Energetyk ROW przegrał w Zdzieszowicach

2012-04-06, Autor:
W sobotę 7 kwietnia piłkarze Energetyka ROW Rybnik przegrali w Zdzieszowicach z miejscowym Ruchem 0:2.

Dobra passa Ruchu Zdzieszowice nadal trwa. W tym roku klub ten wygrał wszystkie swoje mecze i nie stracił ani jednego gola. Podobnie było w meczu ROW-em Rybnik. W pierwszej, niemrawej połowie, piłkarze Ruchu wykorzystali to, co mieli do wykorzystania. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Tomasza Kasprzyka gola zdobył były gracz ROW-u, Roland Buchała. Była to jedyna godna uwagi akcja w pierwszej połowie. Po zmianie stron rybniczanie ruszyli do ataku. Efektem naporu na bramkę rywala była wyśmienita okazja Marcina Pontusa. Napastnik ROW-u z 10 metrów strzelił jednak prosto w bramkarza. Kolejne ataki piłkarzy z Rybnika nie były już tak groźne. W 58. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Marcin Grolik. Grę w przewadze szybko wykorzystali gospodarze, którzy po strzale Daniela Rychlewicza podwyższyli na 2:0. Trener ROW-u, Ryszard Wieczorek, wprowadził na boisko nowych piłkarzy, m.in. Marka Gładkowskiego i Mateusza Szatkowskiego. Zmiany te jednak nie zaowocowały groźnymi akcjami pod bramką Ruchu. Prowadzenie mógł za to podwyższyć Buchała, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił tuż obok słupka. Ostatecznie gospodarze pokonali ROW 2:0 i nadal są najlepszą drużyną tej wiosny w II lidze.

Komentarz trenera Ryszarda Wieczorka:

Trzeba docenić klasę przeciwnika, który wygrał czwarty mecz z rzędu. Ruch gra sposobem: dobrze się broni, ma dużą dyscyplinę, potrafi stworzyć sytuację i ją wykorzystać. Mieliśmy grać ostrożnie w pierwszej połowie i nie stracić gola. Tak się jednak nie stało, a Ruch wykorzystał jedyną groźną okazję. Wiedzieliśmy, że drugie połowy są lepsze w naszym wykonaniu, tak też było w dzisiejszym meczu. Kluczowym momentem była zmarnowana na początku drugiej połowy sytuacja Marcina Pontusa, który nie strzelił gola. Szkoda również czerwonej kartki dla Marcina Grolika. Już miałem wypisaną zmianę za niego, ale spóźniłem się o minutę.

Ruch Zdzieszowice - Energetyk ROW Rybnik 2:0 (1:0)

1:0 - Buchała (16), 2:0 - Rychlewicz (63)

Energetyk ROW: Łobaczewski - Andraszak (68' Szatkowski), Szary, Grolik, Kasprzak (77' Gródek) - Krotofil, Bonk (75' Dzięgielowski), Semeniuk, Kostecki, Gajewski - Pontus (68' Gładkowski)

Ruch: Feć - Kurc (78' Krzysztoporski), Bachor, Drąg, Bobiński (89' Robak) - Rychlewicz (70' Rychlewicz), Kapłon (51' Bella), Kiliński, Kasprzyk, Bukowiec - Buchała

Zapraszamy do przeczytania relacji na żywo ze spotkania ROW-u z Ruchem:

Ruch Zdzieszowice – Energetyk ROW Rybnik 2:0 (1:0)

Koniec meczu. Ruch Zdzieszowice pokonał Energetyka ROW Rybnik 2:0.

90' Sędzia dolicza 3 minuty.

89' Zmiana w Ruchu. Robak za Bobińskiego.

86' Szatkowski mocno strzela z dystansu, ale nad bramką Fecia.

82' Żółta kartka dla piłkarza Ruchu, Kasprzyka.

81' Buchała sam na sam z bramkarzem, jednak strzela tuż obok słupka.

80' Z 20 metrów strzela Bella, minimalnie niecelnie.

78' Zmiana w Ruchu. Krzysztoporski za Kurca.

77' Kolejna zmiana w ROW-ie. Gródek za Kasprzaka.

75' Zmiana w ROW-ie. Za Bonka wchodzi Dzięgielowski.

71' Bukowiec strzela z kilkunastu metrów, ale wprost w Łobaczewskiego.

70' Zmiana w Ruchu. Zaczyński za Rychlewicza.

68' Dwie zmiany w ROW-ie. Za Andraszaka i Pontusa wchodzą Gładkowski i Szatkowski.

67' Żółta kartka dla Pontusa.

63' 2:0 dla Ruchu! Strzelcem gola Rychlewicz.

Kibice ROW-u opuścili "klatkę" i prowadzą doping poza stadionem.

58' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Grolika. ROW gra w dziesiątkę!

56' Rzut rożny dla ROW-u wykonuje Gajewski. Piłka trafia do Bonka, którego strzał zatrzymuje się na obrońcach Ruchu.

51' Zmiana w Ruchu. Za Kapłona wchodzi Bella.

50' Po rzucie rożnym Bonk strzela z dystansu, ale obok bramki.

49' Gajewski mocno strzela z 20 metrów. Piłkę na rzut rożny wybija bramkarz Ruchu.

46' Wyśmienita okazja dla Pontusa, który z 10 metrów strzela prosto w bramkarza!

46' Rozpoczyna się druga połowa. Na rozgrzewkę wybierają się Gródek, Szatkowski, Gładkowski i Dzięgielowski.

Kibice ROW-u w liczbie ok. 150 osób są już w "klatce", która jest dla nich nieco za mała.

45' Koniec pierwszej połowy.

Coraz gorsza pogoda. Pada i mocno wieje. Na boisku bez większych emocji.

35' Kibice ROW-u wchodzą do "klatki".

33' Seria trzech rzutów rożnych dla Rybnika, ale bez efektów.

26' Żółta kartka dla Grolika.

25' Dośrodkowanie z prawej strony Andraszak. Pontus strzela głową, ale zbyt lekko. Feć bez problemów łapie piłkę.

16' 1:0 dla Ruchu! Po dośrodkowaniu Kasprzyka z lewej strony piłkę z 5 metrów strzałem głową do bramki skierował Roland Buchała. Łobaczewski bez szans.

13' Kapłon strzela z 25 metrów, ale wysoko nad bramką Łobaczewskiego.

10' Kibice ROW-u nadal przed stadionem.

8' Na boisku bez emocji. Głównie walka w środku pola.

1' Mecz rozpoczyna Ruch. Warto dodać, że zarówno piłkarze ROW-u, jak i Ruchu, w tym roku jeszcze nie przegrali.

Kibice z Rybnika stoją przed stadionem. Mają problemy z wejściem na trybuny.

W składzie Ruchu dobrze znani w Rybniku Roland Buchała (pierwsza jedenastka) i Paweł Krzysztoporski (rezerwa). W składzie ROW-u brakuje pauzującego za żółte kartki Jarosława Wieczorka.

Składy:

Rezerwa: Gocyk, Wójcik, Gródek, Wrześniak, Dzięgielowski, Szatkowski, Gładkowski

Rezerwa: Nikołajczyk, Robak, Polak, Zaczyński, Krzysztoporski, Bella, Syldorf

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 3