Energetyk ROW w 1/16 finału Pucharu Polski. „Legia byłaby fantastycznym rywalem”

2014-08-12, Autor:
W I rundzie Pucharu Polski Energetyk ROW pokonał na stadionie przy ul. Gliwickiej Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Gole dla rybniczan zdobyli Szymon Sobczak i Sebastian Musiolik.

Pucharowy mecz ROW-u z Siarką lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 11. minucie zdobyli gola. W polu karnym Jakuba Więcka nie upilnował Szymon Jary. Piłkarz Siarki przerzucił piłkę nad Oskarem Rybickim, a do pustej bramki bez problemów trafił Michał Paluch. Rybniczanie nie załamali się takim obrotem spraw i szybko wyrównali. W 18. minucie, po dobrym podaniu Adama Wolniewicza, bramkarza gospodarzy przelobował Szymon Sobczak. W 28. minucie groźnie strzelił Konrad Gilewicz, ale na posterunku był Artur Melon. Pod koniec pierwszej połowy błąd w środkowej strefie popełnili goście. Piłkę przejął Sebastian Musiolik i po indywidualnej akcji pokonał Melona. Na przerwę piłkarze ROW-u schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.Po zmianie stron zdecydowaną przewagę mieli rybniczanie, którzy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji. Najlepsza z nich miała miejsce w 50. minucie, kiedy to kibice byli świadkami bombardowania bramki Siarki. Najpierw Melon obronił strzał Gilewicza, a następnie dobitkę Muszalika. Po kolejnym uderzeniu kapitana ROW-u bramkarza gości uratował słupek. W 68. minucie w dobrej sytuacji znaleźli się Muszalik i Grzegorz Fonfara, ale żaden z nich nie zdecydował się na oddanie strzału. W 75. minucie ładnie z dystansu strzelił Wolniewicz, ale Melon był na posterunku. Chwilę później Sobczak ograł dwóch rywali w polu karnym. Jego podanie nie dotarło jednak do nadbiegającego Pawła Mandrysza. W doliczonym czasie gry w znakomitej sytuacji znalazł się Michał Płonka, któremu nie udało się przelobować bramkarza gości. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem rybniczan 2:1, którzy awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. Warto dodać, że w tych rozgrywkach KS Energetyk ROW Rybnik tak daleko jeszcze nie doszedł.

– Zasłużyliśmy na wygraną. Pomimo niefortunnego początku przejęliśmy inicjatywę. Powinniśmy szybciej takie mecze rozstrzygnąć, bo czasami może to dużo kosztować – powiedział trener ROW-u, Marcin Prasoł.

Z awansu do kolejnej rundy PP zadowoleni są przede wszystkim piłkarze, którzy czekają teraz na ciekawego przeciwnika. Następnym rywalem rybniczan może być chociażby Wisła Kraków czy Legia Warszawa. – Legia byłaby fantastycznym rywalem. Dla Rybnika przyjazd takiej drużyny byłby na pewno dużym wydarzeniem – powiedział Muszalik.

W II rundzie PP (24 września) weźmie udział 16 zwycięzców I rundy i 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2013/14. Losowanie par 1/16 finału odbędzie się w najbliższy czwartek 14 sierpnia o godzinie 11:30 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Energetyk ROW Rybnik - Siarka Tarnobrzeg (2:1)

0:1 - Paluch (11), 1:1 - Sobczak (18), 2:1 - Musiolik (43)

Wyjściowe składy:

ROW: Rybicki, Krotofil, Grolik, Jary (67’ Bodzioch), Gojny, Fonfara (86' Płonka), Wolniewicz, Gilewicz, Muszalik, Sobczak, Musiolik (58’ Mandrysz).

Siarka: Melon, Stępień, Nadolski, Waleńcik, Sulikowski, Frankiewicz, Tunkiewicz, Więcek (64’ Mandzelowski), Koczon, Parsona, Paluch (79’ Figiel).

I runda Pucharu Polski (uczestniczy 14 zwycięzców rundy wstępnej i 18 zespołów I ligi z sezonu 2013/14):
Rozwój Katowice     -     GKS Tychy     13 sierpnia, 17:00
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski     -     Puszcza Niepołomice     13 sierpnia, 17:00
Radomiak Radom     -     Dolcan Ząbki     13 sierpnia, 17:00
Błękitni Stargard Szczeciński     -     Chojniczanka Chojnice     13 sierpnia, 17:30
Flota Świnoujście     -     Wigry Suwałki     13 sierpnia, 18:00
Kolejarz Stróże     -     Wisła Puławy     0:3 (walkower, gospodarze wycofali się z rozgrywek)
Stal Rzeszów     -     Górnik Łęczna     13 sierpnia, 17:00
Okocimski KS Brzesko     -     Stomil Olsztyn     13 sierpnia, 17:00
Sandecja Nowy Sącz     -     GKS Bełchatów     13 sierpnia, 19:00

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0