Energetyk ROW: Tur tylko się bronił

2013-04-12, Autor:
Tur Turek przyjechał do Rybnika po lekcję futbolu. Piłkarze ROW-u byli bezlitośni i pokonali młodą drużynę gości 5:0. Choć wynik mógł być dużo wyższy.

Przybyli na stadion przy ul. Gliwickiej kibice zobaczyli jednostronne spotkanie, w którym Energetyk ROW bez problemów pokonał Tura Turek 5:0: - Przyjechaliśmy do Rybnika po jak najmniejszy wymiar kary. Moi chłopcy dopiero się uczą profesjonalnej piłki – mówił trener gości, Rafał Pawlak. Przez całe piątkowe spotkanie goście ograniczali się jedynie do obrony własnej bramki. ROW od pierwszych minut cały czas atakował. Po kilku groźnych akcjach pierwsza bramka padła „dopiero” w 17. minucie. Jej autorem był Rafał Kurzawa. Chwilę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2:0, ale z kilku metrów trafił w boczną siatkę. W 28. minucie dobrze z prawej strony dośrodkował Kamil Kostecki. Głową strzelił Roland Buchała, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Marcina Staniszewskiego. Minutę później sytuacja się odwróciła. To Buchała podawał, a popularny „Kostek” strzelał. Tym razem jednak precyzyjniej niż jego kolega i było 2:0. W 37. minucie na 3:0 podwyższył Buchała, który chwilę później mógł zdobyć kolejnego gola, ale z kilku metrów trafił wprost w bramkarza.W drugiej połowie napór gospodarzy nieco zmalał i nie stwarzali oni już tylu stuprocentowych okazji, co w pierwszej części meczu. Wykorzystali dwie z nich. W 75. minucie pierwszego ligowego gola dla ROW-u zdobył Błażej Radler, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Jarosław Wieczorek. Warto dodać, że swoje szanse na zdobycie bramki mieli wprowadzeni w drugiej połowie Roland KachelMarek Gładkowski, jednak strzał pierwszego z nich obronił bramkarz (66. minuta), a drugi trafił w boczną siatkę (83. minuta).

Jak do tej pory w rundzie wiosennej Energetyk ROW wszystkie cztery mecze, strzelając rywalom 14 goli, nie tracąc żadnego. Następne spotkanie rybniczanie rozegrają w Toruniu z tamtejszą Elaną (sobota, 20 kwietnia).

Pomeczowe komentarze:

Rafał Kurzawa:
Od samego początku stwarzaliśmy dużo sytuacji i prowadziliśmy grę. W końcu strzeliliśmy pierwszą bramkę i później już jakoś poszło. Cieszę się, że udało mi się strzelić pierwszą bramkę na stadionie w Rybniku. Staramy się jak najwięcej wygrywać, gramy w końcu dla kibiców. Chcemy, aby ich na stadionie pojawiało się jak najwięcej.

Błażej Radler:
Chojniczanka i Raków chciały grać z nami w piłkę, a chłopcy z Tura cofnęli się całą drużyną na swoją połowę i jak tylko mogli przeszkadzali nam w grze. Takie mecze gra się do pierwszej bramki i tak też się dziś stało. Później już się posypały kolejne. W tym jedna moja. Dawno nie strzeliłem bramki i z tego bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że jeszcze coś w tym sezonie ustrzelę.

Energetyk ROW Rybnik  -  Tur Turek  5:0 (3:0)

1:0 - Rafał Kurzawa (17), 2:0 - Kamil Kostecki (29), 3:0 - Roland Buchała (37), 4:0 - Błażej Radler (75), 5:0 - Jarosław Wieczorek (90)

Widzów: ok. 1400

23. kolejka (12-14 kwietnia):

Raków Częstochowa  -  Chojniczanka Chojnice  1:2
Górnik Wałbrzych  -  Ruch Zdzieszowice  0:0
Energetyk ROW Rybnik  -  Tur Turek  5:0
MKS Kluczbork  -  Elana Toruń  1:0
Bytovia Bytów  -  KS Polkowice  1:2
Chrobry Głogów  -  Jarota Jarocin  1:1