Energetyk ROW wygrał w Wałbrzychu i jest już trzeci

2014-09-03, Autor:
W rozegranym awansem meczu 7. kolejki II ligi Energetyk ROW wygrał na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych 3:0.

Pierwotnie mecz Górnika z ROW-em miał odbyć się w najbliższą sobotę, ale na prośbę gospodarzy został przełożony na dziś. Faworytem spotkania byli rybniczanie, którzy potwierdzili w Wałbrzychu swoją lepszą dyspozycję w tym sezonie. Podopieczni trenera Marcina Prasoła rozstrzelali się dopiero w drugiej połowie. Wynik otworzył Mariusz Muszalik, wykorzystując w 51. minucie rzut karny. Podwyższył Konrad Gilewicz, który strzelił gola dwie minuty po wejściu na boisku. Pomocnik ROW-u zmienił Sebastiana Musiolika. Wynik w 79. minucie ustalił Szymon Sobczak.

Po zwycięstwie z Górnikiem 3:0 rybniczanie awansowali na 3. miejsce w tabeli II ligi. Warto jednak zaznaczyć, że mają oni na koncie o jedno spotkanie więcej niż pozostałe drużyny.

Kolejny mecz Energetyk ROW rozegra na własnym boisku w piątek 12 września o godzinie 18:30. Do Rybnika przyjedzie wtedy ostatnia w tabeli Wisła Puławy.

Górnik Wałbrzych - Energetyk ROW Rybnik 0:3 (0:0)

0:1 - Mariusz Muszalik (51 rzut karny), 0:2 - Konrad Gilewicz (67), 0:3 - Szymon Sobczak (82)

Górnik: Damian Jaroszewski - Dariusz Michalak, Sławomir Orzech, Bartosz Tyktor, Tomasz Wepa, Kamil Mańkowski, Jan Rytko (54' Bartosz Szepeta), Przemysław Cichocki (52' Mateusz Krzymiński), Grzegorz Michalak (75' Sebastian Surmaj), Grzegorz Oświęcimka (63' Kamil Śmiałowski), Marcin Orłowski

Energetyk ROW: Oskar Rybicki - Petar Borovicanin, Marcin Grolik (75' Szymon Jary), Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny, Grzegorz Fonfara, Adam Wolniewicz, Marek Krotofil (84' Paweł Mandrysz), Mariusz Muszalik, Szymon Sobczak (90+1' Patryk Dudziński), Sebastian Musiolik (64' Konrad Gilewicz)

7. kolejka II ligi (6-7 września):