 1

  Hm...jak zmierzyć poziom tzw. pracowitości (euro)posła? Są jakieś techniki, narzędzia, standardy, etc.? A jak się ma owa, silnie rangowana "pracowitość" wszelkich posłów do wysokości ich apanaży? Ktoś to ocenił, bądź oceni kiedykolwiek? Hm...;-)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2650