Energetyk ROW wygrał z Turem. Dobre wejście M. Pontusa

2012-04-01, Autor:
W 23. kolejce grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik wygrał z Turem Turek 2:1.

Na stadionie przy ul. Gliwickiej spotkali się sąsiedzi w tabeli II ligi. Do Rybnika przyjechał Tur Turek, który podobnie jak ROW, miał na swoim koncie 23 punkty. Bliscy powiększenia tego dorobku byli przyjezdni, którzy w bezbarwnej pierwszej połowie zdobyli gola. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Staroń. Piłkarze ROW-u, pomimo tego, że mieli optyczną przewagę, nie umieli zagrozić bramce rywala. Dopiero w drugiej połowie dopięli swego i padło wyrównanie. Duża w tym zasługa rezerwowego, Marcina Pontusa, który w 68. idealnie obsłużył Kamila Kosteckiego, a ten bez problemu z kilku metrów pokonał golkipera gości. W końcówce spotkania ponownie dobrze spisał się Pontus. Tym razem wpadł w pole karne, a gdy próbował minąć bramkarza, został sfaulowany. Sędzia bez wahania wskazał na „jedenastkę”, którą na gola zamienił Jarosław Wieczorek. Dzięki temu trafieniu rybniczanie wygrali z Turem 2:1 i zapisali na swoim koncie kolejne cenne trzy punkty.

Wypowiedzi trenerów:

Piotr Szarpak (Tur Turek):

ROW stworzył więcej okazji. Nas stać na wiele lepszą grę. Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie. Remis by tutaj nikogo nie zadowolił. Gramy dalej. Każdy kolejny mecz będzie dla nas bardzo ważny.

Ryszard Wieczorek (Energetyk ROW Rybnik):

Wygraliśmy bardzo trudny mecz w trudnych okolicznościach. Cieszę się, że ławka przechyliła szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Postawiłem na Gocyka i Wójcika jako młodzieżowców. Na ławce usiedli zawodnicy, którzy tworzyli trzon zespołu, jak Pontus, Gajewski czy Bonk. Duża satysfakcja, że oni, wchodząc z ławki, wnieśli coś pozytywnego.

Energetyk ROW Rybnik - Tur Turek 2:1 (0:1)

0:1 - Łukasz Staroń (29), 1:1 - Kamil Kostecki (68), 2:1 - Jarosław Wieczorek (88 - karny)

Energetyk ROW: Gocyk – Kachel (61’ Bonk), Grolik, Szary, Andraszak (’61 Pontus) – Szatkowski (46’ Gajewski), Krotofil, Wójcik (90’ Semeniuk), Kostecki, Wieczorek – Gładkowski

Tur Turek: Kępka – Łucki, Wieczorek, Wenger, Mikołajczyk – Dolewka, Nowak, Kowalski (85’ Lebowski), Dregier – Adamiec, Staroń